Форум

Data.BG Форуми: Всичко за PSP ( игри, програми, кодове...) vol.3 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (101 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Всичко за PSP ( игри, програми, кодове...) vol.3

Потребителят е неактивен   pspguru 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-July 08
Ето, че стигнахме и до 3та част на тази тема.
Та чули сте за или го притежавате - Playstation Portable (PSP) и се интересувате що за "животно" е това? Какво може да прави, какво трябва да направите за да играете игри теглени от интернет и още много други?
ТОВА Е ТЕМАТА ЗА ВАС!

UPDATE:
ВАЖНО: До всички бъдещи собственици на PSP!!!

Q: Как излгежда конзолата?
За по-мързеливите ето няколко снимки.

PSP 1000 (FAT)

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

PSP 2000 (Slim)

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Q:Kaкво може да се прави с PSP-то ?

А: Можете да играете игри, да слушате песни, да гледате любимите си филми (+субтитри), да разглеждате снимки, да влизате в интернет, да влизате в skype, да се играят psx/ps1 игри и още много много неща . Също така PSP поддържа и програми, писани на езика LUA ( базирано на C++). Разбира се изискват се малко повече знания за да си напишете собствена програма, но сега няма да го обсъждаме. Тези програми се наричат homebrew (хоумбрю). ПСП поддържа карти с памет типични за всички продуктите на сони, наречени Memory Stick. Препоръчително е ако ще си вземате карта с памет да е поне 2GB ( 30-50тина лева в БГ), 4GB (50-70 лева), 8GB (90-110 лева). За да имате автоматично всички нужни папки е хубаво след като сте качили М33 Frimware да форматирате картата.

Q: - Как да качваме музика на PSP ?

A: Свързвате вашата конзола с мини юсб-то което върви към комплекта Публикувано изображение, малката страна в пспто голямата в компютъра. После отивате в settings и избирате usb connection. След като устройството е разпознато влизате, през My Computer в мемори стика, при мен е означен като Removable Disk x: (x e буквата на drive-a (Мемоry Stick-a) ) , но при всеки може да е различна буквичката. Музиката се качва в x:/MUSIC. Стартира се от Мusic от менюто (още познато като xmb).

Q: Как да качваме филми на PSP?

A: Така значи има 2 варианта, да гледаме филми. Единият е под формата MP4, a другия pmp. При нас е по разпространен pmp формата, защото конвентирането е доста по бързо в сравнение с mp4 формата. Но за pmp филмите ни трябва специално homebrew.
Eто линк към темата където можете да прочетете повече за pmp - PMP - формат

За MP4 филмите, конвентират се чрез някоя програма AVI to MP4, и се слагат в x:/VIDEO.Също така можете да конвертирате с XVID4PSP !
(x e буквата на drive-a (Мемоry Stick-a) )

Q:Firmware – какво е това?

Firmware представлява версията на софтуера на вашата конзолата. Firmware-a може да бъде 1.5, 1.51, 2.0, 2.01, 2.5 и т.н до 4.05 ( при писане на статията). Както всички знаем на нашите псп-та могат да се теглят игри от интернет и да се играят, без да сме ги закупили. Именно затова е важно да знаем коя е версията на фърмуеъра ни. Това можем да проверим от Settings -> System Settings -> System Information. Ето какво е при мен :
System Software 3.52 M33-4 Nickname Името на профила ми и MAC address адреса на конзолата ми. Обаче за да можем да играем новоизлезлите игри ни трябва Custom Firmware (CF) с възможно най-високата версия. Условието да качим тови CF е версията на PSP-то да е 1.5. Ако е по-висока не се притеснявайте. Процеса при който от по висока версия минаваме на по-ниска се нарича downgrade, противополложното на upgrade.
Ако PSP-то Ви е с версия над 3.80 M33 можете спокойно да го update през меню-то Network Update във Settings. Това ще изтегли най-новият М33 Firmware
от сайт-а и ще го запише на конзолата. След това отивате в Game -> Memory Stick и ще намерите PSP Update ver x.xx (x.xx e версията, примерно 4.01) със една черна иконка (в левия ъгъл на нея пише М33 и ако е някакво обновение на старата версия -1, -2, -3 примерно 4.01-1 и тнт) Е пускате го, включвате PSP-то в зарядното (за по сигурно :) ), батерията трябва да е над 78% и следвате инструкцийте. Ако всичко мине както трябва – не спирате PSP-то не му вадите картата и тнт. PSP-то ще се рестартира и ще ви даде “Син екран”. Там натиснете О и изчакайте. Е готово! Update-нахте си PSP-то успешно.

Ако версия на конзолата Ви не е 1.5 ще се наложи да даунгрейдваме. Затова ето няколко полезни връзки

Q: Kaк да даунгрейдна ???

1. начин, ако нямате никой приятел или съгражданин с PSP:

При версия 2.71, четете тук :
Стъпка по стъпка : Downgrade от 2.71 на 1.5, TA-082
А ако не сте с лошо дъно TA-082 (можете да видите от горния линк как се разбира дъното) използвайте този downgrade :
Стъпка по стъпка : Downgrade от 2.71 на 1.5, без GTA:LCS
Даунгрейд от 3.03 до 1.5, четете тук:
Стъпка по стъпка: Downgrade от 3.03 до 1.5
Ако сте с 3.50 до 1.5, четете тук :
Стъпка по стъпка : Downgrade oт 3.50 на 1.5

2. начин, ако имате приятел или съгражданин с PSP:

Батерията на пандора - Става за всички firmware-и :
Pandora's Battery Tutorial - 1
Pandora's Battery Tutorial - 2
Как да... Pandora's Battery; Despertar del Cementrio V5
Машина на времето

Лесно хакване,ънбрикване

Само да спомена че вече не е нужно да се притеснявате от брик, ако използвате първия начин, защото чрез 2рия можете да си съживите PSP-тo !

Q: Как да качим Custom Firmware ?

Засега последният възможен Fimware е 4.01 М33 ъпдейт 2

Предполагаме, че не сте на ясно как се качват, затова прочитаме тази тема и спазваме всички инструкции !!!
Стъпка по стъпка инсталиране на : 3.52 М33 ; 3.71 М33 ; 3.80 М33 ; 3.90 М33 и 4.01 М33

Q: Ами за игрите кво ши ми кажеш?

Игрите може да са във формат ISO или CSO. Често ако ги теглите от тракери, ще са във малки по ~xx мб архивчета. Трябва само да разархивирате единия архив и автоматично ще се продължи разархивирането и на останалите. Игрите се слагат в x:/ISO. (X e буквата на drive-a (Мемоry Stick-a) ) Ако пак имате проглем с изтеглена игра от тракер може да дадете “Ръчна Hash Прoверка” за Bitcomet (Manual Hash Check)
CSO представлява компресирано ISO, за да се намали големината на файла.
Често обаче, тук можете да видите както линк за играта така и RipKit(?). RipKit-a представлява малка програмка, която е програмирана да отвори iso файла да и премахне определени неща. Най-често това може да е музиката, филмчетата, ъпдейта.
Ако случайно не е сложен ripkit, можете да си намерите един от този сайт : http://forums.maxcon...ead.php?t=26690

Q: Къде да слагам homebrew ?

Homebrew-тата често се предоставят в архив който съдържа две папки. Много е важно да разархивирате и да сложите и ДВЕТЕ папки в H:/PSP/GAME150 ( която ще се появи след като сложите Custom Fimware това е M33 и ОЕ).

Q: Как да пуснем ковертирана игра за PS1 на PSP?
Сваляте избраната игра и я копирате в х://psp/game (x e буквата на drive-a (Мемоry Stick-a) ) като eboot.pbp бъде във папка с произволно име т.е.
ако играта е mortalkombat4- слагате eboot-а и keys.bin-a в една папка с произволни име например "mk4psx" и я бутате в х://psp/gamе.

Q: Дава ми грешка когато стартирам игрите, какво да правя?

A:Значи тук имаме 2 възможности, PSPто ви не е с CF или трябва да направите няколко дребни настройки в рекавъри менюто.
За да влезите в рекавъри менюто изключете вашето псп, после го включете задържайки бутона R. Сега влизаме в Configuration и малко по-надолу виждаме UMD Mode. За да нямаме проблем с игрите, ни трябва да имаме UMD в конзолата ( ако имате ) трябва да го направите така : UMD Mode < currently: Nomal -UMD required->
Ако използваме версия над 3.80 m33 firmware може да натиснем Select докато сме в меню-то на PSP-то, отиваме на UMD ISO MODE и го сменяме на M33 Driver или Sony NP9660
Другото нещо което трябва да направим е да клокнем процесора. Даваме back и излизаме в основното меню на recovery. После даваме на cpu speed и променяме Speed in UMD/ISO на 333mhz.

Ако все още имате проблеми вижте тази тема : Решението на проблема с подкарването на игрите

Полезни линкове

http://www.psp-bg.net - Българският сайт за псп
http://psp-bg.net/forum/ - Форумът
http://pspupdates.qj.net - Всичко ново около псп сцената
http://torrentz.com/search?q=psp - Игри

lenks каза:

Евала много добре обяснено като за малоумни с извинение :)
Ето и нещо от мене :

Ето аз с какви проблеми се сбъсках и тяхните решения ...

1.Когато ми свалиха конзолата на 1.5 (с Lumines и 3.50HEN) конзолката имаше звук но нямаше картина :) Естествено аз се oплаших (предполагам ако някой го прави сам ще се оплаши :lol: ) но добрече човека който ми я оправи (marchobg от дата-та много точен !) ми каза да не се шашкам ...

Ако се сбъскате с този проблем първо пробвайте да го оправите с натискане на бутончето за промяна на контраста и светлината на дисплея ...Ако това не помогне извадете кабелчето за външно захранване ако и това не помогне изгасете конзолата и махнете батерята за малко ...Важното е да запазите спокойствие ...Проблема изчезва след като качите CFW ...

2.Mного гаден проблем който ме споходи направо ми идеше да се гръмна ...Екраната клавиатура не работеше...Или по скоро когато трябва да се появи конзолата просто забиваше...Това означаваше да не мога да си играя игра която аз съм почнал по простата причина ,че когато трябва да си напиша името конзолата просто забива и дотам ...

След цял ден блъскане на главата открих решението
:) То е доста просто но без помоща на Рековъри конзолaта нямаше да се оправя ...Просто вкарайте USB кабела за връзка към РС-то заредете рековърито от тук влизате в Аdvancet и избирате USB Toggle (flash 1) След като отворите flash 1 тя ще ви се появи на компа като сменяем диск изтрийте всичко вътре !!!Не се притеснявайте след това излесте от рековърито.Направете се обичайните настройки и честито вече кейборда работи :)
След тази операця трябва да си настройте отново всичко в рековъри конзолата понеже всичко ще е на disable

Q: Кое PSP да избера PSP FAT или SLIM

Изборът е напълно ваш, вземайте това което ви харесва. :) FAT вече чисто нов почти не се намира .Слим-а е по-лек и малко по бърз в зареждането на игрите от диск.
Така ,че изборът не е много голям .

Изготвено от PSP-bg.NET! team

------------------------
edit на статуса onehitxzibit

Edit на темата на Transfix
0

Потребителят е неактивен   mmaarrttyy 

• Регистриран: 09-April 05
  • Град:Стадион Георги Аспарухов
Честита нова тема! :lol:
0

Потребителят е неактивен   cmmitov 

• Регистриран: 26-June 06
  • Град:Постоянно сменящо се :D
А добре кой каза че трябва да се прави нова. Какво и е на старата.
0

Потребителят е неактивен   Nzd 

• Регистриран: 21-February 06
  • Град:Русе
Честита нова тема :lol:
Можеш да добавиш и този сайт http://www.fenplay.com/ :)
0

Потребителят е неактивен   mmaarrttyy 

• Регистриран: 09-April 05
  • Град:Стадион Георги Аспарухов
cmmitov, прекалено голяма стана. При толкова много страници, обикновено се пуска нов Vol. N. :lol:
0

Потребителят е неактивен   mightykaka 

• Регистриран: 03-November 06
  • Град:Curva Sud
Честита нова тема... ебаси вол 3... аз ебаси не мога да си представя 2004 или 2005 да съм виждал някой с ПСП, щеше да ми е уникално...
успех пичове дано го докараме до вол 10... някой ден! :lol:
0

mightyKaka каза:

не мога да си представя 2004 или 2005 да съм виждал някой с ПСП, щеше да ми е уникално...

Било е 2005 защото PSP-то беше пуснато в америка около 24 март а в европа през септември 2005-а :lol: :)
0

Потребителят е неактивен   onehitxzibit 

• The Lorekeeper
  • Регистриран: 09-December 05
  • Град:Видин
  • Интереси:SQL, Linux
Вдигам темата на важна. Старата (vol 2) е в архива. :lol:
0

Потребителят е неактивен   kaibacorporation 

• Регистриран: 13-February 05
  • Град:Sofia
Ееее, бива ли така де. ИСКАМЕ 300 страници на оная! :lol:
Иначе честито :)

Тичам като кон и ебем кат младо магаренце.
0

Потребителят е неактивен   zaharievn 

• Регистриран: 27-February 07
По-малко писане, повече четене. Честита тема.
0

Потребителят е неактивен   napsterbg 

• Регистриран: 03-February 06
  • Град:Old Trafford
Да ни е честита темата :lol:
0

Потребителят е неактивен   estestvenoto 

• Регистриран: 15-April 07
  • Град:Plovdiv
ЧЕСТИТА ТЕМА!
С пожелания да стигне 500 страници. :lol:

------------------

mightyKaka каза:

не мога да си представя 2004 или 2005 да съм виждал някой с ПСП, щеше да ми е уникално...

2005 си купих PSP-то, тогава беше 700 лв и аз тогава не съм виждал толкова хора с PSP. :)
0

Защо никъде не видях този гайд - http://psp-bg.net/fo...opic.php?t=2699 ? :lol:

0

Потребителят е неактивен   bidona 

• Data.BG Футболист
  • Регистриран: 31-March 04
Хубаво ще е да споменеш, че могат да се играят и PSX/PS1 игри :lol:
This topic can use moar cowbell!
0

(от vol. 2)

zaharievn каза:

Изгорял буултваш чип на дъното изглежда точно, като брик.

@zaharievn я обясни какво означава "буултваш" чип, че нещо не схващам :)
Да не би да имаш предвид "BootLoader-a", който е част от Firmware-a на PSP-то. Този "BootLoader" се намира в процесора (ARM9) и е недостъпен за външни програми!

Прочети как работят микропроцесорните системи а не измисляй нови! :lol:

@bidona - Ей сега ще добавя :)
0

Потребителят е неактивен   zoros 

• Регистриран: 01-January 02
  • Град:София
Също ще е добре да добавиш и линк към програмки за пспто както и теми и други екстри за пспто.
Искам да питам от къде да си изтегля driver 2 може и неконвертирана за пс1?
0

Потребителят е неактивен   mightykaka 

• Регистриран: 03-November 06
  • Град:Curva Sud
Софиянцииии, ай да се вдигаме на турнири бе? Има ли тука някой навитаци, пишете, намерете ме на скайп mitko2026 ако трябва да се разбираме и да се почваме
0

Потребителят е неактивен   donalesandro 

• Регистриран: 23-September 05
имам въпрос относно the time machine:
за какво ми е да слагам тази програма тайм машиин, като вече имам пандора?! демек нещо нищо не разбрах за това... :lol:
0

donalesandro каза:

имам въпрос относно the time machine:
за какво ми е да слагам тази програма тайм машиин, като вече имам пандора?! демек нещо нищо не разбрах за това... :lol:

Ако си със слим ти трябва time mashine за да си емулираш 1.5 кернела. Някои homebrew-та го изискват, а на slim не може да се инсталира(само може да се емулира чрез Time Mashine) :)

0

@zoros :) Това да не е форум за PSP да пускам програми и тнт. Има си форум специално за тази работа.

@donalesandro - С Time Machine да можеш да си пуснеш някакъв Firmware (ако си му сложил файловете) . Все едно да се върнеш "Назад във времето" и да си качиш Firmware 1.5 или 2.60. Нещо като Device Hook (DevHook пак на Dark_AleX) . Ползваше се преди (2.60 примерно) версия. Пускаш 1 програмка на PSP-то и се 1 ти зарежда firmware 2.60 (a ти си на 1.50) и така можеше да играеш игри за по-нови версий и да ползваш опцийте на новите версии . Готино беше :) но после се появиха CFW ии ... до тук! :lol:
0

Споделете тази тема чрез:

• (101 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login