Форум

Data.BG Форуми: Какво четете в момента? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (54 Страници) +
  • « Първа
  • 52
  • 53
  • 54
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Какво четете в момента?

Потребителят е неактивен   m1TeT0 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 26-July 09
Публикувано изображение

Но стилът, в който е написана (поне първите страници), дава повод да се чете критично дори и без да си наясно относноя биографията и дейността на писателя.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Публикувано изображение

Цитат

Никога не си бях и представял, че ще се стигне дотук, дори и в най-лошите си кошмари. Колкото и да се влошаваха нещата, все вярвах, че всичко ще е наред. Но никой вече не се грижи за теб. А ако не си обществено полезен, като мен, ще свършиш там – на Острова, с всичката останала утайка на обществото: старите, бедните, болните, децата, чиито родители не могат да си позволят да ги отгледат. Всички сме приклещени на този огромен, изгниващ хълм от отпадъци, където драпаме в едно от най-жалките съществувания. Оставени сме на произвола на природните сили, унищожават ни сателитните спътници за наказание в момента, в който се опитаме да избягаме. А най-гадното от всичко е, че в нощите, обгърнати от плътна мъгла, сателитите загубват способността си да виждат. И тези, които властват тук, изпращат ордите си от пищящи изчадия да ни преследват и изтезават. Помислете как се чувствам аз, по прякор „Големия“. Аз, който някога вдъхвах респект и не се страхувах от никого и от нищо. Но след това остарях. А под стар разбирайте безнадежден, разбирайте неспособен да спре най-ужасните неща, които са се случвали някога. Това място е ад или най-близкото нещо до ада, което съм срещал през живота си. Поне докато не намерих тунелите и жената, която живееше там…“

Рядко тъпа книга, не я препоръчвам. :sad:

Публикувано изображение

Цитат

300 години преди Игра на тронове драконите владееха Вестерос.

Вълнуващата история на Таргариените оживява.

Столетия преди събитията от „Игра на тронове“ домът Таргариен – единствената фамилия господари на дракони, преживяла Ориста на Валирия – се установява на Драконов камък. „Огън и кръв“ започва със сказанието за легендарния Егон Завоевателя, създателя на Железния трон, и продължава с описанието на поколенията Таргариени, борили се да завладеят това легендарно седалище на власт, чак до гражданската война, която почти унищожава династията им.

Какво всъщност се случва по време на Танца на драконите? Защо е толкова гибелно да се посети Валирия след Ориста? Какви са най-ужасните престъпления на Мегор Жестокия? Какъв е бил Вестерос, когато драконите са властвали в небесата? Това са само някои от въпросите, получили отговор в хрониката, разказана от учен майстер на Цитаделата и съдържаща над осемдесет черно-бели илюстрации от художника Дъг Уитли.

„Огън и кръв“ е първата част от двутомната хроника на Таргариените, изненадваща с ново разбиране за динамичната, често кървава и винаги завладяваща история на Вестерос.

За почитателите на Мартин, наслада за душата. Няма пряка реч, преразказва диалозите, всичко е един разказ за Завладяването на Вестерос и управлението на различните Таргериени.
0

Потребителят е неактивен   woopoo 

• Регистриран: 09-October 05
Да го четеш Мартин на български си е пълна срамота! Препоръчвам пълно четене на "A song of ice and fire" на английски, ако нямаш проблеми с езика.
The music business is a cruel and shallow money trench, a long plastic hallway where thieves and pimps run free, and good men die like dogs. There's also a negative side.
0

• God Gave Rock 'N Roll
Защо да е срамота? Срам те е от езика ни или мислиш, че няма добри преводачи? Все пак не е Шекспир или Алигиери.
Сагата я прочетох още преди сериала.
Да разбирам, че си я чел и на двата езика? Тогава без обосновка изказването ти е смешно.

Мнението беше редактирано от HardrockMan: 07.07.19 - 23:43

0

Потребителят е неактивен   kprinco 

• Регистриран: 29-January 06
София Петрова - Ницше и волята за власт
0

Потребителят е неактивен   nit88 

• Фен на Холандеа
  • Регистриран: 01-August 09
  • Интереси:Холандеа

Преглед на мнениеValeryVasylev, на 03.05.19 - 09:57, каза:

Кажи малко повече за тази книга.

Не е за всеки. Твърде откровена и брутална. Победителите заливали с бензин храна само и само да не я дадат на немците за да не умрат от глад... Трудно след прочит на тази книга ще има русофили, франкофили и американофили. Кара те да се замислиш има ли смисъл в нашата цивилизация и колко гротескно е всичко в което живеем хилядолетия наред.

Едит:

В момента чета
-Войната на буквите => ако се чете с ясното съзнание че е роман, а не историческа книга е доста приятна
-Абатството нортангън => за пръв път чета нещо на остин и като цяло женски тип роман... Бих казал особена тематика, която е по-типична за женски модел на въображение
-кибалион на Аткинсън => типично окултна книга, която на мен като човек с обоствени интереси в жанра много ми допада

Следващи в списъка ми са:
неосъзнатия аз на Юнг(все още не съм чел нищо от него и усещам, че е време) и кафка на плажа на някъв японец (препоръчана от познати и купена от библиотекарка с вълшебни цици)

Мнението беше редактирано от nit88: 31.07.19 - 23:11

0

Преглед на мнениеHardrockMan, на 07.07.19 - 23:34, каза:

Защо да е срамота? Срам те е от езика ни или мислиш, че няма добри преводачи? Все пак не е Шекспир или Алигиери.
Сагата я прочетох още преди сериала.
Да разбирам, че си я чел и на двата езика? Тогава без обосновка изказването ти е смешно.

Това че акъла ти скача към идеята че някой трябва да го е срам от "езика ни", защото чете добра книга на езика на който е написана говори повече от достатъчно за теб и твоите детински (и смешни ;) ) несигурности, но нека да ти отговоря все пак.

Да, няма добри преводачи, но това има малко общо с България. За болшинството от литературата няма добри преводи на чужди, за произведението, езици. Ако най-добрите преводачи за най-популярните езици, да не говорим за учещите определни автори с години, не могат да измъдрят съждевременно добри и точни преводи на най-великите литературни произведения, какво мислиш че е положението за език говорен от я има, но вероятно няма, 15 милиона; особено за фентъзи поредица на 20тина години? А относно Шекспир -- който не са го признавали за толкова велик до сравнително скоро, така че кой знае какво ще стане след стотина-двеста години -- във фентъзи жанра по-близо до него от Мартин няма много хора, пръстите на една ръка ще са ти много ако се опитваш да ги преброиш. "Великите", които са най-продавани, са сравнително посредствени като писачи, а на добрите с интересни идеи в жанровете, повечето творения са им фантастика.

Пак ти казвам, ако си достатъчно голям фен да прочетеш всичките глупости, които е изписал около книгите, си е пълна срамота да не си ги прочел на Английски, ако можеш, и ти си единственият който губи.

@nit88 бих те посъветвал да започнеш с Мураками, но, според ника, клониш към правилната възраст за Юнг. :evil2:

Мнението беше редактирано от woopoo: 12.08.19 - 05:28

The music business is a cruel and shallow money trench, a long plastic hallway where thieves and pimps run free, and good men die like dogs. There's also a negative side.
0

• God Gave Rock 'N Roll
Научи българския първо, че ме е срам като те чета.
2

Преглед на мнениеHardrockMan, на 12.08.19 - 09:29, каза:

Научи българския първо, че ме е срам като те чета.

Благодаря за поредната демонстрация на инфантилност, тъкмо след като я споменах в предния коментар. :eusa_clap:

https://i.gr-assets....918l/122761.jpg

Намерих вчера доста красиво издание на ^ и мисля да го почна следобед.
0

• Фен на Холандеа
Средновековна хералдика
Автор: Георги Ковачев

Малко над 50% съм минал. По-скоро е като справочник с обяснения ми се вижда. Хубаво е че има доста обяснения с картинки. Първите 60 страници реално е книгата и след това са само илюстрации, като има и цветни.
0

• God Gave Rock 'N Roll

Преглед на мнениеwoopoo, на 28.09.19 - 12:14, каза:

Благодаря за поредната демонстрация на инфантилност, тъкмо след като я споменах в предния коментар. :eusa_clap:
...

Тоя па. :D За да знаеш перфектно чужд език, трябва първо родния да владееш до съвършенство. Очевидно е, че си леко далеко скаран с нашия, а за чужд направо не ми се мисли. Поне не се напъвай да изпъкваш, че нещата стават комични.
Дерзай. ;)
0

Потребителят е неактивен   erwesag 

• Регистриран: 17-June 06
Богат Татко, Беден Татко - Робър Кийосаки препорчвам го на хората, които искат да се насочат към пътя на успеха!
0

Потребителят е неактивен   emskia 

• Регистриран: 18-December 08
Чудодейната сила на водата
Автор: Анастасия Семьонова
0

• Фен на Холандеа
Прочетох "Мабиногион" и запомних, че във всяка келтска легенда се разказва за пирове, пирове и пак пирове ...
Сега съм на около 2/3 от Кибалион и все повече се надъхвам да започна да чета най-накрая Археометъра на д'алвейдър
0

Споделете тази тема чрез:

• (54 Страници) +
  • « Първа
  • 52
  • 53
  • 54
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login