Форум

Data.BG Форуми: DP към HDMI 2.0 (4K@60Hz)? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

DP към HDMI 2.0 (4K@60Hz)?

Потребителят е неактивен   aalesund 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-June 07
Здравейте, имам 4К телевизор с HDMI 2.0 портове, които поддържат 60Hz при 4К резолюция. Аз искам да свържа компютъра към телевизора, за да гледам HD филми на голям екран, защото монитора ми е 24 инча. Работата е там, че видео картата ми не е от най-новите и поддържа HDMI 1.4 който може 4K резолюция но само на 30Hz. Имам Display Port-ове които са версия 1.2 който поддържат 4К резолюция на 60Hz.
Моя въпрос е ако си купя адаптер DP към HDMI и после HDMI 2.0 кабел дали ще мога да изкарам 60Hz на телевизора.
Принципно има един куп евтини китайски адаптери за 1080p, но аз говоря за скъп и качествен адаптер. Не си спомням, някъде гледах около 40лв такъв адаптер който според спецификациите поддържа HDMI 2.0 изход и следователно трябва да стане номера.
Някой има ли идея дали това наистина би сработило, защото не искам да давам куп пари и после пак 30Hz.
В момента ако задам резолюция 1080p мога да подкарам 60Hz през HDMI, ама нали все пак съм дал доста пари за 4К телевизор и искам да му се насладя на резолюцията.
0

Потребителят е неактивен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03
  • Град:София
Каква ти е видеокартата? Подозирам, че ако я шитнеш и дадеш някой лев за 1030 GT примерно, ще си на фитка, ще си гледаш през HDMI 2.0 и няма да се притесняваш дали ще стане със скъпия адаптер или няма.
1

R9 290X ползвам от 5 години и за сега съм все още доволен. Всяка нова игра ми върви поне с 60FPS на високи и средни настройки на 1080p. Нямах никакви проблеми дори с Metro Exodus, вървеше гладко на средни настройки. Работата е там, че картата е с воден блок на ЕК, модела и е PowerColor LCS и реално трудно ще я продам, защото само човек с къстъм водно би я купил. Картата няма обикновен охладител. Освен това заради самия воден блок цената и е по-скъпа от другите 290Х и едва ли някой би я купил, защото за същите пари биха си купили втора ръка GTX1060.
Аз монитора съм си го включил на HDMI порта и ми дойде идеята с DP към HDMI 2.0 адаптер да пробвам да свържа телевизора като втори монитор, където да си пускам филмите. При сестра ми е подобно, там обаче имат GTX 1050Ti и нямат проблеми да пуснат на 60Hz.
0

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12
4к@60 херца върви през всякакви познато ХДМИ портове. Скоро я ръчкахме тая тема и го демонстрирах. Друг е въпроса че няма 4к филми на 60 кадъра.
Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03
Мда, ами който знае дали ще стане с преходник да пише. Логично е да се допусне, но...
0

И за друго се сещам. Като не става през портовете, ползвай лан мрежата, флашка, или ссд за носител. През лан мрежата обаче има проблеми със бг субтитрите. Трябва да са вградени. Другото е, че по-старите телевизори не познават УСБ 3. Ама това веднага можеш да пробваш.

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05

FRESKID, на 29.05.19 - 00:46, каза:

... През лан мрежата обаче има проблеми със бг субтитрите. Трябва да са вградени. ...

Бре! Че нали беше простотия и невъзможно? Пак си научил нещо...Публикувано изображение
0

FRESKID, на 29.05.19 - 00:25, каза:

4к@60 херца върви през всякакви познато ХДМИ портове. Скоро я ръчкахме тая тема и го демонстрирах. Друг е въпроса че няма 4к филми на 60 кадъра.

Ами не знам как върви при теб, явно твоя HDMI е 2.0.
Но 1.4 не поддържа 4k@60Hz., търсих в нета възможно ли е 4К на 60Hz и се оказва, че не е възможно с HDMI 1.4 а само с 2.0 или 2.1, което аз го нямам.
Тук - https://bg.wikipedia.org/wiki/HDMI можеш да видиш че HDMI 1.4 поддържа 4К на 30Hz и 1080p на 120Hz макс.
На телевизора ми се изписва 30Hz, също и в уиндоус от свайствата на монитора ми се изписва, че най-много може 30Hz.
Аз пробвам и през HDMI от вградената на дъното видео карта и там дори и 30Hz те дава, а ми слага 24Hz и е още по-лагаво като движа мишката.
30hz не ми пречи чак толкова като гледам филми, но много лагаво върви мишката и вскичко като ги влача от монитора към телевизора, който е като втори монитор.
0

Моите карти не са АМД. Сега се сещам, че спора беше за кабелите. Талевизора ми има 2.0, както и Нвидиа картите.
Значи за R9-290 ще ти трябва конвертор, който съвсем не е евтин. Не съм убеден че си заслужава заради това че филмите не са 60 херца. При филмите стандарта е 24 херца.
А игри на 4к независимо от херците с тази карта е немислимо.

Едит: Каво ти показва каталиста за поддържани резолюции и честоти? Там сигурно трябва да зададеш ръчно да не е 24, а 30 херца! Или от дисплей адаптер.

Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от FRESKID: 29.05.19 - 13:00

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Вие кажете как е възможно това:

aalesund, на 28.05.19 - 19:29, каза:

...Работата е там, че видео картата ми не е от най-новите и поддържа HDMI 1.4 който може 4K резолюция но само на 30Hz. Имам Display Port-ове които са версия 1.2 който поддържат 4К резолюция на 60Hz.
...

на една и съща карта?
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Лесно! ;)
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

nakibest, на 29.05.19 - 21:48, каза:

Лесно! ;)

Само мъже ли те търсят от оня сайт?Публикувано изображение
1

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login