Форум

Data.BG Форуми: Помощ за флаш на видео биос Nvidia - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Помощ за флаш на видео биос Nvidia показва биоса но не изкарва ОС

Потребителят е неактивен   mgbagera 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 17-July 09
Имам една стара видео карта Nvidia 7300LE която мислех че съм я изгорил но изглежда че просто биоса се е скапал :unsure:
Картата започна да изкарва артефакти (черти) на целия екран когато и където си поиска. Примерно съм в настройките на биоса и картината си е перфектна. Влизам в определено меню (раздел) и се показват артефактите. Връщам се на зад към предишното меню и изчезват :chuckle: Понякога зарежда ОС без артефакти а, друг път със артефакти или изобщо не я зарежда. С две думи когато и където си поиска ги изкарва.

Трябва ми помощ за ъпдейт на биоса. Гледах няколко видеа в тубата и добих лека представа как става.
Видеото е на Galaxy 7300LE 256mb ddr2 на PCI-E

В този сайт потърсих биос за видеото но на Galaxy има само един и той е за 128mb и GDDR3
До колкото разбрах Core/Mem също трябва да отговарят но понеже вече не ми зарежда ОС не мога да ги видя :unsure:

Задължително ли е биоса да е точно на Galaxy или може и на друг разработчик ? Ако трябва да е точно на Galaxy може ли да предложите друг сайт в който да потърся ? Гледам че тези за Asus отговарят по точно но пак са 3 варианта.

П.П: Преди да започне да зарежда ОС (когато се прави проверката на компонентите) на екрана името на видеото се изписва като NFidia а останалата част се изписва с някакви символи %0@ :evil2: След това започва да зарежда ОС. Излиза логото на Windows и си зарежда докато не дойде момента да изкара десктопа и тогава монитора изгасва или излиза син екран.

Мнението беше редактирано от mgbagera: 01.02.17 - 21:29

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   Wolfdale 

• Camellia's
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 13-March 11
  • Град:София
Не се е скапал BIOS-a, картата просто е пътник. Няма да се оправи.
Do I get bonus points if I act like I care?
5

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login