Форум

Data.BG Форуми: Сбъдна ми се детската мечта - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Сбъдна ми се детската мечта Полетях на стари години

Потребителят е неактивен   borgir 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-September 08
Във вторник получич книжка за летец-любител.
Вчера направих първия си сериозен полет, въпреки, че вече съм налетял 75 часа с инструктор и сам. В 9.30 сутринта излетях с московския аеродром Мячиково при доста лоши атмосферни условия и темперетура на земята -13 и в 12.05 благополучно се приземих на петербургския аеродром Ржевка. Обядвах с един познат в центра на Петербург, след това се върнах на летището, в 16.00 полетях обратно и в 18.40 кацнах в Мячиково. Общо 1320 км без произшествия, макар, че се оказа че съм пролетял над забранената за полети зона около Твер.
Какво да ви кажа, нямам думи, абсолютен възторг. За такива моменти и си струва да живееш.

Мнението беше редактирано от borgir: 19.12.09 - 18:11

0

Потребителят е неактивен   dvader 

• Регистриран: 31-March 03
Щом си в Москва, сега можеш да се пробваш на Боинг 737
http://www.tft-mt.ru/
0

Преглед на мнениеdvader, на Dec 19 2009, 19:08, каза:

Щом си в Москва, сега можеш да се пробваш на Боинг 737
http://www.tft-mt.ru/

Нямам допуск към такива самолети, в пилотските книжки се записват моделите на самолетите които си усвоил.
Да и тоя тренажер струва за 1 час по-скъпо отколкото час полет на истински самолет, но значително по-малък.
В аероклубf толкова струва час полет на реактивен самолет L-39.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   kozew 

• Регистриран: 09-October 03
Е похвали се поне на какво леетиш :lol:
Движение ЗА интелигентен спам!
Не на старите лафове!!!
0

Потребителят е неактивен   thehammertime 

• Регистриран: 29-November 09
Честито приятелче!Мен лично , винаги ме е влечало летенето и авиацията като цяло!
\\
Някой ден ще дойде мрак , а Аc//Dc ще покажат на всички , че ЦЕПЯТ МРАКА!
\\
0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
И аз това лято карах самолет, много ми хареса.
Завиждам ти :lol:
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Потребителят е неактивен   Powerpuff 

• Official PPG lover
  • Регистриран: 07-September 02
  • Град:Sumadijo Sumadijo ko bi tebe ostavio...
  • Интереси:Volim da pevam, volim da pijem
    takav sam ljudi, zasto da krijem
    volim da kuci dolazim kasno
    k'o ludak da se zaljubim strasno
Евала!
Пожелавам ти много километри във въздуха и винаги леко приземяване! :lol:
Сватбата е празник на любовта... ...и чудесен повод да се освиниш!

Зад всеки успял мъж стои една досадна жена която му пречи да се забавлява!
Публикувано изображение
Оплачи се!

I'm one of the dreamers - join us!
0

Преглед на мнениеkozew, на Dec 20 2009, 00:49, каза:

Е похвали се поне на какво леетиш :lol:

Cetus A800- такова малко но пъргаво самолетче на два пилота разположени тандемно. Дължина 6,4м, размах на крилата 7,35м, празен тежи 510кг. Мотор 205кс, максимална скорост 350-360км, крайцерска при 70-75% мощност 310-320км. Вертикално вдигане 10-11м/сек, таван до 6000м. Дължина на полета 1300-1400км, при кайцерска скорост гълта около 30л авиационен бензин 100LL в час. За излитане и приземяване му трябва писта 100-150м. Издържа претоварвания до 6g, може да прави прости и сложни пилотажни фигури, горивната и маслената система са разчитани за обърнат полет с корема нагоре. Моя е боядисан в черен цвят с бял корем, като косатка.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Отначало много ми се искаше Су-29. Страхотна машина, но чисто спортно-пилотажна, а аз не съм такъв ас. Освен това на него да поставиш нормален пилотажно- навигационен комплект и GPS е цяла история и това е типично руски самолет със спартански условия като в бойна машина. Креслата на пилотите са с истинска катапултна система. Преди месец направих на него няколко кръга около летището с инструктор - това е просто ракета с пропелер, не случайно на него и Су-26 руснаците печелят шампионатите по висш пилотаж.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   velosipederast 

• Регистриран: 15-May 08
  • Град:Шотландия
Честито! Имам един приятел, учи авиация в UK, като го знам него колко е истерясал на тая тема, представям си какъв кеф ти е. Аз съм пилотирал само безмоторен и то за не повече от час сумарно. С инструктор, естествено. Но определно кефът си заслужава!
MB: ASRock 990FX Extreme4 (BIOS P2.70)
CPU: AMD FX-4100 OC @ 5GHz
CPU Cooler: Cooler Master Blizzard T2
RAM: 2x(2x2GB kit) Kingston Hyper-X Blu
VGA: Powercolor HD 7870 2GB Vortex II OC GPU @ 1150MHz; VRAM @ 1250MHz
HDD: Seagate ST1000NM0011 (1TB); Maxtor 6V200E0 (200GB); Hitachi HTS542520K9SA00 (200GB)
PSU: Fortron HE-500 (500W)
CASE: Fractal Design CORE 3000 USB 3.0
MONITOR: ASUS VX248H 24"
KEYBOARD: i-Rocks K50E
MOUSE: A4Tech Bloody V7M
0

Потребителят е неактивен   skiman 

• Регистриран: 04-February 06
  • Град:София
  • Интереси:Какви ли са??
Къде е копчето за стрелбата? :lol:
Честито. Но ти вече си изпълнил мечтата си. А човек без мечти е като дете без играчки. Продължавай да мечтаеш и се превърни в истински ас! :lol:
Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...
0

Преглед на мнениеskiman, на Dec 22 2009, 14:50, каза:

Къде е копчето за стрелбата? :lol:
Честито. Но ти вече си изпълнил мечтата си. А човек без мечти е като дете без играчки. Продължавай да мечтаеш и се превърни в истински ас! :lol:

Такова копче е единственното нещо което не ми стига и даже знам как бих го използвал.
Съжалявам само, че не можах да изпълня тая мечта още по-рано, но за такива неща трябва много свободно време и пари, а тия са обикновенно дефицит. До истинските асове съм още много далече, така че има още за каво да се борим в това отношение. Но някои неща вече умея - стабилно и уверено правя виражи с разен ъгъл на крена, влизане и излизане в пикиране и кабриране, бойно обръщане, завой с обръщане, примката на Нестеров, полупримка, бъчва, влизане и излизане в винт, плъзгане на крило и пр. Не съм запознат с българската терминология в това отношение и не знам правилно ли превеждам тия термини. Но това не е толкова важно, важното е, че това е голям кеф. Може да съм ненормален, но когато в полет земята и небето си сменят местата и ускорението те притиска изпитваш просто оргазмено състояние, направо наркотик.
Лошото е, че сега тука е като основно нелетно време- низка облачност, малка видимост, снежни виелици, така че често се намирам в абстинентно състояние.
0

Преглед на мнениеairbrush, на Jan 2 2010, 22:24, каза:

Следва следващия етап.Купуване на ултралайт или правене.Има едноместни и двуместни дребосъци,които са конструирани така,че да могат да се правят в любителски условия :lol:

Моя е тъкмо от тия - Vans Aircraft RV-8. Тия самолети се продават като конструктор за самостоятелно събиране.
В Русия има фирма която продава тия комплекти и освен това ги сглобява и продава готови под своя марка. Аз го купих вече готов - нямам способности и търпение да го събирам сам, освен това тая фирма максимално адаптира машините към местните условия и ги регистрира, иначе тая регистрация е голям проблем.
Тъкмо днес след цяла седмица най после има полетно време- ясно и слънчево. Проведох във въздуха почти три часа. Такова състояние като, че съм махал с кирка цял ден, но абсолютно доволен. На утре синоптиците също обещават полетно време.
0

Преглед на мнениеairbrush, на Jan 3 2010, 19:13, каза:

Сериозна машинка.
Ето една от моите неосъществени мечти:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Малко,общо взето евтино,лесно за направа,красиво и лети добре.Може да се съхранява в най-обикновен гараж...Предполагам го знаеш :lol: Една от детските ми мечти беше да се занимавам с акробатика ,обаче съм се родил на грешното място при грешните хора хехе.В Бг няма условия.Може само да си фъркаш като любител отвреме на време и то от скоро.А и ако имаш кинти,скъпичко е...Засега само гледам отстрани и завиждам :lol: Интересното на този самолет му е ,че се произвежда от половин век,направо е легенда.Крилото е дървено а тялото е рама от тръбички.Всичко е облечено с плат.Има го и с най- обикновен автомобилен Фолксваген-ов матор.

Що за машина е това, неизглежда да е обтегната с плат. Иначе пртлича на rv-7 но биплан.
Тука сьщо има много ентузиасти които летят на невероятни самоделни конструкции, но обикновенно използват мотор от Субару. Иначе и тука не просто да летиш даже с пари. Законодатеството за малката авиация е много мьтно и неопределено. Да получиш разрешение за маршрутен полет и да го направиш не е като да седнеш в колата и да караш. Тоя полет до Петербург за който писах по горе аз го направих без разрешение по "партизански" на височина до 300 метра. На такава височина ти просто не сьществуваш за диспечерските служби и военните, ако заобикаляш някои места.
За пидотаж е по просто около спортните летища са определени специални зони за това.
0

То и тука е така, в района на летището летиш без проблем, но ако искаш да ходиш на друго място трябва да правиш план и да ги уведомиш.
Аз карах това http://www.airportdb...om/info_p92.htm
0

Потребителят е неактивен   VictoriaR 

• Регистриран: 06-August 09
Честито!!
0

Преглед на мнениеairbrush, на Jan 4 2010, 03:30, каза:

Драсни в гугъл "Pitts Special" ,има доста инфо.Забързо намерих спецификация на някакъв:

http://www.flugzeugi...ta_pitts_en.php

По света има доста модификации и един с един няма :lol: доста фирми го правят.Мисля че и в Русия се прави.Виждал съм го на снимки с редови мотор от Злин и звездообразен от Су 26.Не съм навътре в нещата,но като страничен надблюдател съм останал с впечатлението,че и в Бг нещата не са китка.Най-добрия вариант за любителите май е машина под 120 кг.Чувал съм,че самолет под това тегло се кара без бревет.Решаваш,вадиш от гаража,качваш на колесара,караш на летището или на някоя згодна поляна,палиш и пей сърце :lol: Ама няма да е като да имаш 200 коня под капота.Твоя от кой модел е,този с опашния или този с носовия колесник?

Разбрах, това действително е легендарна машина. Сега също ги продават като конструктори, но вече не са обтегнати с плат, а алуминиева или композитна обшивка, а мотор за какъв имаш пари.
Доколкото знам независимо от теглото на апарата не можеш да летиш без разрешение. Не знам как е в България но в много страни най-низкия въздушен ешелон- 900 метра и по-низко е определен за малката авиация и там летят без предварително разрешение или само с предупреждение че излиташ.
Моя е с малкото колело отзад. Отначало аз го поръчах с голямо колело отпред. По тая схема самолета е по устойчив при приземяване особенно при страничен вятър и аз тогава се учех на Як-52, който е също с предно колело, а техниката на кацането и излитането значително се различава от това. Но след това ме убедиха да го направят с задно колело, защото така по-лесно излита и каца с грунтови писти, освен това при тая схема в предния багажен отсек между мотора и кабината може да се постави парашутна спасителна система. Аз даже я поръчах тая система, но и досега я нямам, все още чакам. Освен това в документите моя самолет неправилно е записан по индекса като с предно колело, но това не е важно.
0

Не може да летиш току-тъй, ако напускаш района на летището трябва да имаш летателен план и да си ги информирал.
И няма самолети, за които да не се иска свидетелство за правоспособност, че и да се навърта минимум часове за година, иначе опреснителен курс.
0

Преглед на мнениеbarut, на Jan 3 2010, 22:34, каза:

То и тука е така, в района на летището летиш без проблем, но ако искаш да ходиш на друго място трябва да правиш план и да ги уведомиш.
Аз карах това http://www.airportdb...om/info_p92.htm

Общо взето така е навсякъде, друг въпрос е как става на практика и каква инфраструктура има за това. В Русия при социализма е имало огромноколичество спортни летища но сега по-голямата част са затворени. По принцип за ден до излета трябва да представиш полетен план и да получиш разрешение. Диспечерите ти дават ешелон по височина и при преминаване на контролните точки трябва да сее свързваш с диспечера и да му докладваш къде си по плана и т.н. У нас в аероклуба има хора които за малко пари прокарват тия въпроси без проблем. Но даже така не е просто, например на много летища няма нужното гориво. Моя мотор работи на авиационен бензин 100 LL, който е все още редкост в Русия. Можеше да поставя такъв мотор но адаптиран към автобензин, но ми се искаше да получа максимална мощност. Летището към което си се запътил може и да откаже да те приеме по разни причини. Например на 29 дек получихме разрешение на полет до Кострома, но там летището ни отказа да ни приеме, защото нямали "колодки" за нашите самолети. Това са такива клинове, които се поставят като тухли под колелата на самолета на авиопаркинга. Въпроса се реши просто ние казахме, че ще вземем със себе си тия колодки. Освен това по руските правила на такива самолети можеш да летиш само по Правилата за Визуални Полети ПВП т.е. при добра видимост, под облаците и да кацнеш за 1 час до смръкване. Макар, че аз вече имам допуск за полети при ограничена видимост и нощем това никой не интересува. Така, че искаш не искаш налага се да нарушаваш правилата, да "партизаниш". Това също е тънка работа трябва да знаеш къде да обиколиш, къде на каква височина да минеш и пр. Въобще Матиас Руст е наша пътеводна звезда.
Такова самолетче знам, паркира се до мен, лети на него един весел арменец. Италианска машина Tecnam. Много икономна 18-20 литра 96-ти бензин. Арсен даже ми даде да направя два кръга около летището. Лети бодро и даже позволява някои прости пилотажни фигури. Но аз не съм свикнал към такива машини където пилотите седят един до друг.
0

Преглед на мнениеgeeteeage, на Jan 8 2010, 22:20, каза:

поздрав с Pink Floyd - Learning To Fly

Много уважавам Pink Floyd. Без музика наникъде. В кабината на самолета в дясната панела където са тумблерите за автоматическа защита ми вмонтираха IPod Touch. Това с Learning To Fly е добра идея, непременно ще я добавя в треклиста. Иначе в последно време летя под Therion, Manowar и Epica.
0

Споделете тази тема чрез:

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login