Форум

Data.BG Форуми: Дискусия за промените в закона за въоръжените сили - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Дискусия за промените в закона за въоръжените сили За връщането на казармата и разиграването на хората

Анкета: За или против връщането на казармата (59 потребители са гласували)

За или против връщането на казармата

1. За (15 гласа [25.42%] - Преглед)

Процент от гласовете: 25.42%

2. Против (44 гласа [74.58%] - Преглед)

Процент от гласовете: 74.58%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf
Еми записвай се доброволец, никой не те спира. Само да не трябва ние да плащаме за да може някой да си играе на войници.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06
Мнението е изтрито от автора.

Мнението беше редактирано от rdimit: 04.08.18 - 17:29

0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05

Преглед на мнениеNightwind89, на 25.02.16 - 19:50, каза:

Що не направят референдом по въпроса...нали УЖ сме демокрация?
ПС:По документи съм студент....това значи ли,че ще ходя ? :D
Пс2:Те пари за граничарите нямат....та казарми ще издърват пак... :emote_focus:

Трудна работа!
Ей Славуца прави референдуми, от които може да се изкара некой лев :D
0

Потребителят е неактивен   yms 

• Регистриран: 08-April 04
  • Град:Варна

Преглед на мнениеBelovV, на 26.02.16 - 02:32, каза:

голям рев голямо нещо :D Нищо няма да ви стане от 2 месеца военно обучение. Дори и да не стане война е хубаво да знаеш как се държи автомат, а и не на последно място да се научиш на дисциплина. С 2 месеца няма да ви се обърка живота. Но наистина съм съгласен че не е за всеки. Който е хомосексуалист няма как да го караш насила. То дори жените са по оправни от такива индивиди :)

Като ти харесва , защо не си военен ?
Който иска да служи - и сега има възможност .
Ако за двадесет години не си се научил на елементарен ред и дисциплина , за два месеца няма да стане .

И защо се ограничаваме само с армията ?
Има недостиг на медицински кадри . Утре може да останем съвсем без тях , а това е опасно . Всички отиват на подготовка и като се наложи ги викат и почват да преглеждат , диагностицират , оперират , ....... :-)
И не е само медицината . :-)

Въобще , защо да ограничаваме идиотията , нека и дадем пълен простор за полет . :-)
4

Потребителят е активен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
казарма + комунизъм - разбира се.
казарма + демокрация - are you absolutely sure that's how it works :unsure:

далеч по-дълбоко е от гейове и мъжкари с пушки.
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

Потребителят е неактивен   BelovV 

• Регистриран: 02-July 08
  • Интереси:ПФК Левски

Преглед на мнениеyms, на 26.02.16 - 11:42, каза:

Като ти харесва , защо не си военен ?
Който иска да служи - и сега има възможност .
Ако за двадесет години не си се научил на елементарен ред и дисциплина , за два месеца няма да стане .

И защо се ограничаваме само с армията ?
Има недостиг на медицински кадри . Утре може да останем съвсем без тях , а това е опасно . Всички отиват на подготовка и като се наложи ги викат и почват да преглеждат , диагностицират , оперират , ....... :-)
И не е само медицината . :-)

Въобще , защо да ограничаваме идиотията , нека и дадем пълен простор за полет . :-)

тука не става въпрос "да ми харесва". Мен не ми харесва да ходя и на работа ама се налага. През първата световна война 150 000 българи умират защитавайки родината, а днешните путьовци се опъват на 2 месеца военно обучение.. Ама така е когато си възпитан с "културата" и песните на хора като Азис. Определено тоя свят не го виждам в дългосрочен план. За мен няма нещо по ненормално от тва двама мъже да отглеждат дете примерно. Не говорим за мъжкари тука недейте да преекспонирате нещата. Става въпрос за нормални ценности.
1

Потребителят е неактивен   fenyks 

• Регистриран: 07-June 12
Къде ще ги обучават?В моя град изравниха казармата със земята.По другите градове също.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   thebluegodgonzo 

• Регистриран: 14-March 07
  • Град:Варна Отбор: Левски 1914

Преглед на мнениеBelovV, на 26.02.16 - 14:13, каза:

тука не става въпрос "да ми харесва". Мен не ми харесва да ходя и на работа ама се налага. През първата световна война 150 000 българи умират защитавайки родината, а днешните путьовци се опъват на 2 месеца военно обучение.. Ама така е когато си възпитан с "културата" и песните на хора като Азис. Определено тоя свят не го виждам в дългосрочен план. За мен няма нещо по ненормално от тва двама мъже да отглеждат дете примерно. Не говорим за мъжкари тука недейте да преекспонирате нещата. Става въпрос за нормални ценности.

Не сме началото на 20 век, когато войните се решават от смелостта на нападащите "на нож", в днешно време ти трябват разузнаване, технологии и бойна техника.
0

• Скаузър
Т'ва "Дон Кихот" неслучайно е не чак толкова добре оценено в БГ :!:

0

Преглед на мнениеBelovV, на 26.02.16 - 14:13, каза:

Това , че са избити сто и петдесет хиляди и още десетки и стотици хиляди са осакатени , повод за национална гордост ли е ?
Ако е така , то най - горди трябва да са Германия и СССР през Втората Световна Война . Ама ми прави впечатление ,че малко или много ги е срам от това .

Наборни " войници " с два , три , пет , .... месеца подготовка стават само за пушечно месо . Такива бяха и тези преди да отменят наборната служба - те даже служеха години . Така , че съвсем спокойно вместо да чакаме можем да ги направим на " кайма " още сега . Например - строяваме ги , теглим жребий и ..... " на нас хора без късмет , не ни трябват " . Абсолютно същото е .

По въпросът за Азис и " геювите " - " аб - со - лют - мо " .
Такива ги оправят само падни , стани , падни , стани , атом отгоре , атом отдолу , атом отвсякъде , боядисай асфалтът , подреди бордюрите , избръсни портретът на Бойко , .....
Да видим после дали няма да обърнат пак " резбата " на нормална . Обаче няма " па - тре - о - ти " в таз държава . " Ей за туй няма да са опрайм " .
Те така . :-)
А , между другото - защо само Азис ? Тези които гледат например ц****е на ДесиСлава , няма ли да ги превъзпитаме или те са " истински мъже " , защото гледат ц**и ? :-)

И най - главното - ти записа ли се в армията или резервът ? За всички желаещи да станат " мъже " има тази възможност и в момента , и даже плащат . Но нещо желаещи ..... тц , обаче пък радетели другите да служат - бол . :-)

Мнението беше редактирано от yms: 26.02.16 - 17:28

2

ми да повод за национална гордост е защото така се запазва целостта на държава, вместо след това да ни разкъсат както Югославия. Добре че не са разсъждавали като теб иначе България днес нямаше да я има, поне не и в сегашния й вид.

Гонзо, целта на това обучение най-вече е да те възпита да обичаш земята си, а не толкова че ще ходиш на война. Като стане война някои хора винаги могат да изберат да се скрият с женски дрехи на тавана. Никой няма да ги спре.
0

Преглед на мнениеBelovV, на 26.02.16 - 15:04, каза:

ми да повод за национална гордост е защото така се запазва целостта на държава, вместо след това да ни разкъсат както Югославия. Добре че не са разсъждавали като теб иначе България днес нямаше да я има, поне не и в сегашния й вид.

Гонзо, целта на това обучение най-вече е да те възпита да обичаш земята си, а не толкова че ще ходиш на война. Като стане война някои хора винаги могат да изберат да се скрият с женски дрехи на тавана. Никой няма да ги спре.

Ами добре , гордей се . Предполагам си наясно кои загиват първи на война , че загубата на всеки един е невъзвратима и до какво води всичко това в последствие .
Аз няма как да съм горд , че сме допуснали сто и петдесет хиляди наши граждани да бъдат избити . За осакатените дори няма да отварям дума . И няма как да се гордея и съглася с подобни планирани бъдещи " хекатомби "

Мнението беше редактирано от yms: 26.02.16 - 15:16

0

Потребителят е неактивен   thebluegodgonzo 

• Регистриран: 14-March 07
  • Град:Варна Отбор: Левски 1914

Преглед на мнениеBelovV, на 26.02.16 - 15:04, каза:

Патриотизъм се възпитава в училище и в семейството, няма и как да се възпита принудително като те измъкнат от работа да ходиш няколко месеца някъде против волята ти, да не говорим колко милиони ще струва всичко това. Аз как съм патриот и обичам родината си, като не съм ходил в казарма?
0

Преглед на мнениеthebluegodgonzo, на 26.02.16 - 15:22, каза:

........ Аз как съм патриот и обичам родината си, като не съм ходил в казарма?

По зададеният критерий :
Ами не си . Най - вероятно не си и " истински мъж " , а си от онези " зализаните и гелосаните " . :-)
0

Ти може и да си патриот обаче ти не си всички.
Германците защо прозивеждат качествени стоки? Ами защото са дисциплинирани и железни. От дисциплината само положителни неща могат да се извлекат.

yms, добре спокойно ти няма да ходиш :) Разбрахме че имаш много по-важни неща за правене - примерно да висиш по кафетата, пред тв/компютъра, да късаш салфетки в чалготеката и т.н. Все доста смислени неща :)
0

• Скаузър
вместо да покопаш малко канафки за родината.

1

Преглед на мнениеBelovV, на 26.02.16 - 15:36, каза:

Ти може и да си патриот обаче ти не си всички.
Германците защо прозивеждат качествени стоки? Ами защото са дисциплинирани и железни. От дисциплината само положителни неща могат да се извлекат.

yms, добре спокойно ти няма да ходиш :) Разбрахме че имаш много по-важни неща за правене - примерно да висиш по кафетата, пред тв/компютъра, да късаш салфетки в чалготеката и т.н. Все доста смислени неща :)

От " Arbeit nach frei " се извлича дори повече . :-)

" Чекай , чекай малко " . Не беше ли ти този , който в друга тема обясняваше " яките " начини за забавление у нас - защото " западняците " са много задръстени - и колко сме " готини " , защото пием много ? И се удивляваше как може една разходка да е по - смислена от това ? :-)

И да , аз няма да ходя , но и нямам намерение да допусна да губят времето на детето ми с подобна глупост , така както са загубили моето .
И да много си прав , че имам доста по - смислени неща за правене от това в името на " патриотизмът " да боядисвам бордюри и да " щурмувам " баирите . :-)

Мнението беше редактирано от yms: 26.02.16 - 17:12

4

само че пропускаш нещо много важно. Ти не си критерий. Как по-точно няма да го допуснеш? Гласуват го закона, приемат го и е факт. Ти какво ще направиш? Като толкова искаш да определяш съдбата на българите влез в политиката. Или пък просто остави на по-умните от теб да решават.
0

Преглед на мнениеBelovV, на 26.02.16 - 18:21, каза:

само че пропускаш нещо много важно. Ти не си критерий. Как по-точно няма да го допуснеш? Гласуват го закона, приемат го и е факт. Ти какво ще направиш? Като толкова искаш да определяш съдбата на българите влез в политиката. Или пък просто остави на по-умните от теб да решават.

Не съм . И нямам намерение да решавам бъдещето и съдбите на всички , за разлика от други .
Знам , че все още има много желаещи да " сгърчат " всеки друг , дори само за " кеф " или , защото някой някога е " сгърчил " тях , обаче .... сме 2016 не 195 / 6 / 7/ 89 . :-)
Какво мога да направя за детето си ли - възможности бол . Това обаче е моя грижа - не се притеснявай . :-)

Ах да , " умните " и " красивите " - като ги видя и чуя по пресконференциите буквално се " подтискам интелектуално " и всякак , и си " скубя косите " защо не прочетох само предговорът към " Винету " . :-)
2

Потребителят е неактивен   ruseff 

• Регистриран: 19-December 08
До тук в темата, след като изчетох всички постове.(някои по повече от един път) :8)
Съгласие има за:
1- На България и трябва в сегашната ситуация по-силна Армия и изобщо - по адекватни за ситуацията въоръжени сили.

2.- Старата "казарма" от соца не е това, което ни трябва в момента.Тя, БеНеАто на НъРъБъто от това време беше силна само срещу собствения си народ.Беше важна част от репресивния апарат на партията.

3.- Никой в горните постове не предложи по модерен и съвременен вариант за подобряване на въоръжените ни сили и сигурността.Ама НЕ тая сигурност която ни идва от НАТО, а тази -- която ние можем да дадем и да си осигурим.

4.- Абсолютно сигурно е и е очеВАДНО, че дискусията за казармата, която се разгаря в медиите и нета е долен пиар и не е добронамерена, доколкото се отнася за сигурността на страната.Някой си търси дивиденти за политическата импотентност, заради която ще изхвръкне от парламента.
0

Споделете тази тема чрез:

• (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login