Форум

Data.BG Форуми: Израел - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (33 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Израел арабско-израелския конфликт

Потребителят е неактивен   bgzulunation 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 24-April 07
  • Град:New York - New Jersey
  • Интереси:Пуснал съм петиция до Белия Дом защо нямам приятелка, споко!
Ш израшел жишечт много араби който са какшото си искат:
http://en.wikipedia....izens_of_Israel

Jews in Plaestine:
http://en.wikipedia....alestinian_Jews
(no more then 10 000)
Защо си нямам приятелка? Обаждайте се с отговори и предложения на гореща линия +12127348734, Отговорете правилно на въпроса сега и ще спечелите чисто нова маратонка на Naik ! Офертата е валидна до 28-ми февруари 2014, количествата са ограничени, звъннете сега!
0

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Регистриран: 15-September 08
На всички стана ясно, че международното право никой не го спазва... Не знам какво се възмущавате.

Утре Ердоган може да реши, че се чувства длъжен да защити турското малцинство в България и да превземе Южна България по примера на някои свои източни колеги...

И хоп, война и на Балканите...

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 13.08.14 - 22:33

0

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

Преглед на мнениеNextG, на 13.08.14 - 22:12, каза:

Писна ми да пиша едно и също.
За последен път - как може човек "да си живее живота" в условия на етническо прочистване?
Това че не са спирали да бъдат атакувани не е вярно. За сметка на това обаче е вярно, че са в постоянен процес на застрояване на Западния бряг и Газа, независимо от това кой живее там в момента.

Никъде не съм написал, че евреите трябва просто да изчезнат. Напротив, аз напълно разбирам и оправдавам тяхното право да живеят там в рамките установени от резолюциите на ООН. Рамки, нарушени още в годината на установяването им и които продължават да бъдат нарушавани и до днес.
Също така разбирам и оправдавам правото на палестинците да живеят там и да имат своя държава. Това право обаче им е отказано по най-брутален начин познай от кой.

Радвам се, че ще е за последен път.

1. Етническо прочистване не е имало и няма. Етническо прочистване имаше в Югославия и смятам разликите са очевидни.
2. Кога точно не са били атакувани?

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06
Мнението е изтрито от автора.

Мнението беше редактирано от rdimit: 03.08.18 - 09:23

0

Палестинците не са по слаби. Те са подкрепични от много принцоше и т.н. ш арабскич сшчт. Израел също но са много чошечки. Палестинците трчбша д победчт един път за да бъде изтрита еврейската популацич. Израел побеждаша шсеки пък за да оцелее. Аз не съм виждал по големи герой от ешрейте. Пълни фенове, кудос!
Защо си нямам приятелка? Обаждайте се с отговори и предложения на гореща линия +12127348734, Отговорете правилно на въпроса сега и ще спечелите чисто нова маратонка на Naik ! Офертата е валидна до 28-ми февруари 2014, количествата са ограничени, звъннете сега!
0

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf
Може ли да говориш за разбираем език?

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Още по тошово време бкп подкрепяше палестинската кауза, сега техните наследници също я подкрепят, както сърбите преди 15-ина години и руските терористи в Украйна.
Какво случайно "съвпадение" само.
2

В библичта е казано , нациийте които се обърнат срещу израел ще бъдат хшърлени във иама от пажар и ще има скърцане със зъби
0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06
Мнението е изтрито от автора.

Мнението беше редактирано от rdimit: 03.08.18 - 09:24

0

Потребителят е неактивен   gregg 

• Регистриран: 07-February 05

Цитат

Добавям ,че ционистите са виновни до ХАРП,Кемтрейлс,Масоните и Ран Ът.

Профанизацията и осмиването без възражения по същество е типичен котрадезинформационен похват. Най-често всичко подобно да се нарича "конспирация". Четете повече история и може някои неща да ви станат ясни.
1

Потребителят е неактивен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07
А ти като четеш история ,какво ти намекна ,че палестина е под ционистка окупация в момента ?
0

Потребителят е неактивен   NextG 

• Регистриран: 03-March 04
  • Град:Не знам ама е тъмно...

Преглед на мнениеHenryi, на 13.08.14 - 22:42, каза:

Радвам се, че ще е за последен път.

1. Етническо прочистване не е имало и няма. Етническо прочистване имаше в Югославия и смятам разликите са очевидни.
2. Кога точно не са били атакувани?

1: http://www.seamac.or...icCleansing.htm Единствената разлика е че на оцелелите от Косово им беше позволено да се върнат в домовете си. Единственото което ми остана да кажа е че е доста тъжно когато неудобната истина се отрича до последно, защото видиш ли накърнява нашия отбор. Интересното е че в този похват се обвиняват червените тролове в другите теми. ;)

2: Израел си застроява Западния бряг и части от източен Йерусалим съвсем преднамерено дори и след като имат траен мир с Фатах от 1995-та насам и никой не ги стреля от там. Ето го последния пример - http://www.theguardi...mes-settlements

Преглед на мнениеrdimit, на 13.08.14 - 22:50, каза:

@NextG, действията на Хамас и другите палестински терористи (активно подкрепяни от "цивилното" население, произвеждащо самоделни ракети Касам и др.) не са ли на етническа основа? Или палестинците са ни по-симпатични само защото са по слаби?
Човек, който винаги е живял в що-годе цивилизована държава, където човешките права са нещо като фетиш трудно може да приеме факта, че конфликтът между Израел и Палестина има само два възможни изхода - едната страна да бъде подчинена, или унищожена. Предлагам да помислиш върху това, преди да съдиш когото и да било.

Никъде и по никакви обстоятелства не съм оправдавал действията на Хамас. Техните действия обаче са като на беззъбо улично куче опитващо се та хапе питбул. Както казах и по-рано - повече хора измират дневно по пътищата и по строежите в Израел отколкот от палестинските ракети. Като ответната страна избива няколко стотин дневно бомбандирайки училища и болници...еми, извинявай...
Втория абзац нещо не мога да го разбера. Казваш, че единственото решение на конфликта е по-силната страна да избие/подчини по-слабата? Е, колкото и да мисля, стигам до заключението, че живея в глобалния свят на 2014-та, а не 1939-та в хитлерова Германия. И което е особено страшно, когато въпросната нация, извършваща тези неща се представя като някакъв вид пример за достоен стожер на свободата и демокрацията.

Преглед на мнениеHardrockMan, на 13.08.14 - 23:36, каза:

Още по тошово време бкп подкрепяше палестинската кауза, сега техните наследници също я подкрепят, както сърбите преди 15-ина години и руските терористи в Украйна.
Какво случайно "съвпадение" само.

В тоя раздел може ли да има една тема в която да не се говори за комунизъм, бкп, путин, русия и тн.?
Само питам, че не съм чел правилата на раздела, а като гледам темите и дейното участие на хората в тях май има правило във всяка тема да се говорят едни и същи неща. Тънкия намек, че съм наследник на комунист, защото осъждам циониските военни престъпления го подминавам. Въпреки, че подобна квалификация ми е обидна все пак статуса на модератор дава някои привилегии над обикновенните потребители с които явно трябва да се съобразявям ако искам да пиша в този форум.

Преглед на мнениеfightcska, на 14.08.14 - 00:35, каза:

А ти като четеш история ,какво ти намекна ,че палестина е под ционистка окупация в момента ?

А как се определя статуса на Палестина? Регион под добросъвестната протекция на Израел?
2

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог
Хм

Човека ви оборва супер адекватно. И е абсолютно прав за това което пише де.

От друга страна му отговаряте с подмятанки разни.

NextG, Не си длъжен да се съобразяваш с никого. Било то и МОДЕРАТОР. Ако смяташ, че е прекрачил граница, му го заявяваш директно.

Титлата не му дава права да обижда и т.н., а напротив. Точно обратното е.
2

Потребителят е неактивен   vanevski 

• Регистриран: 16-May 12
В изявление по израелската ТВ2, Махмуд Абас отчита като грешка на арабските държави неприемането на резолюция 181 на ООН за създаване на палестинска държава преди 64 години.Сега палестинците щяха да имат собствена държава,но омразата към Израел доведе палестинците до днешното плачевно състояние,за което вина имат предимно съседните арабски държави.
Същата вечер Хизбулла изстреля няколко ракети към израелски градове/за да докаже колко е "съгласен" с Абас . Веднага Израел отвърна с обстрел към Газа и изби няколко палестинеца. Запитан по Канал Две, как той може да допринесе "Хамас" да се съгласи с омиротворяване, Абас, който е бежанец от град в северната част на Израел, заяви: " оставете го на нас, и ние ще го решим " http://www.reuters.c...E79R64320111028
0

Хамас и другите чалми използват деца и училища за да плейснат мортари и тем подобни. Аз мисля че е виарно понеже возих наскоро двама палестинеца и те казаха че обичат смъртта а израелците обичат живота и това била основната разлика между двата народа.
А дали Израел си застроява територийка или не в спорна зона си е отделен въпрос

Мнението беше редактирано от bgzulunation: 14.08.14 - 11:44

0

Потребителят е неактивен   stormreaver 

• Регистриран: 03-May 06
  • Град:BG
Напоследък много паралели се правят и с това какво щяло да стане ако Турция реши да си вземе части от България ей тъй.

Ами ако живея в такъв район и изведнъж някакви турци дойдат и ми провалят живота и почнат етническо прочистване, и аз ще се самовзривя накрая в няква тяхна сграда, защо да ми пука.

А евреите сами са си поели риска, никой не ги е карал на сила да се заселват в Израел.

Които го е страх от мечки да не ходи в гората.

Мнението беше редактирано от stormreaver: 14.08.14 - 11:51

0

Преглед на мнениеNextG, на 14.08.14 - 02:53, каза:

А как се определя статуса на Палестина? Регион под добросъвестната протекция на Израел?

Въпроса ми е защо е ционистка ?
0

Потребителят е неактивен   NextG 

• Регистриран: 03-March 04
  • Град:Не знам ама е тъмно...

Преглед на мнениеfightcska, на 14.08.14 - 14:38, каза:

Въпроса ми е защо е ционистка ?

Ами баща му на Нетаняху какъв е?

Краен ционист с идеи за Велик Израел, който вкючва даже и Йордания.
Принципно избягвам да за съдя хората по техните родители, но политиката на Биби с нищо не показва, че възгледите на баща му са му чужди.
Съгласен съм, че ционизма е помогнал на евреите да оцелеят и да се запазят като народ в миналото. В днешно време обаче подобна крайна идеология е меко казано расистка и анти-хуманна. А когато една държава с практически неограничен оръжеен бюджет и етнически и териториален проблем се ръководи от такива хора се получават тези грозни военни престъпления, които наблюдаваме в момента.
Най-страшното в цялата история всъщност е че т.нар. "цивилизован свят" не просто толерира, но и официално финансира тази идеология.

Мнението беше редактирано от NextG: 14.08.14 - 15:17

0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог
Е то ако те не ги финансират и ПАЗЯТ, Израел вече нямаше да е на картата.

Новия свят ги е създал и си ги пази. При това съвсем умишлено са там. Да не да е щото са им много симпатични.
0

И на Меркел баща и е бил комунист ? Германия да не е комунистическа държава ? Все пак не мога да разбера за каква ционистка държава говорим когато на нейна територия живеят 1,5 милиона араби живеещи пълноправно заедно с евреите.Ционистите правят ли атентати срежу джамии на територията на Израел или по света ? Защото джихадистите правят срещу синагоги. В крайна сметка каква е изгодата на Израел да води война срещу палестинците освен за защити собственото си население (включително палестинците ,които бягат от Хамаз и емигрират в Израел) ?
Икономическа изгода ли има ? Политическа ?

Преглед на мнениеCHOSI, на 14.08.14 - 15:43, каза:

Е то ако те не ги финансират и ПАЗЯТ, Израел вече нямаше да е на картата.

Новия свят ги е създал и си ги пази. При това съвсем умишлено са там. Да не да е щото са им много симпатични.

Ако беше и на половината умен и образован колкото евреин ,нямаше да напишеш тая глупост.

Иначе виждяхме как СССР трябваше да се намесва ,че 7 милионния Израел щеше да помете всичките араби.Тогава пак ционистите им върнаха териториите.

Мнението беше редактирано от fightcska: 14.08.14 - 16:00

1

Споделете тази тема чрез:

• (33 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login