Форум

Data.BG Форуми: Kindle - Как се работи ? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Kindle - Как се работи ?

Потребителят е неактивен   paantera 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-December 04
  • Град:София
Здравейте. Искам да си купя един Киндъл четец на електронни книги от Технополис за 190 лв.
Интересува ме на Киндела как се качват книгите от компютъра на него. Аз съм с Уиндоус 7 и ще има ли проблем при прехвърлянето им и разпознаване на четеца. Предполагам че става с юс би кабел прехвърлянето.
И второ кой конвертор ползвате за да обработите книгите в съответният им формат.

Благодаря предвърително !
0

Потребителят е неактивен   leko 

• Регистриран: 06-July 04
За всичко ползвам:

https://calibre-ebook.com/

Киндъл-ът си идва с кабел. Няма да имаш проблеми.

Само в мрака има светлина,
Само в тишината - слово.

0

А някой може ли да ми каже как word документ мога да го превърна в pdf файл ? С каква програма. Ползвам стар офис пакет и там няма директно записване в този формат... Има ли помощна такава програма :)
0

Потребителят е неактивен   inedx 

• Регистриран: 16-May 05
  • Град:Варна
Ако вземеш ebook четец дето поддържа повече формати няма нужда да ги конвертираш файловете - примерно poketbook поддържа всички формати на книгите от chitanka, а FB2 книгите дори няма нужда да ги разархивираш - отваря ги както са в .zip архиви

Мнението беше редактирано от inedx: 10.05.18 - 21:38

ASRock B85 Pro4, Pentium G3240, DD3 8GB/1333MHz,120GB SSD + 4TB + 640GB HDD
Gigabyte GV-R657OC-1GI, CM B500, ASUS 24B1S1, LCD SAMSUNG SM931BW, ME173X
“Μαματα ςι ε εδαλο” — гръцка поговорка
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API

Преглед на мнениеleko, на 10.05.18 - 18:03, каза:

1) За всичко ползвам:
https://calibre-ebook.com/

2) Киндъл-ът си идва с кабел. Няма да имаш проблеми.

1) Чудесно, и други са го предлагали. Ще взема да го пробвам!

2) Ти в кой век живееш!? 21ви век сме, какви кабели, кви 5 лева. :lol2: :lol2:
Има си услуга като слънце - пращаш email на email адреса на устройството с до 25 атачнати книги ако не се лъжа и стига то да е вързано към Internet/WiFi книгите почти веднага се качват/инсталират на Киндъла. ;)
Има лимит от 50 МБта, та за големи PDFи няма да стане, но за повечето книги без илюстрации и в не-PDF формат е предостатъчно.

Мнението беше редактирано от nakibest: 11.05.18 - 16:55

Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   m1TeT0 

• Регистриран: 26-July 09
Първо, давам най-елементарен пример. Некомпресирани пдф-и 500 мб и горница 1600 страници примерно....
Второ, по споменатия начин си представям какво става вътре в устройството. Лично аз предпочитам да си подредя ръчно всичко в папки, защото сатава пълен хаос, ако се разчита на поща. И не на последно място дори не ползвам и безжичен на моето устройство, а си активирам самолетния режим...Нормален шрифт за киндъла е 18-20 при вертикален режим на устройството. Тоест всеки документ трябва да му мениш размера на шрифта, а с по-новите офис пакети не е проблем с 1-2 цъквания да си го направиш и на пдф.

Мнението беше редактирано от m1TeT0: 11.05.18 - 19:49

Публикувано изображение
0

Аз имам въпрос. Как Windows 7 разпознава Киндъла и могат ли ръчно да се прехвърлят книги в самия Киндъл, който поддържа съответните формати без да се ползва програма? Просто копи и пейст.
0

Да!
Публикувано изображение
0

Благодаря :) Утре взимам един и дано дълго време го ползвам !
0

Здравете. Днеска си взех Киндала от Технополис. Момчето ми го даде като пусна само да погледна че работи и има заряд. Купих го но имам следните въпроси понеже не мога да се оправя.

1. Киндала как да разбера че му е заредена батерията. Включила съм го с юс бито за компютъра но само показва че зарежда, без проценти и прочие.
2. При pdf файловете има ли начин да настроиш така че една страница да ти се вижда с голям шрифт а не с дребния с който е записана книгата примерно без да се губят думи в началото и края на страница при оразмеряване .
4. Кой е най-добрият формат за конвертиране и четене на книги на Киндала ? Забелязах че има формати където конвертирам и картинките не излизат, та кой формат да ползвам тогава... ?

Мнението беше редактирано от paantera: 14.05.18 - 15:10

0

1. Зелената лампичка до бутона за включване, изключване и заспиване. Когато не е заредена батерията напълно, свети жълто...
2. Обърни ориентацията на четене на пдф-а на хоризонтално. Обикновено ти дели страницата на 3 слайда, ако мога така да се изразя.Аз лично чета доста статии, но най-добре е шрифта да ти е с размер 20 за хоризонтално четене...
3. Аз не конвертирам, а си тегля художествена от небезизвестните места...Специализираната литература ми е предимно на пдф.

Мнението беше редактирано от m1TeT0: 14.05.18 - 16:44

Публикувано изображение
0

Благодаря ти за отговора. И аз забелязах с pdf че настрани се чете добре с Киндъл. На мен въпроса ми е при конвертирането на кой формат картинките се запазват заедно с текста освен при използването само на пдф където неудобното е че не можеш да промениш шрифта :)
1

Нямам идея. Питай за конвертирането в чата на небезизвестния сайт...Там има хора, които постоянно се занимават с това. Ама преди това набери малко информация от интернет, че да не изглежда така, че искаш да ти се обясни всичко вместо да положиш малко труд и да се информираш сам от интернет. Пращам ти на лично линк...

Мнението беше редактирано от m1TeT0: 14.05.18 - 16:52

Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login