Форум

Data.BG Форуми: Какви са минималните разходи за нова баня? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Какви са минималните разходи за нова баня?

Потребителят е неактивен   realityman 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-September 06
Здравейте, питането ми е какви са минималните разходи за баня, като ориентировъчно жилище с площ 60 квадрата, ново строителство на шпакловка и замазка. Минималните разходи с по-евтини плочки 12-15 лв. кв., м. и по-евтини мивки, душ, батерии и тн?
Мненията, които получих от различни приятели и познати са с голяма разлика, та евентуално тук може да има хора, които са минали през тази процедура или са строителни майстори. От до с окачен таван. Т.е включително и товарене, разтоварване и всичко, което е нужно, за една готова баня.
Мерси

Мнението беше редактирано от realityman: 30.11.19 - 18:29

0

Потребителят е активен   leko 

• Регистриран: 06-July 04
Така и не стана ясно колко е голяма самата баня.... Ако приемем, че е като болшинствота бани в БГ ~4-5 м2 и има добре изградени ВиК и Ел, то ще ти трябват поне 2000 лв. Освен ако не си правиш всичко сам.

Успех :)

Мнението беше редактирано от leko: 01.12.19 - 17:00

Само в мрака има светлина,
Само в тишината - слово.

0

Потребителят е неактивен   m330ci 

• Регистриран: 26-May 17
  • Град:Варна
5000 лв, ако е с малки плочки на дребни цветя и импровизирана душ кабина, 10 за прилично луксозна средна баня, питай от къде знам...И аз не хващам защо е толкова скъпо, но така излиза накрая..
0

Потребителят е неактивен   baldrick 

• Регистриран: 26-July 07
Ако не си много кьопав в ръцете и не се хвърляш да купуваш скъпи материали, може да ти излезе под 1000 лева, плюс една седмица работа.
0

Потребителят е активен   mihankov 

• Регистриран: 07-June 15
  • Град:Пловдив
Пролетта си правих банята, която е малка и е с площ около 3 квадратни метра и височина 2.60
Не съм правил нищо луксозно и модерно. Плочките бяха 16 лв. квадрата, тези за пода около 25 лв. квадрата. Мивка за 80 лв. от видима, батерия(смесител) за мивката 95 лв., огледало за 100 лв. с тъч пускане, вентилатот за 60 лв. на Ммоторс, и аксесоари за около 180 лв. Наложи се изграждане на два куфара, един около водомера и един около обща тръба от пода до тавана. ВиК-то беше подменено с ПВЦ. Тавана е окачен с лед осветление. Бойлера и душа си останаха същите, защото са хубави и съм ги купувал преди около година и половина.
Всичко тотал ми излезе точно 3000 лв. Включвам материали, труд на майстора, включително и извозването на отпадъците.
0

Потребителят е неактивен   realityman 

• Регистриран: 29-September 06
Мерси за мненията, добих някаква представа, по принцип малка баня да 5 квадрата има няма. Говорех за ново строителство, т.е когато са сложени вече тръбите и няма къртене, а се почва направо да се работи.
0

Потребителят е неактивен   dakata2003 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 07-May 12
  • Град:София
Погледнете тук реални цени на строителни услуги 2020 и пакети за ремонт на баня https://sofiaremont....emont-na-banya/

https://www.youtube....h?v=Jb4MOCruA8Y

Мнението беше редактирано от dakata2003: 31.12.19 - 15:01

0

Потребителят е неактивен   VtalenTulen 

• Регистриран: 25-July 14
Колега около 2500 до 3000 лева ще ти излезе с плочки отдолу до горе и плочки с фриз, ако плочките са ти около 20-25лв квадрата. Плюс това много зависи какви смесители ще сложиш, аз лично съм много доволен от Тека около 250-300лв - 2 броя душ смесител и за мивката. Препоръчвам ти при избор на шкаф за баня да бъде от ПВЦ, защото влагата ще унищожи МДФ след време.
0

Потребителят е неактивен   kinggod 

• Регистриран: 17-December 15
Не знам как вървят цените в момента, но преди 2 години, когато бях във вашето положение купих всичко от Керанова. Редовно пускат промоции и специално за плочките за баня имат много богат избор. Аз си взех от испанските плочки и дори майсторите като ги лепиха казаха, че са високо качество.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login