Форум

Data.BG Форуми: Дискусия и Въпроси около PlayStation 3 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (66 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

Дискусия и Въпроси около PlayStation 3

Потребителят е неактивен   arsenala 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 03-January 05
PlayStation 3

Публикувано изображение

Ето и спецификации на конзолата :

Първо ще ви запозная с 20гб вариант

oldschoolbg каза:

Що се отнася до онлайн услугата предлагана от Сони. Тя носи името Home и се разработва някъде от 2 години и нещо. Мислело се е да бъде за PS2, но поради многото неща които трябва да има в нея хардуеърът на 2-ката просто не е бил достатъчно добър за тази цел. Е вече от Сони имат достатъчно добър и ето идеята им може да влезе в действие. Искам първо да изгледате следното филмче. То е от Game Developers Convention или GDC (@sepulturas и аз също изгледах голяма част от материалите 8) , като от това което видях останах доволен). Ето Ви линк за филмчето: Цъкни ме и ще те отведа към филмчето.
За тези които не са много наясно с английският ще кажа с няколко думи за какво става на въпрос. Услугата Home ще представлява голяма комуникационна мрежа. В нея ще започнете като си изберете човек с някакъв пол. След това в стил The Sims ще си го облечете и нагласите както на вас Ви харесва и това ще е вашето виртуално Аз в тази мрежа. Тук идва въпроса какво можете да правите в нея. Ами да комуникирате с останалите хора, които са онлайн в момента. Комуникацията става по следните начини с писане, с избор на готови кратки фрази, с глас посредством блутуут слушалки или с готови анимации каквито се използат в MMORPG игрите.
Интересното, което трябва да се отбележи тук е че чат стаите където става самото комуникиране са 3-мерни пространства в които можете да се разхождате съвсем свободно. Има обществени чат стаи, както и лични такива. Обществените стаи представляват публични места каквито сме свикнали да виждаме в реалният си живот. Доста добре рендвани с най-различни неща за правене из тях. За пример мога да дам аркадната зала. В нея ще можете да отивате и да играете на разни аркадни игрички в стил XBox Arcade или на билярд, боулинг и други подобни. Добрата новина е че ще можете да играете и с други хора в мултиплеър. Освен това по телевизорите, висящи наляво надясно из чат стаите ще можете да гледате трейлъри и клипове от предстоящи да излезят игри или филми, както и други подобни неща. Друго интересно публично място е залата за постижения. Тя ще представлява нещо като музей, в който можете да отидете и да видите постиженията на различни хора в различни игри. Най-добри времена, най-много фрагове и такива неща. Ще има и киносалони, в които след заплащане ще можете да си гледате готови цели филми. Все едно няма да ходите до киното ами докато си седите вкъщи ще си гледате филма на телевизора посредством тези салони.
Сега нека поговоря за личните стаи. Те смятам са още по-интересни. Личната стая представлява нещо като вашата къща. Тоест избирате си я и си я обзавеждате както Вие си искате. Мебелите и всичко останало за нея си го купувате от виртуален магазин. Също така можете да си купувате и дрехи и аксесоари за вашето виртуално Аз, като по този начин го направите още по-уникално от останалите. Така след като си имате вече обзаведена къща ще можете да си каните приятели в нея и тук идва интересната част. Няма да можете само да си говорите на саме ами ще можете и да им пускате клипове или музика, която се намира в момента на вашият PS3. Тоест ако имате някоя Mp3-ка на харда на конзолата каните няколко приятеля и им я пускате на тях. Или ако сте снимали някое клипче сядате си пред телевизора във виртуалната къща и си го гледате там. Отделно ще можете да играете мулти с тях на различните игри, които имате.
Сега какви са предимствата на Home пред Live.
1. Home ще е безплатна за употреба. Ще се плаща само за някои неща, които си купувате от виртуалният магазин.
2. Целият интерфейс представлява едно много добре изглеждащо графично пространство, а не просто купчина от менюта.
3. Възможността да разменяте данни с останалите потребители, като само им ги пуснете в някоя от чат стаите или им ги изпратите директно.
Остава да видим само как ще се държи цялата тази мрежа след като абонатите станат няколко милиона, но поне Фил Харисън заяви, че ще се работи усърдно над това тя да се държи безупречно.

Темата ще я ъпдейтвам постепенно ,както тази за Xbox

Статус:
coldarrow

0

явно е нямало смисъл от тая тема ....
0

Потребителят е неактивен   oldschoolbg 

• Регистриран: 06-February 05
@arsenala смисъл има, но хората притежаващи Бокс 360 в България са толкова малко, че какво остана за тези притежаващи PS3.
0

Потребителят е неактивен   valyostoev 

• Регистриран: 05-March 06
Засега още няма много хора с PlayStation 3 в България, все пак европейската премиера на конзолата е на 23 март. Освен това заедно с конзолата на пазара ще излязат само 10 игри.
0

Потребителят е неактивен   wabbitt 

• Регистриран: 25-April 06
  • Град:София
Абе полезна е темата поне ще спрат дискусийте за PS3 в темата на бокса

arsenala сложи една снимка не, че незнаеме как изглежна ама се пак да има
0

Потребителят е неактивен   swnny 

• Сериен самоубиец
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 17-December 03
  • Град:Приморско
  • Интереси:unknown
Мисля, че това трябва да се адне в първия пост:

oldschoolbg каза:

Що се отнася до онлайн услугата предлагана от Сони. Тя носи името Home и се разработва някъде от 2 години и нещо. Мислело се е да бъде за PS2, но поради многото неща които трябва да има в нея хардуеърът на 2-ката просто не е бил достатъчно добър за тази цел. Е вече от Сони имат достатъчно добър и ето идеята им може да влезе в действие. Искам първо да изгледате следното филмче. То е от Game Developers Convention или GDC (@sepulturas и аз също изгледах голяма част от материалите 8) , като от това което видях останах доволен). Ето Ви линк за филмчето: Цъкни ме и ще те отведа към филмчето.
За тези които не са много наясно с английският ще кажа с няколко думи за какво става на въпрос. Услугата Home ще представлява голяма комуникационна мрежа. В нея ще започнете като си изберете човек с някакъв пол. След това в стил The Sims ще си го облечете и нагласите както на вас Ви харесва и това ще е вашето виртуално Аз в тази мрежа. Тук идва въпроса какво можете да правите в нея. Ами да комуникирате с останалите хора, които са онлайн в момента. Комуникацията става по следните начини с писане, с избор на готови кратки фрази, с глас посредством блутуут слушалки или с готови анимации каквито се използат в MMORPG игрите.
Интересното, което трябва да се отбележи тук е че чат стаите където става самото комуникиране са 3-мерни пространства в които можете да се разхождате съвсем свободно. Има обществени чат стаи, както и лични такива. Обществените стаи представляват публични места каквито сме свикнали да виждаме в реалният си живот. Доста добре рендвани с най-различни неща за правене из тях. За пример мога да дам аркадната зала. В нея ще можете да отивате и да играете на разни аркадни игрички в стил XBox Arcade или на билярд, боулинг и други подобни. Добрата новина е че ще можете да играете и с други хора в мултиплеър. Освен това по телевизорите, висящи наляво надясно из чат стаите ще можете да гледате трейлъри и клипове от предстоящи да излезят игри или филми, както и други подобни неща. Друго интересно публично място е залата за постижения. Тя ще представлява нещо като музей, в който можете да отидете и да видите постиженията на различни хора в различни игри. Най-добри времена, най-много фрагове и такива неща. Ще има и киносалони, в които след заплащане ще можете да си гледате готови цели филми. Все едно няма да ходите до киното ами докато си седите вкъщи ще си гледате филма на телевизора посредством тези салони.
Сега нека поговоря за личните стаи. Те смятам са още по-интересни. Личната стая представлява нещо като вашата къща. Тоест избирате си я и си я обзавеждате както Вие си искате. Мебелите и всичко останало за нея си го купувате от виртуален магазин. Също така можете да си купувате и дрехи и аксесоари за вашето виртуално Аз, като по този начин го направите още по-уникално от останалите. Така след като си имате вече обзаведена къща ще можете да си каните приятели в нея и тук идва интересната част. Няма да можете само да си говорите на саме ами ще можете и да им пускате клипове или музика, която се намира в момента на вашият PS3. Тоест ако имате някоя Mp3-ка на харда на конзолата каните няколко приятеля и им я пускате на тях. Или ако сте снимали някое клипче сядате си пред телевизора във виртуалната къща и си го гледате там. Отделно ще можете да играете мулти с тях на различните игри, които имате.
Сега какви са предимствата на Home пред Live.
1. Home ще е безплатна за употреба. Ще се плаща само за някои неща, които си купувате от виртуалният магазин.
2. Целият интерфейс представлява едно много добре изглеждащо графично пространство, а не просто купчина от менюта.
3. Възможността да разменяте данни с останалите потребители, като само им ги пуснете в някоя от чат стаите или им ги изпратите директно.
Остава да видим само как ще се държи цялата тази мрежа след като абонатите станат няколко милиона, но поне Фил Харисън заяви, че ще се работи усърдно над това тя да се държи безупречно.

Публикувано изображение
ASUS M5A99X EVO-R2 || FX-8320@4.5GHz || 8GB DDR3 || GeForce GTX760 2048MB || Hitachi 320GB || Windows 7 x64 [] PSP-1004 6.60PRO-B10 4 + 8GB Supported Sandisk MS [] PS2 Slim SCPH-75004 Matrix clone, Open PS2 Loader v0.9.1 +120GB SMB [] Xbox 360 250GB + LT3.0 [] PS Vita + 16GB + PS Plus []
0

Потребителят е неактивен   ttiinnoo 

• Регистриран: 21-October 06
  • Град:Varna city
Ето така се чупи PS3 ---http://www.youtube.c...h?v=4CTy7Nx0oPI
0

Потребителят е неактивен   yulaw 

• Регистриран: 10-September 05
  • Град:BUL, W SF

ttiinnoo каза:

Ето така се чупи PS3 ---http://www.youtube.c...h?v=4CTy7Nx0oPI
Ега му отскочи чука у главата и да заспи 4 ever :) :)
0

Потребителят е неактивен   swnny 

• Сериен самоубиец
  • Регистриран: 17-December 03
  • Град:Приморско
  • Интереси:unknown
Дам... това ще ние от ползва :) :) :) :)
Пък и научихме нещо важно - трябва ти по голям чук... с този дето ползват те става малко бавно, все пак PS3 е кораво куче :)
Публикувано изображение
ASUS M5A99X EVO-R2 || FX-8320@4.5GHz || 8GB DDR3 || GeForce GTX760 2048MB || Hitachi 320GB || Windows 7 x64 [] PSP-1004 6.60PRO-B10 4 + 8GB Supported Sandisk MS [] PS2 Slim SCPH-75004 Matrix clone, Open PS2 Loader v0.9.1 +120GB SMB [] Xbox 360 250GB + LT3.0 [] PS Vita + 16GB + PS Plus []
0

Потребителят е неактивен   kypooo 

• Регистриран: 13-July 06
според мен (не казвам че ми е компетентно мнението) не си струва парите, тъй като аз обичам шутърите, а на конзола се знае че не ства... за тая цел е компа , плюс тва с 2 8800 гтх и много пари тая конзола ще бледнее във всяко отношение
иначе за рейсинг игри сигурно е много як плейстейшъна...
0

wabbitt каза:

Абе полезна е темата поне ще спрат дискусийте за PS3 в темата на бокса

arsenala сложи една снимка не, че незнаеме как изглежна ама се пак да има

аз бях сложил 2 ,ама ми се скараха от един сайт че използвал тяхни снимки и...абе тая вечер ще сложа ,че ся уча за контролно...
0

Някъде четох, че европейската версия на конзолата ще е по-орязана от версиите пуснати в САЩ и Япония. В евопейската версия ще липсва Emotion Engine и Graphics Sythesizer поради което ще има проблеми със съвместимостта с по-старите Playstation-и.
0

Потребителят е неактивен   persianprince 

• Регистриран: 04-November 06

valyostoev каза:

Някъде четох, че европейската версия на конзолата ще е по-орязана от версиите пуснати в САЩ и Япония. В евопейската версия ще липсва Emotion Engine и Graphics Sythesizer поради което ще има проблеми със съвместимостта с по-старите Playstation-и.

за съжаление ще е така.
по-удобно ще е като излезе region-free modchip за backwards support-a на американската да си вземе човек такава с подобен чип.
като цена приблизително същото ще излезе тъй като цифрите на цените са еднакви само че в щатите са $ а при нас в евро.
0

Потребителят е неактивен   kilimskonci 

• Регистриран: 30-May 06
Чип има ли измислен вече и въобще има ли смисъл от закупуването на такава играчка в близката година?Чудя се дали да си взема PS2,но то вече е остаряла работа.Колко струва едно чипнато PS2 и едно ново PS3?
0

Потребителят е неактивен   sirko 

• Регистриран: 21-July 03
  • Град:у вас
PS2 чипнато около 200лв
PS3 ново 1099лв май толкова ще ги продават в Технополис
0

Потребителят е неактивен   mephistopheles 

• Регистриран: 17-November 03

sirko каза:

PS2 чипнато около 200лв

Отделно то май чипове още няма за PS3,за Рипнати игри да не говорим,Blue Ray дискове не знам дали се продават,а една Blue-Ray писачка струва повече от конзолата.Като удариш тотала след 4-5 год. като излезе PS4 тогава ще си вземем 3-ка или ни направят заплатите по 1500-2000 лв.
0

Потребителят е неактивен   dantemp 

• Регистриран: 22-January 06
  • Град:Село Люлин 11 Support - Juve!

kypooo каза:

според мен (не казвам че ми е компетентно мнението) не си струва парите, тъй като аз обичам шутърите, а на конзола се знае че не ства... за тая цел е компа , плюс тва с 2 8800 гтх и много пари тая конзола ще бледнее във всяко отношение
иначе за рейсинг игри сигурно е много як плейстейшъна...

Ами след като геймъра в теб е "откърмен" със шутъри е нормално да е така, ама всъщност този жанр е най малоумния от всички :)
Освен това голямата сила на стария стейшън бяха РПГ-тата и Action-ите :)
Don't get mad, get even!
0

Потребителят е неактивен   kilimskonci 

• Регистриран: 30-May 06

Mephistopheles каза:

sirko каза:

PS2 чипнато около 200лв

Отделно то май чипове още няма за PS3,за Рипнати игри да не говорим,Blue Ray дискове не знам дали се продават,а една Blue-Ray писачка струва повече от конзолата.Като удариш тотала след 4-5 год. като излезе PS4 тогава ще си вземем 3-ка или ни направят заплатите по 1500-2000 лв.
Е добре!Има ли смисъл тогава от ПС2?Сега ако го купя ще излизат ли още игри за него?Пример ще дам с GTA 4.Тя ще излиза направо за ПС3.Ако не е остаряла работа съм много навит да си взема една ПС двойка.Има ли още перспектива в тея конзоли?
0

В Плесио вече можеш да си запазиш Playstation 3 за 1199 лв. (с ДДС).
Игрите за новата конзола ще са около 130-140 лв. Поне така казват в Пулсар.
0

Потребителят е неактивен   tarantulaXXX 

• Спасен от Бога
  • Регистриран: 30-April 05
  • Град:Паяжината
PS3 си струва само и единствено заради blu-ray dvd - щото само един такъв плеър е към 1000 евро. Чип няма, но ще има предполагам, засега се залъгва чрез диск! Авера вече игра - не е доволен, но въпреки това го купува на премиерата му на 23-ти. Ще го купи само заради blu-ray dvd, както и аз! :)
Мне наплевать, что вы обо мне думаете. Я о вас не думаю вообще.
0

Споделете тази тема чрез:

• (66 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login