Форум

Data.BG Форуми: Румен Радев - президент на България - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Румен Радев - президент на България Пети президент, мандат 22 януари 2017 –

Потребителят е неактивен   mikeshinoda 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 07-April 03
  • Град:City of London
  • Интереси:Essentially British

Преглед на мнениеPacetoo, на 19.01.17 - 23:05, каза:

Няма значение срещу какво са били, защото правителството е там за да следи тези неща и да взима мерки. Щом не прави нищо по този въпрос, значи и то носи отговорност, а първо Бойко каза, че няма да подава оставка. Тълпата обаче се ядоса от тези негови думи и започнаха да стават масови в цялата страна и дори имаше хора, които се палеха и този видя на къде отиват нещата и подаде оставка. Те искаха оставка може да не е било в началото на протестите, но след това като станаха масово явление започнаха да искат това.

http://solidbul.eu/w..._17_02_2013.jpg

Както и да е нека все пак не се отклоняваме от темата, защото целта и е съвсем друга.

Е как, нали Борисов подаде оставка и протестиращите ревнаха "Ама ние не искахме това"? Впрочем, ти не беше ли голям фен на ГЕРБ и ББ? От 2 години има-няма не съм влизал тук и сега все едно чета друг човек.
You know how the Beach Boys didn't really surf?
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Не съм бил още повече на ББ.
Като цяло нямам против ГЕРБ стига да я управляват нормални хора, а не такива като Борисов, Цветанов или Цецка, но за сега не виждам кой може да ги замени.

Интересен коментар.

Най-новата статия на Кеворк Кеворкян: Тронното слово на Радев

Силата на едно слово – особено „тронно“ - е в неговата краткост. Ако се съди по реакциите на парламентарната зала – или поне на част от нея – президентът Радев трябваше да произнесе не 30-минутно, а най-много 3-минутно слово. И да не обръща внимание на подвикванията. Да не се принизява до нивото на един от кочияшите на Костов, чиято оядена зурла винаги извиква представата за селски кмет-дерибей. Да искаш отстраняване на току-що заклелият се президент е инфантилно безчинство. Но и ярко свидетелство за това, колко несъстоятелна е българската политическа цаца. Това е и пример за „Бизнеса с миналото“, за който говори Радев. Тъкмо миналото наднича зад подобни реплики - минало, в което политиката е алъш-вериш, надлъгване, свински отношения и подлярски номера.
Радев иска да се сложи край на „Бизнеса с Миналото“.
На мръсния бизнес – да.
Но не и на внимателното прочитане на Миналото.
Иначе всичко ще продължава, както и досега.

Никой не беше казал на Радев, че не трябва да се обяснява - тръгнеш ли да го правиш, вече си загубил.
А не го бяха и подготвили, че част от депутатите ще го провокират.
Това са същите, които търпяха чучелото Плевнелиев пет тягостни години, без да обелят и думичка за позорните му кълчения - вместо да го овалят в катран и перушина.
Защото им беше пределно удобен.

Много важна бе репликата на Радев към някои депутати: „Остават ви 10 дни“.
Той изглеждаше /по-скоро/ неподготвен, докато я произнасяше.
Но какво се крие зад нея?
По-скоро издава обичайното му състояние: „Вътре съм в борбата!“
Чу се тропота на ботуши – а не пърхането на балетни пантофки.

Радев трябва да състави служебния кабинет, без да се подава на внушенията на „столетницата“, от която винаги се усеща дъх на неувереност и колаборационизъм.
Ако иска да се пошегува, да избере за премиер някой като „истинския комунист“ Близнашки, който си пасна чудесно с „истинския демократ“ Плевнелиев.
Ако иска да се свърши работа – някой човек, който не е в плен на суетата, работяга без големи амбиции.

Много сладък беше един стихоплетец от селото на Радев:
„Нека България да руменее“.
Да се надяваме, че новият президент не чете поезия.

Фондация за свободата „Фридрих Науман“ издаде сборника „Черна книга на правителствените разхищения в България. 2016“.
Не мога да съдя /засега/ за достоверността на включените в него текстове.
Но една книга - Черна, Бяла или каквато и да е - за „Карнавалът Плевнелиев“ също никак няма да е излишна.
„Фр. Науман“ няма да я издаде.
Но някой трябва да го стори.
Защото Плевнелиев, заедно със личните с мистификатори, вече дращи собствения си бизнес с Миналото.

След отчета на Плевнелиев, Цветанов каза по една телевизия: „Плевнелиев минизира щетите“.
Не уточни, какви щети е минизирал.
Минизирал?
Вероятно, искаше да каже „минимизира“.
Но прозвуча като „минира“.
Минизира - мини зарива.
Какви?
Някой трябва да го каже.

Текстът е публикуван във Фейсбук страницата на Кеворк Кеворкян.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
2

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06
Мнението е изтрито от автора.

Мнението беше редактирано от rdimit: 01.08.18 - 19:28

1

Потребителят е неактивен   yms 

• Регистриран: 08-April 04
  • Град:Варна

Преглед на мнениеPacetoo, на 20.01.17 - 11:23, каза:

.........

Като цяло нямам против ГЕРБ стига да я управляват нормални хора, а не такива като Борисов, Цветанов или Цецка, но за сега не виждам кой може да ги замени.

,.........

Ще ти се . :-)
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Кенворкян отдавна изпадна от значимите журнялисти на ниво Беновска.
1

Потребителят е неактивен   mikeshinoda 

• Регистриран: 07-April 03
  • Град:City of London
  • Интереси:Essentially British
И разбира се, без грам изненада, още в първия параграф споменава Костов. :lol:
You know how the Beach Boys didn't really surf?
0

Потребителят е неактивен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07
По памет...
"България е избрала да е част от НАТО и ЕС и трябва да продължи този път..."
"Данъците в България са ниски и имаме добър ръстеж..."
"Съдебната реформа трябва да продължи..."
"България трябва да купи европейски самолети за да не е заложник на политически игри ( тоест да се откаже от руски самолети) "

Тоя не остави нито един аргумент на фалшивото дясно в България да го критикуват :evil2: ... доста умно , а БПС мълчат като гъзове и не могат си прокарат опорките :lol2: Остава им само по дифолт да го наричат комунист и Крим-аргумента , който се изчерпва за 1 седмица макс.

Иначе гледам някакви куменета са го налазили вече , щял Радев да спира договора на ЕС с Канада за свободна търговия :lol2:

Мнението беше редактирано от fightcska: 20.01.17 - 13:33

0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Защо да купуваме самолети, които после ще преоборудваме по натовски стандарт за много пари още, няма логика?
0

Потребителят е неактивен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07
Без да съм експерт , мисля че "европейски" самолет означава Еврофайтър,Рафал или някой стари Ф-16 (от Португалия както се говореше) ? Мисля ,че беше съвсем ясно ,че Радев не иска МИГ и руски самолети.
0

Преглед на мнениеfightcska, на 20.01.17 - 13:33, каза:

.....

"България трябва да купи европейски самолети за да не е заложник на политически игри ( тоест да се откаже от руски самолети) "

.....

Първо да си изясним за какво ни е , после трябва ли ни , после кое е по - изгодно в дългосрочен план , после това ли е най - належащото и чак тогава да тръгваме на пазар . :-)

Мнението беше редактирано от yms: 20.01.17 - 16:38

0

Потребителят е неактивен   gregg 

• Регистриран: 07-February 05
За трябване не ни трявба, обаче като член на НАТО сме длъжни да поддържаме минимална авиация, защото там имаме не само права, но и задължения.
Въпросът е дали ще се наведем поредно и ще вземем 30 годишни американски 5-та употреба бракми или ще купим нов самолет в гаранция и съпътстващите го облекчения.
0

Не е задължително . Ако не можем , просто си плащаме друг да то прави . Трябма да си решим кое ни е по - изгодно .
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California

Преглед на мнениеfightcska, на 20.01.17 - 15:03, каза:

Без да съм експерт , мисля че "европейски" самолет означава Еврофайтър,Рафал или някой стари Ф-16 (от Португалия както се говореше) ? Мисля ,че беше съвсем ясно ,че Радев не иска МИГ и руски самолети.

Той това го говори, че трябва подмяна още преди 3-4 години, когато си е военнослужещ.
Като цяло един от инициаторите за подмяна на самолетите ни е той и в това няма нищо лошо стига да се вземе нещо качествено на добра цена.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Доколкото знам европейските оферти вървят с някакви ангажиметни от страна на продавача да инвестира част от сумата обратно в страната, така че това въобще не тряба да се пренебрегва, но тази игра по принцип е на много високо ниво, така че ще видим дали ще устискат.
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог
Стига да купят добри самолети на нормала цена, а не боклук на двойна за нов, то аз съм съгласен. Това си трябва на една държава. Па каквото иска нека да е.
0

Потребителят е неактивен   gigomj 

• Регистриран: 14-August 06
  • Град:Русе

Преглед на мнениеgregg, на 20.01.17 - 19:35, каза:

За трябване не ни трявба, обаче като член на НАТО сме длъжни да поддържаме минимална авиация, защото там имаме не само права, но и задължения.
Въпросът е дали ще се наведем поредно и ще вземем 30 годишни американски 5-та употреба бракми или ще купим нов самолет в гаранция и съпътстващите го облекчения.

Аз пък що ли си мисля, че никой не ни задължава да имаме авиация? Задълженията ни към НАТО можем да ги изпълняваме със сухопътни и военноморски сили. Те от нас искат да допринасяме с нещо за алианса. Е, като не можем да си позволим авиация, това нещо може да са другите две отделения на армията - сухопътните и морските сили, нека авиацията да я поема друг. Може и да греша де, но поне така си мисля.

Факт е, че в днешно време авиацията е направо безбожно скъпа (а е скъпа защото има голямо търсене), просто не можем да си я позволим. Целия ни бюджет за отбрана за 2017 г. е 1 милиард... и то в лева, а не в долари или евро. Е, кое по-напред за тия пари? Ако ще взимаме стари самолети - след някоя и друга година ще са технологично остарели, защото военната техника се развива много бързо. Ако пък ще вземем нови - направо не ми се мисли колко време ще ги изплащаме... и накрая може да се окаже, че ще стоят на земята, защото няма да имаме пари за гориво.

Колкото и да е неприятно, аз клоня към това да се откажем да поддържаме авиация. Парите, които биха отишли за нови самолети, биха могли да се оползотворят по друг, по-полезен начин.
"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен;
гора зашуми, вятър повее -
Балканът пее хайдушка песен!"
0

Е 1 милиард малко ли са? За година? Смисъл.... па тия пари за какво толкова отиват, че не можем военен самолет да си купим. На нас не ни трябват 50. Но е добре да имаме няколко.
И то не добре, а задължително. Ние сме на такова кръстовище, че за нас е задължително да имаме ВСЯКАКВА армия. Само, че другите искат те да регулират това кръстовище... То за това сме патили и още патим като цяло.
0

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf
Сигурно за заплати на чиновници и войници : ) ако са в това перо

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Преглед на мнениеHenryi, на 21.01.17 - 04:43, каза:

Сигурно за заплати на чиновници и войници : ) ако са в това перо

Е не е ли така? Ако наистина отива 1 милиард някъде, а ние нямаме арммия!!! Ебах го.. и то отива само при писарушките всичко тогава. Както и всичко останало де.
0

Цитат

Аз пък що ли си мисля, че никой не ни задължава да имаме авиация?

Не знам какво пише в договора ни с НАТО, обаче си представям какъв вой ще нададат някои ако се предложи авиацията да бъде ликвидирана.
Иначе с тия 10 или 20 самолета е ясно, че ако стане нещо никаква работа няма да свършат, но не виждам кой ще извърши подобно политическо самоубийство да се откаже от тях. Иначе поддържането на армия и авиация по принцип е доста скъпо удоволствие навсякъде по света. Този един милиард са доста пари за нашите условия - заедно с полицията армията получава най-много пари от бюджета, но в същото време те не стигат за нищо (както и за всичко останало).
0

Споделете тази тема чрез:

• (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login