Форум

Data.BG Форуми: WEB CAMERA-та ми не записва,помощ - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

WEB CAMERA-та ми не записва,помощ

Потребителят е неактивен   uluz 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 11-May 06
имам нова уеб камера http://www.kagami.bg/catalog/element.php?I...ELEMENT_ID=3832 мн добро изображение ,но като записвам клипче става нещо странно. картината насича и се разминава с звукът + това звукът се чува като на забавена скорост. мисля че проблема е в видео кодеците но не съм мн наясно с тях.ще се радвам ако някой ми помогне.
0

Потребителят е неактивен   pgm 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 29-December 03
Много завосо от това, какво позволява програмата за запис като настройки.
0

а как да проверя това
0

Потребителят е неактивен   pgm 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 29-December 03
Програмката трябва да има някъде нещо за настройване.
0

Потребителят е неактивен   twisterbgr 

• Регистриран: 29-January 06
  • Град:София
Зависи и в какъв формат записваш. Не знам каква ти е конфигурацията, но за MPEG-4 ти трябва минимум двуядрен процесор и 2 гб рам за качествен запис без насичане. Записвай в MPEG-2 (ако имаш много място на харда) или пробвай с Windows Media Encoder. Получават се доста добри клипчета, със задоволително качество и без насичане и при по-слаби системи. Нещо невъзможно с Xvid или DivX.
XFX nForce 780i 3-way SLI@x16;
Intel Core2Duo E8400 at 3,825GHz(8,5х450/1,36V(реални)) + Xigmatek HDT-S1283 + Evercool 120x120x38/2300RPM;
2x2GB Corsair Dominator DDR2-1066;
2x Galaxy 9600GT/OC:11%->GPU@720MHz/Shaders@1800MHz/512MB DDR3@2000MHz/ - SLI;
2x Seagate SATA2/500GB/7200/32MB (RAID 0) + Seagate SATA2/320GB/7200/16MB ;
PSU Chieftec 650W Smart Series (GPS-650AB A) + Fortron Booster X3 (300W VGA PSU;
Windows 7 Ultimate x64 SP1
0

Потребителят е неактивен   pyper 

• Регистриран: 18-September 06
НЯМАШ РЕСУРСИ ЗА КЛИПОВЕ !
0

какво имаш в предвид че нямам ресурс.компа ми е dual core 2.1 2gb ram
0

pgm каза:

Програмката трябва да има някъде нещо за настройване.
за коя програма става дума,за тази на камерата ли щото там има някакви настройки
0

Потребителят е неактивен   pyper 

• Регистриран: 18-September 06
ВИДЕОТО В СЛУЧАЯ Е ПО ВАЖНО
0

Потребителят е неактивен   licenseduser 

• Регистриран: 19-March 05
Пробвай тази програмка за запис на клипчета ==> CaptureFlux:
http://paul.glagla.f...tureflux_en.htm

Само разархивираш и пускаш CaptureFlux_52en.exe, няма инсталация, няма регистрация (Free), няма мацане в регистрите, няма нужда от кодеци, ако записваш във формат *WMV. Съветвам те да записваш клипчетата именно в този формат при *High Profile* - така стават минимални по обем с много приемливо качество, но разбира се можеш да експериментираш сам.
Специално съм я сравнявал с какви ли не кепчър-програми и съм убеден, че като цяло практически не отстъпва...
С нея можеш да си правиш клипчета не само от камерата, но и на самия екран на Windows.
0

licenseduser каза:

Само разархивираш и пускаш CaptureFlux_52en.exe, няма инсталация, няма регистрация (Free), няма мацане в регистрите, няма нужда от кодеци, ако записваш във формат *WMV. Съветвам те да записваш клипчетата именно в този формат при *High Profile* - така стават минимални по обем с много приемливо качество, но разбира се можеш да експериментираш сам.
Специално съм я сравнявал с какви ли не кепчър-програми и съм убеден, че като цяло практически не отстъпва...
С нея можеш да си правиш клипчета не само от камерата, но и на самия екран на Windows.
супер мерси мн ще я пробвам веднага :lol:)))
0

Потребителят е неактивен   piponewtf 

• Регистриран: 03-October 04

PYPER каза:

ВИДЕОТО В СЛУЧАЯ Е ПО ВАЖНО

застреляй се моля те :lol:
0

licenseduser каза:

сега я пуснах не мога да се ориентирам как се пуска да прави клип само снимки пражи,зададох му wmv и като натисна capture прави 1 снимка
0

разгадах как става сега поне не ми насича иначе леко се разминава звукът с картината с околко 2,3 сек. но сигурно е нормално
0

мн мерси за програмката имам обаче 1 въпрос понеже като пусна клипчето звук с картина се разминават и като влезна в "system" там е изписано с червено "mp3 encoder not found" та дали нещо не е от това
0

Потребителят е неактивен   licenseduser 

• Регистриран: 19-March 05
не, не е от това - когато правиш *AVI-та трябва да имаш регистриран за системата Lame MP3 encoder, за да ти конвертира звука в MP3 (и програмата ти казва, че не го намира).
В конкретния случай ти записваш Windows Media Video, където аудиото е WMA, а не MP3 формат.

Интересно, на мен тази програмка никога не ми е правила десинхронизация на аудио и видео и това е една от основните причини да я използвам. Вероятно проблемът е наистина в твоите кодеци за плейване на видеофайлове... Най-лесно ще се разбере, ако пуснеш записания файл с плеър с вградени вътрешни кодеци (напр. KMPlayer или VLC) или на друг, добре конфигуриран компютър...

Я пробвай да си инсталираш този пакет с кодеци - Windows Media Format Runtime 11: http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Vi...untime-11.shtml
Винаги съм го препоръчвал, ако някой има проблеми с майкрософтските формати и с гледането на онлайн телевизия...
0

licenseduser каза:

не, не е от това - когато правиш *AVI-та трябва да имаш регистриран за системата Lame MP3 encoder, за да ти конвертира звука в MP3 (и програмата ти казва, че не го намира).
В конкретния случай ти записваш Windows Media Video, където аудиото е WMA, а не MP3 формат.

Интересно, на мен тази програмка никога не ми е правила десинхронизация на аудио и видео и това е една от основните причини да я използвам. Вероятно проблемът е наистина в твоите кодеци за плейване на видеофайлове... Най-лесно ще се разбере, ако пуснеш записания файл с плеър с вградени вътрешни кодеци (напр. KMPlayer или VLC) или на друг, добре конфигуриран компютър...

Я пробвай да си инсталираш този пакет с кодеци - Windows Media Format Runtime 11: http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Vi...untime-11.shtml
Винаги съм го препоръчвал, ако някой има проблеми с майкрософтските формати и с гледането на онлайн телевизия...
пробвах всичко и пак не стана. обаче се получи с Windows Media Encoder за който ме посъветва twisterbgr (за което благодаря и на него) вече си правя нормални клипчета :lol:
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login