Форум

Data.BG Форуми: Най-нездравословната храна, която съществува според вас? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Най-нездравословната храна, която съществува според вас?

Потребителят е неактивен   Victorria 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 07-March 14

Преглед на мнениеbntbntbnt, на 19.04.14 - 13:59, каза:

Да, организмът не прави разлика между печено пиле и хамбургер. И двете неща ги метаболизира по един и същи начин до глюкоза, аминокиселини и мастни киселини.

Говориш тотални глупости, колкото да си се изказал. Храната във веригите за бързо хранене и специално тази в Mcdonald's е страшно вредна и това не е тайна.

"Храната, която се предлага там е с високо съдържание на т.нар "транс мазнини", които са по-вредни дори и от от наситените мазнини от животински произход, защото повишават нивото на лошия холестерол и създават предпоставки за развитие на различни злокачествени заболявания. Освен това те увеличават риска от захарен диабет и понижават имунитета. Не на последно място транс мазнините нарушават обмена на простагландините, регулиращи редица важни функции; нарушават работата на ферментите, които имат ключово значение при неутрализирането на вредни химически вещества и канцерогени, попаднали в организма; също така намаляват действието на някои медикаменти." Да не говорим и, че всичко там се пържи в една и съща мазнина в продължение на дни.

И при това положение не ми сравнявай тези боклуци с храна като пиле с ориз и да твърдиш, че било едно и също и, че вредна храна не съществувала.
0

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Регистриран: 15-September 08
Тезата ми е напълно ясно. Вредни храни няма, има вредни количества.

Междру другото в хранителните технологии близалките и алкохолът не са храна... Не знам защо ми ги вкарвате в устата. Близалката не ти доставя витамини, но това не я прави вредна...

Цитат

"Храната, която се предлага там е с високо съдържание на т.нар "транс мазнини", които са по-вредни дори и от от наситените мазнини от животински произход, защото повишават нивото на лошия холестерол и създават предпоставки за развитие на различни злокачествени заболявания.

А това е най-голямата простотия, която бях чел. Мога да ти дам десетки научни статии, които доказват, че мазнините в храната, които поглъщаме нямат нищо общо с "лошия холестерол"...

И разбира се е логично, защото всеки грам от храната се метаболизира напълно, а не се увлича директно в биосинтез. Холестеролът в кръвта, който запушва кръвоносни съдове е резултат от биосинтез. Дебелите хора прекаляват с храната (здравословна или нездравословна) и започна биосинтез включително холестерол. И пак стигаме до тезата ми за вредните количества.

Спрете да четете разни сайтчета, а реални статии...

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 19.04.14 - 16:18

0

Потребителят е неактивен   yamakasy 

• Регистриран: 25-January 04
  • Град:Utopia
  • Интереси:myimmaculatedream

Преглед на мнениеbntbntbnt, на 19.04.14 - 16:09, каза:

Междру другото в хранителните технологии близалките и алкохолът не са храна... Не знам защо ми ги вкарвате в устата. Близалката не ти доставя витамини, но това не я прави вредна...

Би ли посочил според кого десертите, каквито са и близалките, не са вид храна?
Хем, няма вредни храни, хем някои неудобни храни не са храни!?
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеyamakasy, на 19.04.14 - 16:23, каза:

Би ли посочил според кого десертите, каквито са и близалките, не са вид храна?
Хем, няма вредни храни, хем някои неудобни храни не са храни!?

Дефиницията на храна е субстанция, която се внася в тялото, за да предостави жизненоважни нутриенти.

Според теб близалките не предоставят такива, значи не са храна... Ти го казваш, не аз.

Цитат

Food is any substance[1] consumed to provide nutritional support for the body.

0

Потребителят е неактивен   Victorria 

• Регистриран: 07-March 14

Преглед на мнениеbntbntbnt, на 19.04.14 - 16:09, каза:

Спрете да четете разни сайтчета, а реални статии...

А ти спри да си натякваш голословните теории. Искаш да обясниш на света, че не съществува вредна храна, като е съвсем ясно, че такава има. Опитваш се изкуствено да създадеш спор, като си прокараш някаква измислена теория, и разбираш ли, ние пък сме длъжни и да ти повярваме. Твърдиш, че всяка храна, която не ти доставя витамини, просто не ти ги доставя, но не ти и вреди. А защо изобщо тогава съществува такова понятие като вредна и нездравословна храна? Ей така ,просто за кеф ли?

Мнението беше редактирано от Victorria: 19.04.14 - 18:26

0

Това не е мое виждане :) Споделя се от много други хора.

Аз просто ви се смея на скованата представа за храната. Много са ми смешни хора, които се психясват от Е-тата, от ГМО и какви ли не още простотии, които не разбират. Да не говорим за саламите без глутен, млеката с пробиотици, бисквитите с фибри :D

Тялото има толеранс. То може да метаболизира без никакви негативни здравословни ефекти даже и опасните "трансмазнини", които сигурно много малко хора знаят какво са... Затова казвам, че не няма "опасни храни, а опасни количества".

Всяка една храна, всеки един нутриент са опасни над определена граница.

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 19.04.14 - 19:04

0

Потребителят е неактивен   yamakasy 

• Регистриран: 25-January 04
  • Град:Utopia
  • Интереси:myimmaculatedream
http://www.realfarma...really-healthy/
Чета от всякакви източници. По- забавно е обаче кой какво си взима от информацията и как я разбира. Ти, БНТ, явно си гений и титан на мисловната дейност, така че ти отстъпвам подиума, да образоваш масите :lol2:

Мнението беше редактирано от yamakasy: 19.04.14 - 19:06

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   NinjaRafter 

• Регистриран: 02-August 10
.

Мнението беше редактирано от NinjaRafter: 21.09.18 - 06:12

2

Специален поздрав за Victorria. Когато споря никога не използвам изрезки от вестници или подожни жълти медии. Винаги използвам научни статии от проведени реални научни изследвания.

Тези две статии доказват, че холестеролът и сатурираните мазнини причиняват сърдечни заболявания:

An Examination of the Evidence Supporting the Association of Dietary Cholesterol and Saturated Fats with Serum Cholesterol and Development of Coronary Heart Disease

LDL Cholesterol: ìBadî Cholesterol, or Bad Science?

И нещо да прочетете на български език по темата за този мит.

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 20.04.14 - 11:10

0

Потребителят е неактивен   fgm 

• Регистриран: 25-November 04
  • Град:София
Домашно печено агне, гледно свободно, а не според изискванията на "любимия" ЕС, домашни козунаци, яйца и мляко!
Ей това е най-нездравословната храна на света по това време! От петък злоупотребявам с такава храна :8)
....не зная кой е правият път,но зная кой е грешният...
Всеки Светец си има Минало и Всеки Грешник- Бъдеще...
0

Потребителят е неактивен   JuliusCesar 

• Регистриран: 27-March 14
е то това е ясно, трябва ли изобщо да го коментираме - маргарина и нес кафето!
1

Потребителят е неактивен   Vikigirl1 

• Регистриран: 22-July 11
Това, че са инфекциозни събития, не означава, че чрез храната не можеш да увеличиш имунитета си и по този начин да пребориш инфекцията.
0

Потребителят е неактивен   kamelia123ivanov 

• Регистриран: 20-April 14
  • Град:Монтана
Сланина :)
0

Потребителят е неактивен   skiman 

• Регистриран: 04-February 06
  • Интереси:Какви ли са??
Иди в планината и направи един 4 дневен зимен преход и ще те питам пак за сланината.

А холестерола е хубаво нещо. Все пак от него мъжкият организъм синтезира тестостерон. Нямам особено желание да ми падне на живо гола Анджелина Джоли и пишката ми да седи като отвес, заради нисък холестерол. Кел файда, че коремната ми преса е изваяна и съм добре обезкосмен. :evil2:
Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...
2

Потребителят е неактивен   sixshoota 

• Регистриран: 27-November 04
  • Град:Стара Загора
Сланината не е вредна. Просто е високо-калорична храна. Преди време, когато масово хората са се занимавали с тежък физически труд, сланината е била храната която ги е зареждала с енергия.
1

Модерния "здравословен" начин на живот, поп културата и идиотските тв предавания създадоха лош образ на сланината и мазнините...
0

Потребителят е неактивен   mihaela67 

• Регистриран: 04-July 13

Преглед на мнениеbntbntbnt, на 23.04.14 - 11:13, каза:

Модерния "здравословен" начин на живот, поп културата и идиотските тв предавания създадоха лош образ на сланината и мазнините...

Абсолютно споделям тезата ти! Всичко трябва да е с мярка! Още Комфуций говори за златната среда при човек, която е най-доброто за него. И на мен ми се гади от" модерния здравословен начин на живот"- минава се през някакви моди, при които се открива топлата вода за някои продукти като киноа-то, други се възвеличават-като преди години соята или мазните вратни пържоли на Дюкянън, а после се минава в трети крайности-пълни вегани или недай боже хранене предимно с хранителни добавки и тем подобни тъпотии.....Този тъп народ не може ли да разбере, че трябва да се яде с мяра качествена храна, в която да има всички необходими съставки за организма...и задължително храната трябва да е био!
1

Потребителят е неактивен   DesoIgnatov 

• Регистриран: 22-April 14
Ми аз не съм съгласен за сланината, защото имам един приятел, който яде само мазни храни, между които и сланина и е слаб като хилка - въобще нищо не му се лепи по него!
0

Потребителят е неактивен   skiman 

• Регистриран: 04-February 06
  • Интереси:Какви ли са??
Дядовците ви все правилно са се хранили. Маали са свински пръжки с лук и са живели по 100г. Пушели са цигари Слънце без филтър...и са живяли по 100 г. Ама са били на полето по 12-15 часа с лопата в ръка. А тука пишещите ако си дигнат днес задника от стола, то ще е да идат до модерния фитнес или козметичен салон за да си махнат космите около пишката, че им пречат и да им изглежда по-голяма. А дядо им с космат хой е направил баща им..
Навремето корабите бяха дървени, а мъжете железни. Сега е пълно с обезкосмени, зализани педали.
Върнете казармата! :!:

Мнението беше редактирано от skiman: 23.04.14 - 16:11

Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...
0

Преглед на мнениеmihaela67, на 23.04.14 - 14:08, каза:

Абсолютно споделям тезата ти! Всичко трябва да е с мярка! Още Комфуций говори за златната среда при човек, която е най-доброто за него. И на мен ми се гади от" модерния здравословен начин на живот"- минава се през някакви моди, при които се открива топлата вода за някои продукти като киноа-то, други се възвеличават-като преди години соята или мазните вратни пържоли на Дюкянън, а после се минава в трети крайности-пълни вегани или недай боже хранене предимно с хранителни добавки и тем подобни тъпотии.....Този тъп народ не може ли да разбере, че трябва да се яде с мяра качествена храна, в която да има всички необходими съставки за организма...и задължително храната трябва да е био!

Любима простотия са ми годжи-берито и редуктана :D Света побъркаха с тях... Според рекламата и един тон манджа да погълнеш, хапнеш ли малко годжи-бери веднага ще отслабнеш и то дори без да мръднеш.
0

Споделете тази тема чрез:

• (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login