Форум

Data.BG Форуми: Колко ще струва да си направя къща? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Колко ще струва да си направя къща?

Потребителят е неактивен   vankata3 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-April 17
  • Град:Русе
Здравейте пичове,Христос Воскресе!,от много време искам да имам собствена къща,със моята приятелка все още живеем при майка ми и баща ми и искаме вече да си имаме наше място,понеже има толкова голямо място във двора ни 150-200 квадрата,имам идея точно до къщата на баща ми да си направим собствена около 100 квадрата,понеже сме във хубав квартал и не искаме да се местим от тук,пък и да се купи земя ще струва много пари а не всички са богати.Искам да знам хората които имат опит или се занимават със строителство да ми дадът някой друг съвет и да помогнат.От русе съм и може да ми предложите фирми които са коректни,и според вас колко пари ще ми стигнат за около 100 квадрата?
0

Потребителят е неактивен   vkkten 

• Регистриран: 26-May 06
  • Град:Пловдив
около 20-30хиляди евро.
0

Потребителят е неактивен   vekarata1 

• Регистриран: 05-October 14
  • Град:Бургас
Потърси сглобяеми къщи. Преди съм срещал 400-500 лв./ m2
0

Потребителят е неактивен   zemonti 

• Регистриран: 12-January 03
  • Град:Монреал
За да си направиш САМ къща трябва да помислиш дали ще се справиш със следните неща:

Да изкопаеш за основи и извозиш земята.

Да излееш основи.

Да изградиш конструкция с подове, стени, стълби, изолация, прозорци...

Да изградиш водопровод.

Да изградиш ел система

Да изградиш отоплителна система

Да направиш покрив

Да узакониш всичко това

Изобщо, работата е толкова сложна, трудна и скъпа, толкова неща могат да се объркат катастрофално, може да ти отнеме толкова години, че по-добре се обърни към строителна фирма.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.

Zemonti
0

Zemonti,Да искам строителна фирма да се заеме със всичко това,понеже ще бъде новата къща точно до тази във която живеем сега нали това ще помогне за ел инсталацията и водопровода,предполагам може да се счита като предимство.Мога да отделя от 20 до най много 30 хиляди и това е без обзавеждането, няма как да дам 60 хиляди както писа колегата горе че то по добре да си взема готов апартамент и все пак говорим за най много 100 квадрата може и по малко.Относно сглобяемите къщи незнам нищо а не мисля че са толкова надеждни може и да греша въобще за всичко трябва много да се помисли.
0

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 02-January 05
Питането ти е толкова разтегливо, че трудно ще получиш еднозначен отговор.
Първо тази къща на един етаж ли ще бъде или два, то ест за да се прецени РЗП.
Първата стъпка са планове на същата.
След това съгласуване на същите и заверяване в общината.
След това издаване на разрешително на строеж.
Това е една гадна и разточителна процедура, която в най-добрия вариант може да се затвориш до около 6000лв.

След това същинските строителни работи е хубаво с изпълнителите да се пазариш на свършена работа, а не надница.

... нещата са адски много и ако трябва да затворим нещата, то 100кв.м., на един етаж от първа копка до ключ си приготви едно 100 000лв.
0

Да на един етаж ще бъде,със тези суми направо ме оставихте без думи,знам че ще отидат доста пари ама чак толкова ако са ще трябва да имам и план Б
0

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07
  • Град:Варна
Ето ти план Б - вложи си парите в ремонт на сегашната къща. Тя така или иначе ще остане за теб!

Мнението беше редактирано от sbojikravov: 16.04.17 - 19:42

Легендата гласи че колкото по голяма е цифрата срещу "Мнения: " толкова повече пораства пишката!
1

Потребителят е неактивен   avenger0795 

• Регистриран: 25-June 13
http://forums.data.b... - виж втория пост на тази тема.

Ако избереш варианта със сглобяемата къща,ти трябва място,което имаш и фундамент т.е основата,оттам нататък фирмата,която ще я сглобява,ще се занимава с останалото,ти само ще надзираваш,а според мен предимството,че имаш терен хич не е за пренебрегване.
Пишат се отделно - не мога,не искам,не трябва,не знам!
Мн.ч. винаги завършва на "ии" - инструкции,хавлии,чинии !!!
Сравнителната степен винаги има тире - по-голям,по-малък,най-голям,най-малък!
Други често бъркани думи,които се пишат с тире - най-вече,по-скоро,по-нататък,лека- полека,насам-натам,тук-там,отвреме- навреме.
Който - характеризира ед.ч. и пред думата винаги се пише запетая - Моливът,който лежи на масата,е мой.
Които - характеризират мн.ч. и отново пред думата винаги се пише запетая - Моливите,които са в кутията,са твои.
Ед.ч. на същ. в м.р.,което завършва на "ен" в ж.р.,с.р. и мн.ч. се пише с 1 "н" - завършен - завършени.
Ед.ч. на същ. в м.р.,което завършва на "нен" в ж.р.,с.р. и мн.ч. се пише с двойно "нн" - военен-военни.
0

Потребителят е неактивен   Nightwind89 

• Регистриран: 24-March 14
  • Град:Плутон
@GalacomGR си го казал.100 бона при късмет и ако всичко върви нормално.Те ако къщите се правеха за по 20-30к. всеки щеше да си прави по 2-3. :)
ПС: Съгласен съм с @sbojikravov .....оправете си къщата....това че живеете при вашите може и да е проблем...ама и къщата да е на 20-100 метра от сегашната пак ще е същото. :)
0

виж, погледни първо какво петно за застрояване можеш да имаш евентуално, че не е толкова просто, както ти изглежда. Това, че виждаш свободни едни 150 кв до на баща ти къщата не значи, че можеш да посториш изобщо нещо там. Има отстояния от сегашната къща, от ограда, от съседи ...
Това, че има ток до сегашната къща никак не значи, че има свободни мощности и спокойно могат да те накарат да пуснеш едни 200-300 метра изкоп :lol2:
Изобщо - мога да те уверя, че никак, ама НИКАК не е просто занимание това. Да не те отчайвам, ама ... под цената, която ти дадох горе, до груб строеж не можеш вдигна 100 кв :)
До ключ иде двойно.
Апартамент изобщо не е по-гот, отколкото къща, ако това ти е сравнението, не се захващай изобщо.
Чувал съм подобно нещо от всеки втори, който живее в по-малък град или село. Все едно апартамента е нещо велико, а е просто една дупка, но като го осъзнаят, вече са с 30-годишен кредит за кафез.
Обмисли нещата много добре, не е само тухли работата, имаш проектиране, надзор, съгласуване, изпълнение, мина времето, когато всеки може да подреди тухли и керемиди, не става вече така. Сега всичко е пара, на маса, под маса ...

Мнението беше редактирано от vkkten: 16.04.17 - 20:39

0

Потребителят е неактивен   tanatana 

• Регистриран: 16-December 08
да ти продам моята
Публикувано изображение

повече снимки и информация
https://www.olx.bg/a...ra-ID6maCq.html
"Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах"
- Конфуций
0

Потребителят е неактивен   peziveng 

• Регистриран: 08-December 14
Браточка за 100 кв апартамент не може да го вземеш за 60 к лв абсурд . Ако наистина къщата е 100к+ по хубаво си вземи апартамент нейде из РусИ .

тТАНа - тва да не къщата на наглите бе :lol2:

Мнението беше редактирано от peziveng: 16.04.17 - 20:52

ПЕЗЕВЕНГ НОМЕР 1 -- Единствения в аферата ''Лекогейт''

Селянин е социално, а не географско понятие..

Селския гъзар вика на прасето си : GUCCI GUCCI GUCCI
0

Потребителят е неактивен   gguuggee 

• Регистриран: 03-May 07
  • Град:Айтос
100 000 лв. без обзавеждане е много. Реално за кв.м е между 250-400 евро с фирма до ключ, т.е да приемем 350 евро х 100 = 35 000 х 1,95 и направо да го закръглим на 70 000. Цената за кв.м зависи от много неща :D. Ако реше човека да спести пари, да се заеме с процедурата за разрешително, Вик, Енерго, проектант и прочие. Само тук ще отидат поне 7-8 хил. лв.

Мнението беше редактирано от gguuggee: 16.04.17 - 21:24

0

Потребителят е неактивен   thelastwarrior 

• Регистриран: 17-November 06
груб строеж 2 етажа по 97кв.м. около 55к лв построихме, с най-качествени материали, но в тая цена няма за труд на майстори, защото всичко се правеше от нас и познати. с труд за майстори го пиши двойно :] отделно на 200 кв.м. в двора на баща ти, най-много да можеш една колиба 40-50 кв. да събереш, което не е лошо, може да е на 2 етажа, долу всекидневна горе 2 спални ;] като цяло най-лесно става сглобяема, дори може да си излееш плочата на първи етаж и нагоре 2 етажа спални :lol: варианти много, ама с 30к няма как да стане... ето ти за 40к сглобяема, примерно, ето и на 2-та етажа какво имах предвид ама смятай още поне 15 да я докараш до основата за сглобяемата част

Мнението беше редактирано от thelastwarrior: 16.04.17 - 21:26

Публикувано изображение
I wasn't doesn't Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

това по-горе не е къща, а боклук за събаряне и извозване. Винаги съм се удивявал на подобни ентусиасти и разбирането им за имот!
0

Потребителят е неактивен   thelastwarrior 

• Регистриран: 17-November 06

Преглед на мнениеvkkten, на 16.04.17 - 21:25, каза:

това по-горе не е къща, а боклук за събаряне и извозване. Винаги съм се удивявал на подобни ентусиасти и разбирането им за имот!

за сглобяемите по принцип ли говориш? или за конкретните сглобяеми? щото имам наблюдения над къщи на по над 25 години и по абсолютно нищо не отстъпват на монолитно строителство, добра топлоизолация, добра шумоизолация, стават бързо, не се занимаваш с нищо... според мен са не лош вариант, ако искаш нещата да се случат в пъти по-бързо. иначе сайта го дадох напълно рандом, просто се сетих за тая фирма и отворих да видя какво предлагат, не претендирам, че дават най-добра цена или някво ненадминато качество
Публикувано изображение
I wasn't doesn't Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Благодаря много на всички които са дали мнение,така както казах не съм много на ти със строителството и незнаех колко ще ми излезе това което искам,мисля че най добрия и евтин вариант е да се разшири сегашната къща,сега имаме 3 стаи за мен,брат ми и родителите ми,а след време като имаме деца ще трябва много по голяма къща,мисля че още 3 стаи ще бъдат достатачни както и малък ремонт на кухнята,мисля че така ще бъде най добре просто не искам да бъда роб и да изплащам 20 години евентуалния кредит за тези примерно 100к.Скоро ще разпитам някой фирми и ще си направя сметката.
0

thelastwarrior - говорех за онова недоразумение няколко поста над твоя, на tanatana.
Относно сглобяемите къщи - такава ще е следващата ми, живот и здраве.
0

vankata3 - това дето го мислиш, дядовата ръкавичка, никога не води до нищо добро, повярвай ми!
0

Споделете тази тема чрез:

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login