Форум

Data.BG Форуми: характеристика???? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

характеристика????

Потребителят е неактивен   oleg 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-February 03
  • Град:sofia
някой знае ли как се пише характеристика или да ми даде линк към нещо подобно.става въпрос за характеристика за мен и как по точно се пише,какво да съдържа и тн.написана от друго лице.благодаря предварително
0

Потребителят е неактивен   dabbler 

• Регистриран: 30-January 04
Преди 30 години се пишеше характеристика при кандидатсване за работа. Сега се пише CV или ако е от друго лице е препоръка.
Някой много назад дето е явно ти ги иска.
0

става въпрос за представяне на тава нещо пред съда от др. лице в което да пише нещо за мен от лице с което се познавам но да не е роднина
0

Потребителят е неактивен   trojanbox 

• Регистриран: 07-February 05
На ква тематика е характеристиката?
0

искам само метод по който се пише и какво да съдържа
0

ами какво представлява човека който познавате. става въпрос за мен
0

Потребителят е неактивен   Xpucu 

• Просто very нетипична
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 15-March 03
  • Град:Neverland
Т.е. личностна характеристика?

Аз съм писала подобно нещо, нямам спомен да съм имала бланки или нещо от сорта, беше в свободен текст - лоялен е, може да му се има доверие, бля-бля-бля ...

Но може да питаш и тук:
http://lex.bg/forum/
We live in an amazing, amazing world, and it's wasted on the crappiest generation of spoiled idiots
Be nice to nerds. Chances are you'll end up working for one.
"I meant," said Ipslore bitterly, "what is there in this world that truly makes living worthwhile?" Death thought about it."Cats," he said eventually. "Cats are nice."
...За един свят без чалга!!!

My Last.FM | My Facebook | Некадърната ми фотография
0

трябва ми само примерна схема
0

Потребителят е неактивен   dabbler 

• Регистриран: 30-January 04
Така кажи, че ти трябва за съда.

Характеристиката е писмено доказателство, частен свид.документ , удостоверяващ факти досежно личността на дееца, като съдържа и оценка.Могат да се събират и гласни доказателства в тази връзка, но ако по всяко дело се процедира така, това би усложнило процеса, без да е необходимо./т.е. разпитът е допустим, но не е необходим/.От друга страна, св.удостоверяват фактите, които са възприели, а по-често х-ката съдържа оценъчни съждения.Гласни ДС се събират само за непълнол., предивд изричното изискване на НПК да се изясняват семейната среда, образование, влияние на средата и т.н.
Като форма на изказа- напълно свободна, "познавам го като такъв и такъв човек, жертвоготовен съсед, грижи се за цветята пред блока, уважава жена си, помага на възрастните хора, съблюдава реда и морала... :lol: "
Какво е значението - при инидивдуализация на отговорността полож.характер.данни са смекчаващо отговорността обостоятелствоТ.е. - чисто съдебно минало плюс добрата х-ка обуславят определяне на по -леко наказание/ , преценени при липса на отегчаващи обостоятелства- под средния размер, около минимума, при наличие на отегчаващи и те не са много, като съд.минало пак е чисто- като "компенасция " с тях- около средния размер.Добре е по делото да има полож.данни.Ако деецът има 10-тина осъждания, няма да изиграе ключова роля характеристиката.
Но този алеаторен документ със съмнителна достоверност понякога, която даже и личи на пръв поглед, се преценява при мотивиране на съд.акт- досежно наказанието.
При престъпл.по служба служебната характеристика, ако трябва сериозно и практ.да си говорим, е от по-голямо значение.Във военен съд х-ката е от значение, като броят на дисципл.наказвания на военнослужещия/ сл.на МВР/ може да обооснове по -тежка присъда, дори престъплението да не е свързано със службата.
0

ами искат ми такаова нещо от 6-то рпу нямам дела преди това не сам осъждан и прочие и незнам как да го напише човека
0

Потребителят е неактивен   Xpucu 

• Просто very нетипична
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 15-March 03
  • Град:Neverland

oleg каза:

ами искат ми такаова нещо от 6-то рпу нямам дела преди това не сам осъждан и прочие и незнам как да го напише човека

Това, че нямаш дела и не си осъждан ще го видят в свидетелството за съдимост. Неговото е свободен текс какво мисли за теб. Няма правила.
От типа на:

Уважаеми г-н съдия / прокурор,
Познавам еди-кой си от 45 години и за това време съм установил, че той винаги е бил съвестен гражданин и отзивчив приятел, изключително неконфликтна личност и грижовен баща ... в тоя дух, като естествено избягва да те клепа
:lol:
We live in an amazing, amazing world, and it's wasted on the crappiest generation of spoiled idiots
Be nice to nerds. Chances are you'll end up working for one.
"I meant," said Ipslore bitterly, "what is there in this world that truly makes living worthwhile?" Death thought about it."Cats," he said eventually. "Cats are nice."
...За един свят без чалга!!!

My Last.FM | My Facebook | Некадърната ми фотография
0

Потребителят е неактивен   dimoffsf 

• Регистриран: 10-April 05
охо май някой са го хванали с трева пред вход, ако е за 1ви път и е по-малко от 1 грам минава метър първия път, иначе в характеристиката трябва да пише колко е добър и колко жалко ще е обществото да се лиши от такъв човек, че помага на баби и слепи да пресичат улицата, че е добър в еди кои си спорт, че разбира много от нови технологии, и т.н. че никога не си го виждал да употребява наркотици и че постоянно си с него ако трябва ти да я пишеш тази характеристика и прочие клишета. лъжи и мажи да не ти пука ама не прекалявай много, аз съм писал такова нещо един приятел го бяха хванали с трева
0

е да ама не става дума за наркотици и прочие
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login