Форум

Data.BG Форуми: Празни приказки vol. I - Лято 2019 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (168 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Празни приказки vol. I - Лято 2019

Потребителят е активен   boardkoko 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-November 05

Преглед на мнениеgeromessi, на 26.06.18 - 16:36, каза:

Незнам как си със състоянието на сегашния си телефон, но ако е само за преподписването аз бих изчакал.
Тая година всичко е с тая тъпа вежда, която мен лично много ме дразни и не бих ползвал такъв телефон. 2ро китайците дръпнаха юздите към определено безрамковите телефони с FindX и тоя другия, което за мен е way way ahead от сегашните творения.
И 3то тази година е последната по 10nm производствен процес, от догодина отиваме на 7 и там скока откъм енергоефективност и перформънс ще е доста голям.
Тези неща поне мен ме карат да пропусна тази година да си взема нов смарт :)

Аз също определено оставам за нов телефон следващата година.
Освен преминаването към 7nm производствен процес, веорятно ще се използва и новата архитектура на ARM Cortex-76, която е тотален редизайн на ядрата от нулата и има доста потенциал.
Определен силно се надявам повече производители да махнат ноча.

Говори се, че и Самсунг, както Епъл, ще минат на вариант с 3 телефона от серията. Съответно се очакват S10 с 1, 2 и 3 камери. Да видим
0

Преглед на мнениеWolfdale, на 26.06.18 - 17:25, каза:

+1, ако не и по-догодина. Не изпитвам абсолютно никаква тръпка вече.

Е аз ще имам договор за преподписване, така че все ще си взема някакво ново телефонче. Все за 2 години трябва да са мръднали достатъчно да поискам смяна.

Иначе, Дани, какво ти говорят звездите, дали днес ще хванем някой точен :)

Spoiler

Мнението беше редактирано от boardkoko: 26.06.18 - 17:41

0

Потребителят е неактивен   centur 

• Регистриран: 10-July 05
  • Град:някъде из форумите

Преглед на мнениеWolfdale, на 26.06.18 - 17:25, каза:

+1, ако не и по-догодина. Не изпитвам абсолютно никаква тръпка вече.

Премини на iOS - ще изпиташ тръпка Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   geromessi 

• Регистриран: 13-February 07
И при мен вече я няма тръпката от нов телефон, с годините ли ми мина мерака или вече предлагат едно и също ама определено не се кефя толкова, колкото беше преди 4-5 години.
Дразни ме факта, че днешните телефони станаха с ужасно големи дисплей .. някак си не ме блазни факта да оперирам с един пръст на нещо над 5.5"
0

Потребителят е неактивен   mrVainn 

• Регистриран: 22-June 05
  • Град:Philadelphia
и аз се очертава да си седя с Микса, 8-та е далече от цените, които обявиха ( за кой ли път) лъжливите жълтури, както излъгаха и за MIUI 10, за което ни проглушиха ушите 1 месец и още го няма
Публикувано изображение
http://www.facebook....ICE.Hockey.TIPS - прогнози за хокейни мачове
0

Преглед на мнениеmrVainn, на 26.06.18 - 17:41, каза:

и аз се очертава да си седя с Микса, 8-та е далече от цените, които обявиха ( за кой ли път) лъжливите жълтури, както излъгаха и за MIUI 10, за което ни проглушиха ушите 1 месец и още го няма

Общо взето като гледам и тримата които се бяхте зарекли, че ще вземете Mi8, вече сте се отказали. ;)

Преглед на мнениеgeromessi, на 26.06.18 - 17:40, каза:

И при мен вече я няма тръпката от нов телефон, с годините ли ми мина мерака или вече предлагат едно и също

От една страна е така. От друга, май същото си го казвам всяка година, ама накрая все ме излъгват да си взема следващия телефон ;)

Мнението беше редактирано от boardkoko: 26.06.18 - 17:48

0

Преглед на мнениеboardkoko, на 26.06.18 - 17:45, каза:

Общо взето като гледам и тримата които се бяхте зарекли, че ще вземете Mi8, вече сте се отказали. ;)

еми нормално, тя работата стана като оня комунистическия виц за компютрите и компотите :D
Публикувано изображение
0

Абе и аз догодина преподписвам, точно навреме за 2рите партиди S10ки или първите партиди ОР-чета. Ама повече ме вълнува дали ще има изгоден план за жената :D
0

аз не знам какво толкова ви носи преподписването с оператор, като в БГ телефоните с план струват толкова, колкото струват без от онлайн магазин, а в Европа и САЩ са безплатни
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеWolfdale, на 26.06.18 - 18:19, каза:

На практика от както се появиха истинските смартфони (Android/iOS) човек общо взето ползва едни и същи приложения, независимо от модела телефон. Google photos изглежда по един и същ начин и на galaxy, и на Pixel, и на Mi, че може би и на iPhone. Същото и с любимите игри, плеъри, месинджъри, навигации и каквото още човек ползва. В този смисъл софтуерно телефоните вършат еднакви неща по еднакъв начин, единствено остава човек да си подбере апарата, така че хардуерно да го удовлетворява. Обаче и откъм хардуер отдавна дори средния клас апарати бачкат добре и ако не се гонят подобренията в камерите, разлика пак трудно ще се усети. Да не говорим, че извън камерата е бая често срещано разни среден клас модели да имат по-добра батерия, повече РАМ, повече сторидж от уж флагманите. Накрая излиза, че всяка следваща година апаратите струват все повече и повече от предходни години, а не предлагат нищо фундаментално ново, което старите (или евтините) модели да не могат да правят.

По принцип си много прав и е така.
Все пак за мен камерата остава известен стимул да сменя телефон, в предвид, че не притежавам друг фотоапарата(а и не виждам смисъл да притежавам). Другото нещо което се случва е, че дисплеите започват да заемат все по-голяма част от предния панел, от където имаш по-голяма площ за интеракция с устройстото при същия размер устройство(да пропуснем факта, че повечето вече станаха лопати). Тук там има разни дребни подобрения, било то стерео спикър, било някоя вдигната характеристика. И като тези неща се натрупат някоя друга година, получаваш устройство за което си струва да пенсионираш старото.
Разбира се в зависимост колко ползват телефона си. Примерно аз когата не съм в офиса, телефона е утройството което се ползва.

Преглед на мнениеmrVainn, на 26.06.18 - 18:32, каза:

аз не знам какво толкова ви носи преподписването с оператор, като в БГ телефоните с план струват толкова, колкото струват без от онлайн магазин, а в Европа и САЩ са безплатни

Носят добри цени на машинките или поне в периода скоро след пускането им. Ако S10 го пуснат на 1800лв., вероятно оператора ще ми го предложи на 1200лв. с плана който ползвам.

Мнението беше редактирано от boardkoko: 26.06.18 - 18:51

0

Потребителят е неактивен   centur 

• Регистриран: 10-July 05
  • Град:някъде из форумите

Преглед на мнениеWolfdale, на 26.06.18 - 18:19, каза:

То понеже Коко спомена преподписване догодина...и аз също ще имам да преподписвам, но няма никаква гаранция, ще имам желание за нов телефон. Като нищо да дам 50лв на някой сервиз да ми сменят само батерията на сегашния (ако е взела много да сдава багажа) и толкоз.

Догодина април и аз ще трябва да преподписвам, ама апарат дали ще взема е под въпрос.
Ще имаш желание за новия S10 Публикувано изображение тъкмо ще са минали 3 поколения Galaxy S и ще усетиш разликаПубликувано изображение

Преглед на мнениеgeromessi, на 26.06.18 - 18:27, каза:

Абе и аз догодина преподписвам, точно навреме за 2рите партиди S10ки или първите партиди ОР-чета. Ама повече ме вълнува дали ще има изгоден план за жената :D

Ако ги обявят февруари и пуснат през март - април, ако ми е писнала 7-цата до тогава може да се обзаведа с една 10-ка (тъкмо с подновяване на договор може да ми излезе по-тънко Публикувано изображение).
0

Аз S6-цата я взимах от Германия, тука по операторите беше с 100-200лв отгоре, отделно и ми дадоха подарък безжично зарядно.
0

То и операторите даваха безжични зарядни с S6. Другият момент е и какъв план ползваш, аз обикновено търся висок план с много интернет, където намалението е и по-голямо. И третия фактор е, колко време след премиерата го взимаш, в първите месеци операторите са си схемата.

Преглед на мнениеcentur, на 26.06.18 - 18:56, каза:

Ако ги обявят февруари и пуснат през март - април, ако ми е писнала 7-цата до тогава може да се обзаведа с една 10-ка

А да видим дали ще върнем Центур от тъмната страна или като разберат за плановоте му, Епъл ще пуснат облъчващия сензор :D

Мнението беше редактирано от boardkoko: 26.06.18 - 19:34

0

Добре че не пуснах 5лв за моя ултра залог, че Австралия хубаво паднаха, а трябваше да бият ..
Чакаме тая вечер Меси да прецака Аржентина и след мача да му слагат вече въжето :D
0

Та да ви покажа за какво говоря. Това е виенски шницел с гарнитура картофки и зелена салата - 5лв :lol2:
Айде излъгах ви днес ни таксуваха и по левче на кутия, вчера бяха по 40 ст.
Публикувано изображение

Преглед на мнениеWolfdale, на 26.06.18 - 19:39, каза:

Коко не знам дали ще хванем нещо от прогнозите днес, ама един от конкуренцията май си е хванал bore draw на Франция..

Не е добре баш този да дърпа, ама ще му пратим мутри :lol2:

Мнението беше редактирано от boardkoko: 26.06.18 - 20:07

0

С всичко е така, където и да се огледаш всичко е оптимизации, сметки и пестене. Хвърлят се луди пари за дадено нещо, което щяло да спести 0.005% разходи, ама никой не гледа кога тая инвестиция в разработката ще се избие. Така е и със спорта в някой аспекти, мен примерно VAR адски много ме дразни и някак мача ми изглежда на мач от PS4 като седнат да гледат тея монитори. Света се променя за добро или лошо и много неща от миналото си остават просто добри спомени, заменени с нови технологии и други глезотии ..
0

Преглед на мнениеWolfdale, на 26.06.18 - 21:03, каза:

Хайде да гледаме сега как Аржентина напуска турнира. Shall we?

А не, не, ще бият с 2:0 ;)

Какво стана с твоя акаунт в бет365?
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Вярно какво стана с акаунта? Смисъл върнаха ли ти 100-те лева, които вкара и след като ти блокнаха акаунта?

Може ли Нигерия и Аржентина да имат един корнер за 45 минути?

Хайде дузпа за Нигерия. :Д

Мнението беше редактирано от Pacetoo: 26.06.18 - 22:09

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Да живее VAR.
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Имат късмет днес определено.
Дузпа не дадоха срещу тях и сега гол в края на мача.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

• (168 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login