Форум

Data.BG Форуми: Глобяват ли съседи за шум? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Глобяват ли съседи за шум? знаете ли такъв случай?

Потребителят е неактивен   nbvcxz 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 05-July 04
Проблем имаме - над нас живее жена алкохоличка и има дете на около 14г., което е хипер луднало. Тя до посред нощ се напива с някакъв съмнителен тип, а това беснее из цялата къща, блъска, хипер активно е с неконтролирано поведение, с трясъци всяко действие му е придружено. От цялата тази лудница не можем да спим, бяхме се оплакали в Полицията и за отмъщение въпросните ни разбиха вратата. Подадохме втори сигнал в Полицията и вече близо 2 месеца никаква реакция от прокуратура, от следствие. И продължават отгоре да тормозят, да блъскат, да вандалстват... днес пак, като петъчен ден се очаква да е грандиозно.

Ако се обадя отново на Полицията ще сметнат ли трясъците и пиянските им викове за незначителни, щом няма музика?

Знаете ли за случай, в който в България да има наказания, парични глоби за неспазване на разпоредбите? На хартия съществува, но дали се прилага?
1

Потребителят е неактивен   petkosmoka 

• Регистриран: 16-September 18
  • Град:Пловдив
Ще бъда груб,но и прям ! :) Спасение няма !
Законите и правораздавателната система в бг не работят, и не са в ползва на обществото, а точно обратното.

Или трябва да вземеш нещата в твой ръце,да ги нашамариш с някой приятел ,или втория вариант е да се преместиш ,защото няма нищо по- добро от спокойствието.
2

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Аз, без да съм приятел, бих участвал в нашамарянето!Публикувано изображение
3

Потребителят е неактивен   thebluegodgonzo 

• Регистриран: 14-March 07
  • Град:Варна Отбор: Левски 1914
С гласовете на 3/4 от собствениците в блока, можете да ги изгоните от блока.
3

Потребителят е неактивен   nit88 

• Фен на Холандеа
  • Регистриран: 01-August 09
  • Интереси:Холандеа
Че ти полиция след 10 вечерта не си ли викал? На мен в една квартира ми нанесоха някакви студенти отгоре и онея го удариха на живот всяка нощ до 2-3 по 7-8 човека. Звъннах, дойдоха около 11 двама униформени, изкараха 7-8 човека и удариха 150 лева глоба на единия от двамата. След това докато не се изнесох онея към 10:10-10:15 гасяха всички музики с изключение на нова година.
1

Благодаря ви! Както и очаквах беше кошмарна нощ и след един гигантски трясък, от който вратата ни се разтресе (тея хора са с нечовешка сила) се обадих на районното в 00:15 часа. Дойдоха двама полицаи, тея взеха отричат да са правили простотии и лъжат най-нагло, без капка притеснение и засрамване.
Днес пак имаше трясъци, проблемът е, че са луди, ужасно е да се търпи такова нещо. Много по-спокойно ми е на улицата да съм, на работа или където и да е, само да съм далече от тея лудаци дет са ми на главата. Дано глоба нещо да има, не че ще я платят и ще се трогнат, но и аз не знам какво може да спре това ненормално поведение..
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California

Преглед на мнениеpetkosmoka, на 05.04.19 - 20:41, каза:

Ще бъда груб,но и прям ! :) Спасение няма !
Законите и правораздавателната система в бг не работят, и не са в ползва на обществото, а точно обратното.

Или трябва да вземеш нещата в твой ръце,да ги нашамариш с някой приятел ,или втория вариант е да се преместиш ,защото няма нищо по- добро от спокойствието.

Приятел, а какво правим ако си собственик на апартамента? Заради тях трябва да се преместиш ти или да направиш всичко възможно да ги спреш тези отгоре? Ако те са на квартира лесно може да ги изхвърлят, но ако са собственици само с глоби биха ги спрели иначе няма оправия щом са и посегнали веднъж заради сигнала. Има и други варианти, ама след това може ти да си подсъдим в случаят. :D

То решението с преместването е лесно, но само ако си на квартира и не си там от години. Ако си на квартира дълги години ти вече си чувстваш домът като твой, а ако имаш и семейство с деца положението става още по сложно, така че ти да се местиш заради някакви други не е много удачен вариант освен ако не си сам и не си някой студент. ;)

Мнението беше редактирано от Pacetoo: 06.04.19 - 18:55

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
1

Така е, харесвам си жилището, но ме боли като ставам свидетел как го рушат. Правя ремонти всяка година, петно ако има по стените го оправям, изобщо обичам си нещата и е адски кофти такива хора да не си носят наказание при всяко нарушение. В момента има отворено запитване за промени в Закона за управление на етажната собственост, като всеки може да изпраща предложения на е-мейл zues2019@mrrb.government.bg . Изпратих им няколко предложения.

Със сигурност има много такива потърпевши с подобен на моя кофти случай. Дано се промени нещо с такъв вид простотия. Вярно е, че не може да се докаже после, че са викали, както и трясъците. Не знам, някакво устройство ако можеше да се слага, да регистрира, та те с егати децибелите вдигат шум и по Рихтер блъскат с над 5.
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
А в какви ел. табла са ви електромерите? Как изглеждат? Къде се намират?
1

Потребителят е активен   tonimontana 

• Регистриран: 20-November 04
  • Град:СОФИЯ
Тцтцтц , кой се занимава с полиции и прокуратура при такива случаи.Качваш се горе ,махаш им главите и си лягаш.Второ произшествие палиш входната врата, 20 кинта ти е тубата с бензин.Чиста работа.
2

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
НЕ СМЕ ЛИ ГОТИНА ДЪРЖАВА. по-силния набива по-слабия и така. естествен ход на нещата.
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
1

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

Преглед на мнениеnit88, на 06.04.19 - 15:33, каза:

Че ти полиция след 10 вечерта не си ли викал? На мен в една квартира ми нанесоха някакви студенти отгоре и онея го удариха на живот всяка нощ до 2-3 по 7-8 човека. Звъннах, дойдоха около 11 двама униформени, изкараха 7-8 човека и удариха 150 лева глоба на единия от двамата. След това докато не се изнесох онея към 10:10-10:15 гасяха всички музики с изключение на нова година.

Аз никога не съм имал проблеми от такъв тип, но бях слушал в едно предаване как хора се оплакват от подобни неща и споменаваха, че ако не им отвориш, полицията не може да "влезе" за да те глоби. Нз колко е така в момента де.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
За справка Джеси от BrBa
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09

Преглед на мнениеHenryi, на 07.04.19 - 18:19, каза:

Аз никога не съм имал проблеми от такъв тип, но бях слушал в едно предаване как хора се оплакват от подобни неща и споменаваха, че ако не им отвориш, полицията не може да "влезе" за да те глоби. Нз колко е така в момента де.

Няма как да влязат без заповед,но би трябвало да може да се напише акт.
0

Потребителят е неактивен   shelbyss 

• Регистриран: 11-May 05
  • Град:In Mickey Mouse country
^ Има, има ...

Цитат

Когато звънецът на вратата е придружен с думите “Полиция, отворете.”, на първо място аз наистина трябва да отворя – законът ме задължава да съдействам на служителите на МВР. Добре е да поискам от лицата да се легитимират със своите служебни карти, което те най-вероятно ще направят и без да им подсказвам.

След като установя контакт, служителят на МВР сам ще ме уведоми по какъв въпрос ме търси. Възможностите са няколко:

1.постъпило е оплакване, насочено към мен, тъй като ако моят имот е в режим на етажна собственост – съседите могат да ми създадат сериозни главоболия;

...

Възможността органите на МВР да извършат проверка в моя дом без съответното разрешение е извънредна. Така, когато полицията позвъни на вратата ми по оплакване например от твърде силната музика на моето събиране, след като отворя, аз мога да откажа да ги допусна на проверка в дома си. Служителите на МВР обаче могат да извършат проверка на помещението и без моето съгласие или съдебно разрешение, ако имат основание да ме подозират в тежко престъпление (притежание на наркотици например) или укриване на престъпник. При претърсването задължително се сътавя подробен протокол, от който аз получавам копие. След проверката мога да се посъветвам с юрист относно валидността на съставения протокол, тъй като ако той не е изряден, резултатите от претърсването не са валидно доказателство, защото не са събрани по съответния ред. Събраните доказателства са негодни и ако съдията не одобри протокола.

Източник

На нов шеф и на малко прасе не се радвай, защото не знаеш каква свиня ще излезе от тях !
0

Добре, други въпрос имам:

- Някой ползвал ли е камера за врата, тип шпионка?

- Има ли някакво устройство, което мога да сложа някъде, за да запише какво точно се случва през деня и нощта? Тъй като не мога да поканя без причина органите на реда за да стоят и да слушат, искам да имам като доказателство. Да ги запиша какви са побъркани. Не после да си измислят, да лъжат, да отричат и мен и семейството ми да изкарват, че сме луди.
0

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

Преглед на мнениеshelbyss, на 08.04.19 - 23:21, каза:

И ако не го направиш, какво следва? :D :unsure:

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   shelbygt 

• Регистриран: 04-July 05

Преглед на мнениеMy7hY, на 07.04.19 - 21:57, каза:

Няма как да влязат без заповед,но би трябвало да може да се напише акт.

Tози акт при първо нарушение ли е?
И ако не гърмят музика, а само гласове и викове се чуват - могат ли да се санкционират?
1

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09

Преглед на мнениеshelbygt, на 13.04.19 - 17:12, каза:

И ако не гърмят музика, а само гласове и викове се чуват - могат ли да се санкционират?

Само предположения си правя,нямам никаква идея какви са процедурите.
1

Преглед на мнениеshelbygt, на 13.04.19 - 17:12, каза:

И при мен спряха музиката, но викат по всяко време, крясъци и истерии. Това всички приспада към определението в законовата наредба - "шумове, по-големи от обичайното, които нарушават спокойствието".
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login