Форум

Data.BG Форуми: Проблем с инсталация на офис пакет 2016 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Проблем с инсталация на офис пакет 2016

Потребителят е неактивен   dontoni2 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 22-May 09
От 2 часа не мога да инсталирам офис пакет 2016, имах 2010, деинсталирах го. Ползвам уиндоус 7 ултимейт 64. Пробвах офисите Microsoft Office 2016 Pro_Visio_Project 16.0.4456.1003 x86.x64 RePack by KpoJIuK.v2017.01, Microsoft Office 2016 Pro_Visio_Project 16.0.4549.1000 RePack by KpoJIuK.v.2017.11, Microsoft Office Pro Plus 2016 v16.0.4549.1000 (x86+x64) June 2017 + Activator. Изписва ми грешка по време на инсталацията.
Дали да не си върна 2010 и да пробвам с ъпгрейд ? Толкова ли по-нови функции има в поинта, за да мина на по-нова версия ?
0

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
Изтегли и инсталирай тази актуализация, преди да започнеш да инсталираш офис 2016. Преди да теглиш си настрой езика на който ти е Windows и разреши ъпдейтите.
0

Услугата не може да бъде стартирана, защото е дезактивирана. Спрял съм ъпдейтите на уиндоуса, това ли е проблема ?
Да, добре.

Мнението беше редактирано от dontoni2: 03.06.19 - 09:57

0

Позволих ъпдейтите, актиализацията не се отнасяла за моя компютър :) Върнах се на офис 2010.

Мнението беше редактирано от dontoni2: 03.06.19 - 10:56

0

Бързо си се отказал. Щях да съм по-точен, ако беше качил снимка с грешката. Или ти трябва по-нов NET Framework, SDK или някакъв ъпдейт, но без да видя грешката само предполагам...
1

Ползвам поинта, мислех че няма да има проблеми ако кача 2016 версия на офис пакета. Не знам защо не мога да инсталирам никоя по-нова версия, а 2010 се инсталира без проблем. Може би нещо от mail.ru ? Версиите на офис пакета съм ги свалял от замунда. Изписваше, че е възникнала грешка по време на инсталацията, не пишеше каква е или номер на грешката. Може би ако сложа евентуално уин10, няма да има проблеми. Тегля NET Framework 4.8 и през почивните дни ще пробвам пак, мерси за съвета, дано стане :)
0

И това не може :)

Прикачен(и) файл(ове)

0

Нещата пак опират до неинсталиран ъпдейт или спрян сервиз...
0

Имам инсталиран Microsoft NET Framework 4.6.1., да спрени са ъпдейтите на уиндоуса, като ги пусна от регистрите, но в Уиндоус ъпдейт ми показва, че са забранени. Помня ли какво съм правил преди 3г...Ще се поровя да ги разреша и ще пробвам с нов офис пакет.
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Минавай на Windows 10 и Офис 2019 и си готов. ;)
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

И за какъв ч*п му е последен офис ?! За мнозина все още е предостатъчен офис 2003 Portable с добавен Office Compatibility Pack.
0

• Mr. Company PC Guy
На мен не ми е нито достатъчен, нито "пре". Никакъв смисъл няма от "пакове", като си има Office 2010/2013/2016/2019 със поддръжка на .docx/.xlsx файлове вградена, без пакове.

Ами много лесно! Веднага обяснявам - значително по-бърз е MS Office 2016 64-бит от 2003 32-бит. ;) То даже не знам дали има 2003 64-бита, май не?
А 2019 е по-бърз от 2016. :emote_drinks:

Та не знам кои са тези "мнозина" дето цитираш. Дето искат да има болд и 2-3 шрифта, вероятно? :lol2:

Мнението беше редактирано от nakibest: 07.06.19 - 16:07

0

Къде сравняваш портативен пакет от 40МВ с инсталатор като за цяла ОС от 3GB ?!
Сигурен съм, че над 90% от съфорумците нямат нужда от последен пакет, пък и ти надали ползваш и 2% от възможностите му.
0

• Mr. Company PC Guy
Това, че стартира и отваря файлове по-бързо, е достатъчна причина да ползвам последния. ;)
Иначе си прав, не ползвам.
0

Преглед на мнениеnakibest, на 07.06.19 - 16:27, каза:

Това, че стартира и отваря файлове по-бързо, е достатъчна причина да ползвам последния. ;)
Иначе си прав, не ползвам.

Много ми е чудно, как определи при кой офис се отварят по-бързо файловете, или просто някой така ти е казал. Моите наблюдения са точно обратните, колкото по-нов е пакета, толкова по-бавно отваря документ.
Ако ти се спори, първо изтегли си портативната версия на 2003 и си направи сравненията. Аз предварително съм сигурен, че си загубил.
1

Потребителят е неактивен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03
  • Град:София

Преглед на мнениеnakibest, на 07.06.19 - 16:06, каза:

Та не знам кои са тези "мнозина" дето цитираш. Дето искат да има болд и 2-3 шрифта, вероятно? :lol2:

Публикувано изображение
А ти за какво го ползваш? Да правиш проекти като на InDesign ли?
Според теб в какво се изразява текстообработката?
Аз също доскоро ползвах 2003 + пакета за съвместимост, а отскоро ползвам портативен варинт на 2007 + пакет за съвместимост. Не виждам защо трябва да си причинявам пълна или частична инсталация на който и да е офис след 2003. А за алтернативите изобщо няма смисъл да се говори. С по-голям успех ще си шепна с вратата на гардероба.
3

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Поглеждам - няма ми го пакета за съвместимост? Кажете как се казва да го търся в папките?
0

Преглед на мнениеgolemsmeh, на 08.06.19 - 06:43, каза:

Поглеждам - няма ми го пакета за съвместимост? Кажете как се казва да го търся в папките?

Направо си го тегли от тук.
3

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Thanks. Имал съм го, егати тъпото име...
0

• Mr. Company PC Guy

Преглед на мнениеkaspy, на 07.06.19 - 18:52, каза:

Публикувано изображение
1) А ти за какво го ползваш? Да правиш проекти като на InDesign ли?
2) Според теб в какво се изразява текстообработката?
3) Аз също доскоро ползвах 2003 + пакета за съвместимост, а отскоро ползвам портативен варинт на 2007 + пакет за съвместимост.
4) Не виждам защо трябва да си причинявам пълна или частична инсталация на който и да е офис след 2003.
5) А за алтернативите изобщо няма смисъл да се говори. С по-голям успех ще си шепна с вратата на гардероба.

1) Мне, аз лично за доста прости неща ги ползвам и MS Word, и Excel, чат-пат - Access. :emote_blush:

2) Е, във всякакви неща се изразява. Може да е нещо от 10ина реда без ефекти, може да е 20-30-100 страници с илюстрации и каквото там трябва.

3) Еее, и защо мина на 2007, какво му беше на 2003!? :chuckle:

4) И защо!? MS Office 2019 на ССД се инсталира за ПОД 1 минута (падна ми ченето направо! Реших, че е нещо локално, ама не - на 3-4 компа се инсталира за сходно време.)
Друго предимство е, че Update-ите за МС Офис 2019 вече не са в Windows Update - не се появяват там, update-ва се сам, което е много удобно. Беше дразнещо Update-ите на 2016 и по-старите версии да се мешат с Update-ите на ОС - е, вече го няма това. ;)

Ползвам MS Visual Studio и понякога - програми за бази данни. Затова е добре да има(м) MS Access, който да НЕ е 2003 версия, а по-нов.
Ето една причина да ми трябва 2010/2013/2016 или 2019, от които аз логично съм избрал последния. ;)

5) Доста са ги подобрили с годините Опънатите Офиси (Опен/Либре), чувам. Не че ги ползвам де, но даже на някои услуги/сайтове на БГ администрацията пращат файлове в Open Document формат. :)

6) (НОВа точка, не е отговор на твоите)
Яяяя, опаланкааа - какво имаме тука!? Новина от март 2018, забележете! Тоест повече от 1 година назад:
https://news.softped...nt-520090.shtml

Цитирам:

Цитат

And now it turns out that Microsoft is ready to pull this pack entirely, though no official announcement was released. As Woody Leonhard notes, it will all take place in April 2018, at which point the pack will no longer receive other updates and security patches.

(болднатото е от мен!) ;)
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login