Форум

Data.BG Форуми: САЩ днес и бъдещето на страната - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (158 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

САЩ днес и бъдещето на страната

Потребителят е неактивен   bgzulunation 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 24-April 07
  • Град:New York - New Jersey
  • Интереси:Пуснал съм петиция до Белия Дом защо нямам приятелка, споко!
Това ми напълни душата аз не исках да кажа такова мение понеже аз живея тук и няма шсе едно съм пристрастен.
Обаче какво да рпашим с Джими Картър?
https://www.youtube....h?v=PUGqunu9dBQ
Ако някой тук изкаже мнение че подобни на него заслужава да изчезнат от лицето на Земята може би ще.
Трябва да се реши какво да се праши.
Защо си нямам приятелка? Обаждайте се с отговори и предложения на гореща линия +12127348734, Отговорете правилно на въпроса сега и ще спечелите чисто нова маратонка на Naik ! Офертата е валидна до 28-ми февруари 2014, количествата са ограничени, звъннете сега!
0

Потребителят е неактивен   nedyalkor 

• Регистриран: 15-April 06
  • Град:София

Цитат

Критики срещу ЦРУ след доклада за спорните му практики (ОБЗОР)
10 Декември 2014 | 18:10 | Агенция "Фокус"

Тригодишното разследване на американския Сенат за използваните от ЦРУ практики при разпитите на заподозрени след атентатите от 11 септември 2001 г. завърши с доклад, който показва детайли не само за използваните методи, но и за усилията на ръководителите на ЦРУ във Вашингтон да прикрият случващото се. Според документа ЦРУ многократно е лъгало Конгреса на САЩ и чуждестранните си съюзници, опитвайки се да прикрие размера и жестокостта на своята глобална програма за изтезания.
В сряда Германия осъди американското централно разузнавателно управление за мъченията над затворници. Германските власти нарекоха тези методи на ЦРУ „нарушаване на демократичните ценности”.
Правозащитници искат наказания за виновниците за мъченията в ЦРУ
Организацията на обединените нации, както и няколко правозащитни организации, сред които Amnesty International” и “Human Rights Watch”, искат от администрацията на американския президент Барак Обама да подведе под отговорност виновните за мъченията в ЦРУ. Ръководителят на Amnesty international Стивън Хоукинс заяви, че данните от публикувания преди няколко дни доклад, според който американското правителство активно е използвало методи на мъчения, са ясни и виновните за тези престъпления трябва да бъдат изправени пред съда.
Американското правителство е „символ на тиранията над човечеството”. Това заяви в „Туитър” иранският върховен лидер Али Хаменей. Това е първата реакция на високопоставен ирански представител след публикуването на доклада на американския Сенат за дейността на ЦРУ, което е обвинено в използването на мъчения при разпитите на десетки свързани с „Ал Кайда” затворници.
Съветът на Европа приветства публикуването на доклада на американския Сенат за ЦРУ, като заяви, че документът потвърждава заключенията на европейската организация и на Европейския съд по правата на човека. Докладът, който уличава ЦРУ в прилагане на изтезания в борбата му срещу „Ал Кайда”, „потвърждава по-ранните доклади и заключения на Съвета на Европа и на ЕСПЧ относно тежките нарушения на човешките права в Европа”, заяви генералният директор на организацията Турбьорн Ягланд.
Ягланд приветства „прозрачността на доклада на американския Сенат и ясната декларация на президента на САЩ за това, че тези методи са останали в миналото”.
ЕС също приветства публикуването на доклада на американския Сенат, който потвърждава, че ЦРУ е използвало мъчения при разпитите на задържаните след атентатите от 11 септември 2001 година.
Говорителят на дипломатическата служба на ЕС приветства доклада като „положителен етап” и подчерта, че документът „повдига важни въпроси за нарушаването на правата на човека от страна на американските власти и агентите на ЦРУ”.
Жестокостите, които е извършвало ЦРУ, „противоречат на нашите ценности”. Това заяви президентът на САЩ Барак Обама след публикуването на доклада за спорните практики, до които е прибягвала разузнавателната агенция в годините след атентатите в САЩ през 2001 година.
В свое интервю Обама заяви, че ще положи усилия, за да „направи така, че тези методи да не бъдат използвани никога отново”.
Сенатът на САЩ публикува доклад, в който беше разкрито, че през 2002 година ЦРУ е започнало да използва изтезания при разпитите на заподозрени в тероризъм. Тези практики са били използвани в тайни места за лишаване от свобода в Азия и Източна Европа.
Бивши служители на администрацията на Джордж Буш-младши и бивши агенти на ЦРУ отхвърлиха заключенията на доклада за използването на мъчения и заявиха, че практиките са „довели до разкриване на информация, която е помогнала за предотвратяване на нападения”.
Според бившия шеф на ЦРУ Джон Бренън информация, получена при подобни разпити, е помогнала за ликвидирането на Осама бин Ладен през 2011 година. Това твърдение обаче беше опровергано от доклада.

незнам, немога, някой партий, комуникаций, пребирам се, вище, наще, дойдът, влиая, шляа, разстение, възстание, зграда, збор, свадба, удобрявам, осамотение, обождам, охажвам, вишo образувание, продалжете на право, това е за сега, в къщи, удома, батерий, деба, тряя, няя
0

Потребителят е активен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf
Критики, бла бла. Как очакват да се разпитва ненормален фанатик с основна цел да извършва терористични атентати?

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   usaeagle 

• Регистриран: 17-August 14
Терористите и комунистите не са хора и нямат права! Имат само задължения: ДА НАПЪЛНЯТ МОРГИТЕ, И ЩЕ ГИ НАПЪЛНЯТ!
0

Потребителят е неактивен   getwoll 

• Регистриран: 28-March 08

Преглед на мнениеbntbntbnt, на 06.09.14 - 16:04, каза:

Тази тема е супер абсурдна... Ние нашата страна не можем да оправим, а вие сте седнали да обсъждате вътрешните работи на САЩ, че даже и експертни съвети давате, при положение, че едва ли някой живее там :D

Чудно защо има толкова теми за Русия, нищо че никой от сините и червено тролчета живее там, но за САЩ естествено няма смисъл да се коментира ... оФФФци бол. :D

Цитат

Критики, бла бла. Как очакват да се разпитва ненормален фанатик с основна цел да извършва терористични атентати?

Както някой ден ще "разпитват" децата ти. Не че ти го пожелавам, но ще е хубаво да имаш личен опит преди да оправдаваш всичко, което прави ЦРУ/УС гов. и т.н.

Мнението беше редактирано от getwoll: 11.12.14 - 00:15

0

Преглед на мнениеgetwoll, на 11.12.14 - 00:13, каза:

Както някой ден ще "разпитват" децата ти. Не че ти го пожелавам, но ще е хубаво да имаш личен опит преди да оправдаваш всичко, което прави ЦРУ/УС гов. и т.н.

Ей сега тръгнах да създавам и възпитавам Али Баба, да го уча да прави бомби и да опитва да тероризира цивилизованото население.
Разкри ме!

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Преглед на мнениеHenryi, на 11.12.14 - 00:50, каза:

Ей сега тръгнах да създавам и възпитавам Али Баба, да го уча да прави бомби и да опитва да тероризира цивилизованото население.
Разкри ме!

Палестинецът и мед. ни сестри от Либия и те са Али Баба нали ... ако детето ти го обявят за Али Баба едва ли ще приказваш така, ама то всичко се връща. :emote_drinks:

---
Полицейската бруталност в САЩ отдавна се вихри безнаказано.
Преди седмици убиха дете, което си играе с пистолет-играчка. Видео.
Не знам дали са го възпитали да бъде "Али Баба", но ако твоето дете го гръмнат за 2 секунди не се оплаквай после - превенция против деца-терористи ...

Мнението беше редактирано от getwoll: 11.12.14 - 01:08

0

Преглед на мнениеgetwoll, на 11.12.14 - 01:02, каза:

Палестинецът и мед. ни сестри от Либия и те са Али Баба нали ... ако детето ти го обявят за Али Баба едва ли ще приказваш така, ама то всичко се връща. :emote_drinks:

Нищо не се връща и определено нямам планове да отглеждам дете с желания да ходи да живее в каменната ера с диваците. Все едно да отидеш при брадатия дявол или кимчовците и да се оплакваш, че ти се случват лоши неща :D

Мнението беше редактирано от Henryi: 11.12.14 - 01:20

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Преглед на мнениеHenryi, на 11.12.14 - 01:19, каза:

Нищо не се връща и определено нямам планове да отглеждам дете с желания да ходи да живее в каменната ера с диваците. Все едно да отидеш при брадатия дявол или кимчовците и да се оплакваш, че ти се случват лоши неща :D

Всичко се връща, не се бой, отглеждай си каквото искаш. Полицейското насилие в САЩ е факт, хората протестират и искат нещата да се променят. Нечовешките мъчения на ЦРУ също са факт. Живей си в измисления свят, твойта отдавна е ясна, изпята песен си. Другите поколения ще мислят, твоето очевидно не е такова. :)
---
Продължавай да коментираш 1/10 от коментарите ми като типичен трол, който коментира само това което му е изгодно и му позволява да троли. Естествено видеото с убийството на 12-годишното дете за 2 секунди не е от тази част. Тролска му работа. :D

Мнението беше редактирано от getwoll: 11.12.14 - 02:15

0

Мога да коментирам каквото и когато пожелая. Обяснение не ти дължа.
Ти си доказал, че не възприемаш. Просто си изпяваш глупостите, опитваш се да прехвърляш диагнозата си на останалите потребители и до там.

Аз не се боя, а няма и от какво. Съмнява ме да си имал предвид обикновена "вендета", а приказките с кармата може да ги пробваш при сектантите и етк вярващи общности.

Другото е въпрос на гледна точка. За мен ЦРУ не са направили нищо нередно в случая, а даже са обратното. Смешно е, че се реве как помощника на осама е бил оставян на студено, а организатора на 11 сеп му е симулирано удавяне.
Това е моята гледна точка и не ангажирам никого с нея.

Политика на полицейско насилие или расова сегрегация/дискриминация - няма. Може да има отделни инциденти в които даден служител на реда е извършил нарушение. Това обаче е рядкост. При повечето от инцидентите за които протестират в момента, съответните органи приеха всичко за протекло по реда на нещата.

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Регистриран: 15-September 08
За Русия не давам 5 пари... А 5 пари, обърнати в рубли тия дни са нещо релевантно :D

Единственото, което ме интересува е Русия да не се бърка в държавата ни, да не ни предлага "изгодни" енергийни проекти със 1245345 милиарда евро печалба за 10 години. И да спре да плаща на гадните тролове или поне да инвестира в образованието им, защото са тъпи. Както всички знаем, Русия директно е писала закони, които са били внасяни и подкрепяни от двете руски подлоги БСП и Атака.

Това чужда държава да ти пише закони е просто...

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 11.12.14 - 11:10

0

Потребителят е неактивен   NextG 

• Регистриран: 03-March 04
  • Град:Не знам ама е тъмно...

Преглед на мнениеHenryi, на 11.12.14 - 05:08, каза:

Политика на полицейско насилие или расова сегрегация/дискриминация - няма. Може да има отделни инциденти в които даден служител на реда е извършил нарушение. Това обаче е рядкост. При повечето от инцидентите за които протестират в момента, съответните органи приеха всичко за протекло по реда на нещата.

"Отделен инцидент"

"Отделен инцидент"

"Отделен инцидент"

Това само от последния месец

....

Доста често се подиграваш на хората тука, дали не живеели в някакъв си техен измислен свят.
Мисля че е удачно в случея да ти се зададе същия въпрос.

Мнението беше редактирано от NextG: 11.12.14 - 13:14

0

Преглед на мнениеNextG, на 11.12.14 - 13:09, каза:

"Отделен инцидент"

"Отделен инцидент"

"Отделен инцидент"

Това само от последния месец

....

Доста често се подиграваш на хората тука, дали не живеели в някакъв си техен измислен свят.
Мисля че е удачно в случея да ти се зададе същия въпрос.

Глупости, щом тролът ти казва че са рядкост, значи е така. :emote_drinks:

Цитат

Това чужда държава да ти пише закони е просто...

Васал. Както 90 % от законодателството ни се пише в Брюксел. Васална работа.

Мнението беше редактирано от getwoll: 11.12.14 - 17:19

0

Как ще е рядкост? Ежедневие е естествено. Да има три "инцидента" от последния месец в държава гонеща 350 млн и с близо 1 млн служители на реда? уоу.. то май се случва на всяка пряка и при всяко мигване.

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Абе не е като Русия. Там срещу всяко недоволство държавата праща армията и стреля на месо :D

Русия не е Украйна. Независимост за отделни територии е немислимо :D

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 11.12.14 - 18:35

0

Зарежи я тази раша в тази тема. Направили са си тема да разнищват работите в САЩ. Нека да ги оставим и да видим до къде ще стигнат :D
Кремълските бандити ги обсъждаме достатъчно в другите теми.

--
Иначе ще ми е доста смешно да прочета коментарите им за една темата от преди година. Става въпрос за случая в който застреляха един циганин(16 годишен) докато обираше депо в Подуяне. Тогава циганите се опитаха да го линчуват и протестираха за "справедливост".
Интересно дали и тогава са защитавали циганите и са твърдели как охранителя е действал неправомерно? Или само когато става дума за Фергюсън сме на такова мнение? : )))

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Аз преди го бях казал.

Атакистите и комунистите се правят на големи хуманисти, когато стане дума за за малцинствата в САЩ. Там негрите ги бият :D
Ама стане ли дума за нашите малцинства... Да ги избесим, да ги изселим и т.н. :D

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 11.12.14 - 19:06

0

За страна, която има претенции да е много "демократична" и "развита" да убият дете за 2 секунди определено си е постижение. Троловете сигурно изпадате в еуфория.

Ограничени хорица сте и това е. Тролчета, за които е немислимо да не са сервилни към някого. Заради такива амеби България винаги оправдава, винаги защитава, вечно следва "големите", едните тролове ще оправдават руската енергийна зависимост, другите ще оправдават некадърните и алчни ЕРП-та. Получовеци, полуоФце ... симбиоза между некадърна комунистическа пропаганда/ дебилно мислене / ежедневно консумиране на МкДоналдтс - неочаквано деградирала комбинация... ефектът може да бъде наблюдаван с невъоражено око, като за по - голяма консистентност се препоръчва постоянство и пълна липса на критичност. До 25 години резултатът ще бъде на лице :emote_focus:

Маде ин България ! ;)

Мнението беше редактирано от getwoll: 11.12.14 - 20:10

0

Потребителят е неактивен   NextG 

• Регистриран: 03-March 04
  • Град:Не знам ама е тъмно...

Преглед на мнениеHenryi, на 11.12.14 - 18:54, каза:

Иначе ще ми е доста смешно да прочета коментарите им за една темата от преди година. Става въпрос за случая в който застреляха един циганин(16 годишен) докато обираше депо в Подуяне. Тогава циганите се опитаха да го линчуват и протестираха за "справедливост".
Интересно дали и тогава са защитавали циганите и са твърдели как охранителя е действал неправомерно? Или само когато става дума за Фергюсън сме на такова мнение? : )))

Сериозно ли сравни българските цигани с американските чернокожи?
Все едно да сравниш Цар Киро с Обама. :emote_focus: :eusa_clap:

И не са само 3 инцидента за 1 месец, просто тези са най-ярко отркояващите се.
Покрай протестите има ежедневни случаи на полицейски произвол базиран на расова основа, ама няма да ти търся статия за всеки един. И без това не ги четеш, защото нали не е много удобно.
0

Значи ако е бг циганин имаш право да стреляш, но ако е американски негър - не? И двамата извършват обир?
Не само, че няма дискриминация, а точно обратното. От това ходене на пръсти са се олели в почти всички развити западни държави.

Преглед на мнениеgetwoll, на 11.12.14 - 19:43, каза:

За страна, която има претенции да е много "демократична" и "развита" да убият дете за 2 секунди определено си е постижение. Троловете сигурно изпадате в еуфория.

Ограничени хорица сте и това е. Тролчета, за които е немислимо да не са сервилни към някого. Заради такива амеби България винаги оправдава, винаги защитава, вечно следва "големите", едните тролове ще оправдават руската енергийна зависимост, другите ще оправдават некадърните и алчни ЕРП-та. Получовеци, полуоФце ... симбиоза между некадърна комунистическа пропаганда/ дебилно мислене / ежедневно консумиране на МкДоналдтс - неочаквано деградирала комбинация... ефектът може да бъде наблюдаван с невъоражено око, като за по - голяма консистентност се препоръчва постоянство и пълна липса на критичност. До 25 години резултатът ще бъде на лице :emote_focus:

Маде ин България ! ;)

Преди 1 година имах 5 ца от тотото. Тогава изпаднах в "еуфория". Нз за как е при теб, но мен лично е невъзможно събитие нямащо нищо общо с мен(или отражение върху мен) и моя живот, да създаде чувство за еуфория.

Иначе виждам, че показваш добри познания спрямо "троловете". От собствен опит ли говориш? :evil2:

---

Цитат

Джон Бренан: Данните, получени от ЦРУ с помощта на насилие помогнаха за унищожаването на Осама бен Ладен

Вашингтон. Данните, получени от ЦРУ с помощта на насилие спрямо заподозрени за тероризъм са помогнали за унищожаването на лидера на „Ал Кайда” Осама бен Ладен, заяви ръководителят на ЦРУ Джон Бренан, предаде РИА Новости.
„Информацията, получена чрез такива средства, беше много полезна за откриването на бен Ладен”, заяви Бренан.
„Вие знаете, че аз бях против обнародването на информацията, която ви стана известна. Има различни гледни точки относно използването на тази информация. Но тя имаше ефект. За всеки случай ние ще анализираме информацията от доклада”, добави той.
Във вторник комисията по разузнаването към американския Сенат публикува част от доклад, в който се съобщава за редица злоупотреби в ЦРУ по времето на президента Джордж Буш-младши (2001-2009).

Мнението беше редактирано от Henryi: 12.12.14 - 02:48

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Споделете тази тема чрез:

• (158 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login