Форум

Data.BG Форуми: Имам ло нужда от ваксина против тетанус - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Имам ло нужда от ваксина против тетанус

Потребителят е неактивен   getrekt 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-October 15
  • Град:София
Здравейте, преди 5-6 дена местих едно старо легло и леко се боднах на едно телче, което не беше ръждясало. По пръста се ободах, без кръв, само леко ме болеше след обождането. Не е някаква дълбока рана, просто леко боцкане в най- външния слой на кожата.
Леглото е от общежитие, но човека който спеше на него си тръгна и реших да го преместя.
Реших да не търся лекарска помощ, не помня кога за последно си бих тетанус ваксина.
Питам защото от няколко дена ми е отпаднало, студено а тази сутрин като станах нещо ми беше пресъйнала устата, бях доста жаден. Аз много често си внушавам, не знам дали е внушение, но сякаш ченето мисе беше вдървило леко като се събудих (което е симтом на тетанус), но после го раздвижих и се оправи и сега нямам проблем. На мен костите на ченето доста често ми пукат и снощи ядох и сух хляб може да е от това. И доста се притесних целия се разтреперах.
А иначе съм понастинал малко щото имам главоболие, умора и ми се гади щото много бързо паднаха температурите в София и ме хвана неподготвен тва време. Та след като се боднах и предвид о стоятелствата не съм ходил на лекар.

Вие какво мислите?
П.с. Обърках раздела

Мнението беше редактирано от getrekt: 23.09.16 - 07:20

0

Потребителят е неактивен   lorex 

• Регистриран: 04-October 04
  • Град:Бургас
Тук всички са професионални доктори веднага ще ти поставим диагноза .Съжалявам но имаш спин .А сега отиди на доктор

Мнението беше редактирано от lorex: 23.09.16 - 09:52

Did i ever tell you the definition of insanity ? insanity is doing the same thing over over over over and over again and expecting things to change .

Did i ever tell you the definition of insanity ?.......
0

Потребителят е неактивен   halek 

• Регистриран: 22-September 12
  • Град:Сапарева баня
Нищо ти няма. Стой на топло, лекувай си настинката, движи се колкото ти понася и не мисли за глупости.
- Каква странна илюзия е да мислим, че красивото
е добро..
Лев Толстой

Един урок се повтаря, докато го научиш!
Живота ще продължава да проверява, дали
си го научил!
0

Потребителят е неактивен   peziveng 

• Регистриран: 08-December 14
  • Град:Пловдив
Пич , по принцип трябва около пръста да ти стане нещо , гной или нещо друго за да се тревожиш . Ако няма нищо такова не мисля , че има нужда от притеснение . Може да идеш до жипи-то да ти го погедне , ако толкова се тревожиш .
0

Потребителят е неактивен   rsvr 

• Регистриран: 13-March 04
  • Град:София
Ако се беше наранил с градинска лопата до кръв, шанса да хванеш тетанус е може би 0.00001%
А какво остава за домашна пружина, която няма шанс да се сдобие с този анаероб.
Не си мисли за глупости, болен си от всичко друго, но не и тетанус! :8)
0

Потребителят е неактивен   peecii 

• Регистриран: 17-August 06
  • Град:Севлиево

Преглед на мнениеrsvr, на 23.09.16 - 14:37, каза:

Ако се беше наранил с градинска лопата до кръв, шанса да хванеш тетанус е може би 0.00001%
А какво остава за домашна пружина, която няма шанс да се сдобие с този анаероб.
Не си мисли за глупости, болен си от всичко друго, но не и тетанус! :8)

Абсолютно подкрепям мнението ти.Клостридиум Тетани (причинителя на тетануса) е анаеробен микроорганизъм за развитието на които е необходима анаеробна среда - сиреч е необходимо дълбоко обождане навътре в тъканите за да може да се развие и причини заболяване от Тетанус.А и ако си спазвал имунизационния календар имаш поставени имунизации и реимунизации от петкомпонентна ваксина против 5 заболявания включително и Тетанус.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login