Форум

Data.BG Форуми: Дискусия за промените в закона за въоръжените сили - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Дискусия за промените в закона за въоръжените сили За връщането на казармата и разиграването на хората

Анкета: За или против връщането на казармата (59 потребители са гласували)

За или против връщането на казармата

1. За (15 гласа [25.42%] - Преглед)

Процент от гласовете: 25.42%

2. Против (44 гласа [74.58%] - Преглед)

Процент от гласовете: 74.58%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

Потребителят е неактивен   christmasorgy 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 03-December 07
В тази тема нека обсъдим ситуацията с предложените промени в закона за въоръжените сили.

Който е гледал по новините или е чел материали е наясно. За който не е, накратко тези дни армията ламти за това да се върне с промени в закона задължителната регистрация за всички мъже и жени на възраст между 18 и 32 в запаса на армията с минимум 2 месеца военно обучение. Това не е с цел воденето на някаква фиктивна отчетност, а буквално връщане на казармата.

Приложил съм и анкета, която значително да опрости въпроса и улесни онези, които искат да изразят мнение, но ги мързи да се включат с писане.

Моето мнение: Това не е никакъв граждански дълг, а подигравка с хората и върха на простотията в тази държава. Да накрат насилствено младежите да напускат работните си места и своите домове за по 2 месеца казарма и да ги оставят безработни след това. Ами тези, които са в чужбина? Вчера някакъв пенсионер-генерал по Нова ТВ обясняваше, че това едва ли не е дълг на всеки да може да защитава "Отечеството". Ми не, мерси. Не искам да си губя времето още повече, когато знам, че милата ни Родина отдавна е затрита и превърната от управяващите ни в тяхна строителна площадка, с която се рапореждат като с лично своя бащиния, а те самите или техните синове никога няма да хванат пушки и да я защитават. В 21 век не съм толкова прост, че да ходя да умирам някъде за това, че богатите имат да си уреждат някакви сметки. Ако има някой, който толкова се възхищава на червените генерали и техните потомства, да ходи да облича униформи и да козирува на комплексирани и алкохолизирани старшини. Не мисля, че армията е нещо, в което човек е необходимо да се вживява, особено ако е интелигентен. Който ще вади аргументи как едва ли не мъжете днешно време ставали путьовци понеже нямало казарма, ами да ходят и да се записват като са такива мъжкари. Тя армията сега е дори платена, никой никого не спира да се запише...

Мнението беше редактирано от christmasorgy: 25.02.16 - 14:22

0

Потребителят е неактивен   thebluegodgonzo 

• Регистриран: 14-March 07
  • Град:Варна Отбор: Левски 1914
Като цяло съм против, хубаво все пак да има някакво кратко военно обучение, но то може и да се включи в горните класове в гимназията.
0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
Който почва конфилкти да си ги довършва. А не "пич аз се сбих с Пенко. я иди му набий два шамара докато аз пробвам това уиски малко". За другите аспекти да не говорим. А и предпочитам да си бъда смотана п*тка, както сам съм си избрал вместо някой да избира да ме прави якия мъж.
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

Потребителят е неактивен   bailando 

• Регистриран: 13-June 15
  • Град:София
Е тия простите шапкари в казармата са страшни "мъже"... Мъже са ама само пред някакви слаботелесни невинни беззащитни пуберчета. Треньора ми по самбо са се опитвали да се гаврят с него обаче грам не са осъзнавали с какъв човек си имат работа и 4-мата на куп ги е размятал в снега на -30 градуса и такъв як бой са яли, че 40 години по-късно още си го спомнят и си ближат раните, a той добре че е имал някакъв роднина, който е имал високопоставен познат от партията майка иначе са щяли да го осъдят за умишлена тежка телесна повреда, много жестоко ги е бил ама много "големите мъже" Хахахаха
0

Потребителят е неактивен   elmagico 

• Регистриран: 22-September 03
Бил съм в казармата - загубено време е. Каквото и да научиш там, стане ли война, шансовете ти за оцеляване особено на бойното поле са около 0.0001% по-високи от на неходилия. Свърши вече с демагогията за "патриотизъм", "врагове на Родината" и т.н. - вече и на децата им е ясно, че всичко е икономически интереси и никой няма да отиде да мре, за да им е добре на шепа богаташи. Свърши вече с наборната армия.
2

• Скаузър
чудно в кой момент се приема за нормално да кажат, че просто искат комунизъм. когато се внедрят 10 аспекта от него, когато се внедрят 20, 50, 60, 70, 90 все по някое време си е възпитано да се каже.

0

Потребителят е неактивен   yms 

• Регистриран: 08-April 04
  • Град:Варна
http://www.webcafe.b...ik…?_Da_ama_ne_

А иначе - който не се чувства " мъж " и смята , че ще стане такъв в казармата и сега има тази възможност .
0

Потребителят е неактивен   frozenz 

• Регистриран: 07-July 08
Абсолютно безсмислена простотия е това, което Министерството на отбраната се опитва да представи.

Казармата е абсолютно ненужна, която харчи пари, които могат да бъдат много по-добре използвани. Да не говорим, че сме в НАТО, което означава, че шанса някой да стартира война с нас е нищожен.

А както каза и elmagico, с казарма или без, все едно. Днес войните се решават от нови технологии, а не от това колко голяма е една войска.
1

• Скаузър
Но пък всяка уважаваща себе си комунистическа държава трябва да има казарма.

0

Потребителят е неактивен   memmo 

• Регистриран: 26-January 03
  • Град:Кърджали

Преглед на мнениеelmagico, на 25.02.16 - 14:28, каза:

Бил съм в казармата - загубено време е.

бях в жп войски и имах "късмета" да е по време на Виденовата зима и последвалата криза след това. пълна мизерия.
просто нямам думи да го опиша времето загубено в тъй наречената "казарма".
защо ми е хубаво в индианския вингвам ? no windows no gates apache inside .
-----------------------------
we will crack it
0

• Скаузър
И колко тумбаци са вземали заплати покрай вас.

0

Потребителят е неактивен   Nightwind89 

• Регистриран: 24-March 14
  • Град:Плутон
Що не направят референдом по въпроса...нали УЖ сме демокрация?
ПС:По документи съм студент....това значи ли,че ще ходя ? :D
Пс2:Те пари за граничарите нямат....та казарми ще издърват пак... :emote_focus:
0

• Скаузър
за жалост сме само уж.

0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California

Преглед на мнениеbailando, на 25.02.16 - 14:20, каза:

Е тия простите шапкари в казармата са страшни "мъже"... Мъже са ама само пред някакви слаботелесни невинни беззащитни пуберчета. Треньора ми по самбо са се опитвали да се гаврят с него обаче грам не са осъзнавали с какъв човек си имат работа и 4-мата на куп ги е размятал в снега на -30 градуса и такъв як бой са яли, че 40 години по-късно още си го спомнят и си ближат раните, a той добре че е имал някакъв роднина, който е имал високопоставен познат от партията майка иначе са щяли да го осъдят за умишлена тежка телесна повреда, много жестоко ги е бил ама много "големите мъже" Хахахаха

Ама той ли ти го каза това или си бил свидетел? Смисъл такива приказки има бол кой как размятал на ляво и надясно, само че не стоят нещата така. Има последствия за такива мъжаги и живота му става доста черен по време на престоя му.

Аз съм За да се върне едно обучение в рамките на 6 месеца, но не и да връщат тези които вече са "стари" за такива неща и вече са си организирали живота къде да учиш, къде да работиш.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
3

Потребителят е неактивен   Nightwind89 

• Регистриран: 24-March 14
  • Град:Плутон
Ми ако ще го правят...поне да е както искаха преди години...До 23-25 и след това не(прескачам трапа за малко :chuckle: ) .
0

Потребителят е неактивен   ianiiovski 

• Играч
  • Регистриран: 04-August 08
  • Град:Враца
  • Интереси:Stay Shredded.........
Трябва да има казарма ,тогава няма да има зализани гейчета по заведенията и улиците мислейки се за велики .
Публикувано изображение
3

• Скаузър
а какъв по-добър довод от това.

2

Потребителят е неактивен   yms 

• Регистриран: 08-April 04
  • Град:Варна

Преглед на мнениеianiiovski, на 25.02.16 - 21:06, каза:

Трябва да има казарма ,тогава няма да има зализани гейчета по заведенията и улиците мислейки се за велики .

Абсолютно .
Всеки , който не е подстриган първи номер , няма бицепс поне 40 , татуировка и патреотична лепенка на колата - " на балалатумът " . Да видим тогава дали ще се гелосват е гейосват . :-)

Мнението беше редактирано от yms: 25.02.16 - 22:27

1

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

Преглед на мнениеNightwind89, на 25.02.16 - 19:50, каза:

Що не направят референдом по въпроса...нали УЖ сме демокрация?
ПС:По документи съм студент....това значи ли,че ще ходя ? :D
Пс2:Те пари за граничарите нямат....та казарми ще издърват пак... :emote_focus:

Абе къде ще ходиш? Това 100% някакъв опит за ПР на Вожда. Дори да го въведат е обречено на провал в нашата държава. Нищожен процент ще се отзоват. Фалшиви медицински се намират с лекота, корупцията е навсякъде. Те данъци не могат да съберат, а какво остава за това.

Аз лично и 1 минута не бих се занимавал с подобни дивотии.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   BelovV 

• Регистриран: 02-July 08
  • Интереси:ПФК Левски
голям рев голямо нещо :D Нищо няма да ви стане от 2 месеца военно обучение. Дори и да не стане война е хубаво да знаеш как се държи автомат, а и не на последно място да се научиш на дисциплина. С 2 месеца няма да ви се обърка живота. Но наистина съм съгласен че не е за всеки. Който е хомосексуалист няма как да го караш насила. То дори жените са по оправни от такива индивиди :)
0

Споделете тази тема чрез:

• (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login