Форум

Data.BG Форуми: имам разгонена котка - какво да правя - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

имам разгонена котка - какво да правя

Потребителят е неактивен   esee 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 07-February 06
Имам персийска котка на 7 месеца. От два дена мяука тихо и се търкаля по пода и се търка в разни предмети. Не яде много, не съм забелязал да ходи интензивно до тоалетната си. Постоянно се търкаля по пода и се "дупи", вдига си опашката. Обаче проблемът се усложнява. Имам мъжки персиец, който може да се разгонил. По принцип не мяука много и не агресивен и случая не прави изключение. Видях пред мен да се качва отсрани на малкото като го захапва за вратлето, но без да прави нищо. Разделих ги навреме. Не знам какво да ги правя. Знам, че женските дотигат зрялост и детеродна способност на около 14-18 месеца. Какво да прява? Ще и стане ли нещо ако се сноши с мъжкия? Нямам никакво намерение да я тровя с хапчета, а не знам колко ще продължи разгонването й и как то се влияе от мъжкия.
0

Потребителят е неактивен   gazarinio 

• Регистриран: 06-May 05
  • Град:НА ЛАУТА!!!
Ми опъни я и ще миряса :lol:

Дали е уместен коментар, а!? - tarantulaXXX

Мнението беше редактирано от tarantulaXXX: 05.01.09 - 23:58

0

Потребителят е неактивен   enterprisekn 

• Регистриран: 02-April 07

Преглед на мнениеgazarinio, на Jan 4 2009, 22:17, каза:

Ми опъни я и ще миряса :lol:

+1 ;-)
ЕДИТ: Ако обаче и котарака потърси любов - не знам. Ако се престрашиш - дай му и на него :lol:

Мнението беше редактирано от enterprisekn: 04.01.09 - 22:45

</ >
0

Потребителят е неактивен   Rapsio 

• Регистриран: 19-February 03
  • Интереси:Компютърни мрежи, to take over the world, жени, конспирации,
Ми кастрирай мъжкия. Така даже ще си спестиш неговото разгонване.
Пък женската - ако хапчетата не помагат, търпиш 1 седмица мяукане на всеки 2-3 месеца и готово.
Женските котки се разгонват докат умрат. Мойта женска ангорска умря на 13 години и до последно се разгонваше в горепосочения период.
Стоте неща които ще направя, ако някога стана Зъл Повелител
http://eviloverlordlist.net63.net/

1-2 мнения за няколко филма
http://thatstrangemo...e.blogspot.com/
0

Потребителят е неактивен   heinie 

Пъхни й един молив, че да миряса.

Смяташ ли, че да се правиш на интересен е добра идея - tarantulaXXX

Мнението беше редактирано от tarantulaXXX: 05.01.09 - 23:57

0

Потребителят е неактивен   sinzaek 

• Регистриран: 22-January 06
ако нямаш намерение да ги развъждаш, най-добре кастрирай и мъжкия и женската... така ще избегнеш онези неприятни моменти, в които непрекъснато вряскат... а и за тях здравословно е по-добре, доколкото знам...
Публикувано изображение Yuki Ookami
0

Потребителят е неактивен   esee 

Бая прости и безделни хора има в тоя форум. Не се учудвам, просто се дразня. А за котките - имам намерение да имат потомство, защото мъжкият е много красив и има прекрасен характер, а и му взехме страхотно котенце, чакам само да порастне. Твърдо няма да ги торвя с хапчета.
0

Потребителят е неактивен   Rapsio 

• Регистриран: 19-February 03
  • Интереси:Компютърни мрежи, to take over the world, жени, конспирации,
Еми тогаз ще търпиш и мъжката и женската като се разгонват. А това е докат са живи.
Стоте неща които ще направя, ако някога стана Зъл Повелител
http://eviloverlordlist.net63.net/

1-2 мнения за няколко филма
http://thatstrangemo...e.blogspot.com/
0

Потребителят е неактивен   thingfish 

• Регистриран: 15-November 04
  • Град:Утопия

Преглед на мнениеesee, на Jan 5 2009, 20:33, каза:

Бая прости и безделни хора има в тоя форум. Не се учудвам, просто се дразня. А за котките - имам намерение да имат потомство, защото мъжкият е много красив и има прекрасен характер, а и му взехме страхотно котенце, чакам само да порастне. Твърдо няма да ги торвя с хапчета.

Разгонването никак не е приятно за теб. Знам го от опит. Това може да продължи повече от седмица, а симптомите да бъдат все по изявени- тягостно мяукане, препикаване на мебели и една обща тревожност, която трудно се търпи. Във никакъв случай не ти препоръчвам да използваш хапчета и този съвет би ти го дал всеки ветеринар. Страничните ефекти могат да бъдат ужасяващи, като бъбречна недостатъчност и тумори. Това е безотговорно към котката. Тези лекарства све още не са съвършени.
Бих ти препоръчал кастрация на женската. Това решава проблема веднъж завинаги. Доказано е, такава хирургическа инревенция удължава живота на котката и я предпазва от болести на половата система. При женските операцията е малко по-сложна поради анатомията им, но до няколко дена се възтановяват напълно. Премахват се яйчниците и матката. Звучи жестоко, но не е така. Това е гижа преди всичко за котката. Темперамента и няма да се промени. Ще си остане същото животно,. При мъжките процедурата е по-лека, пак заради разликите в анатомията. Решението е твое. Посъветвай се с ветеринар.
Пак повтарям. Не се препоръчва взимането на хапчета. Много ас вредни.
0

Потребителят е неактивен   thingfish 

• Регистриран: 15-November 04
  • Град:Утопия

Преглед на мнениеbeelonzz, на Jan 6 2009, 13:31, каза:

Моята котка е на хапчета откога се помни и й няма нищо. Пък вече е на 15. Явно са безвредни.

Това не значи, че явно са безвредни. Просто е извадила късмет, а и за това не съм сигурен.
0

Потребителят е неактивен   deqnchube 

• Регистриран: 13-August 07
  • Град:Нови Искър
  • Интереси:Мотори
И моята се беше разгонила. На сутринта 3 котки на прозореца. Но като я изкарам навън и не я пускам чак докато не миряса.
От 1ва до 4та хасфалта кърта
0

Потребителят е неактивен   ktamara 

• Регистриран: 29-April 05
  • Град:у Столицата
Хапчетата са гадно нещо, с тях или без тях все ще си мяука известно време. Преди време пуснах мойте котка с един мъжки, родиха се три малки. Едното го дадох на един приятел и той си го занесе на селото му. На шестият месец беше забременяла, но имаше нещо като спонтанен аборт, после си разпръсна гените из цялата околия, над 15 раждания имаше докато не изчезна някъде, така че изчакай още 4-5 месеца и давай, но знай че все пак може да ражда 2-3 пъти годишно
0

Потребителят е неактивен   mittel 

• Регистриран: 18-May 04
thingfish е напълно прав за хапчетата и кастрацията. Никой читав ветеринарен лекар не би предписал хапчета или инжекции против разгонване, защото страничните ефекти са сериозни - тумори на млечните жлези, пиометра, диабет и т.н.
0

edit:

в дог.бг в една от котешките теми става въпрос за някакъв feliway...прочети из нета.. може пък да ти свърши работа...

Мнението беше редактирано от sinzaek: 07.01.09 - 18:21

0

Потребителят е неактивен   thebaby 

• Регистриран: 22-April 03
Мойта е много досадна като е разгонена!
Голям рев пада, направо не може да се спи.
Решението (моментно) е половин хапче Алергозан - след 20 мин. е забравила, че е била разгонена и я държи 12 часа поне. Това не е решение, но ако не можете да спите или ви подлудява, така можете да я укротите за няколко часа.
0

Потребителят е неактивен   Shadowmaker 

• Регистриран: 29-August 08
  • Град:София
  • Интереси:football, music, coding
Моята също е разгонена и цял ден чета разни нещи по темата. Все пак всичко е наред засега, търпя я, но започва да става все по досадна. Прочетох, че не е хубаво да се дават хапчета, заради възможни проблеми. Така че - просто ще я търпиш, женските по принцип не са много придричиви, само си мяукат, докато мъжките "маркират" територия и миризмата е просто ужасна :lol:. Хайде със здраве!
0

Потребителят е неактивен   smash22 

• Регистриран: 13-January 09
Абе не мъчете животните с хапчета или кастраций това е най голямата мъка за една котка да няма деца и да не е майка просто я пусни при мъжкия да си свърши работа за 5 минути и ще забравиш ще имаш некое коте и ще ги раздадеш и тва е но не мъчи котката с кастраций това не е хуманно за мен аз съм жестоко против аз не се притеснявам от нищо за мойта предлагам и най-добрия живот когато дойде моментър я пускам навън за 1 нощ и готово тя се оправя сама със малките отглежда ги ти само им намираш нови стопани и това е послушай ме :lol: :lol: :lol:
0

//оффтопик (в отговор на smash22)
точно от такива "намирания" на нови стопани непрекъснато се множат бездомните котки, а и кучета....
не знам колко на брой наистина отговорни приятели и познати имаш, но ми е малко трудно да си представя как на година намираш хубав дом на поне 10 котенца....
а за кастрацията има множество статии, които могат да се прочетат... ако котката не се отглежда специално за разплод, това е най-добрият вариант... и за психиката и за физиката на животинката...
0

Потребителят е неактивен   smash22 

• Регистриран: 13-January 09
еми човече винаги има хора или малки деца който искат малки котенца и мойта котка не е бездомна и не давам котета на безодговорни хора !!!
0

Потребителят е неактивен   beggginer 

• Регистриран: 17-February 06
  • Град:Right here.
Заеби я.. :lol:
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login