Форум

Data.BG Форуми: Актове в КАТ-система и издадени наказателни постановления. - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Актове в КАТ-система и издадени наказателни постановления.

Потребителят е неактивен   devilbo 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-March 05
  • Град:София

doxr каза:

devilbo каза:

Ако те хванат с изтекъл акт- пишат ти нов и 10 лв. глоба.
Как 10 бе, то все едно си без книжка!

Я да питам аз тук - а ако не им дам синия талон - какво?
1. Малко под цитираното мнение съм го написал.
2. Може да се направиш, че си го забравил- 10лв. глоба, но актът(ако е трябвало да ти пишат) няма да ти се размине.
0

Потребителят е неактивен   doxr 

• Регистриран: 09-February 06
  • Град:Варна, и вашето съзнание!
  • Интереси:�, ��� � ����� ����� �������..

devilbo каза:

doxr каза:

devilbo каза:

2. Може да се направиш, че си го забравил- 10лв. глоба, но актът(ако е трябвало да ти пишат) няма да ти се размине.
Значи с 10лв ще си спестя разкарването да си търся после по КАТ-ове синьото талонче, както се случи наскоро с мен??
Бъди ПИЧ, пиши на кирилица!
GSM: NOKIA E51 | Symbian OS 9.2, Series 60 v3.1 UI | 4GB microSD | МенТел + NETGEAR WPN824 RangeMax + МIMO =
Desktop: INTEL CORE2DUO E2140| GB G31MX-S2 | 1GB DDR2 800 | Intel GMA 3100 | 250GB Hitachi, SATA 2 | DVD-RW Lite-ON | Fortron 300W |
0

Така излиза :lol:
0

Потребителят е неактивен   doxr 

• Регистриран: 09-February 06
  • Град:Варна, и вашето съзнание!
  • Интереси:�, ��� � ����� ����� �������..

devilbo каза:

Така излиза :lol:
Е това ако е държава..
Бъди ПИЧ, пиши на кирилица!
GSM: NOKIA E51 | Symbian OS 9.2, Series 60 v3.1 UI | 4GB microSD | МенТел + NETGEAR WPN824 RangeMax + МIMO =
Desktop: INTEL CORE2DUO E2140| GB G31MX-S2 | 1GB DDR2 800 | Intel GMA 3100 | 250GB Hitachi, SATA 2 | DVD-RW Lite-ON | Fortron 300W |
0

Потребителят е неактивен   dolugore 

• Регистриран: 05-November 07

devilbo каза:

doxr каза:

devilbo каза:

Т. е. без книжка и талон = 10лв. глоба? Че то смешно бе, аз за кво да я нося..
0

dolugore каза:

devilbo каза:

doxr каза:

devilbo каза:

Т. е. без книжка и талон = 10лв. глоба? Че то смешно бе, аз за кво да я нося..
Става въпрос само за синия талон. За без книжка не се сещам сега какво беше.
0

Потребителят е неактивен   ozon 

• Регистриран: 18-April 03
ако акта ми е от София, а пък аз се водя някъде другаде на отчет мога ли да отида в КАТ софия за да ми сложат печат за още един месец ?
0

Потребителят е неактивен   tapovv 

• Регистриран: 05-June 08
Здравейте въпроса ми е следния един приятел го спряха на околвръстното в Бургас с превишение на скороста 104км над разрешеното и по точно 164 при ограничение 60 и му написаха акт!Преди време му я бяха отнемали за алкохол след доста тежка нощ на следващия ден ама изглежда организма му не беше преработил акохола и му показа 1,2 и за 6 месеца го бяха лишили.Та сега ще гледат ли и това нарушение което е имал преди или само сегашното и да му земат книжката за 3 месеца и 250лв глоба или ще хвърлят око на биографията му и ще го оръсят повечко?
0

Потребителят е неактивен   LmAn 

• Регистриран: 27-October 02
  • Град:Дома си

ozon каза:

ако акта ми е от София, а пък аз се водя някъде другаде на отчет мога ли да отида в КАТ софия за да ми сложат печат за още един месец ?
Може - в денят, в който ти изтече отиваш в КАТ на 13-то гише и ти бият печата за един месец. Като приключи този един месец пак отиваш на 13-то гише и се правиш на ударен да ти го подпечатат пак. При мен отговорът беше:
"Ами то талонът ви още не е отпътувал за провинцията - тук е. Изтеглете си билетче и си чакайте реда." 8)
И така на късмет си спестих едно разкарване до наше село :lol:

@tapovv:Според мен 3/250 ще си мине. Нека някой да даде по-сигурно мнение.
0

Потребителят е неактивен   deutschlander 

• Регистриран: 08-June 06
  • Град:A-Town, Bulgaria
  • Интереси:PHP, MySQL, HTML, XML
Аз да си питам макар че майче няма спасение. Вчера ме хванаха с "леко" превишена скорост (32 км градско) (е кво да напра.. излизах от Пловдив с 50 ли да карам??). Та.. писаха ми акт хората и гледам ся санкции едно друго 150 кинта + 1 месец без книжка. Между другото живя в Асеновград. Въпросите са ми следните:

1. Имам познати, които работят там обаче нз ква е процедурата. Според Вас има ли шанс да ме отърват от тоя 1 месец без книжка, майната и на глобата, ще си я платя.

2. В случей, че не стане (много вероятно) какви са санкциите ако ме хванат с взета книжка ако както вчера срещна полицаи които са един на милион и да не искат пари (баси късмета, който казва, че няма честни полицаи се лъже щот бях готов да платя колкото кажат)

Ми тва е.. кво да Ви кажа с 2 км по-бавно само глоба, чувствам се късметлия
:lol:

Мерси за отговорите предварително
0

Потребителят е неактивен   Vancuver 

• ????????
  • Регистриран: 09-May 04
  • Град:В голЕмото село - София...
Батко, трябвало е като те хванат с превишената скорост да им поискаш документа за технически преглед на радара. :lol: Много рядко го имат. А без него пишеш на акта (ако изобщо се стигне до акт в тоя случай), че ти е отказан такъв документ и се съмняваш в точността на уреда (радара). :)
0

Vancuver каза:

Батко, трябвало е като те хванат с превишената скорост да им поискаш документа за технически преглед на радара. :lol: Много рядко го имат. А без него пишеш на акта (ако изобщо се стигне до акт в тоя случай), че ти е отказан такъв документ и се съмняваш в точността на уреда (радара). :)

Мерси много тва е много полезна информация. Следващия път ще питам със сигурност! :hello2:
0

Също искам да попитам как точно идва наказателното постановление. Доснят ти писмо и го оставят в пощата или те карат да се подпишеш за да ти го дадат? Мерси предварително
0

• ????????

DeutschlandeR каза:

Също искам да попитам как точно идва наказателното постановление. Доснят ти писмо и го оставят в пощата или те карат да се подпишеш за да ти го дадат? Мерси предварително

След около 1 месец отиваш в КАТ и ще видиш дали е излязло - то там пише до кои дати са обработени актовете. Ако е излязло - теглиш номерче, отиваш на съответното гише, дават ти постановлението, отиваш до касата - плащаш, връщаш се на гишето и ти дават талона. :lol:
0

Vancuver каза:

DeutschlandeR каза:

След около 1 месец отиваш в КАТ и ще видиш дали е излязло - то там пише до кои дати са обработени актовете. Ако е излязло - теглиш номерче, отиваш на съответното гише, дават ти постановлението, отиваш до касата - плащаш, връщаш се на гишето и ти дават талона. :)

То ако мина без наказанието 1 месец без шофиране ще черпя целия кат :lol:))) Значи да не чакам неприятни новини в къщи (иначе казано писмо) е и това е нещо. Мерси за бързия и адекватен отговор :) А примерно мога ли да отида да си го платя акта в друг град тъй като рядко съм в Асеновград?
0

• ????????

DeutschlandeR каза:

А примерно мога ли да отида да си го платя акта в друг град тъй като рядко съм в Асеновград?

Актът се плаща там, където ти излиза постановлението (въпреки, че нали вече уж може да се плаща по пощата и глупости, ама пак трябва да ходиш да си вземеш постановлението + после пак за талона). А то доколкото знам излиза там, където ти е вадена книжката.
0

Потребителят е неактивен   ikpuc 

• Регистриран: 09-August 07
Прегледах на бързо темата, но никъде не видях има ли наказание, ако не си платиш акта? Аз имам един от вече май 2 години, даже бях забравил за него. Никой нищо не ми е казвал до сега
0

• ????????

IKpuc каза:

Прегледах на бързо темата, но никъде не видях има ли наказание, ако не си платиш акта? Аз имам един от вече май 2 години, даже бях забравил за него. Никой нищо не ми е казвал до сега

Абе нещо ми се върти в главата "давност две години", ама не съм сигурен дали не го премахнаха това... А ме мързи сега да гледам по законите. :lol: Ако има някой запознат - той ще си каже. Другият вариант е да питаш някоя кука (като си пешеходец разбира се и не казваш, че имаш такива актове)...
0

Потребителят е неактивен   ikpuc 

• Регистриран: 09-August 07
А какво ще рече давност?

Намерих закон, последно променян 2007, там е 2 години
0

• ????????

IKpuc каза:

А какво ще рече давност?

Намерих закон, последно променян 2007, там е 2 години

Пишат ти акт примерно на 01.01.2008 година и ако не го платиш до 01.01.2010 година - вече не важи. Давността е времето, за което важи даден акт.
0

Споделете тази тема чрез:

• (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login