Форум

Data.BG Форуми: Фина настройка на газова уредба. Как?? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Фина настройка на газова уредба. Как??

Потребителят е неактивен   demijohn 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 04-February 05
  • Град:ВАРНА
Здравейте, карам Нисан Примера `93, 1.6 16V. Газовата система е BRC. На бензин ми гори 7/100 а на газ около 12/100 което е прекалено много. Според статистиката на газ колата трябва да гори около 1л. повече. При предния собственик колата е горила около 10/100 газ. Разликата от 10 до 12 идва от по-агресивното ми каране, но разликата от 8 до 10 ми се губи някъде. Друг факт който ме навежда на мисълта че напразно губя 2лв. на 100км. е че доста мирише на газ от ауспуха. Искам да помоля някой който разбира от изпарители и настройки да ми обясни или да даде линк с литература, където е описано с кои кранове по газовата система се регулират ниските, високите обороти и притока на газ към двигателя. Благодаря предварително!
0

Потребителят е неактивен   TQM 

• Promises are like pie crust
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 14-March 06
Не мога да помогна особено, защото не съм запознат с този модел. Но препоръчвам горещо за настройката да отидеш в сервиз. Как измери този разход, на извънградско или градско е?
0

Потребителят е неактивен   ogip 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-February 05
  • Град:София
12/100 е напълно нормален разход за София, не знам как си повярвал, че е горяла по-малко... Другото което е - твоята кола е с 16 вентила, а газовата ти уредба най-вероятно не е газов инжекцион, така че не изразходва правилно притока на газ и се губи доста (и конете също). Аз карам Деу Нубира '99 1.6/16V/2 вала 106 коня, от които не знам колко остават като карам на газ с обикновена газова уредба. Разхода ми градско (в София) е около 13, дори 14 с климатика. Начинът на каране също е много важен наистина - извънградско до Пловдив със 160 разхода ми е 13, а със 120 8.5 (газ).
Другото е да видиш от къде мирише на газ, може да са ти прецакани мембраните, или да не ти е настроен аванса... Най-добре иди на газаджия, ще следя темата и аз защото мисля да отида на такъв също.
42
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login