Форум

Data.BG Форуми: Актове в КАТ-система и издадени наказателни постановления. - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Актове в КАТ-система и издадени наказателни постановления.

Потребителят е неактивен   devilbo 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-March 05
  • Град:София
По идея на колегите от клуба на Рено правя тази тема. Мисля, че ще ни е от полза.
Темата в Клуб Рено

Има доста шофьори на които не им се е случвало да се сблъскат с тази машина наречена КАТ, но се случва(не го пожелавам на никого, но никога не се знае).

Ето процедурата в София:
Отивате и след като влезете има машинки от където се тегли номерче, а на няколко табла можете да следите до кой номер са стигнали до момента и на кое гише е. Хубавото е, че има ред, но все пак се чака доста.
Както каза едно момче- "От ляво са згафилите, а отдясно примерните"(или от ляво са наказателните постановления, а отдясно си получавате книжката).

На машините за номерчета има бележка до коя дата са обработени актовете и има излезли постановления(за София). Ако ви е изтекъл актът, но не е излязло постановлението- отидете на гише 13 без да си теглите номерче за удължаване на срока.

Актовете от провинцията се бавят повече и не се покриват с обявената дата, така че първо минете през 13-то гише да проверите дали ви е излязло постановлението.

Вариантите за билетчетата:
А-Транзитни номера и спиране на МПС от движение.
В-Наказателни постановления(в 12.30-12.40 има реален шанс да са изчерпани вече номерата за В и да сте ходили напразно)
С-Получаване на свидетелство за управление на моторно превозно средство(СУМПС)

Редът е- следите си номерчето, отивате на съответното гише, дават ви документацията, от там на някоя от касите на ПИБ от двете страни на входа, а после обратно на гишето(без да си теглите пак номерче).

На касите няма ПОС терминали-носете си пари или ще се наложи да търсите банкомат.

За София:
27/06/2011- обработени актовете до 15/05/2011

За Варна:

Цитат

За Варна моята информация е от началото на годината. Последователност:
1-Вземат ти талона и ти връчват акт, с който можеш да караш 1 месец
2-Отиваш след 1 месец, датата която ти пише на акта в КАТ, и чакаш на гишето, което в дясно от входа (ГОЛЯМАТА ОПАШКА), около 1:30 до 2:30 часа (няма номерчета като в София) с надеждата да ти е излязло постановлението. АКО ти е излязло постановлението има 2 варианта, или ти вземат книжката (както стана с мен) или си плащаш акта и ти връщат талона. Ако ти вземат книжката....акта може да си го платиш когато искаш на касата (най-добре преди да си вземаш книжката), която е на входа на кат. Но не се залъгвайте да чакате на случайно гише, едното е за плащане на актове, другото е за някаква друга измислена дейност!!!!!!!!
Когато дойде заветният ден, в който трябва да си вземете придобитата ви по служебен път от органите на КАТ ВАША книжка, трябва да си запишете час на входа на КАТ за да ви докарат книжката на гишето. Преди да се наредите да чакате да си я вземете, трябва да си изкарате бележка, че не дължите никакви глоби към КАТ, от съседното гише (дъното в ляво) и чак след това можете да се наредите на заветната опашка за книжката.

Ако не ви вземат книжката, след като си вземете постановлението, плащате си глобата на касата на банката и отивате на гише 20 ако не се лъжа и ви връщат талона.

Пожелавам ви да не ви се налага да се занимавате с ВАРНЕНСКИЯТ КАТ.
P.S. Дано да не четат катаджии, че ще има да ми махат с палката...

P.S. Ако ми подавате инфо за датите ще ъпдейтвам темата, а ако давате инфо и за други градове ще ги добавя :lol: Дано не ни се случва да се разправяме с тези неща, но...

Важна тема.
Kamor

Мнението беше редактирано от devilbo: 28.06.11 - 12:35

0

Потребителят е неактивен   Vancuver 

• ????????
  • Регистриран: 09-May 04
  • Град:В голЕмото село - София...
Проблем ли е ако отида по-късно? Датата на акта ми е до 16.04 - има ли глоба ако отида към края на месеца примерно или?
0

Ако те хванат с изтекъл акт- пишат ти нов и 10 лв. глоба.
0

• ????????

devilbo каза:

Това става въпрос ако шофирам? Аз говоря ако просто отида в КАТ по-късно - ще има ли проблем?
0

Няма да има проблеми.
0

Потребителят е неактивен   travela 

• Регистриран: 04-September 07
  • Град:за лятото в офиса
В събота работят ли?
0

travela каза:

В събота работят ли?

Не
Те се чудят как хич да не работят, а ти искаш и събота.
0

Потребителят е неактивен   sellingpcs 

• Регистриран: 25-July 06
А ако са ти взели книжката и имаш актове, текат ли някакви лихви? Или просто един ден като реша да си я взимам обратно, трябва да си платя всички актове? Смисъл, ако не си искам книжката, не е нужно да ги плащам, нали?
0

Мисля, че няма лихви, но нека се изкаже някой, който е 100% убеден
0

Потребителят е неактивен   kamor 

• Alina's Babe
  • Регистриран: 28-June 06
  • Град:Kamor Auto

Vancuver каза:

devilbo каза:

Това става въпрос ако шофирам? Аз говоря ако просто отида в КАТ по-късно - ще има ли проблем?

Ако те хванат да шофираш с изтекъл акт, е същото като това да си без книжка. В смисъл - в този случай ти си неправоспособен водач и става наприятно после.

Kаmor
0

Kamor каза:

Vancuver каза:

devilbo каза:

Ако те хванат да шофираш с изтекъл акт, е същото като това да си без книжка. В смисъл - в този случай ти си неправоспособен водач и става наприятно после.

Kаmor
На мен катаджия ми е казвал, че все едно си без талон(не книжка) и е 10 лв. и ти вземат акта и пишат нов.
0

Потребителят е неактивен   rary 

• Регистриран: 19-October 05
  • Град:В едно quattro
  • Интереси:��������
за шофиране с изтекъл акт глобата е нов акт за 10лв.
0

Потребителят е неактивен   ChelseaForever 

• Регистриран: 18-May 05
  • Град:У нас !
  • Интереси:Chelsea,Levski

devilbo каза:

Kamor каза:

Vancuver каза:

devilbo каза:

Kаmor
На мен катаджия ми е казвал, че все едно си без талон(не книжка) и е 10 лв. и ти вземат акта и пишат нов.

Tова е истината-опит :lol: Все едно си без талон и получаваш нов акт с 10 лева глоба.
0

• ????????
Аз се каня от маса време да отида и все не мога да стана рано. :lol:
Само едно не разбрах - при положение, че ми е обработен актът, тегля номерче и чакам да ме извикат или тегля номерче, отивам на гише 13 за постановление и тогава чакам да ме извикат - т.е. ако е обработен актът трябва ли да се минава през гише 13?
Мерси!
0

Vancuver каза:

Само едно не разбрах - при положение, че ми е обработен актът, тегля номерче и чакам да ме извикат или тегля номерче, отивам на гише 13 за постановление и тогава чакам да ме извикат - т.е. ако е обработен актът трябва ли да се минава през гише 13?
Мерси!
Теглиш си номерче и следиш кога и на кое гише да отидеш.
0

• Alina's Babe

devilbo каза:

Теглиш си номерче и следиш кога и на кое гише да отидеш.

Мдам, и не е зле да си отделиш поне половин ден за чакане...
Аз така отидох сутринта, изтеглих 4 номера през 15-20 минути, отидох, върших си некви работи и се върнах и точно идваше реда на третия номер.

Kаmor
0

• ????????
А плащанията на актовете по пощата? Някой знае каква е цялата врътка и струва ли си?
0

Потребителят е неактивен   toncatapgte 

• Регистриран: 24-November 05
Не мен ми написаха акта на 29.04.08 и аз сега трябва на 29.05 ли да отида да си го платя?????
Седели си три гарги на един клон.По едно време едната свила наляво,втората свила надясно а третата свила един коз:):):):)
0

• Alina's Babe

ToncataPGTE каза:

Не мен ми написаха акта на 29.04.08 и аз сега трябва на 29.05 ли да отида да си го платя?????

Ми отиди на 29-ти, ма много рядко излизат навреме постановленията. Ако не е излязло на 29-ти, отиди на някое гише да ти бият еди печат, че се удължава валидността на акта, защото иначе не може да караш.

Kаmor
0

Потребителят е неактивен   doxr 

• Регистриран: 08-February 06
  • Град:Варна, и вашето съзнание!
  • Интереси:�, ��� � ����� ����� �������..

devilbo каза:

Как 10 бе, то все едно си без книжка!

Я да питам аз тук - а ако не им дам синия талон - какво?
Бъди ПИЧ, пиши на кирилица!
GSM: NOKIA E51 | Symbian OS 9.2, Series 60 v3.1 UI | 4GB microSD | МенТел + NETGEAR WPN824 RangeMax + МIMO =
Desktop: INTEL CORE2DUO E2140| GB G31MX-S2 | 1GB DDR2 800 | Intel GMA 3100 | 250GB Hitachi, SATA 2 | DVD-RW Lite-ON | Fortron 300W |
0

Споделете тази тема чрез:

• (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login