Форум

Data.BG Форуми: Как да си пуснем TV Out - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как да си пуснем TV Out

Потребителят е неактивен   cynepmeh 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-January 03
  • Град:София
Здравейте!

Във връзка с постоянните въпроси на потребители относно настройките на TV Out на техните видеоплатки, ви предоставям упътване за това как да си пуснем TV Out.

Това е нов вариант на упътването, тъй като старото бе изтрито. Идеята за написване на такова упътване принадлежи на drdre.

Упътването покрива два вида видеоплатки (ATI, nVidia) и три вида драйвери (ATI Drivers, nVidia ForceWare, nVidia Detonator), в същия ред.

ATI

Забележка: снимките на екрана може да са различни за различните платки, операционни системи и версии на драйверите. Снимките в това ръководство са базирани на ATI RADEON 9000 MOBILITY.

Когато имате ATI настолна платка свалете последните драйвери от сайта на ATI http://www.ati.com!

Забележка: потребителите, използващи преносими компютри трябва да посетят сайта на производителя на техния компютър за актуални драйвери!

1. Уверете се, че TV-OUT на компютъра ви е свързан с телевизора! Пуснете телевизора!

2. Щракнете в Windows на бутона Start. Идете до Control Panel - Display!

3. Щракнете рубриката Settings!

4. Щракнете на бутона Advanced!
Публикувано изображение

5. После рубриката Displays!
Публикувано изображение

В най-дясната колона, наречена TV, можете да видите това, което показва, че телевизорът не е правилно свързан.
Публикувано изображение

6. Щракнете червения ключ в колокната TV, за да включите TV-Out. Трябва да стане синя.

7. В колонката TV щракнете синия бутон с кръг в средата (Публикувано изображение), така че прозорецът да изглежда по следния начин:
Публикувано изображение

Вече трябва да виждате картината от компютърния дисплей на телевизора (модерните телевизори автоматично засичат връзката и се включват на правилния канал, старите телевизори трябва да се включат на AUX или External).

Щракайки бутона Публикувано изображение , е наложително, за да се зададе телевизора като първичен дисплей. Това е нужно заради видеото, тъй като видео (DivX и т.н.) ще се визуализира само на първичния дисплей. Това важи и за разширени, и за клонирани дисплеи.

Съвет от Tranzy

Забележка: не всички платки/драйвери на ATI имат тази опция!

Няколко допълнителни настройки могат да бъдат намерени в рубриката Overlay.

Щракнете рубриката Overlay!
Публикувано изображение

След това шракнете бутона Clone mode options!
Публикувано изображение

Тук има подробна информация за:
1. Overlay display mode
2. Theater mode settings
3. Display device aspect ratio

В 1. (Overlay display mode) например, можете да видите Theater mode. Използвайки тази опция ще виждате само практическата част на екрана, така че no more Desktop или media player.

В 2. (Theater mode) можете да активирате "Full Screen Video". Като минус може да бъдат вертикалните или хоризонталните черни линии до видеото

В 3. (Aspect ratio) можете да посочите дали телевизорът е със стандартен размер (4:3) или широкоекранен (16:9)

Това за ценни опции, които трябва да опитате.

П.П. Въпреки всичко трябва да превключвам е режим 1024х768 (дори мониторът ми да използва 1280х1024), иначе екранът няма да се побере в телевизора.

http://www.weethet.n...o_pc2tv_ati.php

==========================

nVidia ForceWare

Забележка: снимките на екрана може да са различни за различните платки, операционни системи и версии на драйверите.

За платките за настолни системи на nVidia (напр. GeForce или TNT), посетете сайта на nVidia за актуални драйвери, свалете ги и ги инсталирайте от http://www.nvidia.com!

Забележка: потребителите, използващи преносими компютри трябва да посетят сайта на производителя на техния компютър!

Уверете се, че TV-OUT на компютъра ви е свързан с телевизора, а той е включен!

1. Щракнете Start бутона на Windows! Отидете до Control Panel - Display.

2. Изберете рубриката Settings!

3. Щракнете бутона Advanced!

4. Сега щракнете рубриката GeForce blah blah (при различните видеоплатки надписът е различен! Ще познаете по логото на nVidia).

5. В случай, че допълнителният прозорец отляво не се вижда, щракнете по средата на зеления буон в десния прозорец ( Публикувано изображение )! Сега разширението на прозореца се вижда.

6. От допълнителния прозорец в ляво изберете nView Display Mode! От основния в дясно от падащото меню nView Display Modes изберете Clone! От падащото меню Display Pair задавате последователността на дисплеите - кой да е първичен и кой - вторичен.
Публикувано изображение

7. От падащото меню Display изберете телевизора, след което щракнете бутона Device Settings >>>. От излязлото меню избетере Select TV Format. Тук се настройва какъв да бъде изходния сигнал. Изберете подходящия за вашия телевизор.

8. За настройките на целоекранно видео щракнете Full Screen Video от допълнителния прозорец в ляво.

9. В десния прозорец, в секция Full Screen Video Controls, от падащото меню Full Screen Device изберете кой дисплей да показва видеото при стартиране директно на цял екран или забранете тази функция (Disable).
Публикувано изображение

Свършихме с настройките. Щракнете няколко пъти ОК!

от CynepMEH

==========================

nVidia Detonator

Забележка: снимките на екрана може да са различни за различните платки, операционни системи и версии на драйверите.

За платките за настолни системи на nVidia (напр. GeForce или TNT), посетете сайта на nVidia за актуални драйвери, свалете ги и ги инсталирайте от http://www.nvidia.com!

Забележка: т.нар. "detonator" драйвери са универсални драйвери за всички платки за настолни системи на nVidia, така че няма значение каква видеоплатка използвате. Бъдете сигурни, че сте избрали правилната версия н Windows!

Забележка: потребителите, използващи преносими компютри, трябва да посетят сайта на производителя на техния компютър!

Уверете се, че TV Out на компютъра ви е свързан с телевизора, а той е включен!

1. Щракнете Start бутона на Windows! Отидете до Control Panel - Display.

2. Изберете рубриката Settings!

3. Щракнете бутона Advanced!

4. Сега щракнете рубриката GeForce blah blah (при различните видеоплатки надписът е различен! Ще познаете по логото на nVidia).
Публикувано изображение

5. В случай, че допълнителният прозорец отляво не се вижда, щракнете по средата на зеления буон в десния прозорец ( Публикувано изображение )! Сега разширението на прозореца се вижда.

6. За съжаление настройкити на платките на nVidia са малко по-сложни от тези на ATI. В допълнителния прозорец в ляво щракнете nView Display Mode!

7. Щракнете бутона Detect Displays, за да се подсигурите, че драйверите са "видели" телевизора!

8. Щракнете Clone!
Публикувано изображение

Забележка: ако използвате DVI out за вашия монитор (обикновено при по-скъпите TFT/LCD дисплеи), ни не използвате адаптор за да преминете от DVI към VGA, тогава най-вероятно няма да можете да активирате режима "Clone". В този случай щракнете "Device settings", "Output Device" и накрая "TV"! Сега щракнете "Apply" - телевизорът трябва да показва компютърния екран.

9. За да се уверите, че филмите се поместват на целия екран на телевизора, трябва да отидете до Overlay controls, използвайки допълнителния прозорец отляво.

Филмите обикновено се показват използвайки т.нар. "Overlay" режим. Видеоплатката "знае" това и може да реагира на него като настрои телевизионния екран на цял екран (full screen).

10. В опцията Full Screen Device можете вече да зададете Secondary display. По избор можете да изберете Track overlay rotation.
Публикувано изображение

Свършихме с настройките. Щракнете няколко пъти ОК!

http://www.weethet.n...c2tv_nvidia.php

<-=->-=-<-=->-=-<-=->-=-<-=->-=- <-=->- Редакция: Колапс -<-=->-=-<-=->-=-<-=->-=-<-=->-=-< -=->
Как да си направим S-Video - Cinch (RCA)/SCART кабел - написано от pepix

От време на време се появява този проблем - събрах малко информация

http://www.tvtool.info/index_e.htm---archive---#4cableFAQ Има полезни подробности (особено в точка 4 но не само там) От тук можете да видите какви сигнали вървят към cinch-а

RCA е чинч --- харесва ми тази страница http://www.electroni...jects/misc/005/ --- обърни внимание на кондензатора
Грозни картинки, но изключително полезно си мисля: http://sweb.cz/23klj/
http://www.pccables.com/70714.htm (S-Video 2 Cinch)

Допълнително инфо:
http://www.kat5.tv/userguide.html (към края..)
http://www.epanorama...oconnector.html (от тук е и следващият линк)
http://utopia.knoware.nl/users/eprebel/Sou...ring/SCART.html (много подробна спецификация)
http://bnoack.com/da...art-pinout.html (връзка м/у SCART и S-Video)
http://www.tronika.n...es/s_video.html (S-Video specs)
0

Потребителят е неактивен   darkiceman 

• Регистриран: 27-April 03
  • Град:MSI Galaxy
  • Интереси:Mnogo :)
10x :!: :!: :!: Ima mnogo goljama nugda taja tema da ja ima - mersi, 4e si si napravil truda da go objasnjava6 tolkova podrobno :!:
0

Потребителят е неактивен   bestbg 

• Регистриран: 03-November 03
Яко... Тамън търсих как да направя тези неща :)
0

Потребителят е неактивен   kusmanpashich 

• Регистриран: 30-March 03
ATI 9200 SM mi e Videoto .
Znachi kato otida na Display Properties>Settings>Advanced>Dysplay mi se poiaviava tova
Публикувано изображение
kato pod TV e tazi kartinka
Публикувано изображение
kato go ima zelenoto butonche nad monitora i dvete sini kvadratcheta pod Not Connected .
Vapros - zashto mi pishe Not Connected sled kato sam probval da go svarza po dvata vazmozni nachina i ne stava ?
0

Това значи, че не е свързан телевизорът както трябва - провери кабелите!
0

Потребителят е неактивен   kusmanpashich 

• Регистриран: 30-March 03
Ima samo 2 varianta i dvata sam gi probval - za pc-to e edin zak , a za tv-to sa dva . Vse mi dava Not Connected
0

Какъв е кабелът, колко и какви входове имаш на телевизора? Какъв е изходът на видеоплатката?
0

Потребителят е неактивен   darkmann 

• Регистриран: 28-December 03
Добре де а аз защо въобще нямам такова меню каквото трябва?
А картата ми има 3 букси: една нормална за монитор,TV OUT и още една-ди ви ай (не знам дали се пише DVI).
Ето как ми изглежда менюто:

Публикувано изображение
0

С какви драйвери си? Свързал ли си TV-Out с телевизора?
0

Потребителят е неактивен   darkmann 

• Регистриран: 28-December 03
Не съм го свързал....а сега тегля най-новите драйвери.
И друг въпрос имам: знам,че на някои карти GeForce4(като моята) може на 2 монитора да правиш различни неща едновременно.Но не знам как да разбера дали при мен е така?
Казаха ми в една компютърна фирма,100% става,но въпроса е дали 2-та монитора показват едно и също или може различни неща ?
Та как да разбера?В интернет не намерих инфо!
0

Като задаваш режим на изходния сигнал, задай да продължи екрана, а не да го клонира.
0

Потребителят е неактивен   keppe 

• Регистриран: 30-November 03

darkmann каза:

Добре де а аз защо въобще нямам такова меню каквото трябва?
А картата ми има 3 букси: една нормална за монитор,TV OUT и още една-ди ви ай (не знам дали се пише DVI).
Ето как ми изглежда менюто:

Отиди на Troubleshooting/My TV do not appear ...
Click, restart i imash menuto
0

Потребителят е неактивен   keppe 

• Регистриран: 30-November 03
Oops, ti si nqmash takowa menu
Публикувано изображение
0

Именно! Предполагам, че като се свърже TV с видеоплатката ще се появи. Компютърът трябва да стартира със свързан TV към него, ако не - като ги свържеш рестартирай!
0

Потребителят е неактивен   chefobmw 

• Регистриран: 19-August 03
Една забележка:
Задължително телевизорът трябва да е включен!!! :)
иначе видеокартата не може да го разпознае!
0

Потребителят е неактивен   emptyfan 

• Регистриран: 19-October 03
  • Град:DiscWorld
  • Интереси:i-net IT music movies
А колко може да бъде дълъг кабела, имам предвид максимална дължина съпоставена с самото качество на кабела ...

значи чувал съм за 5 , 7 метра, ама един приятел иска 15 !!!

той е с GeForce4 440 64TVOUT

ще може ли с 15 метра ... или по-доре да си носи телевизора до ПеЦето (PC ама нали трябвало кирилица бла бла)
0

Потребителят е неактивен   monty 

• Регистриран: 01-June 03

emptyfan каза:

А колко може да бъде дълъг кабела, имам предвид максимална дължина съпоставена с самото качество на кабела ...

значи чувал съм за 5 , 7 метра, ама един приятел иска 15 !!!

той е с GeForce4 440 64TVOUT

ще може ли с 15 метра ... или по-доре да си носи телевизора до ПеЦето (PC ама нали трябвало кирилица бла бла)
Аз съм с 10 метра кабел,като имаш предвид,че моята нвидия карта гефорце/не ми се изписва на латински/ е 64 мв. между впрочем тя е същата която сочиш по-горе,та си гледам от една година безпроблемно филми на телевизора.Преди около една година,когато нямах никакво понятие, дойде у нас един отворко и той така вика,абе дълъг кабел си купил и няма нищо да стане.Тръгна чвора и го сряза,добре,че от едната страна само и го направи на 7 метра,като запои накрайника.Да ама и така не можа да я подкара.Наложи се да му закарам ТВ-то до РС-то и пак не стана.Тоя главанак се мислеше за нещо,а елементарни познания нямаше,та като изключих антената от ТВ-то образа се появи кристален.Та предполагам,че няма да има проблеми с кабел от 15 метра.Вече съм наясно,че не е от такова значение дължината на кабела,но самият кабел трябва да си купите от магазина на ул."Раковска" мисля,че фирмата се казваше РЕСЕТ .Успех!
0

Аз точно поради тази причина в момента съм с втори компютър и по LAN-a си пускам филмите :о)

За толкова дълъг не мога да ти кажа. Трябва да питаш. Аз навремето съм питал и ми казаха че при 20 метра разсейването на сигнала е прекалено голямо. Но иди в някой готин магазин за такива неща и питай да ти кажат специалисти.
0

Потребителят е неактивен   sonyboy 

• Регистриран: 21-November 03
  • Град:stara zagora
Значи на моето меню прозореца-Full Screen Video-не е активен и не мога да разпъна екрана. Да си сменя видео картата ли и каква да си взема. :) :) :)
0

Потребителят е неактивен   monty 

• Регистриран: 01-June 03
До tosko
[list]
0

Споделете тази тема чрез:

• (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login