Форум

Data.BG Форуми: Как да пишем правилно - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (8 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как да пишем правилно

Потребителят е неактивен   nedyalkor 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-April 06
  • Град:София

Преглед на мнениеshahitz, на 07.12.15 - 16:13, каза:

абе я кажете когато цитирам нещо (и тоя цитат е и края на изречението) точката след кавичките ли се слага или преди. че и двете ми се струват грешни. когато започвам ново изречение след това ми се струва странно подредбата кавички - ново изречение. Примерно правя се на умен у FB и написвам:
“People shouldn't be afraid of their government. Governments should be afraid of their people.”
Всичко е ток. И после като искам да напиша следващо изречение ми изглежда странно така.

http://www.grammarbo...tion/quotes.asp
незнам, немога, някой партий, комуникаций, пребирам се, вище, наще, дойдът, влиая, шляа, разстение, възстание, зграда, збор, свадба, удобрявам, осамотение, обождам, охажвам, вишo образувание, продалжете на право, това е за сега, в къщи, удома, батерий, деба, тряя, няя
0

Потребителят е неактивен   h0m 

• Регистриран: 18-March 16
  • Град:София
http://bnt.bg/predav...uptsionen-zakon

Ще пребори ли корупцията новия/ят антикорупционен закон?

Тук, според мен, има интересен пример колко е важно правилно да се членува подлогът.
Граматичен капан й заложиха на тъпата Куневица и тя се хвана :chuckle:

Мнението беше редактирано от h0m: 22.03.16 - 22:50

0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
Двеста двадесет и девет лева - така ли е?
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

Потребителят е неактивен   SlavicVibes 

• Регистриран: 01-March 18
  • Град:СВЕТИ ВЛАС
  • Интереси:СКУЧНИ

абе я кажете когато цитирам нещо (и тоя цитат е и края на изречението) точката след кавичките ли се слага или преди. че и двете ми се струват грешни. когато започвам ново изречение след това ми се струва странно подредбата кавички - ново изречение. Примерно правя се на умен у FB и написвам:
“People shouldn't be afraid of their government. Governments should be afraid of their people.”
Всичко е ток. И после като искам да напиша следващо изречение ми изглежда странно така.

За американски английски точката е винаги вътре в кавичките, а за британски английски точката е винаги отвън кавичките.

Предполагам нашите правила са като британските. ;)

Така пишат точно американците. На 100% потвърждавам.

Но този стил не съм го виждал никъде в България, затова мисля, че е грешно. За точка и за запетайка говоря. Ако е удивителен или въпросителен, знам че в България се използва според изречението, дали е цитирано цяло изречение, или дали е цитирана малка частица текст, която има отделен смисъл. ;)
0

Потребителят е неактивен   SlavicVibes 

• Регистриран: 01-March 18
  • Град:СВЕТИ ВЛАС
  • Интереси:СКУЧНИ

Също наблюдавай и кавичките.

В САЩ са “ето така”, в България са „ето така“, в Русия са «ето така», и във Франция мисля, че са «ето така», апък в Германия са като в България „ето така“. ;)

Мнението беше редактирано от SlavicVibes: 01.03.18 - 18:09

0

Споделете тази тема чрез:

• (8 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login