Форум

Data.BG Форуми: ПРОБЛЕМИ СЪС СУБТИТРИ само в тази тема! - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

ПРОБЛЕМИ СЪС СУБТИТРИ само в тази тема!

Потребителят е неактивен   tato 

• Dreaming (Tell me)
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 05-June 03
  • Град:.bg
При всякакви проблеми с визуализирането, стартирането и възпроизвеждането на субтитри, пишете само в тази тема. Това е раздел за връзки и заявки за субтитри и всякакви теми, различни от връзка (Link:) и заявка (RQ:) ще бъдат директно изтривани.

Благодаря.

================================================
Ето няколко първоначални съвета при проблеми със субтитри.
================================================

[list] - субтитрите излизат като квадратчета, въпросителни, маймуница и т.н. - в опциите на плейъра, който ползвате, потърсете опциите на субтитрите, там откъдето се избират шрифта и размера, трябва да има падащо меню за кодировката, вероятно е избрано Western, вие трябва да изберете Cyrillic.
[*]По принцип имате субтитри, но на определен филм не ви се визуализират - имената на видео файла и файла със субтитрите трябва да са еднакви. Друго - възможно е да има проблем в самия файл със субтитрите. Опитайте следното - отворете субтитрите в Subtitle Workshop и ги сейвнете отново (File -> Save As...). Или - отворете субтитрите в notepad и ги копирате в нов файл (Copy -> Paste). Това последното понякога разрешава проблема с кодировката.
[*]Изобщо нямате никакви субтитри - свалете си DVobSub оттук.
[*]При гледане на .mkv филм със .sub (MicroDVD) субтитри, субтитрите се визуализират странно, премигват и т.н. Или си свалете VobSub или конвертирайте субтитрите в .srt (SubRip) формат със Subtitle Workshop - отваряте субтитрите -> File -> Save as... и избирате SubRip формат.
[*]Ако се интересувате как се правят, превеждат или извличат от DVD субтитри - във форума на subs . sab . bz, раздел Дискусии има подробни обяснения, наръчници и упътвания.[list]

Когато имате проблем и търсите помощ в тази тема, опишете проблема подробно и напишете какъв плейър ползвате, както и всякаква информация, каквато прецените че би била полезна при разрешаването на проблема.
0

Потребителят е неактивен   sokki 

• Регистриран: 24-December 02
  • Град:София
  • Интереси:Making money from Internet
Aх, от кога чакам такава тема :lol:

Имам следното питане: Записвам най-обикновено .avi на DVD диск, свалено от тракерите, субтитрите са .srt формат. филма се записва с Неро, не като DVD movie, а като DATA диск, демек да събере няколко филмчета на един диск. Имам Panasonic DVD Player, като пусна филма субтитрите са доста малки, аз ги чета де, но например майка ми се зори :)
Та да си дойдем на въпроса - какво трябва да направя и как да ги записвам тези avi-та, така че субтитрите да са по-големички?

Мерси предварително !
0

• Dreaming (Tell me)
Това, доколкото знам, зависи единствено от фърмуера (софтуера на ДВД плейъра) и не може да се направи почти нищо по въпроса. Освен да се смени софтуера на плейъра, друг начин май няма. Обади се в сервиза и попитай дали предлагат такава услуга и изрично им кажи какво точно искаш, защото те може да сложат нов софтуер, но буквите пак да са малки. Знам, че за Елит има много софтуер и там е лесно, но за марковите плейъри нямам информация как стоят нещата.
0

Потребителят е неактивен   speisq 

• Регистриран: 05-March 07
Начи когато субтитрите са ми във формат .суб не ми тръгват ... а когато са в .срт сичко е перфектно ... но понеже за някой филми не мога да намера .срт формат :( ще ми кажете ли как да си оправа проблема ?! плс !!! :(

пробвал съм с мн плеари :lol:
0

Някой има ли намерение да ми помогне ?!
0

Потребителят е неактивен   teodes 

• Регистриран: 24-October 03
  • Град:Sofia
Проблема е следния: Изтеглих
High.School.Musical.2.BDRip.720p.x264 , формата е . mkv, има и субтитри в торента. За гледане ползувам KMPlayer.
Не мога да заредя субтитрите. Помагайте.
0

speisq каза:

Начи когато субтитрите са ми във формат .суб не ми тръгват ... а когато са в .срт сичко е перфектно ... но понеже за някой филми не мога да намера .срт формат :( ще ми кажете ли как да си оправа проблема ?! плс !!! :(

пробвал съм с мн п :lol: :) леари :)

:) :) :) :) :) :)
0

Потребителят е неактивен   alycard 

• Регистриран: 29-May 06
  • Град:The Eden
А как мога да извлека вградени субтитри от .avi файл?
0

Потребителят е неактивен   playboyusa 

• Регистриран: 03-November 04
  • Град:Бургас
  • Интереси:Fitnes,Kompiutri
Аз пък не знам как да си пусна субтитри на двд филм,с повер двд сам ,на филма пише че има суб обаче пускам и е без.как да ги пусна?
0

Потребителят е неактивен   mechokyh 

• Регистриран: 07-June 08
И аз немога да разбера как да пусна субтитрите от уж оригинално двд.Филма го свалих от замунда пише че има вградени субтитри.Пускам го с kmplayer и няма.Кво ли не пробвах и пак не неще да излязат.На VLC player излизат ама той нещо не ме радва.
Филма се казва Never Back Down , но аз вече почти се предадох. :lol:
0

• Dreaming (Tell me)

speisq каза:

пробвал съм с мн плеари :lol:

Вариант 1 - ползвай VObSub, линк има в първия пост.
Вариант 2 - Сваляш си Subtitle Workshop, отваряш .sub файла в него, даваш Save As и избираш формат SubRip (което е .srt).

teodes, пробвай с друг плейър и ми кажи дали проблема отново е налице. И в какъв формат са субтитрите.

alycard, не мога да ти помогна. Има начин да се направи, възможно е, но не мога да открия къде съм го чел. Ако успея, ще ти драсна.

За последните два въпроса - през уикенда като ми остане време, ще си инстална едно PowerDVD и ще видя каква е ситуацията.
0

Потребителят е неактивен   raund 

• Регистриран: 11-April 05
Свалих си 2 ДВД-та от замунда, след това ги записах на дискове.До тук добре,но когато ги пуснах на двд-то всичко си тръгваше , но не и субтитрите. http://zamunda.net/d...ls.php?id=93662 това е единят от филмите-
Звук: Dolby Digital 5.1

Езици: Английски

Субтитри:

- Български /два вида/
Аджеба как да ги пусна?Рипнах го със неро 6,в менуто на филма няма български субс.Не мога да разбера..при свалянето на торрента нямаше никави суб фаилове само двд фаилове (.ifo _ts).Помогне ако можете..
R1 е региона.Нито на ПЦ-то нито на Домашното кино мога да ги пусна.Плаера които ползвам на пц-то е Power dvd /vlc.
0

• Dreaming (Tell me)
Опита ли другите езици - да не са сложили българските на мястото на някои от другите?
0

Потребителят е неактивен   gves 

• Регистриран: 12-November 07

speisq каза:

колега и аз го имам този проблем със мойто dvd ако си се справил казвай.
0

Потребителят е неактивен   playboyusa 

• Регистриран: 03-November 04
  • Град:Бургас
  • Интереси:Fitnes,Kompiutri

GVES каза:

speisq каза:

колега и аз го имам този проблем със мойто dvd ако си се справил казвай.

аз го оправих това.в замунда имаше линк точно как се пускат суб ма двд... имаше едно опен и от там намираш папката кадето е двд филма и те трагват ауто....няма отделен файл с суб....
програма киберлинкpowerdvd
най долу до плея има едно избери източник и от там намираш папаката с двд филма и сичко е токабалт
0

Потребителят е неактивен   kocklin 

• Регистриран: 03-February 06
Кажете ми кой от шрифтовете на Word е тоя дет са с него написани сичките тия субове дет ги гледам по 700 mb-овите DivX филми? Щот си праа филми за тела и се чуда кой точно е.
0

Потребителят е неактивен   gves 

• Регистриран: 12-November 07
хора или аз съм много тъп или наистина имам проблем psто. какво ли не правя ,следвам всички инструкции програмата тръгва и работи както трябва но накрая фимът е пак без суб.

ако някой има работеща програма моля да ми обясни графично.
0

Потребителят е неактивен   achyachan 

• Регистриран: 02-May 05

sokki каза:

Aх, от кога чакам такава тема :lol:

Имам следното питане: Записвам най-обикновено .avi на DVD диск, свалено от тракерите, субтитрите са .srt формат. филма се записва с Неро, не като DVD movie, а като DATA диск, демек да събере няколко филмчета на един диск. Имам Panasonic DVD Player, като пусна филма субтитрите са доста малки, аз ги чета де, но например майка ми се зори :lol:
Та да си дойдем на въпроса - какво трябва да направя и как да ги записвам тези avi-та, така че субтитрите да са по-големички?

Мерси предварително !

Отвори субтитрите с notepad уголеми ги като отидеш на format >fonts и задай големината по твоя преценка и натисни save as и ги запиши с разширение .txt.После ги запиши заедно с филма на CD/DVD.Единственото нещо което може да попречи да неги прочете твоя Panasonic е да не може да чете субтитри с разширение .TXT Това е от мен надявам се да съм ти помогнал
0

Потребителят е неактивен   theblackstorm 

• Регистриран: 10-March 05
  • Град:San Siro
здравейте, имам проблем с двд плеъра, който си купих наскоро. На филмите, който съм записал на дискове субтитрите излизат на някаква странна маймуница. На компютъра сичко е нормално. Оригинални двд дискове, който имам субтитрите си излизат нормално. Записвам дисковете с неро на дата сд, а при видео сд не ми позволява да добава субс. Надявам се някои да ме е разбрал и ако може да помогне. Весела коледа :lol:
0

Потребителят е неактивен   theblackripper 

• Регистриран: 13-December 08
НА МЕН ТОВА МИ Е ПРОБЛЕМА :

[list] - субтитрите излизат като квадратчета, въпросителни, маймуница и т.н. - в опциите на плейъра, който ползвате, потърсете опциите на субтитрите, там откъдето се избират шрифта и размера, трябва да има падащо меню за кодировката, вероятно е избрано Western, вие трябва да изберете Cyrillic.

А ОТКЪДЕ ДА НАМЕРЯ ТОВА МЕНЮ ? АЗ СЪМ С WINDOWS MEDIA PLAYER 10
0

Споделете тази тема чрез:

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login