Форум

Data.BG Форуми: Link: PRISON BREAK ~ Сезони 1 & 2 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (176 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

Link: PRISON BREAK ~ Сезони 1 & 2

Потребителят е неактивен   radioerevan 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-March 06
  • Град:Мафията не уточнява адреси

EastStirling каза:

kiefer каза:

Е ще чакаме много ясно, ние зрителите винаги трябва да чакаме.

Ами ако не искаш да чакаш сядаш и сам си пишеш сценария :)
Нормало да е отворен края. Парички трябва да се печелят :)

П.П. Аз от 20 епизод насам нищо не съм гледал, защото започнах от начало.
После може и да потретя...

Защо?!Това е много странна маневра...
0

Потребителят е неактивен   eaststirling 

• Регистриран: 06-March 05
  • Град:София
  • Интереси:world politics, the future of Bulgaria and the European Union, traveling, cycling, football, and sports
Да, странна е, но пък сега ще ми е още по приятно като стигна д новите епизодчета :) Пък и аз съм търпелив човек. Няма къде да ми избягат новите епизоди (даже си ги имам свалени и дори записани по дискове....)
Иначе го почнах за втори път преди седмица и сега съм до 12 епизод.
Както казах верочтно малко преди втория сезон ще взема да го потретя :)
0

Потребителят е неактивен   magarenzeto 

• Регистриран: 01-November 04
И сега с този край ще ни накарат да чакаме до есента? - Не мисля - макар да ми е интересно какво ще стане, особено след като не успяха да хванат самолета, надали ще ме държи толкова време - трябваше нещо по-интригуващо, нещо неочаквано - но все пак си остава най-добрият сериал в момента
0

Потребителят е неактивен   joysl 

• Регистриран: 05-October 04
ХАИДЕ КАКВО СТАНА СЪС СЪБТИТРИТЕ :)
0

Потребителят е неактивен   magarenzeto 

• Регистриран: 01-November 04

joysl каза:

ХАИДЕ КАКВО СТАНА СЪС СЪБТИТРИТЕ :)

Според мен сЪбтитри никота няма да има :)
0

EastStirling каза:

Да, странна е, но пък сега ще ми е още по приятно като стигна д новите епизодчета :) Пък и аз съм търпелив човек. Няма къде да ми избягат новите епизоди (даже си ги имам свалени и дори записани по дискове....)
Иначе го почнах за втори път преди седмица и сега съм до 12 епизод.
Както казах верочтно малко преди втория сезон ще взема да го потретя :)

Хитро...докато чакам Втори сезон май и аз ще гледам сериалчето по 368589609 пъти,но за разлика от теб аз нямам нервите да остана без да гледам новите серии колкото може по-бързо...
Поздравления за железните нерви!
0

Потребителят е неактивен   yogle 

• Регистриран: 19-September 05
Гадноооооооооооооооооооооооо свърши
0

Потребителят е неактивен   kiefer 

• Регистриран: 02-January 06
  • Град:Sofia
Абе точната дума не е гадно, ами мистериозно. Сякаш нещо не е казано и показано...незнам.!!!
24 rlz thе wоrld.

0

просто трябва да чакаме до новия сезон
0

• Интереси:world politics, the future of Bulgaria and the European Union, traveling, cycling, football, and sports
Вероятно в края на август месец ще започне втория сезон (както и първия).

Сега се надявам скоро да излезе и саундтрака към сериала :)
0

Потребителят е неактивен   tato 

• Dreaming (Tell me)
  • Регистриран: 05-June 03
  • Град:.bg
  • Интереси:Steam, Movies, TV, Subs
Целия сезон + субтитри вече можете да изтеглите и от SAB.bz.
WE ARE THE ARSENAL!
0

Потребителят е неактивен   mopers 

• Регистриран: 08-March 05
  • Град:София.
Аа, супер завършек на сезона! :)
0

Потребителят е неактивен   sweetpoly 

• Регистриран: 25-September 04

EastStirling каза:

ооо да и аз се надявам ако излезе да кажете ей ..иначе поне една от яките песни разбрах коя е : Massive Attack - Teardrop
0

Е,хубаво!Свърши!Аз,ся какво ще правя до есента?
Обаче егати завършека-като при всеки типичен каръцизъм,самолетът да излети преди да се качат на него...
Иначе има спойлери,че щели да избягат,и чак в Трети сезон да се върнатв затвора
/и как така ще уловят всичките/,
но не вярвам преди да видя!
А кога ще видя?След 3679698707 години...
`Ем,почвам да гледам и други сериали,няма какво друго да се прави...
0

Потребителят е неактивен   keremidko 

• Регистриран: 29-August 04
  • Град:Някъде из джунглите на Амазонка.
а кога излиза 2? ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ велик беше тоя сезон ...и кво ще разправят цел сезон 2 ако избягат? живота на всеки в различни епизоди? хха тва е смешно

би требвало да има некво Промо за 2ри сезон а?
0

хващат малкия брат, и големия се мъчи да го освободи, това е втори сезон
0

sweetpoly каза:

EastStirling каза:

ооо да и аз се надявам ако излезе да кажете ей ..иначе поне една от яките песни разбрах коя е : Massive Attack - Teardrop

Mдааа, песента е супер. Ето ви линкче :) Massive Attack - Teardrop
Имаше друга една готина, май във 6-ти епизод повреме на бунта, когато Т-Бег и дружинакта му биеха Линк :)
0

В един чужд форум (ама де да знам как се казваше... :) мярнах нещо като биография на някои от героите. (може да се добави и в първия пост :) )

Цитат

NAME: Lincoln Burrows
Публикувано изображение
BACK NUMBER: 79238
CRIME: First degree murder, Aggravated discharge of firearm
SENTENCE: Death by electrocution
TIME LEFT ON SENTENCE: 1 day
ELIGIBLE FOR PAROLE IN: Inmate is not eligible for parole

NOTES:
Lincoln Burrows’ personal history shows he was on a clear path to Fox River since his youth. After dropping out of Morgan Park High School in only the 10th grade, he found himself in trouble with the law on several occasions. Prior convictions include two months for Theft; three months for Criminal Damage to Property; six months for Battery; Six months for Possession of Drug Paraphernalia; ten months for Battery.
Burrows pled not guilty and was convicted on all counts in connection with the death of Terrence Steadman, the brother to the Vice President of the United States of America. On March 12, Lincoln’s final appeal was denied and his date of execution was set for May 11.

ADDITIONAL NOTES:
Inmate has logged visits with, Michael Scofield his brother, Tim Giles his attorney, LJ Burrows his son, Lisa Rix his son’s mother, and Sue Parsons, a reporter with The Headline Press. This inmate is rated Grade C and is approved for work on Prison Industries. Burrows is known throughout the prison as “Linc the Sink.”

NAME: Michael Scofield
Публикувано изображение
BACK NUMBER: 94941
CRIME: Armed Robbery
SENTENCE: Five years
TIME LEFT ON SENTENCE: Five years
ELIGIBLE FOR PAROLE IN: Two years, six months

NOTES:
Michael Scofield’s educational background leaves question as to why such a man would commit the crime he did. Beginning with an immaculate record at Morton East High School, he would later graduate Magna Cum Laude with a B.S., civil engineering and M.S., civil engineering, from the Loyola University of Chicago. At the time of his arrest, Scofield was employed as a structural engineer at the prestigious firm of Middleton, Maxwell and Schaum located in Chicago, Il. Inmate Michael Scofield, with no prior convictions, was convicted of armed robbery after attempting to steal over half a million dollars from the downtown Chicago branch of United Savings Bank. At the trial, Scofield pled no contest and requested to serve time in the Level One facility closest to his Chicago home.
ADDITIONAL NOTES:
Inmate suffers from Type I Diabetes and currently, this inmate has logged visits with Veronica Donovan, his attorney. Inmate is approved for monthly conjugal visits with Nika Volek, his wife. This inmate is rated Grade C and is approved for work on Prison Industries.

NAME: Theodore Bagwell
Публикувано изображение
BACK NUMBER: 89632
CRIME: Six counts of Kidnapping, Rape and First Degree Murder
SENTENCE: Incarceration for the rest of his natural life
TIME LEFT ON SENTENCE: The rest of his natural life
ELIGIBLE FOR PAROLE IN:Inmate is not eligible for parole

NOTES:
Theodore Bagwell (or T-Bag, as he calls himself) is one of the most dangerous predators at Fox River Penitentiary. Not surprisingly, he has barely known a life outside of confinement. After multiple citations for vandalism and cruelty to animals, a ten year-old Bagwell was caught attempting to burn down the home of his fourth grade teacher and was sent to juvenile hall. It was there that Bagwell was first introduced to the Alliance for Purity, a white supremacist gang. As Bagwell grew up, his crimes grew more serious. They included assault with a deadly weapon and attempted murder. For these crimes, Bagwell was sentenced to Alabama’s Donaldson maximum security prison where he immediately assumed a leadership position in the Alliance for Purity. Upon Bagwell’s release four years ago, he immediately went back to his life of crime, including a rape and murder spree across Alabama that included several teenage victims and landed him among America's most wanted criminals. Once captured, his attorney petitioned for Bagwell to be incarcerated out of state, for fear of re-establishing power in the Alliance for Purity. When Bagwell landed in Fox River ten months ago, its chapter of the Alliance was non-existent. Thanks to the charismatic “T-Bag,” now it is one of the most powerful gangs in the prison.
ADDITIONAL NOTES:
Inmate is known to be affiliated with the Alliance for Purity Gang. Inmate has a documented relationship with Jason Buchanan (also known as Maytag) Seth Hoffner (also known as Cherry). Inmate has logged visits with Susan Hollander, and is rated Grade C and is approved for work on Prison Industries.

NAME: John Abruzzi
Публикувано изображение
BACK NUMBER: 81004
CRIME: Murder (2 counts) Conspiracy commit murder (2 counts)
SENTENCE: 120 years
TIME LEFT ON SENTENCE: 117 yrs, 6 mo.
ELIGIBLE FOR PAROLE IN: Inmate is not eligible for parole

NOTES:
Former Chicago mob boss, John Abruzzi, is arguably the most infamous prisoner currently incarcerated at Fox River Penitentiary. That celebrity has translated into power inside the walls. Other inmates, even murderers, defer to Abruzzi in prison-related business. While the correctional officers enforce the rules, it wouldn’t be an exaggeration to say that John Abruzzi runs the prison. Abruzzi was finally convicted of two counts of murder and two counts of conspiracy to commit murder after decades of eluding punishment from Illinois district attorneys. Otto Fibonacci provided eyewitness testimony at Abruzzi’s trial, which convinced the jury to convict Abruzzi of rubbing out two rival gangsters. Abruzzi subsequently put a hit out on Fibonacci, forcing Fibonacci to enter the Witness Protection Program. Abruzzi has been overheard expressing how desperately he would like to know Fibonacci’s whereabouts.
ADDITIONAL NOTES:
Inmate has logged visits from Philip Falzone, a “business associate;” Anthony Smallhouse, another “business associate;” Sylvia Abruzzi, his wife; Nicole Abruzzi, his daughter; John Abruzzi, Jr. his son; and Brian Knowlton, business manager. Inmate is rated Grade C and is approved for work on Prison Industries.

NAME: Captain Brad Bellick
Публикувано изображение
NOTES:
Captain Bellick passed the Correctional Officer Exam the autumn after he graduated high school and has been at Fox River Penitentiary ever since. In that time, he has slowly and steadily climbed up the C.O. ranks. Three years ago, despite several claims of inmate abuse (none of which could ever be corroborated), Bellick was promoted to the position of captain, the highest rank a C.O. can earn. Today, his duties include: aiding in the transportation of death row inmates to the electric chair, supervising Fox River’s prison industries program and overseeing the day-to-day operations of all the inmates in general population. Bellick is what’s known as a C.O.’s C.O.. His view is there is no such thing as a “good convict,” and the main purpose of a prison is punishment, not rehabilitation.

0

EastStirling каза:

В един чужд форум (ама де да знам как се казваше... :) мярнах нещо като биография на някои от героите. (може да се добави и в първия пост :) )

Мда,тези съм ги чела вече...много добро сайтче...и май с такива сайтчета ще си останем до есента...
Ако искате,влизайте у форума на ПБ да страдаме заедно...
0

Потребителят е неактивен   tato 

• Dreaming (Tell me)
  • Регистриран: 05-June 03
  • Град:.bg
  • Интереси:Steam, Movies, TV, Subs

EastStirling каза:

10x, добавих ги.
WE ARE THE ARSENAL!
0

Споделете тази тема чрез:

• (176 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login