Форум

Data.BG Форуми: Приказки по-мобифона от Годжи - молба за намирането им - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Приказки по-мобифона от Годжи - молба за намирането им

Потребителят е неактивен   pranjev88 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-September 09
Добър ден, имаше някога по-едно ефирно радио излъчваха тогава вицове от Годжи :chuckle: - Приказки по-мобифона, става въпрос за тогавашното радио Пазарджик, но мисля въпросните вицове ги бях чувал и по-други радиа също.

Молбата ми е, ако някой знае от къде могат да се намерят в интернет пространството тези приказки по-мобифона на Годжи, моля да сподели, или пък ако някой ги има и може да ги качи някъде ще съм му много благодарен :)
1

Потребителят е неактивен   avenger0795 

• Регистриран: 25-June 13
  • Град:Пловдив
Моята молба е да научиш кога се използва тирето и да не се опитваш да правиш думи,които не съществуват.
Пишат се отделно - не мога,не искам,не трябва,не знам!
Мн.ч. винаги завършва на "ии" - инструкции,хавлии,чинии !!!
Сравнителната степен винаги има тире - по-голям,по-малък,най-голям,най-малък!
Други често бъркани думи,които се пишат с тире - най-вече,по-скоро,по-нататък,лека- полека,насам-натам,тук-там,отвреме- навреме.
Който - характеризира ед.ч. и пред думата винаги се пише запетая - Моливът,който лежи на масата,е мой.
Които - характеризират мн.ч. и отново пред думата винаги се пише запетая - Моливите,които са в кутията,са твои.
Ед.ч. на същ. в м.р.,което завършва на "ен" в ж.р.,с.р. и мн.ч. се пише с 1 "н" - завършен - завършени.
Ед.ч. на същ. в м.р.,което завършва на "нен" в ж.р.,с.р. и мн.ч. се пише с двойно "нн" - военен-военни.
1

Хайде сега да обясниш коя дума съм се опитал да направя която не съществува :emote_focus: Преценил съм че на това място трябва да има тире и съм го сложил. Точка. Аман от професори и дървени философи само :angry:

Като не можеш да помогнеш и няма какво да напишеш не спами излишно.

Мнението беше редактирано от pranjev88: 14.08.17 - 19:44

1

Потребителят е неактивен   halek 

• Регистриран: 22-September 12
  • Град:Сапарева баня
https://gramatika-bg...-4astichte.html
Успех в намирането :)
- Каква странна илюзия е да мислим, че красивото
е добро..
Лев Толстой

Един урок се повтаря, докато го научиш!
Живота ще продължава да проверява, дали
си го научил!
1

Потребителят е неактивен   BajXuj 

• Регистриран: 21-March 17
  • Град:Сливен
  • Интереси:(о)
Питали един стар дядо:
-Кажи дядо Иване, какво най-много обичаш?
Дядото казал:
-Най обичам ляб, мек и пуфкаф, ама пó обичам да ебъ!!!
:eusa_clap:
1

Потребителят е неактивен   avenger0795 

• Регистриран: 25-June 13
  • Град:Пловдив

Преглед на мнениеpranjev88, на 14.08.17 - 15:11, каза:

Хайде сега да обясниш коя дума съм се опитал да направя която не съществува :emote_focus: Преценил съм, че на това място трябва да има тире и съм го сложил. Точка. Аман от професори и дървени философи само :angry:

Като не можеш да помогнеш и няма какво да напишеш не спами излишно.

Твоята преценка и правилата в бълг.език са като светлината и тъмнината-2 коренно различни понятия.Освен това,кое е вярното-твоята преценка или?

Ей тия думи не съществуват - "по-едно,по-мобифона,по-други" и вместо да подскачаш,научи кога и къде се слага/не се слага тире.Капиш?
Пишат се отделно - не мога,не искам,не трябва,не знам!
Мн.ч. винаги завършва на "ии" - инструкции,хавлии,чинии !!!
Сравнителната степен винаги има тире - по-голям,по-малък,най-голям,най-малък!
Други често бъркани думи,които се пишат с тире - най-вече,по-скоро,по-нататък,лека- полека,насам-натам,тук-там,отвреме- навреме.
Който - характеризира ед.ч. и пред думата винаги се пише запетая - Моливът,който лежи на масата,е мой.
Които - характеризират мн.ч. и отново пред думата винаги се пише запетая - Моливите,които са в кутията,са твои.
Ед.ч. на същ. в м.р.,което завършва на "ен" в ж.р.,с.р. и мн.ч. се пише с 1 "н" - завършен - завършени.
Ед.ч. на същ. в м.р.,което завършва на "нен" в ж.р.,с.р. и мн.ч. се пише с двойно "нн" - военен-военни.
1

Успях да открия част от тях по-някои стари касетки и ги качих на компютъра, ако някой се интересува може да се посмее малко:chuckle:

За това става въпрос:

http://www56.zippysh...5pvkU/file.html
3

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login