Форум

Data.BG Форуми: Оцветяване на обект - C# - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Оцветяване на обект - C#

Потребителят е неактивен   Birthright 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 23-October 09
Имам да правя WPF приложение със следното условие:
"Направете програма, която по зададен от потребителя тип на графичен обект (кръг,квадрат, елипса, триъгълник, многоъгълник) да го изрисува на екрана. Да се предостави възможност за оцветяване и местене на обектите."

В XAML имам един canvas, където да се изрисуват обектите + няколко бутона за избиране на фигурата.
Накратко .cs кода за печатане а фигура ми е нещо от сорта:
private enum SelectedShape
{ None, Circle, Rectangle, Polygon }
private SelectedShape Shape1 = SelectedShape.None;
switch (Shape1)
{
case SelectedShape.Circle:
Rendershape = new Ellipse() { Fill = blackBrush, Stroke = whiteBrush, StrokeThickness = 4, Height = 100, Width = 100 };

break;
..........
canvasArea.Children.Add(Rendershape);

Ако искате целия код, мога и него да прикача.
Та - къде е проблемът - в оцветяването.
Имам референции и всичко от сорта за WPF Color Picker-a xmlns:xctk="http://schemas.xceed.com/wpf/xaml/toolkit"

В CANVAS-a имам този ред:
<xctk:ColorPicker Name="ClrPcker_Background" SelectedColorChanged="ClrPcker_Background_SelectedColorChanged" ></xctk:ColorPicker>

В .cs файла:
using Xceed.Wpf.Toolkit;

Използвам следната ф-я:
private void ClrPcker_Background_SelectedColorChanged(object sender, RoutedPropertyChangedEventArgs<Color?> e)
{

canvasArea.Background = ClrPcker_Background.SelectedColor.Value.R.ToString() + ClrPcker_Background.SelectedColor.Value.G.ToString() + ClrPcker_Background.SelectedColor.Value.B.ToString();
}

, но първо, че ми дава следната грешка: Cannot implicitly convert type 'int' to 'System.Windows.Media.Brush'
и второ - така селектирам canvas area-та, не самата фигура...

Имате ли идея как да селектирам изпечатаната фигура и как да оправя функцията на Color Picker-a ?
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login