Форум

Data.BG Форуми: Internet Sharing -Router How to - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (22 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Internet Sharing -Router How to

Потребителят е неактивен   bobisky 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 08-September 05
  • Град:гр. София
този с ХР вижда този с Виста а обратно не. и пак нямам достъп до споделените ресурси. само се виждат
0

Потребителят е неактивен   piponewtf 

• Регистриран: 03-October 04

bobisky каза:

този с ХР вижда този с Виста а обратно не. и пак нямам достъп до споделените ресурси. само се виждат

ТИ прочете ли ми мнението? ИНСТАЛИРА ли patch-a?
Ай сиктир...
0

Потребителят е неактивен   cataneo 

• Регистриран: 17-September 06
  • Град:Варна
bobisky може на ХР-то да му сложиш SP3. А и виж какво е писал PiponeWTF. Принципно при твоята ситуация е добре да спреш стените и на 2-те машини и антивирусни, или там каквото имат и да пробваш. Ако пак не става да го мислим.
0

Потребителят е неактивен   puritanical 

• Регистриран: 10-February 05
  • Град:Пловдив
Айде и аз да попитам нещо, че не мога да намеря отговора в нета. С Linksys WRT54GL v1.1 и DD-WRT v24 съм. Настолния и лаптопа са в еднаква workgroup, шернати дялове и всичко се вижда без грешка. Проблемът ми е, че не виждам ЛАН мрежата на доставчика, а той има едно сървърче с филми и т.н. Някой да знае кви настройки трябва да направя или поне в кое меню да се поровя?
П.П. И при една и съща workgroup пак не виждам останалите компютри, което смятам, че е нормално де... :lol:
Your head will collapse but there's nothing in it
And you'll ask yourself:

Where is my mind?
Where is my mind?
0

puritanical каза:

Айде и аз да попитам нещо, че не мога да намеря отговора в нета. С Linksys WRT54GL v1.1 и DD-WRT v24 съм. Настолния и лаптопа са в еднаква workgroup, шернати дялове и всичко се вижда без грешка. Проблемът ми е, че не виждам ЛАН мрежата на доставчика, а той има едно сървърче с филми и т.н. Някой да знае кви настройки трябва да направя или поне в кое меню да се поровя?
П.П. И при една и съща workgroup пак не виждам останалите компютри, което смятам, че е нормално де... :lol:

различни мрежи сте нормално е да не ги виждаш :) дефинирай сървърче FTP?
я пробвай access сървърчето по IP
Иначе с DMZ на едното пц би трябвало да види другия лан.
0

Цитат

различни мрежи сте нормално е да не ги виждаш :lol: дефинирай сървърче FTP?

Ем сървърчето са шернати към 600ГБ(т.е. самба ли се водеше тва.. xxx.xxx.xxx.xxx?).. Но в момента не знам IP-то, защото сменихме доставчика на нет и съответно ИП-тата. Последно влизах там през workgroup-a преди да сложа рутера.. Освен с DMZ да пробвам дали ще виждам worgroups извън моита мрежа.

За DMZ трябва да раздам и статични ИП-та на ПЦ-тата нали...? Сложно става ся.. Тъкмо се радвах на удобството на DHCP :)
And you'll ask yourself:

Where is my mind?
Where is my mind?
0

puritanical каза:

Цитат

различни мрежи сте нормално е да не ги виждаш :) дефинирай сървърче FTP?

Ем сървърчето са шернати към 600ГБ(т.е. самба ли се водеше тва.. xxx.xxx.xxx.xxx?).. Но в момента не знам IP-то, защото сменихме доставчика на нет и съответно ИП-тата. Последно влизах там през workgroup-a преди да сложа рутера.. Освен с DMZ да пробвам дали ще виждам worgroups извън моита мрежа.

За DMZ трябва да раздам и статични ИП-та на ПЦ-тата нали...? Сложно става ся.. Тъкмо се радвах на удобството на DHCP :)

не ест че не трябват статични :) за DMZ

Като си сменил доставчика... аджеба как искаш да стигнеш до сървърчето на стария доставчик :lol:
xxx.xxx.xxx.xxx - IP ADDRESS
Но надали ще те върже щот доставчиците обикновено позволят access до тези "сървърчета" само от техните си мрежи.
0

cataneo каза:

bobisky може на ХР-то да му сложиш SP3. А и виж какво е писал PiponeWTF. Принципно при твоята ситуация е добре да спреш стените и на 2-те машини и антивирусни, или там каквото имат и да пробваш. Ако пак не става да го мислим.

и пача съм сложил и други неща ама не. спрял съм стените, спрял съм антивирусен и пак не. а това за виждането беше като сложа кръстосан кабел между двата.
0

@PiponeWTF: Не ме разбра точно :] Към квартален ланаджия съм и той смени доставчика на нет... От Визио на Нетерра преминахме. Т както и да е де..ся ще пробвам ;]
And you'll ask yourself:

Where is my mind?
Where is my mind?
0

все още не мога да си пусна мрежа. моля помогнете
0

Потребителят е неактивен   mcfara 

• Регистриран: 01-May 06
  • Град:Червен Бряг
  • Интереси:rap , piramyd , mummys
офф
Задължително ли се шерва нет с кроснат кабел , че не съм сигурен кабела който докопах дали е такъв :lol:
/офф
0

Потребителят е неактивен   tolostoi 

• Регистриран: 25-May 06
  • Град:Варна

mcfara каза:

офф
Задължително ли се шерва нет с кроснат кабел , че не съм сигурен кабела който докопах дали е такъв :lol:
/офф
Ако ще го правиш без switch (или хъб) т. е. компютър към компютър - ДА трябва ти кръстосан (кроснат) кабел. Но пак не е задължително, в доста от по-новите карти и май във всички гигабитови има механизъм който сам си ги оправя т. е. ще си работи и с прав и с кръстосан.
0

Потребителят е неактивен   euroboy 

• Регистриран: 08-December 04
  • Град:София
Днес по погрешка промених ИП-адреса и сега не мога да вляза в интерфейса за настройките -> http://192.168.2.1/ . Как мога да ресетна рутера ми "edimax" или да вляза в интерфейса по друг начин ?
0

Потребителят е неактивен   maloumen 

• Преглед на блога
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 10-January 04
  • Град:Sofia
Кой адрес си сменил. На мрежовата карта или на рутера?
0

Потребителят е неактивен   cuctemeh 

• Регистриран: 01-January 02
  • Град:Ruse
  • Интереси:IT
А аз искам да попитам относно Рутера WRT54GL v1.1 :lol: И аз имам такъв, интересува ме той може ли да стане VPN server , тоест да мога да правя VPN tunnel чрез него и да ползвам нета му по всяко време навсякаде и ако може да ми кажете с кой фирм ще трябва да бъде :). Засега съм с на Cisco оригиналният :). Мерси предварително.
0

CuCTeMeH каза:

А аз искам да попитам относно Рутера WRT54GL v1.1 :lol: И аз имам такъв, интересува ме той може ли да стане VPN server , тоест да мога да правя VPN tunnel чрез него и да ползвам нета му по всяко време навсякаде и ако може да ми кажете с кой фирм ще трябва да бъде :). Засега съм с на Cisco оригиналният :). Мерси предварително.

разгледай DD-WRT и tomato,
с openwrt ще стане 100% :) имай предвид че последното няма GUI
0

Потребителят е неактивен   skydragon 

• Регистриран: 09-May 05
  • Интереси:sony ericsson modding
Вижте сега имам рутер асус и съм си го направил обаче големия ташак е че съм на евроком и като се свържа са лаптопа и казва че не ми е позволен остъп как да го оправя
0

Потребителят е неактивен   Bustter 

• Регистриран: 18-January 04
  • Интереси:Секви...
Здравейте, имам следния проблем. Значи идва ми интернета (от един приятел, това е малко без значение но имаме си локална мрежа.) Кабел за интернета влиза в един суич в нас от там излиза един кабел за настолния компютър и един кабел за рутера, които осигурява WiFi нета за лаптоп. Проблема ми е че незнам как да направя така че като шервам нещо на лаптопа не мога да го видя от настолния компютър а ми се щеше да мога ди си прехвърлям информация без да вадя флашки... ето това е рутера NETGEAR WGT624 v3:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

p.s. Незнам дали е от значение но рутера е купен в САЩ...

Bustter
Omnis distaedere pecunia nunquam!
0

Потребителят е неактивен   maloumen 

• Преглед на блога
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 10-January 04
  • Град:Sofia
Забоди кабела от Switch-a не във WAN порта ами в LAN порта и изключи DHCP-то на устройството.

Имаш вече изградена мрежа и не ти трябва втори рутер.Нека рутера работи като AP (Access Point)
0

Потребителят е неактивен   milenkatara 

• Регистриран: 02-September 05
Как да си направя настройките на виртуалния сървър да се свръзва с icecast защото се излъчва локално с ip 192.168.2.101
0

Споделете тази тема чрез:

• (22 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Recent blog entries on this topic

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login