Форум

Data.BG Форуми: Мнения за чип тунинг/Powerbox за Тойота Авенсис 2.2 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Мнения за чип тунинг/Powerbox за Тойота Авенсис 2.2

Потребителят е неактивен   ForumPress 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-January 06
  • Град:Варна
Турбо-компресът е бял кахър! И без него върви автомобила. Проблемът е какво се случва с мотора при допълнително помпане на коне.
Това повишаване на налягането на впръскване на горивото в цилиндрите, как ще се им се отрази на клапаните, главата?
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   bluereidon 

• Регистриран: 17-February 05
  • Град:Burj Al Arab
  • Интереси:Fucking
Неква статия

Цитат

PBOX е мощен специализиран процесор, който допълнително оптимизира подаването на гориво с цел по-висока мощност. Налягането на турбината и налягането в шината (при common rail ) са със заводските си стойности. Фабричното управление на двигателя също остава непроменено, както и стойностите на сензорите.Изпитанията показват, че PBOX използва резервите на двигателя, скоростната кутия и окачването, но без да претоварва машината

Разхода е по-малък от нормалния като не се кара като ненормален.При нормално градско каране ще е по-нисък от стоковия.
[ASrock Z77 Extreme 6 |Intel Core i7 2600К 4,7Ghz|2x4GB DDR3 1600 A-DATA Premier Pro Dual Channel|Sapphire HD7950 Vapor X OC|1xSeagate 2TB Sata 3 64mb Corsair SSD 128GB|Thermaltake SwordM|ZM-MFC2|Chieftec 560W LED|Logitech Z-5500 500W RMS][[Asus Xonar STX][System Cooled by Zalman & Thermaltake[Razer Mamba 4G]Sound by Technics & Harman Kardon
0

Потребителят е неактивен   windowserver 

• Регистриран: 26-August 04
  • Град:София
  • Интереси:Фотография
Инат си, няма смисъл да те убеждаваме, че ще си прецакаш двигателя, май си го и замислил по-продължително да караш с този Pbox... явно не можем да ти променим мнението.
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден.
0

Не не разбрал си ме погрешно,тоя пбокс ще се ползва много рядко.Като "копче" за ръчка при по-сериозен противник :lol: Убедих се,че си вреди,то няма как.Колата си върви достатъчно прилично,досега съм цепил Cayenne S,VW Tuareg дори и в10 дизела му 313кс при скорост над 180.Кофти хората с такива СЮВ-та си мислят,че тойотката не може да им направи нищо.Яд ме е,че не снимах дърпането с кайена,добро беше.А и ако не ми се понрави тоя бокс,ще го продам на един познат с Лексус ИС 220д(той е със същия двигател като моя).Даже вече съм говорил с него,ако не ми хареса ще ми го откупи за същите пари дето съм дал.
Да ви питам може ли да ми дадете линк към онлайн магазин за авто аксесоари(спортни филтри и други глупости).Иначе вярно ли е,че спортния филтър повишава шума на колата?
[ASrock Z77 Extreme 6 |Intel Core i7 2600К 4,7Ghz|2x4GB DDR3 1600 A-DATA Premier Pro Dual Channel|Sapphire HD7950 Vapor X OC|1xSeagate 2TB Sata 3 64mb Corsair SSD 128GB|Thermaltake SwordM|ZM-MFC2|Chieftec 560W LED|Logitech Z-5500 500W RMS][[Asus Xonar STX][System Cooled by Zalman & Thermaltake[Razer Mamba 4G]Sound by Technics & Harman Kardon
0

Потребителят е неактивен   furnace 

• Регистриран: 02-December 04
  • Град:Beyond the Power of Dreams
2.2 Д-4Д е уникален агрегат, просто уникален. При смяна на чипа или препрограмиране, или пауър бокс печелиш едно 25% въртящ момент и конски сили. Един приятел има Лексусче с такъв двигател, казвам ти, автомобилът лети- с чип е. Почти настига 2.4 В-Тек с 283 коня под капака. Направо ти завиждам :lol: Горещо не те съветвам да слагаш пауър бокс. Просто иди на смяна на чипа или на префлашване и това е.
0

furnace каза:

2.2 Д-4Д е уникален агрегат, просто уникален. При смяна на чипа или препрограмиране, или пауър бокс печелиш едно 25% въртящ момент и конски сили. Един приятел има Лексусче с такъв двигател, казвам ти, автомобилът лети- с чип е. Почти настига 2.4 В-Тек с 283 коня под капака. Направо ти завиждам :lol: Горещо не те съветвам да слагаш пауър бокс. Просто иди на смяна на чипа или на префлашване и това е.

Питай моля те твоя познат какъв чип точно е сложил и каде е ходил да му го слагат и колко пари е.Значи чипа е по-безопасно от бокса така ли да го разбирам?Иначе специално за тоя д4д знам и друго нещо,и аз имам познат с Лексус ИС 220 (дето е с тоя мотор),а той се е дърпал от старт с Лексус ИС 250 2.5л 6 цилиндъра бензин 208 коня май беше тоя,познай кой бил?Дизела и то и 2те коли не са барвани откъм тунинг.Луд е тоя дизел.Питай моля те и ако знае точно колко коня му е станал лексуса да каже.С тоя бокс дизела става 228коня 508нм.
0

bluereidon каза:

furnace каза:

Питай моля те твоя познат какъв чип точно е сложил и каде е ходил да му го слагат и колко пари е.Значи чипа е по-безопасно от бокса така ли да го разбирам?Иначе специално за тоя д4д знам и друго нещо,и аз имам познат с Лексус ИС 220 (дето е с тоя мотор),а той се е дърпал от старт с Лексус ИС 250 2.5л 6 цилиндъра бензин 208 коня май беше тоя,познай кой бил?Дизела и то и 2те коли не са барвани откъм тунинг.Луд е тоя дизел.Питай моля те и ако знае точно колко коня му е станал лексуса да каже.С тоя бокс дизела става 228коня 508нм.

Утре ще го видя и ще запитам :) Иначе двигателите са аналогични, нали Лексус е на Тойота все пак. Троянеца ти обясни какво прави бокса. И аз се зачетох и действително е така! Иначе, пак ти казвам, това е най-уникалният дизел на пазара заедно с немския В12 звяр. Даже аз наесен се замислям дали да не мина на дизел Сивик 2.2 ЦТД-и. Хем по-евтино, хем по-икономично и пари за тунинг ще останат. Лошото е, че няма луди да си продават колата и втора употреба само от САЩ се намират.
0

Разпитай го твоя човек и кажи.Вече се интересувам и от чип.Принципно може да се ползва едновременно бокс + чип,нали така?.То тогава сигурно се отива към над 280кс.Сериозно,който знае читава марка чипове да казва.А и бихте ли ми казали това Б12 бмв,мерцедес ли е?Нищо не намирам...
Ето ви и едно клипчен на стоков Д-кет(излишно е да казвам,че задволанното у-во :lol: явно за 1ви път го кара и незнае на колко оборота да превключва,то той тамън като започне да дърпа колата ръга лоста...)
http://www.youtube.c...h?v=aCAanMEe7Bo
Колата принципно явно няма ограничител и си прави 240,естествено трябва да имаш и добри гуми иначе си самоубиец.
Иначе се убедих,боксовете се ползват само като "копче за нитро".
0

Оказа се, че автомобила си го е купил чипнат. Освен това какво ли не му е правено доколкото разпитах и разгледах вчера.
0

furnace каза:

Оказа се, че автомобила си го е купил чипнат. Освен това какво ли не му е правено доколкото разпитах и разгледах вчера.

Я споредели,не го пази в тайна :lol:
0

bluereidon каза:

furnace каза:

Я споредели,не го пази в тайна :)

Като започнем с ДВД, 12 тонколони, уникален интериор и приключим с технически характеристики. Тотално сменена изпускателна система и окачване- направо залепена за пътя, спирачките са сменени. По двигателя не знам, от дизели капка не разбирам, ще трябва да попитам какво и що са правили. Дори не са изчакали да свърши гаранцията. В САЩ така правят, ние точно така купихме Акорда- нищо общо със стоковия и на много атрактивна цена. И нашият си го е взел от някакъв център само с тунинговани коли за смешните 35000$, почти новичък :lol:
0

furnace каза:

bluereidon каза:

furnace каза:

Я споредели,не го пази в тайна :)

Като започнем с ДВД, 12 тонколони, уникален интериор и приключим с технически характеристики. Тотално сменена изпускателна система и окачване- направо залепена за пътя, спирачките са сменени. По двигателя не знам, от дизели капка не разбирам, ще трябва да попитам какво и що са правили. Дори не са изчакали да свърши гаранцията. В САЩ така правят, ние точно така купихме Акорда- нищо общо със стоковия и на много атрактивна цена. И нашият си го е взел от някакъв център само с тунинговани коли за смешните 35000$, почти новичък :)

Това е напълно заводско,даже системата Марк Левенсън,която е в най-скъпия интериор е с 14 колони доколкото помня( и с навигация,между другото и авенсиса ми има подобна навигация дети си е към интериора с гласови команди).Дефакто ако не са 14 ,това е лексуса с най-нисък клас интериор,който е "допипнат" от някой.Но аз нямах предвит интериора а двигателя.От Ибей има лексуси Ис 350 за по 26000$,че и малко по-ниска цена от тая,но като ти дойде на митницата ще почнеш да броиш като поп.Но за лексус Ис не бих си сменил Авенсиса.Те са малко по-къси,което не ми се нрави за следваща кола.По скоро серия Гс или Лс с внос от Германия примерно на по 2 години макс.Има и една тойото Авалон(американски модел) на ниво на Лексус Гс е.Сега съм с лична кола Фиат Купе и чесно казано ми се строши задника от друсане.Тая кола определено не е за България.Мразя коли с твърдо окачване.Возил съм се много пъти в Лексус Лс 460Л и чесно казано е уникална кола,просто нямам никаква забележка,все едно си на облак,а мотора не се чува.4,6Л В8 382коня май.Нереално яка кола.Отгоре на всичко се самопаркира :lol:
0

Потребителят е неактивен   evianbs 

• Регистриран: 08-October 06
  • Град:Бургас...Всичко далеч от морето е Провинция...
За туй "самопакиране" не съм особено впечатлен- ако малко от малко можеш да караш кола много по-лесно щи е да си го паркираш сам :lol:
0

evianbs каза:

За туй "самопакиране" не съм особено впечатлен- ако малко от малко можеш да караш кола много по-лесно щи е да си го паркираш сам :lol:

Много голямо удобство е :) Например, намираш се в тясна централна уличка, където аз живея, виждаш празно място и отзад те натискат 10 коли, всеки бърза нанакъде, в 90% от случаите влизам с предницата, защото задният ще ми вземе мястото :) . Аз се изнервям уникално- притискат ме отзад, в повечето случаи изчакват любезно, но все пак. Разни тарикати спират на 30см от тротоара и наистина за излязлата предница е много неприятно. Целия се изпотявам, докато вляза в мястото, което е точно 40см по-дълго от колата. С колко маневри става се сещаш. А да не говорим, ако зад мен има 20 коли и трябва да вляза напред. Тогава става страшно. Трябва да направят автоматично успоредно паркиране напред :) Айде, на едната кола имам 16-сензорен парктроник с камери, ама рядко я карам, защото не е лично моя и да си призная, вече го използвам, ама на личната, като нямам, ми е неприятно.
0

evianbs каза:

За всяко удобство може да се даде такъв коментар...
За кво ти е автоматик като можеш сам да превключваш сам,за кво са ти автоматични фарове и чистачки...примерно.Неслучайно ми се вика удобство :)
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

2 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 2 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login