Форум

Data.BG Форуми: Кирилица - просто и ясно! - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Кирилица - просто и ясно!

Потребителят е неактивен   themagican 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 28-November 02

npoctak каза:

npoctak каза:

Та мисълта ми е има ли някаква разлика дали ще е на Bulgarian или Serbian нещо се споменаваше за файловете и затова така трябвало да се избере.

Еми аз питам не съм казал, че така трябва да бъде май не си вникнал в това което съм написал. Гледам, че си направил тая тема и това разяснение и затова се обърнах към теб да питам.
И аз незнам дали трябва да е на Bulgarian или Serbyan(Cyrilic) и само за FAT ли се отнася това.

Не - нетрябва да е Serbian - и с Bulgarian става - пробвал съм го преди да знам за тоя "Инжинер"
0

Потребителят е неактивен   kotofey 

• Регистриран: 19-December 04
  • Град:Najagasbogg/ Steptstracjia do Callysanth
DaFiGhTeR е прав но все пак какъвто и кирилизатор да пляснеш на ХР то както и при 95,98,МЕ и 2000 всичко е въпрос на време кога ще се скапе.

Стила ти е издържан и се изразяваш точно както си му е реда за разлика от мен дето тепърва уча езика :)
0

Потребителят е неактивен   funkdoobiest 

• Регистриран: 09-June 04
  • Град:Около там някъде
Ами освен благодарности, друго не знам какво да кажа :)
0

Потребителят е неактивен   temellko 

• Регистриран: 26-October 04
Тая тема е много добра!10x! :)
0

Потребителят е неактивен   rustyblade 

• Регистриран: 08-May 04
  • Град:София
kotofey е прав, но не съвсем. Тук не е важно кое колко бързо ще се скапе, а дали някой красив ден няма някой да изврещи, че някой важен файл му е на маймуница и няма оправия за него.
themagican, я прочети ВНИМАТЕЛНО това:
http://injinera.bgpl...Cyr/serbian.htm
0

Потребителят е неактивен   lira 

• Регистриран: 24-December 04
  • Град:Перник

hubavko каза:

Това файлче (17к), при мен поне, работи без грешка - BGPhonetic.exe.

Програмата BGPhonetic наистина върши работа, но единственото, което прави, е да добавя фонетична подредба на клавиатурата, нищо повече. Затова не виждам защо се споменава за нея, нали темата е за кирилизирането на уиндоуса с програми.
Между другото, личи, че Инжинера е тествал ненужните програми, наречени "кирилизатори" и е напълно прав - те не само, че не са нужни, а са и вредни. Не ги пробвайте и няма да разберете, че съм прав :)
0

Потребителят е неактивен   pcs 

• Регистриран: 30-April 04
  • Град:Сф

themagican каза:

npoctak каза:

npoctak каза:

Та мисълта ми е има ли някаква разлика дали ще е на Bulgarian или Serbian нещо се споменаваше за файловете и затова така трябвало да се избере.

Еми аз питам не съм казал, че така трябва да бъде май не си вникнал в това което съм написал. Гледам, че си направил тая тема и това разяснение и затова се обърнах към теб да питам.
И аз незнам дали трябва да е на Bulgarian или Serbyan(Cyrilic) и само за FAT ли се отнася това.

Не - нетрябва да е Serbian - и с Bulgarian става - пробвал съм го преди да знам за тоя "Инжинер"

При теб може да става,но понякога не става по този начин ! Колкото и да не ти се вярва е така ! Само Serbian(cyrillic) става 100% ! Такаче който не е успял с bulgarian да пробва така и ще се увери :)
0

Потребителят е неактивен   mcafee 

• Регистриран: 08-March 04
  • Град:Карлово
  • Интереси:Football

drkalo каза:

hunterbg каза:

Абе хора ае плс кажете как да виждам на бг в ирк и някои програми на компа а не да ми ги дава като некфи йероглифи например белота който е на бг и ми го дава с йероглифи кажете ми ако знаете PLS! :cry:

1-ва страница на темата, втория скрийншот ! :)

Човече на мен така си ми беше всичко по принцип без да барам и сега са ми йероглифи нищо не се оправя. Какво да правя не искам пак да слагам тъпия флекс тайп !
0

Потребителят е неактивен   drkalo 

• Почетен юзър на Data.BG
  • Регистриран: 22-July 02

McAfee каза:

... на мен така си ми беше всичко по принцип без да барам и сега са ми йероглифи нищо не се оправя. Какво да правя не искам пак да слагам тъпия флекс тайп !

Ами барай, де - дай BULGARIAN да ти езика за non-unicode programs от ADVANCED таба на REGIONAL & LANGUAGE OPTIONS. Това няма нищо общо с инсталираната фонетична подредба.
Дружество по Хирургия на Ръката в България - заповядайте в нашия форум!
0

drkalo каза:

McAfee каза:

... на мен така си ми беше всичко по принцип без да барам и сега са ми йероглифи нищо не се оправя. Какво да правя не искам пак да слагам тъпия флекс тайп !

Ами барай, де - дай BULGARIAN да ти езика за non-unicode programs от ADVANCED таба на REGIONAL & LANGUAGE OPTIONS. Това няма нищо общо с инсталираната фонетична подредба.

Нали казвам че всичко както е описано си ми е така на компа и нищо не става :(
0

McAfee каза:

Нали казвам че всичко както е описано си ми е така на компа и нищо не става :(

Дай, ако искаш един скрийншот, щото ми се види странно...все нещо трябва да има...
Скрийншот от Control Panel->Regional and Language Options->Advanced

и скрийншот от non-unicode програмата, чието меню е на маймуни.
0

Ами ето ги снимките -
1) - http://kirilicaaa.hit.bg/settings.JPG
2) - http://kirilicaaa.hi...no-kirilica.JPG
0

Аз ползвам WinRAR само на английски, но очевидно ти имаш БГ език за него. ОК, просто му задай фонтовете да са
Options -> Settings -> File list -> Set Font -> Cyrillic Script

Само WinRAR ли ти прави това?
Като си отвориш напр. Windows-кия календар, излизат ли ти нормално наименованието на деня и месеца (на български)? Виж и дали имаш favourites, които са ти на български и дали се изписват имената на файловете им нормално в C:Documents and Settingsтвоят акаунтFavorites . Ако тези неща са наред, то най-вероятно проблемът опира до настройки на съответната програма.
0

Потребителят е неактивен   neron 

• Регистриран: 25-August 03
да попитам само: KBDBD.DLL И kbdBF.dll не трябва ли да ги копираме някъде във Windows-a?
0

Потребителят е неактивен   taewu 

• Регистриран: 19-September 03
  • Град:Sofia
  • Интереси:computers, music , sex

DaFiGhTeR каза:

значи ако си инсталирал/а/ ФЛексТъпе ти предлагам да го махнеш с Унинсталлер-а който ще намериш тук - http://info.dаtаcоm.bg/dafighter/Programs/...Uninstaller. rar. така после като настройваш тези неща на български не виждам защо да ти иска диск но ако го иска просто сложи Виндовс ЦД-то и намери това което ти трябва... примерно казва ти, че иска... файл1785. Инф влизаш в търсачката даваш му да търси файл1785. Инф в диска на Виндовс след като го намериш после където ти го иска даваш бровсе Посочваш пътя до файла и би трябвало всичко да е наред... :ролл:

дафигхтер

твоите линкове не работжат
0

neron каза:

да попитам само: KBDBD.DLL И kbdBF.dll не трябва ли да ги копираме някъде във Windows-a?

Не, това става автоматично, когато дадеш "Install" на INF файла.
0

Потребителят е неактивен   deniro 

• Регистриран: 26-March 04
  • Град:Sofia
  • Интереси:Software Development, Modeli, Sunny Beach
абе пичове имам кирилица всичко ок примерно Reget Deluxe e даже с бг интертфейс но ... контекст менюто на windows -> download--> свали с ReGet ми е )$(%$_(%* ReGet.... wow моля за съвети от всякакво естество които не са споменати по горе..
0

Потребителят е неактивен   ratamahattaz 

• Регистриран: 04-May 05
  • Град:somewhere in time
Извода е ясен FlexType е една от най-големите злини, които може да причините не компютъра си. Знам го от личен опит, а и не виждам смисъл от него като дори скапания Win поддържа кирилица. А има и програмки за spell-chek, които не са никак големи и вършат същата работа.
Хубава тема сте направили.
0

Потребителят е неактивен   vankatavan 

• Регистриран: 29-April 05
Имам една програмка която е досовска,но ми излиза с ироглифи.Как да я кирилизирам.Командите досовски/които ми трябват в случая/ ги незнам.Незнам тука ли трябваше да сложа проблема си,но ...извинявайте ако НЕ!
0

Потребителят е неактивен   rustyblade 

• Регистриран: 08-May 04
Свали си файла "cyr.com" (30K) и го стартирай в реален ДОС (не конзола или промпт).
0

Споделете тази тема чрез:

• (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login