Форум

Data.BG Форуми: Проблем със субтитри от флашка - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Проблем със субтитри от флашка PANASONIC EM6E LED

Потребителят е неактивен   bigmaxxx 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 14-January 07
  • Град:Manchester
Здравейте, наскоро си купих нов телевизор, и викам да изгледам някой филм през флашката..
Първоначално не тръгваха никакви субс. Пробвах с конверт в няколко различни разширения но без ефект. (Subtitle Workshop)
Показаха се, но са на маймуница, освен че са прекалено малки. Търсих из нета и гледам че много марки имат сходен проблем но не намерих конкретно решение.

Ето снимки как изглежда:

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Сигурно разковничето е в ИСО-то? Има ли начин да се конвертират по исо?
0

Потребителят е неактивен   emilkap 

• Регистриран: 08-September 05
  • Град:София
пробвай така - отвори файла със субтитрите с Notepad -> File -> Save As... -> Encoding -> маркирай Unicode и запамети.
0

Потребителят е неактивен   asterixxxx 

• Регистриран: 15-December 04
Може ли там където пише "Кирилица (ISO8859-5)" да се смени на Windows-1251 или CP-1251.
Тествай и сподели.
0

Потребителят е неактивен   emollient 

• Регистриран: 07-December 04
  • Град:Габон
Има едно лесно решение. Преконвертираш филма с някоя програма като и задаваш да вгради субтитрите във видео файла. Аз използвам по-старата версия 10 на Total Video Converter или HD Total Video Converter 3.71 или GomEncoder или Allok Video Joiner. Можеш да си зададеш каква да е големината на буквите, а с първите три програми може да си зададеш и какъв цвят да са. Аз ги оцветявам в жълто, защото по-добре се виждат когато картината на екрана е много светла ( сняг или пустинни пясъци) :D
1

emilkap не се получи.

asterixxxx не, няма такива опции.

Има Unicode, но не ги показва през него.

emollient благодаря за насоката, но не ми се вижда особено "лесно" това решение. :) Загуба на прекалено много време за вграждане, и загуба на качество при конвертирането..

Писах на панасоник.бг, взеха че ми отговориха :)

Цитат

Уважаеми г-н ...

Благодарим Ви, че се свързахте с Центъра за поддръжка на клиенти на Panasonic.

Поддържаните видео формати са: AVI, MKV, ASF, MP4, FLV, 3GPP, PS, TS.

Предлагаме Ви да използвате конвертор за субтитри, което най-вероятно ще Ви реши проблема.
Файлове на субтитрите може да бъдат: srt; sub; txt, а формата им: MicroDVD, SubRip, TMPlayer.
За кодиране на символите определете ISO-8859-2.

Cубтитрите могат да бъдат вградени във видеофайла, или да бъдат във същата папка, като името на субтитрите, трябва да е еднакво с това на видеофайла.

Отворих Subtitle Workshop но не мога да разбера какво да направя, примерно къде е това за кодирането на символите по исо..
0

Потребителят е неактивен   emollient 

• Регистриран: 07-December 04
  • Град:Габон
Ето какво открих в Руската Wikipedia

ISO 8859 1 (лат.) • 2 • 3 • 4 • 5 (кир.) • 6 • 7 • 8 • 9 • 10 • 11 • 12 • 13 • 14 • 15 (€) • 16
Windows 1250 • 1251 (кир.) • 1252 • 1253 • 1254 • 1255 • 1256 • 1257 • 1258 • WGL4
Unicode UTF-16 • UTF-8 • список символов ( кириллица )

Това ме навежда на мисълта да се изпробва следното: Отвори субтитрите с Notepad и след това ги запамети като Text Document "txt" и Encoding UTF-8 ( Името на файла да е еднакво с името на видео файла ) Дано се получи :)
0

Не се получи, не ги разпознава изобщо..

Пробвах с различни конвертирания в горепосочените формати но не мога да налучкам "вярната комбинация"..
0

Потребителят е неактивен   emilkap 

• Регистриран: 08-September 05
  • Град:София
а други субтитри с друг филм пробва ли ?
тези тръгват ли на компютъра ?
0

Намерих решението май, само дето не мога да го разбера...

Тоя добър човек е написал скрипт за бърз и лесен енкодинг, само че аз не съм програмист и не разбирам какво да правя с тоя скрипт...
Моля някой запознат с тия неща да помогне.. :)
:emote_link: blog/python/konvertirane-na-tekstov-fajl-ot-edin-enkoding-v-drug/

не знам как да пейстна точния линк, отваря само профила му в датабг..
Ако вкарате тва в гугъл:
Конвертиране на текстов файл от един енкодинг в друг
ще ви изкара резултат, блог от Венелин Стойков

Драснах един имейл и на човека, ако отговори ще споделя..

Мнението беше редактирано от bigmaxxx: 10.04.14 - 23:53

0

Според Википедията енкодинг ISO/IEC 8859-2 е само за латински езици. Предполагам, че буквичките са български, на кирилица и съответно няма как да присъстват в тоя енкодинг. С две думи няма как да се извадят български букви.

Страницата във Викито: http://en.wikipedia..../ISO/IEC_8859-2

ISO/IEC 8859-5 има и кирилица.
Гледам и EditPad Pro има варианти да конвертира енкодинга, но не съм го ползвал. http://www.editpadpro.com/unicode.html
1

Благодаря asterixxxx! :)

Имамe сериозен напредък, конвертирах ги с EditPad Pro в ISO 8859-5 и се показаха на кирилица!
Сега остава да разгадая как да ги удебеля, уголемя и им сложа сянка. Много е дребен шрифта.

Публикувано изображение

Ако пича със скрипта ми даде отговор с по-лесно решение, ще пиша пак.

Мнението беше редактирано от bigmaxxx: 11.04.14 - 00:59

0

Честито с енкодинга.
За големината и цвета няма ли някъде настройка по менюто на телевизора. Ако няма опитай по тъпия начин. Отваряш файла и му сменяш фонта на по-голям сайз, примерно 30-40 pts. Не забравяй Save накрая.

Мнението беше редактирано от asterixxxx: 11.04.14 - 06:33

0

В менюто на телевизора няма, а с размера на фонта пробвах но не се получи. Но ще опитам пак..

Човека за който споменах (с енкодинг скрипта) ми е отговорил на имейла и е дал подробни указания какво и как се прави с този скрипт.

Цитат

За да може да се подкара скрипта който съм написал трябва да има инсталиран Python.
Инсталационният файл на Python може да се свали от https://www.python.org/downloads/ за предпочитане последната версия (3.4.0).

Предполагам че си с Windows така, че след инсталацията ще имаш една директория "C:\Python34\Scripts". В нея трябва да се виждат разни файлове от типа на "easy_install.py", "pip.py" и подобни. В тази директория трябва да свалиш този файл https://gist.githubu...ert_encoding.py (това е скрипта който съм показал в статията си)

Предполагам, че няма да може да се оправиш с Command Prompt-a на Windows за това може да направиш един файл (с Notepad) в същата тази директория (C:\Python34\Scripts), който да се казва convert_encoding.cmd със следтното съдържание:

@echo off
C:\Python34\python.exe C:\Python34\Scripts\convert_encoding.py %*

След като имаш този файл може да отидеш до папката в която ти се намира файла със субтитрите да кликнеш с дясното копче, докато държиш натиснат клавиша Shift, върху файла със субтитрите и да избереш "Open with -> Select a program.." (или нещо подобно, не се сещам как точно беше, а и нямам Windows пред мен). Трябва да ти се отвори един прозорец в който има бутон "Browse..". Кликаш на този бутон и трябва там да избереш файла който създате (C:\Python34\Scripts\convert_encoding.cmd).

След като си извършил тези процедури от тук нататък когато трябва да конвертираш субтитри само кликаш с дясното копче върху файла на субтутрите и избираш "Open with -> convert_encoding.cmd"

Ще се появи нов файл със същото име но в края на името ще пише iso-8859-5. Например ако оригиналният файл се казва "Gravity.srt" то новият файл ще се казва "Gravity.iso-8859-5.srt". Това е файла който трябва да си копираш на флашката, като след това го преименуваш да е със същото име като името на видео файла.

Изглежда надеждно, но още не съм го пробвал. Затова ще поясня това което пробвах и се получи.

1, Инсталирате програмата "EditPad Pro" и я отваряте
2. Зареждате избраните субтитри (става и с провлачване)
3. В менюто горе в програмата избирате "Convert", а от падащото меню "Text Encoding".
4. В прозореца койото се отвори, в полето "New Encoding" избирате "ISO 8859-5 Cyrillic" и натискате ОК.
5. Маркирате всичко в текстовия файл/субтитрите (Ctrl+A). Отново цъкате "Convert", а от падащото меню "To Uppercase".
Това ще направи всички букви от субтитрите ГЛАВНИ, което ще подобри визията им на екрана на вашия телевизор.
6. File --> Save
7. Имената на Субтитри файла и Видео файла трябва да бъдат еднакви!
Пример: Gravity.2013.1080p.srt & Gravity.2013.1080p.mkv

При мен се получи, уточнявам - на Panasonic Viera.
Ще продължа да търся вариант за уголемяване на шрифта.

:emote_dirol:
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05

Преглед на мнениеbigmaxxx, на 11.04.14 - 21:34, каза:

При мен се получи, уточнявам - на Panasonic Viera.

Да те светна, Panasonic Viera са вероятно 500-600 модела, поне коя година е, щото нищо не ти е вярно!
На моя, не е 2014 (срам :) ), а 2013 - има 25 кодови таблици най-малко.

А другото няма да оправиш, сори!
Ако изобщо мислиш да мъчиш телевизора с флашки, поне си купи за 3-4 кинта един USB удължител, рискуваш да разбиеш куплунга на телевизорчето, никаква гаранция няма да ти помогне.

Начините са два - Format Factory, убийствена програма, трябва да се поизучи, но върши чудеса. Избираема големина на субовете - 5 размера, ползвам предпоследния.
За съжаление работи много бавно, заема процесора на 99% и не става много за всекидневна употреба.

Вторият начин се използва по света, казва се DLNA, виж:
http://forums.data.b...owtopic=2165485

Прочети го бавно, инсталирай си двата сървъра и давай газ.
Виж и още инфо по въпроса, нета е пълен!
0

Преглед на мнениеgolemsmeh, на 10.06.14 - 03:14, каза:

Да те светна, Panasonic Viera са вероятно 500-600 модела, поне коя година е, щото нищо не ти е вярно!
На моя, не е 2014 (срам :) ), а 2013 - има 25 кодови таблици най-малко.

Модела съм го написал в описанието на темата. Четете ги малко тия описания...
И моят е 2013, какъв срам? Да не съм я отворил тая тема за да се хваля? хах...
Моя е евтин батка (600лв), не е от 1000-2000лв., ти явно си по-тежък и бичиш с тв от 3-4 бона? Айде, похвали се де... :))

Как да разбирам "щото нищо не ти е вярно!" ?

За другите неща - благодаря, вече си реших проблема с Едитпад.

Мнението беше редактирано от bigmaxxx: 01.04.15 - 17:22

0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login