Форум

Data.BG Форуми: Какъв HDD/SSD да си купя? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (292 Страници) +
  • « Първа
  • 290
  • 291
  • 292
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Какъв HDD/SSD да си купя?

Потребителят е неактивен   pi4a7a 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-April 13
  • Град:Варна
  • Интереси:Xiaomi
Какво мислите за ADATA XPG SX8200 Pro 512gb vs. Samsung 970 EVO Plus 250gb ?

Струва ли си да взема евото и да жертвам половината gb-ти?

Не искам пак да сгреша както стана с Corsair-a

Мнението беше редактирано от pi4a7a: 29.11.19 - 02:34

Legion Y520-15IK BN | i7-7700HQ | GTX 1050Ti 4GB | 16GB DDR4 2400Mhz | 1TB Seagate HDD | Windows 10 Pro x64
0

Потребителят е неактивен   raze79 

• Регистриран: 16-September 19
  • Град:София
Вземай смело adata, има си 5 години гаранция, а и за цена под 150 лева е перфектен. Скоро може и аз да избухна с едно такова или нещо подобно. Може да му сложиш и някой охладител, за да не тротълва. Иначе и това не е лоша оферта, има охладител, пак е с гаранция 5 години и е по-евтино:
http://nikem-bg.net/...-512GB-M2-PCIE/

Мнението беше редактирано от raze79: 30.11.19 - 21:06

0

Потребителят е неактивен   OrangePower 

• Регистриран: 22-August 09
До сега не съм правил миграция на ОС и като гледам начин на правене нещо ме притеснява.
Като стигна до една от двете опции, която и да избера от снимка 1, впоследствие ми излиза едно съобщение, в което пише, че ще се изтрие всичко на диска. Лошото е че и при двата варианта аз виждам само двата диска, а не като дялове т.е. основното HDD където е ОС и SSD-то, на което искам да прехвърля системата без да махам HDD. От това което чета и разбирам излиза, че ще изтрие целият хард диск, а не само C където е системата или просто не е написано малко по подробно като обяснение какво точно ще изтрие. Мисълта ми е да не стане така, че да мигрирам ОС на SSD-то и накрая сегашният ми основен хард с цялата ми информация да отиде в канала, което и не искам. Диска ми е разделен на две т.е. C и D като цял D е 800 GB или казано просто всичко ми е там и C-то е само за програмите и ОС.

Искам след миграцията да се изтрие само дял C, а не да форматира целият диск с двата дяла т.е. след миграцията SSD да стане основен за ОС и C дяла от HDD да се изтрие само той и D-то да е непокътнато. И от първата снимка кое е по удачно да избера?

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е активен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12
Няма да отиде никъде инфото. На таргет диска(ССД-то) ще му се изтрие инфото, ако не е нов и е имало нещо качено върху него някога. Мигрирането е чисто и просто копиране 1:1 от ХДД на ССД.

Мнението беше редактирано от FRESKID: 03.12.19 - 12:07

Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   milenkatara 

• Регистриран: 02-September 05
Момчета ползвате ли кутия за HDD от вътрешен да стане външен? И ако да, каква бихте препоръчали за едно 2.5" WD Blue 500GB 5200rpm? Не съм купувал и не знам какво да гледам. Ще се използва за гледане на филми и може би, като флашка.

Мнението беше редактирано от milenkatara: 03.12.19 - 10:42

0

Потребителят е неактивен   BlindLeader 

• Регистриран: 28-October 14
Напследък не следя нещата толкова добре, затова ще ми трябва малко помощ. Трябва ми ХДД - този става ли с оглед и на цената (става дума за 6 ТБ) https://www.amazon.d...KAKR8XB7XF&th=1 . Освен това, не бих отказал и някой и друг общ съвет птносно ХДД - напоследък как вървят нещата с различните производители, има ли модели, които да избягвам на всяка цена и такива които са за предпочитане - и каква цена е много добра и каква е прекалено скъпа.
0

Потребителят е неактивен   Tarvilian 

• Регистриран: 30-September 10

Преглед на мнениеmilenkatara, на 03.12.19 - 10:40, каза:

Момчета ползвате ли кутия за HDD от вътрешен да стане външен? И ако да, каква бихте препоръчали за едно 2.5" WD Blue 500GB 5200rpm? Не съм купувал и не знам какво да гледам. Ще се използва за гледане на филми и може би, като флашка.

Що съмонваш извънземното сега...? :lol2:

На тоя бавен хард,каквато и кутия да му сложиш,все тая.Влизаш в прецаквалника и си харесваш по цвят,мирис и вкус :lol2:
3

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API

Филми, в смисъл вързан по USB дискът към ТВ ли?
Ако не е за ТВ, това по-добре:
https://plesio.bg/ad...d-p-335642.html
Много е удобно!

Ако все пак искаш да е кутия, това:
* https://www.jmt.bg/a...sa-1s6-pid38670
Или това също е добро:
* http://nikem-bg.net/...k-2598S3-V1-BK/

Бележка: Линковете са примерни, тези неща ги продават много фирми, може да купиш и не точно от Плесио, JMT, Никем, а от другаде. :)

Мнението беше редактирано от nakibest: 03.12.19 - 15:22

Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05

Вече го имаш ли тоя 500ГБ?
0

Потребителят е неактивен   raze79 

• Регистриран: 16-September 19

Каквото и да вземеш, гледай да е с USB 3.0 поне, че ако е на USB 2.0 ще е доста бавен трансфера, въпреки че пак ще е достатъчна скоростта за гледане на филми.
1

Потребителят е неактивен   milenkatara 

• Регистриран: 02-September 05

Преглед на мнениеTarvilian, на 03.12.19 - 14:20, каза:

На тоя бавен хард,каквато и кутия да му сложиш,все тая :lol2:

Гледах ама при тези цени по-добре от някъде с гаранция да си взема.

Преглед на мнениеnakibest, на 03.12.19 - 14:59, каза:

Филми, в смисъл вързан по USB дискът към ТВ ли?

И за телевизор, и за флашка, и за всичко, което може да му достигне "голямата" скорост :chuckle:

Преглед на мнениеgolemsmeh, на 03.12.19 - 19:57, каза:

Вече го имаш ли тоя 500ГБ?

Взех си от черния петък SSD 480GB евтино и този ми остава ей така от лаптопа от миналия "черен" петък.

Преглед на мнениеraze79, на 03.12.19 - 20:21, каза:

Каквото и да вземеш, гледай да е с USB 3.0 поне, че ако е на USB 2.0 ще е доста бавен трансфера, въпреки че пак ще е достатъчна скоростта за гледане на филми.

Задължително ще е USB 3.0 поне.

Благодаря ви сега ще разгледам и поръчам. (малко нерентабилно излиза, кутията е на цената на диска почти, но пък да го изхвърля не вариант, като не е работил и 20 часа.)

Мнението беше редактирано от milenkatara: 04.12.19 - 09:39

0

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07

Преглед на мнениеmilenkatara, на 04.12.19 - 09:39, каза:

Гледах ама при тези цени по-добре от някъде с гаранция да си взема.
...
Благодаря ви сега ще разгледам и поръчам. (малко нерентабилно излиза, кутията е на цената на диска почти, но пък да го изхвърля не вариант, като не е работил и 20 часа.)

Е за 17-20лв. какво и е на цената?! Толкова струват в продавалника и по магазините с гаранция.

И какво значение има цената на диска, след като кутията може да я ползваш за всякакви 2.5" дискове, включително и SSD.
3

Споделете тази тема чрез:

• (292 Страници) +
  • « Първа
  • 290
  • 291
  • 292
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login