Форум

Data.BG Форуми: Свързване на лаптоп към LCD TV - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Свързване на лаптоп към LCD TV

Потребителят е неактивен   burzapomosht 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-February 05
  • Град:Болницата
Добър ден. Наскоро си купих лаптоп(Asus M51Vr) и понеже имам LCD TV си купих и HDMI кабел. Връзката е от HDMI(лаптоп) към HDMI(телевизор).
Значи, свързах ги и на телевизора излиза образа от лаптопа , но като EXTENDED образ , т.е. като излезна от екрана на лаптопа отивам в екрана на телевизора (все едно телевизора е продължение на лаптопа). Видеото е Ати HD 3470. Влизам в настройките на видеокартата и давам CLONE DISPLAY , но пак не иска да изкарва точно същото като на лаптопа .... все си остава EXTENDED.
Другият проблем е ,че не ми изкарва звук от колоните на телевизора , а ми известно ,че по HDMI кабела трябва да се предава и аудиото.
Моля някой да ми обясни какво точно трябва да направя за да се справя с тия проблеми.
0

Потребителят е неактивен   enterenter 

• Регистриран: 25-September 03
Как да свържа лаптоп(DELL) и телевизор LCD Samsung FULL HD? Купих и HDMI кабел. Връзката е от HDMI(лаптоп) към HDMI(телевизор).
Значи, свързах ги и на телевизора излезе образа от лаптопа , но картината е като широкоекранен филм. Плюс това, като пусна филм с висока резолюция - не излизат субтитри /а на лаптопа в същото време излизат!/.
Реших да извадя кабела, кайто влиза в телевизора /от лаптопа/ и пак го вкарах. Сега пък изчезна образа и дава съобщение, че няма намерен сигнал. Рестартирам лаптопа и в момента, в който почва да се зарежда Уиндоуса, за коло 2-3 секунди се появява картината на телевизора и пак изчезва и дава съобщение, че няма връзка. Това от резолюциите ли е и как да го оправя ?

Ето малко данни за лаптопа :
- Процесор:

- Intel Core 2 Duo T6500 (2.1GHz, 800MHz, 2MB)

- Дисплей:

- 15.6" HD (1366X768) WLED TrueLife

- Видео карта:

- ATI Mobility RADEON HD 4570 512MB

- Твърд диск:

- 500GB HDD SATA

- Памет:

- 4GB DDRII 800MHz

- Оптично у-во:

- DVD+/-RW

- Мрежова карта:

- 10/100/1000 Mps LAN, Dell Wireless 1397(802.11 b/g), Bluatooth

Мнението беше редактирано от enterenter: 09.09.09 - 10:44

0

Потребителят е неактивен   tonispz 

• Регистриран: 20-January 06
  • Град:Варна
  • Интереси:музика, мото спортове, забавления
аз ползвам Windows 7 и може би няма да съм много точен в обясненията но първо се опитайте да командвате HDMI порта посредством клавишната комжбинация съответстваща на вашите лаптопи
при мене MSI е Fn+F2 когато я натисна един път минавам на клонирана картина, втория път е екстендет, третия само ТВ-то и на четвъртия път само лаптопа
за звука не мога да кажа нищо защото нямам HDMI порт и не съм запознат с това
а така като чета мнението на burzapomosht, ако си с Windows XP там имаше една опция когато отидеш на настройките на резолюцията нали имаш 2 монитора, първия ти е лаптопа на втория тв-то когато цъкнеш върху втория трябва да има една опция на която пише нещо от сорта Extendet my desktop и при тебе най - вероятно е отбелязана премахни я и опитай пак
MSI MEGABOOK VR610X 201BG, AMD ATHLON X2 TK-55 1.8GHZ, 15.4" WXGA, 2 GB DDR II, 160 GB SATA, ATI X1270

0

Преглед на мнениеtonispz, на Sep 9 2009, 09:04, каза:

аз ползвам Windows 7 и може би няма да съм много точен в обясненията но първо се опитайте да командвате HDMI порта посредством клавишната комжбинация съответстваща на вашите лаптопи
при мене MSI е Fn+F2 когато я натисна един път минавам на клонирана картина, втория път е екстендет, третия само ТВ-то и на четвъртия път само лаптопа
за звука не мога да кажа нищо защото нямам HDMI порт и не съм запознат с това
а така като чета мнението на burzapomosht, ако си с Windows XP там имаше една опция когато отидеш на настройките на резолюцията нали имаш 2 монитора, първия ти е лаптопа на втория тв-то когато цъкнеш върху втория трябва да има една опция на която пише нещо от сорта Extendet my desktop и при тебе най - вероятно е отбелязана премахни я и опитай пак

А някой може ли да ми помогне да изкарам и субтитрите на телевизора ? На лаптопа ги има, но на телевизора - не!
0

Потребителят е неактивен   Hollyshit 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 18-January 05
  • Град:Старата София
  • Интереси:High-End Audio
    Hardware/Software

Преглед на мнениеenterenter, на Sep 9 2009, 17:26, каза:

А някой може ли да ми помогне да изкарам и субтитрите на телевизора ? На лаптопа ги има, но на телевизора - не!

Е кажи ми как да ти помогнем, като не си описал активния режим, който в момента се използва, клоун или екстендед или дуал вю, какъв плеър и кодеци се използват, формат на филма....драснете някой ред с глупости и очаквате някой да ви реши проблема.
За субтитрите трябва да се пипне някоя настройка на плеъра или да се пробва с друг плеър... и това с ваденето на кабела, докато има картина е най-добрия начин да си утрепе човек видео картата...
E6600@3800Mhz
Мониторът ви е прашен отвътре ? Кликнете ТУК
0

Потребителят е неактивен   crovean 

• Регистриран: 08-March 05
  • Град:Бургас
съжелявам, че се меся, като немога да помогна, но искам само да попитам - трябва ли като включвам лаптопа към телевизора и двете устройства (ноутбука и тв-то) да са изключени? Има ли значение последователността в която ще ги включа? И при изключването пак ли трябва да ги спра първо, преди да извадя кабела?
Благодаря!
0

Потребителят е неактивен   hamann 

• Регистриран: 20-August 03
  • Град:София
ATI HDMI Audio Driver трябва да е избран като саунд диваис зада пусне звук по hdmi
http://forum.setcom....p?topic=39961.0
0

Потребителят е неактивен   stow 

• Регистриран: 25-March 06
Да. Незнам с коя версия на драивърите си. Би трябва ло с каталиста да върви този драивър
"But mankind will never have tools powerful enough to hear behind Big Bang's echo...where for eternity,two sounds interwine...a sigh of relief and ultimate release...and a scream of Absolute remorse."
It's odd, it's strange, it's exciting, and...My God...It's America!
0

Потребителят е неактивен   Hollyshit 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 18-January 05
  • Град:Старата София
  • Интереси:High-End Audio
    Hardware/Software

Преглед на мнениеcrovean, на Sep 9 2009, 20:35, каза:

съжелявам, че се меся, като немога да помогна, но искам само да попитам - трябва ли като включвам лаптопа към телевизора и двете устройства (ноутбука и тв-то) да са изключени? Има ли значение последователността в която ще ги включа? И при изключването пак ли трябва да ги спра първо, преди да извадя кабела?
Благодаря!

По документация принципно го пишат така - всичко е изключено, лаптопа/десктоп машината и телевизора трябва да са вързани на една фаза или разклонител, кабела за кабелната да е изваден от антенния вход, включваш кабела между устройствата, включваш телевизора, включваш лаптопа/десктоп машината...
Всичко останало като варианти води до известни рискове, особенно с лаптопите не бива да се експериментира, въпреки, че някой си бил си правил, каквото си иска и не му гръмнало видеото от 3 години насам...
E6600@3800Mhz
Мониторът ви е прашен отвътре ? Кликнете ТУК
0

Как да свържа лаптоп(DELL) и телевизор LCD Samsung FULL HD? Купих и HDMI кабел. Връзката е от HDMI(лаптоп) към HDMI(телевизор).
Значи, свързах ги и на телевизора излезе образа от лаптопа , но картината е като широкоекранен филм. Плюс това, като пусна филм с висока резолюция - не излизат субтитри /а на лаптопа в същото време излизат!/.
Ето малко данни за лаптопа :
- Процесор:

- Intel Core 2 Duo T6500 (2.1GHz, 800MHz, 2MB)

- Дисплей:

- 15.6" HD (1366X768) WLED TrueLife

- Видео карта:

- ATI Mobility RADEON HD 4570 512MB

- Твърд диск:

- 500GB HDD SATA

- Памет:

- 4GB DDRII 800MHz

- Оптично у-во:

- DVD+/-RW

- Мрежова карта:

- 10/100/1000 Mps LAN, Dell Wireless 1397(802.11 b/g), Bluatooth
[/quote]

Добавям към това, че вече спокойно си излиза образ на телевизора, но като широкоекранен филм, с леко сплескан образ, без субтитри. На лаптопа филма го пущам с КМ плейър. Той си им вградени кодеци. А филма е например The Patriot DC 2000 1080p BluRay DTS x264-FoRM.
А данните за телевизора са :
SAMSUNG LE-40A656
-40" (102 СМ.) LCD/TFT ТЕЛЕВИЗОР
-FULL HD
-РЕЗОЛЮЦИЯ 1920Х1080
-КОНТРАСТ 50000:1
-100Hz MOTION PLUS
-Wide Colour Enhancer 2
-Movie Plus
-WISELINK (USB ВХОД; ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ НА JPEG)
-4 HDMI ВХОД / PC ВХОД
-DNIE Pro ТЕХНОЛОГИЯ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ НА КАРТИНАТА
-SRS TRUSURROUND XT ЗВУКОВА
-PIP (PC/HDMI)
0

Потребителят е неактивен   shishkebap 

• Регистриран: 02-June 05
  • Град:Somewhere in the Universe

Преглед на мнениеenterenter, на Sep 10 2009, 11:18, каза:

...
Добавям към това, че вече спокойно си излиза образ на телевизора, но като широкоекранен филм, с леко сплескан образ, без субтитри. На лаптопа филма го пущам с КМ плейър. Той си им вградени кодеци. А филма е например The Patriot DC 2000 1080p BluRay DTS x264-FoRM.

оправи си резолюцията в ССС на втория дисплей (телевизора) за да не ти дава сплеснати образи....
пробвай да смениш видео рендера на КМР със някой от другите -> десен бутон->видео адванс->видео рендърър аз лично ползвам VMR9 Renderless (имай в предвид че ако си с глиста/7 ако избереш Овърлей миксер ще ти спре временно аерото :lol: )
0

Нещо, големи мъки с тези настройки.... А си мислех, че купуваш кабел и всичко е наред.
Значи - получава се следната ситуация : като размених видеодисплеите - №1 дето беше на лаптопа го нагласих да е телевизора , а за № 2 - обратното. Резолюциите и на двата дисплея е еднаква 1366/768. Така се получава следната ситуация : Пускам филм от харда на лаптопа, на телевизора тръгва като широкоекранен филм със субтитри , а на лаптопа стои началната картина на Уиндоус, без всякаква икона. За да спра филма, гледам екрана на телевизора, спирам филма и едва тогава на лаптопа се появява началната картина на Уиндоуса, но вече с икони. На всичко отгоре, не знам какво направих, но на лаптопа нямам звук........ Вече ме е шубе да не изгоря нещо.....
И това ли е начинът за гледане на филми от лаптоп на голям телевизор ??? Ако е така - шибана работа.

Мнението беше редактирано от enterenter: 11.09.09 - 13:05

0

Потребителят е неактивен   shishkebap 

• Регистриран: 02-June 05
  • Град:Somewhere in the Universe

Преглед на мнениеenterenter, на Sep 11 2009, 14:03, каза:

Нещо, големи мъки с тези настройки.... А си мислех, че купуваш кабел и всичко е наред.
Значи - получава се следната ситуация : като размених видеодисплеите - №1 дето беше на лаптопа го нагласих да е телевизора , а за № 2 - обратното. Резолюциите и на двата дисплея е еднаква 1366/768. Така се получава следната ситуация : Пускам филм от харда на лаптопа, на телевизора тръгва като широкоекранен филм със субтитри , а на лаптопа стои началната картина на Уиндоус, без всякаква икона. За да спра филма, гледам екрана на телевизора, спирам филма и едва тогава на лаптопа се появява началната картина на Уиндоуса, но вече с икони. На всичко отгоре, не знам какво направих, но на лаптопа нямам звук........ Вече ме е шубе да не изгоря нещо.....
И това ли е начинът за гледане на филми от лаптоп на голям телевизор ??? Ако е така - шибана работа.

Ще ти кажа моя начин:
1. ключвам лаптопа
2. включвам ТВ
3. закачам кабела
4. набирам се на Фн+Ф8 (дефолт на DELL) докато ми изгасне лаптопа и ми излезе картина на ТВ
5. След това си ползвам ТВ като монитор
Кое налага горната ситуация (Replace). ТВ поддържа макс 1360х768 а лаптопа 1400х900 а тъпия бета каталист на АТИ незнайно защо не иска да ги подкара с различни резолюции и ако дам Clone/Extend ми сменя резолюцията на лаптопа на по малка (=ТВ).
Решението при теб - подкарай си телевизора на максималната резолюция.
0

Потребителят е неактивен   andreti2010 

• Регистриран: 08-February 10
здравейте, пробвах по всеки ъзмоен начин, но не успявам да вържа лапопа с плазмата.
колеги помагайте, немога да си изкарам картина на Тв-то.
Значи ползвам преносим компютър Асус с видео карта Ati radeon hd 3470 и тв panasonic свързвам ги посредством кабел с hdmi букси . Проблемът е следния при настройките на видеокартата ми дава, че засича телевизора и модела, но на тв то не излиза никаква картина стои си черно!

Благодаря ви за помощта предварително!!
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login