Форум

Data.BG Форуми: Всичко за ЛАПТОПИТЕ II - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (452 Страници) +
  • « Първа
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Всичко за ЛАПТОПИТЕ II

Потребителят е неактивен   azkompira 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 18-December 06
  • Град:В.Търново

Преглед на мнениеvnvas, на 06.10.11 - 13:30, каза:

Пристигна сутринта - в момента му качвам Win7, BIOS-a e със защита срещу XP. По първоначални впечатления лапа си струва 739кинта , доста по-лек и безшумен е от MSI-я в подписа, дисплея е перфектен с LED подсветка. Довечера като кача игри ще пиша как се държи.

Честито и дълго да си го ползваш.За толкова пари изглежда прилично(нямаше ли нещо с core i 3 i5 ?).Нищо ,че е с АTI видео все пак си е HP следи редовно температурките и го обслужвай редовно да не стават сакатлъци :chuckle:

Мнението беше редактирано от azkompira: 06.10.11 - 15:27

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм много сигурен ."
0

Потребителят е неактивен   vnvas 

• Регистриран: 03-August 07
^Ще пробвам как е и с ATI , на старата go7600 нямаше игра която да и се опре , всички Crysis изиграх с нея. Жалко че се скапа. В момента инсталирам Win7 Ultimate Lite. Да започна със забелязаните недостатъци - къс 50см захранващ кабел Контакт - Зарядно. Не е хубаво зарядното да се валя на пода. Няма LED-че за харда , диска е тих и не се чува дали лапа работи с него или чака нещо друго. Като плюсове засега - отличен дисплей и звук на колонките, тих и бърз. За температури по-късно , за сега не грее.
П.П. Открих ледчето за харда - намира се отляво и отстрани на корпуса :)

Мнението беше редактирано от vnvas: 08.10.11 - 19:05

HTC One S 1.7Ghz - The Ultimate Game Effect Machine

NoteBook Asus X75V , P2020 2.4Ghz , GF740M 2Gb DDR3 , 6Gb DDR3 RAM , 750Gb HD , 17''Display

Добре дошли в Света на Самсунг. Тук няма лъжа , няма измама! Каквото изглежда да е евтина пластмаса, наистина е евтина пластмаса.

Моят албум
0

Потребителят е неактивен   debelanca 

• Регистриран: 05-February 06
  • Град:София
Дали са ти добро предложение на другото място, но си го игнорирал незнайно защо :emote_unknown: Както и да е, аз също смятам че не си направил добър избор, но както сам казваш да изкара година и после ще го мислиш ;)
0

Потребителят е неактивен   LinkosDevelopers 

• Invisible shadow
  • Регистриран: 11-October 09

Преглед на мнениеvnvas, на 06.10.11 - 13:30, каза:

Пристигна сутринта - в момента му качвам Win7, BIOS-a e със защита срещу XP. По първоначални впечатления лапа си струва 739кинта , доста по-лек и безшумен е от MSI-я в подписа, дисплея е перфектен с LED подсветка. Довечера като кача игри ще пиша как се държи.

ах ах ах и тфа ли измислиха защита срещу инсталиране на ОС.... направи му снимка ако може, че не мога да го повярвам чак
0

Преглед на мнениеLinkosDevelopers, на 07.10.11 - 01:39, каза:

ах ах ах и тфа ли измислиха защита срещу инсталиране на ОС.... направи му снимка ако може, че не мога да го повярвам чак

Дава син екран , ако не е защита може да е от режима на харда ACHI - IDE , но в BIOS-a няма никакви опции за тях - да не кажа че няма съвсем никакви опции :chuckle: Купувам втори лап за два месеца - не съм милионер, така че се спрях на нещо по-евтинко.......но качествено :D Не е никак зле лапчето - после ще ъпна темата с тестовете :8)

NoteBook Asus X75V , P2020 2.4Ghz , GF740M 2Gb DDR3 , 6Gb DDR3 RAM , 750Gb HD , 17''Display

Добре дошли в Света на Самсунг. Тук няма лъжа , няма измама! Каквото изглежда да е евтина пластмаса, наистина е евтина пластмаса.

Моят албум
0

Потребителят е неактивен   pky 

• Регистриран: 15-January 07
  • Град:Варна
  • Интереси:Компютри, интернет и др.
Не е защита. Можеш да сложиш и XP, което има вградени SATA драйвери (има такива във важната тема за лаптопите), обаче после и драйверите трябва да си търсиш от чужди сайтове (надали ще има в сайта на HP)...
0

След 24 часа разправии с Win7 и активирането му, стигнах до следващия сериозен проблем с лапа HP G72-b40SQ - видеодрайвера :unsure: Оригиналните , които теглих от сайта на HP тук не активират видеокартата ATI HD 5470 :!: След малко четене из гугъла попаднах на подходящия драйвер - качих го и....чудо ,закачи се без проблеми. Линка е тук
Засега всичко е ОК , няма да слагам Realtek HD - аудиодрайвера , мисля че няма да е нужен. Уайрлеса на лапа е Broadcom - драйвера се закачи без проблеми. Общо взето три са основните драйвери - за Intel чипсета, видеото и уайрлеса. Други няма смисъл да се качват.
Игрите ще ги качвам довечера - чака ме път :)

Мнението беше редактирано от vnvas: 07.10.11 - 09:24

Моят албум
0

Потребителят е неактивен   FiftiCent 

• Регистриран: 29-July 06
  • Град:Cashville & Black Wall Street
  • Интереси:Gangsta Rap,Hip Hop,Coca Cola
vnvas
и аз миналата седмица си купих лаптоп с подобни характеристики HP G62 е моя
със същата видео карта е + 4200 интегрирана в дъното която се активира при режим на батерия
айде като качиш някоя игра кажи как ти върви
при мене до момента съм инсталирал CoD 2 на макс, NFS MW на макс, CoD 4 на средни, Prototype на средни и Tom Clancy's Splinter Cell повечето на Low някой на средни
то така и очаквах да е де, игри от преди 2006 на макс, между 2007 и 2009 на средни от последните 2 год. на Low
а иначе не знам защо при мене пък тези драйвери от сайтовете не ми намираха картата а пък тези от официялния ми я намери, а Win7 се активира от раз сс Windows 7 Loader eXtreme Edition v3.503 до сега съм активирал сигурно над 100 Уина с него и бачка без проблем
само един смешен Acer лаптоп не иска да се активира за това използвах този на Daz
Публикувано изображение

fifticent a.K.a. ShadyBlock
0

Преглед на мнениеvnvas, на 07.10.11 - 09:23, каза:

След 24 часа разправии с Win7 и активирането му, стигнах до следващия сериозен проблем с лапа HP G72-b40SQ - видеодрайвера :unsure: Оригиналните , които теглих от сайта на HP тук не активират видеокартата ATI HD 5470 :!: След малко четене из гугъла попаднах на подходящия драйвер - качих го и....чудо ,закачи се без проблеми. Линка е тук
Засега всичко е ОК , няма да слагам Realtek HD - аудиодрайвера , мисля че няма да е нужен. Уайрлеса на лапа е Broadcom - драйвера се закачи без проблеми. Общо взето три са основните драйвери - за Intel чипсета, видеото и уайрлеса. Други няма смисъл да се качват.
Игрите ще ги качвам довечера - чака ме път :)

Аз бих инсталирал и драйверът за touchpad-а, ако не ползваш допълнителна мишка...
0

Потребителят е неактивен   ultravision 

• Регистриран: 27-January 06
Здравейте, имам лаптоп hp dv6 - 2160eq, купен преди около година.
За съжаление, батерията май му е за смяна. Понякога ми пише ( plugged in, not charging --> опитах с деинсталация на драйверите, но след 1-2 включвания пак е същото ), като го използвам на батерия ми се изключва понякога все едно няма батерия, а като го включа в контакта пише, че е на 51 % например. Също така ми изписва ( ''you might consider replacing your batery'' или нещо от сорта ).
Въпросът ми е, колко струва батерия като за моя лаптоп, откъде да си я купя и има ли избор или трябва да е точно определен модел, защото искам да държи повече време без зареждане?
Благодаря предварително, поздрави !
0

Потребителят е неактивен   ostavime 

• Регистриран: 26-January 04
Здравейте на всички. Темата е много полезна, но наистина е огромна. Ще пиша тук, пък дано някой даде съвет. Ще купувам лаптоп, за работа. Или по точно, шефа на фирмата, в която ще работя ми каза да си избера нещо, като каза да прегледем Sony Vaio. Започвам нова работа и ще ми е нужен. Трябва ми нещо 13.3". Или не повече от 14"
Разгледах Сони Вайо, но избора е доста малък. Откривам едва няколко модела. В краен случай бих взел и друго и точно за това искам да помоля за съвет. Изискването е да има Windows. Другите неща като Word и Excel ще ги сложа сам. Не искам да се изхвърлям с някакви последни технологии и т.н. Просто ми е някак... съвестно.
Благодаря.
0

Потребителят е неактивен   azkompira 

• Регистриран: 18-December 06
  • Град:В.Търново

Преглед на мнениеostavime, на 08.10.11 - 19:11, каза:

Здравейте на всички. Темата е много полезна, но наистина е огромна. Ще пиша тук, пък дано някой даде съвет. Ще купувам лаптоп, за работа. Или по точно, шефа на фирмата, в която ще работя ми каза да си избера нещо, като каза да прегледем Sony Vaio. Започвам нова работа и ще ми е нужен. Трябва ми нещо 13.3". Или не повече от 14"
Разгледах Сони Вайо, но избора е доста малък. Откривам едва няколко модела. В краен случай бих взел и друго и точно за това искам да помоля за съвет. Изискването е да има Windows. Другите неща като Word и Excel ще ги сложа сам. Не искам да се изхвърлям с някакви последни технологии и т.н. Просто ми е някак... съвестно.
Благодаря.

HP Probook 4330
ето :D
"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм много сигурен ."
1

Изглежда добре, но операционната му система е Линукс, което не ми върши работа. Никога не съм работил с такава. А и другото нещо, което не ми харесва е, че батерията е само за около 3 часа.
Благодаря за предложението.
0

Не си казал бюджет... Нещо такова устройва ли те? :unsure:

А за windows искаш да кажеш, че искаш да е лицензиран ли, защото може и допълнително да се инсталира...
1

Смятам че този модел 4330 ще те устрои напълно @ostavime ;)

Мнението беше редактирано от debelanca: 08.10.11 - 20:05

1

Много ви благодаря за предложенията. Последното наистина ми допада. Утре ще отида до Сони Центъра, за да погледна все пак какво предлагат и те, просто, за да уважа съвета на шефа. :) Иначе мисля, че Сони ще е доста скъпо, а другите марки биха предложили по-добри характеристики, за същите пари.
0

Ами с по-слаби характеристики е от първото ми предложение е товаsony, а и цената вече си скача сериозно тук, но то вече всичко си зависи от теб.
0

Ами да. Видеото на ХП-то е по-добро ми се струва. Диска е по-голям. Два пъти повече памет, а като гледам и процесора в по-добър, майче. Не разбирам много от тези неща, но на пръв поглед това са впечатленията ми. Сонито има УСБ 3, което може би е добре.
Потърсих го по магазините, но май може да се закупи само онлайн. Дали може да се намери и в магазин?
0

Принципно с доставка на място е по-удобно, а иначе ако искаш да го видиш предполагам че ще ви накарат да отидете до офисът им.Тук пише че го имат в наличност, но гледам че цената му е по-висока ;)

Мнението беше редактирано от debelanca: 08.10.11 - 21:20

0

Потребителят е неактивен   tazdingo 

• Регистриран: 17-May 05
Dell Latitude - коя серия е най - качествен ?

Моделите са:

Dell Latitude E6520
Dell Latitude E6420
Dell Latitude E5520
Dell Latitude E5420

Приблизителни характеристики:

CPU - Intel Core i5
RAM - 4GB 1333 MHz DDR3 Dual Channel
Video - Intel HD Graphics 3000
HDD - 320GB 7200 rpm
Екран - 14" - 15" матов (1600x900 - 1920×1080) LED

Кое "купе" е по качествено ? Интересува ме главно изработката на шасито и матрицата.
Desktop
ASROCK Z68 EXTREME3 GEN3 | i5-2500K | 2x4GB DDR3 1600 | 1.5TB HITACHI 7200 64MB | Samsung 830 SSD 128GB | CM SILENT PRO M 500W | CM ELITE 370 BLACK | ASUS SDRW-08D1S-U EXTRNL

Monitor
HP LP2465 24" 1920x1200 S-PVA

IBM Thinkpad T60p 15.0'' (1600x1200 S-IPS , FireGL 5250) & Lenovo Thinkpad X61 Tablet 12.1" (1400x1050 S-IPS , Core2Duo L7700)

Samsung Galaxy S IV
0

Споделете тази тема чрез:

• (452 Страници) +
  • « Първа
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login