Форум

Data.BG Форуми: Суши - За и Против - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Суши - За и Против

Потребителят е неактивен   StanislavStaykov 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-January 09
Ясно е, че сме българи и че колкото и да отричаме сме консверативни като народ. Пържоли, картофи и ракия. Обаче все повече българина започва да излиза от черупката си и да се интересува от външния свят. Все повече започва да приема, че така както може да се яде свиня може да се яде и октопод и др.

Напоследък един феномен започва да набира все повече слава в София по специално. Вече има няколко суши бара, в които се приготвят десетки видове от този деликатес от опитни майстори българи или японци.

Аз лично съм изключителен фен на азиатската кухня и на разнообразието като цяло. Още не съм опитал всички видове, но станах изключителен фен на тези които пробвах.

Кажете си вашето мнение за суши. Действително дълго време ни се насажда образа от холивудските филми за американеца, който опитва Суши и получава алергия или повръща. За който не е пробвал, но е любопитен искам да кажа, че изобщо не е страшно и е жестоко.
0

Потребителят е неактивен   tankobg 

• Регистриран: 16-January 04
  • Град:Пловдив
На дъщеря ми редовно и купувам оригинално (макар и замразено) суши. И на мен ми харесва.
Но си оставам върл фен на българското суши - осолен домашно паламуд с вино.
В краен случай може и веян лефер или във съвсем краен - веяна скумрия.

ПС: Умирам си за уасабито в тези комплекти!

Мнението беше редактирано от tankobg: 28.06.09 - 14:50

Dum Vivimus Vivamus
http://tankobg.blog.com/
0

Потребителят е неактивен   strangelife 

• Регистриран: 01-May 09
Опитвал съм веднъж, вярно не от ресторант, а от супермаркет купено, но ми хареса, не е лошо.
Цитат
2.1 Подписите могат да съдържат до 5 реда (има ограничение от 255 символа) текст (малък или нормален шрифт) и/или една картинка. Размера на текста трябва да е между 9 и 12 (малък и нормален). Големината на картинката не трябва да е по-голяма от 60 Кб.

0

Потребителят е неактивен   estestvenoto 

• Регистриран: 15-April 07
  • Град:Plovdiv
Обожавам - ял съм от ресторант. Опитвал съм само 2 пъти, но изключително ми харесва. Особено соев сос + уасаби вътре. Някои ако знае в Пловдив къде има Суши Бар - нека сподели. :lol:
0

Потребителят е неактивен   superturismo 

• Регистриран: 08-May 07
Обожавам Суши! Ама го ям само в Германия, защото за 10 евро ядеш чинийки колкото можеш. Миналата ваканция в едно кафе в мола на Хемус - 35 лева порцийка - тея нормални ли са?!
.
0

Е то в БГ всички цени са под всякаква критика. Болна тема.
0

Преглед на мнениеestestvenoto, на Jun 28 2009, 13:57, каза:

Обожавам - ял съм от ресторант. Опитвал съм само 2 пъти, но изключително ми харесва. Особено соев сос + уасаби вътре. Някои ако знае в Пловдив къде има Суши Бар - нека сподели. :lol:

Цитирам от друг уебсайт:
В Пловдив вече има суши бар! Намира се от северната страна на тунела (тунелът под амфитеатъра). Ако идвате от север (от мини квартал Капана или от спирката, намираща се северно от тунела), стигате до тунела и в самото му начало има едно продълговато помещение. Там продаваха автомобили, а сега е суши бар.
Сигурно ще попитате какви са цените? Вземете си поне 10 лв. за ядене и поне 5 лв. за пиене. Има суши, сашими, и други такива думички. Сервитьорката е много симпатично младо момиче... Не се усеща смогът от автомобилите, влизащи и излизащи от тунела, нито се чува шумът от тях. Неприятна е музиката, защото не е подходяща за такова място. Някаква гадна дискотечна (думба лумба - много дразнещо)...
0

Потребителят е неактивен   goodfairy 

• Реална Фантазия
  • Регистриран: 15-February 05
Веднъж съм яла в Лондон в един суши бар и яко ме накефи. Бях забравила, трябва да си закупя скоро време, пак...
My goth name is Velvet Vulva

Светът е оцелял, не защото се е смял, а защото на първичния нагон се е поддал.
0

Потребителят е неактивен   anelliyaS 

• Регистриран: 13-March 09
Вкусно е, яла съм няколко пъти и ми хареса,макар че в началото ми се стори странен вкуса.
Опитахме се да си го направим в къщи, обаче нещо не уцелихме рецептата.
0

Потребителят е неактивен   trojanbox 

• Регистриран: 07-February 05
Това суши, което аз съм яла от Билла беше с вкус на мухъл. :lol:
0

Потребителят е неактивен   superturismo 

• Регистриран: 08-May 07

Преглед на мнениеtrojanbox, на Jun 28 2009, 16:24, каза:

Това суши, което аз съм яла от Билла беше с вкус на мухъл. :lol:

с вкус на мухъл е "гарнитурата" - едно такова средно между ряпа, зеле и горчица - отврат :lol: А може и д ане сте оцелили партидата :(
.
0

Потребителят е неактивен   krefluxk 

• Golden Member
  • Регистриран: 24-April 07
  • Интереси:various
Смърт за Суши! Суши е враг на интернационалния комунизъм! Да живее муши!

WTF е тая тема? :lol:
www.namajimiskitesmas.com
0

Потребителят е неактивен   gouemaraota 

• Регистриран: 04-March 09
Суши, Руши...кви ли не ги измислиха :lol: Бройте ме, въздържал се...
0

Потребителят е неактивен   kozew 

• Регистриран: 09-October 03
Не съм пробвал.. но до колкото знам няма нищо опасно или вредно в това да се яде сурова риба.
Движение ЗА интелигентен спам!
Не на старите лафове!!!
0

Потребителят е неактивен   WisSspeR 

• Регистриран: 08-October 06

Преглед на мнениеkozew, на Jun 28 2009, 22:29, каза:

Не съм пробвал.. но до колкото знам няма нищо опасно или вредно в това да се яде сурова риба.

питай гугъл за червеите
0

Потребителят е неактивен   RedArmyPower 

• Регистриран: 28-June 09
Бих помолил авторът или други да кажат някои добри заведения в София, които предлагат качествено суши?
0

Преглед на мнениеRedArmyPower, на Jun 29 2009, 00:42, каза:

Бих помолил авторът или други да кажат някои добри заведения в София, които предлагат качествено суши?

Веднага ще ти препоръчам три прекрасни локации в София :

1. Японски ресторант Хамачи - кв. Лозенец, ул. Орфей 3 , доста близо е до улицата Евлоги Георгиев, реално си е в центъра. Много са пресни рибите това е много хубаво.

2. Суши Бар Stand By на 2ри етаж на City Center Sofia. Страхотна музика. Работи до 2 часа вечерта. Предлагат много леки летни салати с риба тон и други. Приятно заведение.

3. Buddha Bar Приве. Едно съвсем ново заведение намиращо се на езерото на хотел Кемпински Зографски (Бившият японски хотел). Страхотна градина. Приятна музика. Отпускаща атмосфера. Готвачът е страшен майстор специализирал в Япония. Лично на мен това ми е любимото място. Не го бъркайте със стария Buddha Bar който се намира на ул. Леге

Мнението беше редактирано от StanislavStaykov: 29.06.09 - 09:53

0

Потребителят е неактивен   kozew 

• Регистриран: 09-October 03

Преглед на мнениеWisSspeR, на Jun 28 2009, 22:19, каза:

питай гугъл за червеите

Е па Беър Грилз ми е казал че де що е сладководно става за ядене директно от водата :lol: .. ама за него другото име на червеите е закуска :lol:
Движение ЗА интелигентен спам!
Не на старите лафове!!!
0

Потребителят е неактивен   kvakioh 

• Регистриран: 19-November 05
  • Град:Навън от България, няма начин
Става, и сашими също е екстра...Японеца колегата прави яко...Малко трудно намерихме супер прясна риба, но все пак се получи екстра..
Това в Бг или страни без наблизо океан и прясна риба е гавра...По-добре да си останеме с пържолите.
Polymer engineer, presenter, researcher.
Nokia 6760 slide 8Gb
Laptop, nettop, Fifi
0

Потребителят е неактивен   Moonchild 

• Регистриран: 20-February 04
  • Град:София Пол: Мъжки
Сушито за мен е начин на живот. Бих могъл да живея само на суши дълго време. Невероятно нещо, особено в по-екстремните му вариации.
Имал съм щастието да ям доста суши извън България, така че мога да кажа, че разликата е огромна. Тук съм намерил само едно място, което се доближава до истината - и това е Wassabi Garden.

Напоследък се опитвам да си правя сам суши,
там две неща са важни : рибата е задължително да е прясна и ориза - хубав и добре сготвен.

За човека, който обяснява за гарнитурата с вкус на мухъл, хахаха - това е маринован джинджифил. И не е гарнитура, а служи за разделяне на вкусовете.

Мнението беше редактирано от Moonchild: 01.07.09 - 12:16

Търпение - ти, добродетел на магарета и на овце, не те признавам и пращам те по дяволите от сърце ;)
1

Споделете тази тема чрез:

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login