Форум

Data.BG Форуми: Безусловен базов доход - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Безусловен базов доход

Потребителят е неактивен   thebluegodgonzo 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 14-March 07
  • Град:Варна Отбор: Левски 1914
Повярвай ми, повече от тази глупост биха се възползвали белите цигани :8)
0

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf
Специално за кречеталото на тази дивотия:

https://www.investor...ata-cel-276782/

Цитат

След края на пробния проект за безусловен базов доход във Финландия изглежда, че целите на власите за стимулиране на заетостта са далеч от изпълнението си.

Финландското правителство обяви в петък първите резултати от експеримента си, като според изследователите безусловният базов доход не е успял да накара безработните да работят повече и да печелят повече, каквито бяха надеждите, съобщава Ройтерс.

Не може да бъде! Кой ли би предположил? :lol2:

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   kesler 

• Регистриран: 21-September 05
Хм, експеримента не ми се вижда съвсем коректен, идеята на ББД е да се раздава на всички независимо дали работят или не. В случая се дава само на безработни, които така или иначе са на помощи и не са работили и преди (по някакви причини вероятно и мързел). По - интересно е дали вече работещ би се отказал от работата, за да лежи и да получава само минимума. Според мен повечето работещи няма да си напуснат работата, а парите от ББД ще ги ползват и за повишаване на квалификацията/започване на някаква тяхна бизнес инициатива и т.н. тоест все неща, които са добри за икономиката.
0

Преглед на мнениеkesler, на 10.02.19 - 01:13, каза:

Хм, експеримента не ми се вижда съвсем коректен, идеята на ББД е да се раздава на всички независимо дали работят или не. В случая се дава само на безработни, които така или иначе са на помощи и не са работили и преди (по някакви причини вероятно и мързел). По - интересно е дали вече работещ би се отказал от работата, за да лежи и да получава само минимума. Според мен повечето работещи няма да си напуснат работата, а парите от ББД ще ги ползват и за повишаване на квалификацията/започване на някаква тяхна бизнес инициатива и т.н. тоест все неща, които са добри за икономиката.

а добре ли ще е за икономиката да ти вдигнат данъците с 50% за да можеш да получаваш тази измишльотина барабар с мързеливците? Много допълнителни пари ще паднат. ;)

Публикувано изображение
A.Pinochet

1

Потребителят е неактивен   kesler 

• Регистриран: 21-September 05
ББД би трябвало да заеме мястото на други социални програми и помощи/пенсии и от там да получи финансиране. Естествено, че аз лично няма да съм доволен ако започнат да ми дават по-малко пари с него, отколкото без. :D Във Финландия доколкото знам данъците са доста сериозни по начало, но пак им остават достатъчно за да имат един от най-високите жизнени стандарти в ЕУ. Съгласен съм, че няма универсална стратегия за това как да бъде въведен ББД, много си зависи от състоянието на конкретната държава. За текущия момент може и да не е приложим, но в бъдеще когато автоматизацията остави много хора безработни със сигурност ще бъде въведено нещо подобно. За мързелите, тях така или иначе не можеш да ги накараш да работят, дали ще им се дава ББД или ще правят разни схеми със социални, детски, инвалидни пенсии - няма голяма разлика. Все пак ББД гарантира единствено, че човек няма да остане гладен, жаден и бездомен. Ако искаш скъп телефон, нова кола и екскурзии по островите пак ще трябва да работиш здраво.
1

Потребителят е неактивен   bailando 

• Регистриран: 13-June 15
Това е пълна идиотия.
0

Добре де как ще ги замени?

Дай да помислим малко. Имаш да кажем 10 млн население. От тях да кажем имаш 2 млн пенсионери и 1 млн на социални помощи. /говорим хипотетично/ Тези 3 млн генерират да кажем 12 млрд разходи.
Говориш за нещо, което трябва да осигурява доход за всички 10 млн? Това значи тези 12 млрд да се умножат по малко над 3 или просто дохода на пенсионерите да се намали и всички 10 млн да си разпределят 12 млрд ;)

И двете звучат идиотски с извинение.

---
Можеш, можеш да ги накараш да работят. Като спреш изцяло социалната помощ за мързеливци или я обвържеш с обществено полезен труд.

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   quartermaster 

• Регистриран: 29-August 07
е какъв ще да е този обществено полезен труд, че не се сещам
0

Искаш дефиниция за обществено полезен труд ли?

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Споделете тази тема чрез:

• (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login