Форум

Data.BG Форуми: Как лесно да почистим компютъра си от вируси - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (46 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как лесно да почистим компютъра си от вируси

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Искам да науча нещо ново! Вируси нямам, само за проба е.
С TP-LINK рутер съм - как точно се update-ват дефинициите на Kaspersky Rescue Disk 10 през WiFi? Парола за WiFi-а няма, има само филтър по MAC адрес.

Първо пробвах System Info, и ми даде и двете карти - жичната и безжичната, което предполагам значи, че би трябвало да бачка и през WiFi.
Тъй като не го даде автоматично, добавих си SSID-то на WiFi мрежата, но при опит за update на дефинициите ми дава грешка.
Какво трябва да направя сега, може би след добавянето на SSID-то трябва и един рестарт? Или може би DHCP не става, и трябва да задам и ръчно IP адреса за компа? (Примерно, 192.168.1.160.)

Компът, на който го пробвам, е лаптоп с Windows 7 Home Premium 64-bit, SP1.
Точен модел: Acer Aspire 7740G-334G50Mn (17.3" екран).
Мерси!

Мнението беше редактирано от nakibest: 19.02.13 - 00:23

Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   Digimon 

• Регистриран: 02-October 12
  • Град:Попово

Преглед на мнениеnakibest, на 18.02.13 - 23:33, каза:

С TP-LINK рутер съм - как точно се update-ват дефинициите на Kaspersky Rescue Disk 10 през WiFi? Парола за WiFi-а няма, има само филтър по MAC адрес.

Първо пробвах System Info, и ми даде и двете карти - жичната и безжичната, което предполагам значи, че би трябвало да бачка и през WiFi.
Тъй като не го даде автоматично, добавих си SSID-то на WiFi мрежата, но при опит за update на дефинициите ми дава грешка.
Какво трябва да направя сега, може би след добавянето на SSID-то трябва и един рестарт? Или може би DHCP не става, и трябва да задам и ръчно IP адреса за компа? (Примерно, 192.168.1.160.)

Мерси!

Наки, няма ли да ти е по лесно, ако преди да заредиш диска, да влезеш във настройките на рутера и да направиш Wireless MAC Filtering на Disable.
Нали това все пак е временно. Докато приключиш със диска.
Публикувано изображение

Това че пишем във един форум, не ни прави колеги!
0

Потребителят е неактивен   nnvviiddiiaa 

• Регистриран: 28-December 05
  • Интереси:IT, PC Gaming, Viruses...

Преглед на мнениеnakibest, на 18.02.13 - 23:33, каза:

Мерси!

Погледни тук: http://support.kaspersky.com/8096
Protected by

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   rado84 

• Регистриран: 23-February 13
  • Град:София

Преглед на мнениеjossbomon, на 16.01.13 - 23:45, каза:

След като темата "Кaква антивирусна програма използвате?" си остана единствено анкета, в която всеки новодошъл във форума си пишеше наличната антивирусна реших да пусна тази.

При така зададен въпрос не се учудвам, че получаваш само ламерски отговори. :P

По темата ще кажа аз лично как се боря с вредителите и не задължавам никого да прави същото. За мен лично това е най-ефективният начин.

1. Инсталирам си чист Windows.
2. Инсталирам си всички драйвери.
3. С десен бутон на ЛАН-картата я забранявам.
4. Инсталирам си всички програми, които ще ми трябват, вкл. и драйвери плюс програми, които НЕ изискват интернет по време или след инсталацията. Ако се налага рестарт - рестартирам.
5. Разрешавам ЛАН-картата.
6. Инсталирам Comodo Firewall.
7. Инсталирам Авира като игнорирам съобщението, че трябва да махна Комодото.
8. Ъпдейтвам и Комодо, и Авира.
9. Слагам диск с Ghost 11.0 в DVD-устройството, рестартирам, създавам си ghost image на целия дял C:.
10. Ако някой ден прихвана вирус или други гадини, които да сбозят работата на компютъра просто възстановявам от гоуст имиджа и за по-малко от 5 минути имам чисто нов и напълно функциониращ Windows с всички необходими програми и без нито една гадина в него.
Публикувано изображение
1

Преглед на мнениеrado84, на 23.02.13 - 19:57, каза:

По темата ще кажа аз лично как се боря с вредителите и не задължавам никого да прави същото. За мен лично това е най-ефективният начин.

1. Инсталирам си чист Windows.
2. Инсталирам си всички драйвери.
3. С десен бутон на ЛАН-картата я забранявам.
4. Инсталирам си всички програми, които ще ми трябват, вкл. и драйвери плюс програми, които НЕ изискват интернет по време или след инсталацията. Ако се налага рестарт - рестартирам.
5. Разрешавам ЛАН-картата.
6. Инсталирам Comodo Firewall.
7. Инсталирам Авира като игнорирам съобщението, че трябва да махна Комодото.
8. Ъпдейтвам и Комодо, и Авира.
9. Слагам диск с Ghost 11.0 в DVD-устройството, рестартирам, създавам си ghost image на целия дял C:.
10. Ако някой ден прихвана вирус или други гадини, които да сбозят работата на компютъра просто възстановявам от гоуст имиджа и за по-малко от 5 минути имам чисто нов и напълно функциониращ Windows с всички необходими програми и без нито една гадина в него.

Браво, много добре. Но нали се сещаш че ще изникнат въпроси. Първият е:
Защо ти е допълнителен софтуер, щом вече имаш архив на някакув бекап.
Моето мнение е че само допълнително товри, и накрая пак опираш до бекапа.
А да ми обясниш как този бекап ще те опази при някой стелт вируси / да речем Saliti /.
Питам защото те се настаняват и във дела където ти е имиджа или бекапа.
И винаги могат да се върнат във ОС.
А забравих. Комодо не може да ги хване. Нито Авира.
Публикувано изображение

1

Преглед на мнениеDigimon, на 23.02.13 - 20:16, каза:

А да ми обясниш как този бекап ще те опази при някой стелт вируси / да речем Saliti /.

Eто така
Protected by

Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеDigimon, на 23.02.13 - 20:16, каза:

Браво, много добре. Но нали се сещаш че ще изникнат въпроси. Първият е:
Защо ти е допълнителен софтуер, щом вече имаш архив на някакув бекап.
Моето мнение е че само допълнително товри, и накрая пак опираш до бекапа.
Питам защото те се настаняват и във дела където ти е имиджа или бекапа.
И винаги могат да се върнат във ОС.
А забравих. Комодо не може да ги хване. Нито Авира.

1. Какво ще рече "допълнителен софтуер"?
2. Това с товаренето е пълна глупост, някой те е излъгал.
3. За да хвана такъв вирус определено трябва да съм се набутал в сайт, където нямам работа.
4. Такива вируси съм хващал преди 4-5 години, но откакто Авира си попълниха базата данни (или както там се нарича) не съм виждал такива гадини. С програма също не може да влезе такъв вирус, защото не инсталирам нищо, което няма "подпис" на разработчика.
5. За бекъпа не се притеснявам, защото него съм го сложил на DVD диск. Имиджът е във формат "gho", а въпросните стелт вируси (a.k.a полиморфни вируси) се завират само в изпълними формати като "exe" & "msi". Друг е въпросът, че ако се налага мога да пусна и safe mod, където няма скрити файлове и dl_ файловете на вируса ги намирам много бързо и също толкова бързо ги разкарвам. Освен това ако все пак не успея да махна нещо, тогава пускам live CD от флашка с Линукс и всички съмнителни файлове си заминават скоропостижно.
6. Друго, което е много полезно оръжие срещу гадините е нерестартирането на компа. Досега що вируси и троянци съм виждал винаги са започвали да правят мизерии след като рестартирам компа. Затова не го изключвам, а го приспивам. След всяко събуждане антивирусната прави пълен скан на харда, така че въпросните вируси от много отдавна не ме плашат изобщо.

Мнението беше редактирано от rado84: 23.02.13 - 20:46

Публикувано изображение
0

Дано си подготвен срещу Gauss, Flame... :chuckle: Факт е, че не ти трябва да си лазил някъде за да лепнеш нещо.
Protected by

Публикувано изображение
1

Преглед на мнениеnnvviiddiiaa, на 23.02.13 - 20:42, каза:

Eто така

Ееее приятел. / ако позволиш така да те наричам /. На мен ми е ясно как.
Не знам дали разбираш, но във тази тема се предложи някякво мнение, за да се предпазиш от вируси.
Нека автора да си защити теорията.
Публикувано изображение

0

Преглед на мнениеnnvviiddiiaa, на 23.02.13 - 20:49, каза:

Дано си подготвен срещу Gauss, Flame... :chuckle: Факт е, че не ти трябва да си лазил някъде за да лепнеш нещо.

Това е така. Все пак няма най-добра и 100%-ефективна антивирусна, трябва и потребителят да играе ролята на такава, стига да знае какво прави, де, а не само да цъка "ОК" и "ДА" като невидял без да има идея какво върши. :lol2:

Мнението беше редактирано от rado84: 23.02.13 - 21:02

Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеDigimon, на 23.02.13 - 20:55, каза:

Ееее приятел. / ако позволиш така да те наричам /. На мен ми е ясно как.
Не знам дали разбираш, но във тази тема се предложи някякво мнение, за да се предпазиш от вируси.
Нека автора да си защити теорията.

Това беше в отговор на rado84. :)
Protected by

Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеrado84, на 23.02.13 - 20:45, каза:

1. Какво ще рече "допълнителен софтуер"?
2. Това с товаренето е пълна глупост, някой те е излъгал.
3. За да хвана такъв вирус определено трябва да съм се набутал в сайт, където нямам работа.
4. Такива вируси съм хващал преди 4-5 години, но откакто Авира си попълниха базата данни (или както там се нарича) не съм виждал такива гадини. С програма също не може да влезе такъв вирус, защото не инсталирам нищо, което няма "подпис" на разработчика.
5. За бекъпа не се притеснявам, защото него съм го сложил на DVD диск. Имиджът е във формат "gho", а въпросните стелт вируси (a.k.a полиморфни вируси) се завират само в изпълними формати като "exe" & "msi". Друг е въпросът, че ако се налага мога да пусна и safe mod, където няма скрити файлове и dl_ файловете на вируса ги намирам много бързо и също толкова бързо ги разкарвам. Освен това ако все пак не успея да махна нещо, тогава пускам live CD от флашка с Линукс и всички съмнителни файлове си заминават скоропостижно.
6. Друго, което е много полезно оръжие срещу гадините е нерестартирането на компа. Досега що вируси и троянци съм виждал винаги са започвали да правят мизерии след като рестартирам компа. Затова не го изключвам, а го приспивам. След всяко събуждане антивирусната прави пълен скан на харда, така че въпросните вируси от много отдавна не ме плашат изобщо.

Понеже не ме разбра / виж всичко което си описал е точно / за допълнителният софтуер. Къде във всичко това се вписва Комодо.
Публикувано изображение

0

Преглед на мнениеDigimon, на 23.02.13 - 21:51, каза:

Понеже не ме разбра / виж всичко което си описал е точно / за допълнителният софтуер. Къде във всичко това се вписва Комодо.

Вписва се идеално. Някои програми, че даже и игри, незнайно как успяват да заобиколят блокировките на Windows Firewall-а и се свързват с интернет. Пример - Euro Truck Simulator 2. Забранил съм на играта и Inbound, и Outbound конекциите и въпреки това тя пак успява да си провери дали серийният ѝ номер е валиден. Едва след като я блокирах с Комодо играта престана да ми реве за серийния номер и мога да си я играя дори с невалиден ключ.
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеrado84, на 23.02.13 - 22:11, каза:

Вписва се идеално. Някои програми, че даже и игри, незнайно как успяват да заобиколят блокировките на Windows Firewall-а и се свързват с интернет. Пример - Euro Truck Simulator 2. Забранил съм на играта и Inbound, и Outbound конекциите и въпреки това тя пак успява да си провери дали серийният ѝ номер е валиден. Едва след като я блокирах с Комодо играта престана да ми реве за серийния номер и мога да си я играя дори с невалиден ключ.

Оффф. Трябва ли да ти припомням заглавието на темата. Всичко което си писал до тук /то не е грешно / дали се вързва със темата.
Тя беше за обикновенните потребители. И как да се излекуват, ако са заразени. Не мислиш ли че много се отдалечихме.
Публикувано изображение

0

Цитат

с кратки и последователни стъпки да се дават съвети за ефикасно почистване на заразени компютри от зловреден код под всякаква форма.

Аз съм написал как си чистя гадините, просто преди самата стъпка с чистенето написах какво е нужно, за да имаш работещ уиндоус след почистването*. Общо взето първият ми пост е 2 в 1 - кратко и ясно обяснение за ефикасно чистене. Ако не си го вдянал това - нямам какво повече да кажа. Който иска и може да го разбере - ще го направи и сам ще си види кое е по-ефективно и кое - не.

*За неразбралите - моето "почистване" всъщност е възстановяване от незаразен имидж.

Мнението беше редактирано от rado84: 23.02.13 - 22:30

Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07

Преглед на мнениеrado84, на 23.02.13 - 22:29, каза:

...
*За неразбралите - моето "почистване" всъщност е възстановяване от незаразен имидж.
Твоето "почистване" не е никакво почистване ! Регистрирал си се вчера, и без много да се задълбочаваш в четене на темите, цвъкаш "огромния си житейски опит и знания" наред.

Явно не си обърнал внимание (в бързината да се изкажеш "квалитетно"), че предната тема е с друг автор, и не аз съм задал някакъв въпрос !

...
С имидж можеш да възстановиш системния дял, но ако останалите дялове не са почистени предварително, нищо не правиш с тоя имидж ! Освен това, с времето имиджите трябва да се актуализират, защото се губи смисъла да се инсталира последния софтуер след обновяването. По-добре е да се прави един имидж след инсталацията на системата, драйверите и необходимите настройки и активация, и след това още един, който да включва и инсталираните програми. Този втория, трябва да се обновява (допълва) периодично.
Използването на имиджи е отлично решение, но смисъла им се губи, ако машината не е почистена перманентно !
1

Ако ще навлизаме в подробности за регистрациите - вчера си направих нов профил, защото старият (oldmila) се беше сбъгясал здраво и по незнайни причини функцията "запомни ме" на форума не искаше да ме запомни за автоматично логване. Така че не съм регистриран от вчера, но не смятам, че трябваше да пусна цяла тема за това кой съм, за да угаждам на теб или на някой друг.
А ти щом искаш си губи времето в чистене с часове по твоите начини. Аз си имам мой си начин и не задължавам никого да го прилага. Темата беше да споделим кой как си чисти компа, а не да спорим чий начин е по-по-най. Моят може и да не "най" според теб, но разликата е там, че дори и да не стане с гоустването просто ще форматирам целия хард и после ще си възстановя Уиндоуса с гоуст, а по-важните неща от другия дял, като музика и снимки, ги записвам периодично по DVD дискове, така че винаги имам бекъп и на тях, а в смартфона и флашката също имам доста място за бекъпи. И всичко това ще ми отнеме само 15-20 мин., защото моите начини не целят да се доказвам пред себе си или пред друг човек колко съм разбирач, а целят бързина и ефективност.

Мнението беше редактирано от rado84: 24.02.13 - 15:17

Публикувано изображение
1

Говориш единствено за твоята машина, което не прави мнението ти универсално за всички. Не всеки би си затрил съдържанието на целия хард, а не винаги "бързина" е равна на "ефективност" !
В крайна сметка, за повечето хора е важно да се премахне перманентно заразата, независимо от времето което ще коства, но и да си запазят възможно повече от данните на машината.
Има редица ЗАПЛАТЕНИ програми, които не работят след възстановяване от имидж, а корекцията по подкарването им струва време и пари на собствениците.
Вече разбрахме как Ти си почистваш машината, и можеш спокойно да пропуснеш по-нататъшни обяснения, не сме малоумни и разбрахме гледната ти точка !
Лек ден !

Мнението беше редактирано от jossbomon: 24.02.13 - 16:02

1

Потребителят е неактивен   presents 

• Регистриран: 12-May 05
Joss,не виждам защо трябва да се затриват другите дялове на хард диска,като се връща имидж.Аз процедирам така преди да възстановявам от него.С жива дистрибуция влизам и разглеждам какво има в другите дялове и ако видя нещо съмнително го затривам,като задължително папката на кошчето и папка систем рестор.

Цитат

Има редица ЗАПЛАТЕНИ програми, които не работят след възстановяване от имидж, а корекцията по подкарването им струва време и пари на собствениците.

Мислех и аз да напиша това,но в последния момент видях,че вече ти си го направил.
И да знаете...По-добре да работите с пияни професионалисти,отколкото с трезви идиоти!
0

Оня ми ти @rado84 (oldmila) ги говори, че "просто ще форматирам целия хард" и аз му отговарям, че не всеки би предпочел този вариант.
0

Споделете тази тема чрез:

• (46 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login