Форум

Data.BG Форуми: Вредно ли е 5 яйца на ден да ям - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Вредно ли е 5 яйца на ден да ям варени

Потребителят е неактивен   spasovrs 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 21-October 07
Хора вредно ли е да ям по 5 варени яйца на ден и какви са отрицателните неща ? казаха ми ,че било вредно особено за жълтъка
0

Потребителят е неактивен   dedkomraz 

• Регистриран: 18-December 07
Изключително вредно е дори бих казал. По-добре пии изотопи на урана и кобалта
5

Потребителят е неактивен   Warlexx 

• Регистриран: 20-August 09
Бях чел в едно научно списание,че имало риск да ти пораснат ушите поради хормон на хрущяла в жълтъка...прави си сметката.
1

Потребителят е неактивен   spasovrs 

• Регистриран: 21-October 07
Смисъл не всеки ден но , през 2/3 дена така след фитнес , опасно ли е наистина ? чувал съм ,че някой доста повече яйца нагъват
0

Потребителят е неактивен   dweray 

• Регистриран: 26-August 04

Преглед на мнениеspasovrs, на 20.02.12 - 22:11, каза:

Хора вредно ли е да ям по 5 варени яйца на ден и какви са отрицателните неща ? казаха ми ,че било вредно особено за жълтъка

Вредно е наистина, но дали много ... никой неможе да каже

Преглед на мнениеWarlexx, на 20.02.12 - 22:40, каза:

Бях чел в едно научно списание,че имало риск да ти пораснат ушите поради хормон на хрущяла в жълтъка...прави си сметката.

Това важи за подрастващите
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   kutchetoide 

• Регистриран: 15-September 07
Не добре според мен http://www.bb-team.o...les/3271_yaytsa прочети тук какво пише и сам си реши
0

Потребителят е неактивен   InvisibleKambata 

• Регистриран: 16-December 05
  • Град:България/Бургас
  • Интереси:Sport, technology, education
Момчета последните 2 години не съм спрял да ям цели яйца по следния начин:
1месец всеки ден по 10 яйца разделени на 3-4 ядения през целия ден
2месец по същия начин само че ям 5 яйца за целия ден
И така се повтарят , на всеки 6 месеца - един месец почивка.
До сега нито един път не съм имал проблем от яйцата.
Замислете се и пробвайте - какво толкова ще ви стане?
Колкото до това за яденето само на белтъка от яйцето , аз не съм толкова голям културист че да мога да си позволя да ям всеки ден белтъка на 20-30 яйца !
Ако печеля повече и започна да инвестирам тогава ще ям. До тогава с това което позволяват приходите ми.
0

Потребителят е неактивен   BaDxBoYST 

• Регистриран: 14-April 09
Нагъвам си всеки ден по 4-5, проблеми нямам, освен, че още малко и ще ми пораснат пера и ще закудкудякам
1

Потребителят е неактивен   bereal 

• Регистриран: 15-August 08
  • Интереси:http://www.nutritionoutlet.us/
Аз знам, че повече от 4-5 ЦЕЛИ яйца не е хубаво да се ядат. Ако разделяш жълтък/белтък може и повече, но мисля се губи смисъла.
0

Потребителят е неактивен   Doychinov50 

• Регистриран: 25-February 12
  • Град:Видин
може и 50 яйца да муаш ама не повече от 2-3 жълтъка макс.най-много да се продрискаш и да ти се скине диузата от пръдение хаха поне при мене е така ама аз съм 120 кг и си пукам по 12 яйца на ден и съм ехтра
1

Потребителят е неактивен   rogertaylor 

• Data.BG Футболист
  • Регистриран: 10-April 05
  • Интереси:Разни и разнообразни
Тия с приказките за не повече от 4-5 яйца на ден - момчета, откажете се, това не е вашето занимание, муайте си дюнери и това е ;)
Цитат
A man can be an artist... in anything, food, whatever. It depends on how good he is at it. Creasey's art is death. And he's about to paint his masterpiece

Цитат
-In the church, they say to forgive.
-Forgiveness is between them and God! It`s my job to arrange the meeting

Цитат
Най-после науката доказа кой е най-старият футболен клуб. В тракийска гробница бяха намерени отрязани греди
1

Потребителят е неактивен   pcigra 

• Регистриран: 05-August 10
5 яйца на ден въобще не са много, аз ям по 8 цели яйца на ден, имаше мит, че вдигаш холестерола, но май не е истина.. пък и ако си слаб не би трябвало да имаш никакъв проблем.
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство
Много спортисти, които се занимават с фитнес и културизъм, често се интересуват колко яйца могат да консумират на ден.
Яйцата съдържат не само най-съвършените белтъчни съставки в сравнение с другите храни, но също така Лецитин, който подпомага асимилирането на мазнините.
Най-важното е, че , пренасят холестерина по кръвен път, без да запушват артериите.
Яйцата се усвояват лесно от организма и са много необходими за изграждане и обновяване на неговите клетки.
Белтъкът им съдържа незаменими аминокиселини, които са в оптимално равновесие.
Поради високата си биологична стойност яйчният белтък е признат за еталон и с него се сравняват протеините от друг произход.
Белтъкът на яйцето се състои се от около 85-90% вода, 10-12% белтъчни и под 1% въглехидрати, мазнини и минерални вещества.
Мазнините, съдържащи се в белтъка, основно са полиненаситени и поради това безвредни.
Изчислено е, че две средно големи яйца осигуряват на организма толкова незаменими аминокиселини, колкото 80-100 г месо.
Смятам, че не бива да се ядат повече от 2 цели яйца, а що се касае само до белтъците, въпросът е по- индивидуален и зависи от собствената Ви Конституция.
Всеки трябва сам да прецени колко белтъчини приема с друга храна или под форма на белтъчни добавки, каква лична поносимост има към белтъчините, какво цели с тренировките, какво физическо натоварване има и т.н.т.
Яйцата са една изключително полезна храна, но и тя би могла да създаде проблеми при неразумно консумиране.

Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
2

Потребителят е неактивен   mobster1976 

• Регистриран: 23-August 10
  • Град:Red Beach на Искъра...
  • Интереси:Интересно ми е...
Вредно е,но за джоба защото поскъпнаха :evil2: ,а иначе1+за горния пост!Долу горе това щях да кажа.За човек с добро общо здравно състояние до 3 жълтъка на ден не е проблем.Белтъците варират,но е необходимо да се прецени общата консумация за ден на белтъчини(протеин).Демек,ако се спортува интензивно примерно за мускулна маса долу-горе да се сметне прием на белтък общо от храните(пиле,риба,мляко,яйца,ядки, протеинов шейк) от около 2,2 гр на кг телесно тегло! ;)

Мнението беше редактирано от mobster1976: 15.03.12 - 08:34

Публикувано изображение

Mercedes-Benz W203 C200 KOMPRESSOR Avantgarde
0

Потребителят е неактивен   mybabyil 

• Регистриран: 10-July 06
  • Град:София
Яжте колкото си искате яйца,но не повече от 2-3 жълтъка на ден.Все пак го изчислете ...както каза колегата "mobster1976" 2 грама протеин на килограм телесно тегло, по-високото количество значи ,че организма го изхвърля и не го използва.Трябва да сте на мега-стероиди, за да ви трябват малко над 2 грама(макс 2.5г-3г) протеин на кг телесно тегло.
The deeper you dig, the darker and scary it gets.
0

Потребителят е неактивен   ovcevuda 

• Регистриран: 14-March 06
Ще повдигна тая стара тема, ама какво пък толкова!
Яйцата НЕ СА ВРЕДНИ! Лично аз съм спортист и в продължение на 5г вече ям по средно 30 яйца на седмица! Здрав съм като бик, ходил съм на изследвания холестерола си ми е в норми, както и всичко останало! По-добре да хапнете 5 яйца, отколкото 5 кюфтета от менте кайма в магазина или филии със салами, маргарин и др...! Едно време се е смятала, че са вредни но изследваният от последните години показват точно обратното. Ако всеки ден ядене по 10-15 яйца тогава може би да се появят някакви проблеми...
0

Потребителят е неактивен   lordlosh 

• Регистриран: 09-April 05
  • Град:София
Нищо няма да ти стане от яйцата. Като цяло в основен ям по 10-тина яйца на ден, като свалям са по 5-6. И ги ям цели.
0

Потребителят е неактивен   ivantcholakov 

• Регистриран: 31-December 05
  • Град:Стара Загора и Студ.град
Не е проблем според последните изследвания.
http://www.fitnesspro.bg/ - Хранителни добавки и фитнес аксесоари на добри цени. Рядко срещани марки в България като PES, LG Science, AI Sports, iSatori, Applied Nutra, Dream Tan и други.
0

Потребителят е неактивен   chochko1914 

• Регистриран: 15-March 09
Според много хора е доста вредно. Само жълтъците са вредни, белтъците можеш и повече да ядеш. Аз лично си хапвам по 6-7 яйца на ядене (целите не отделям жълтъците) и до сега нямам проблем, но знам, че не е препоръчително.
0

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Регистриран: 15-September 08
Кога ще спрете с тия простотии, че жлътъците са вредни... Мазнините не са вредни... Въглехидратите са проблемни.

Има толкова много нови научни проучвания, които разбиват на пух и прах вегетарианската и веганска простотия, че место и мазнините причиняват инфаркт, увреждане на съдовете и наднормено тегло...

Всичко сочи, че въглехидратите са проблема.
3

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login