Форум

Data.BG Форуми: Въпрос за поръчка от Китай - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Въпрос за поръчка от Китай от сайта aliexpress

Потребителят е неактивен   stvarburg 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 07-November 04
  • Град:Бургас
Ситуацията е следната : На 10 миналия месец ( днес е 7) или преди почти 1 месец поръчах няколко джунджурии от въпросния сайт ,но сега забелязвам,че в графата адрес фигурира само града и пощенския код.До колкото си спомням написах и жилищният комплекс ,блока ,входа и апартамента.Та както се досещате пратката още не съм я получил и искам да ви питам вас,които сте поръчвали от aliexpress за какъв период средно ви доставят поръчките и в моя случай да я отписвам ли пратката или ме чака в някой пощенски клон? Благодаря на отзовалите се
Много хора живеят така,че половината свят да пиршествува след смъртта им.
0

Потребителят е неактивен   maloumen 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 10-January 04
  • Град:Sofia
От въпросният сайт не съм пазарувал , но от доста подобни съм.
Обикновено от китай нещата идват за 1-2 месеца в пощенският клон. Тоест не чакай пратката у вас.

0

Потребителят е неактивен   brigadier 

• Регистриран: 25-December 05

Преглед на мнениеstvarburg, на 07.05.13 - 08:09, каза:

Ситуацията е следната : На 10 миналия месец ( днес е 7) или преди почти 1 месец поръчах няколко джунджурии от въпросния сайт ,

И как го постигна тоя героизъм да поръчаш няколко неща накуп? При мене вкараш ли нещо в количката, на следващата стъпка замръзва (сайта като цяло е неописуемо бавен). След 3 часа на 8-мия опит успях чрез "buy direct" , добре че беше само едно нещо. Останаха ми 7 висящи неплатени поръчки и не можеш да ги изтриеш, ами чакаш 3 седмици да ги прекратят автоматично.

По казуса - от buyincoins стоката пристига за 20 дни. В Алиекспрес влизаш в акаунта, отиваш на My orders и после на View details. Там има тракинг номер, копираш го и го пускаш в друг сайт, примерно във http://track-chinapost.com/ При мен се получава:
- търговецът праща по пощата 5 дни след плащане
- стоката отлежава в китайската поща още 10 дни до 29 април
- след това от шифъра се предполага да е била на 3 май във Франция, а на 5-ти във ОТР , което го разшифровах като Букурещ

Провери го по тоя начин, и щом си огелпил адреса, ако вече не е върната стоката обратно, отиваш в пощенския клон по кода да я търсиш, а ако не е дошла си остави адрес да те търсят когато дойде.
0

Потребителят е неактивен   ikalvachev 

• Регистриран: 05-April 05
добре де хора,как може да пазарувате самостоятелно.през фирма е най добре и най бързо.няма ги тия щуротий с толкова чакане
0

Потребителят е неактивен   Dataman 

• Регистриран: 03-June 13
  • Град:София

Преглед на мнениеikalvachev, на 07.05.13 - 11:26, каза:

добре де хора,как може да пазарувате самостоятелно.през фирма е най добре и най бързо.няма ги тия щуротий с толкова чакане

Кви посредници при китайците те гонят ? На тях 99 % от нещата им се пращат безплатно до България. Кво като фанеш посредник по-безплатно ли ще ти дойде ? :)
0

omegaart няма да дойде по безплатно,просто ще си спестя едно разкарване до митницата :lol2: - което не е малко.
adhoc имаш ЛС
0

Потребителят е неактивен   Dataman 

• Регистриран: 03-June 13

Преглед на мнениеikalvachev, на 07.05.13 - 14:34, каза:

omegaart няма да дойде по безплатно,просто ще си спестя едно разкарване до митницата :lol2: - което не е малко.
adhoc имаш ЛС

Ми бая поръчки имам и то за бая кинти , за определени неща. Митница само 1 стока ми е ходила и за 30лв на митничаря мина без грам забавяне :)

Иначе пак митницата никъв проблем , вече се минава за 10 минути.
0

Потребителят е неактивен   stvarburg 

• Регистриран: 07-November 04
  • Град:Бургас

Преглед на мнениеadhoc, на 07.05.13 - 13:44, каза:

Колега , дай повече информация. Смятам да си поръчам едни маратонки от SрortsDirect , но не ми се плаща 19,90 паунда само за тях. Как е най-тънко чрез фирма посредник?

Tук мога да помогна.И аз поръчвах от спортс директ ,доставката ми излезе 35лв и после ми казаха,че с този сайт
http://sportsdirect-bg.com/
доставката идвала към 5-6лв.Поръчвай с него преди да си се минал като мен .Иначе съм с 2 ръце за сайта супер дрехи и маратонки имат
Много хора живеят така,че половината свят да пиршествува след смъртта им.
0

omegaart ако ти се наложи всеки път да даваш по 30лв на митничарите,къде ще му излезе края
през фирма си ги спестявам тия работи
0

Потребителят е неактивен   vaaalll 

• Регистриран: 01-December 05
  • Интереси:да поседна надълго

Преглед на мнениеikalvachev, на 07.05.13 - 18:35, каза:

omegaart ако ти се наложи всеки път да даваш по 30лв на митничарите,къде ще му излезе края
през фирма си ги спестявам тия работи

Омегата ти разправя че няма смисъл от посредник, просто доставката ти е без пари. Около 2 г.пазарувам от 4 сайта китайски и веднъж не съм ходил до митница. Най-голямата ми поръчка е за около 40-50 лв.обаче. Всичко ми пристига в пощенския клон, звъня периодично и питам има ли нещо за мене.
Няма лоша ракия и хубава лопата.
Безкофеиново кафе и безалкохолна бира водят до надуваема приятелка.
В алкохола има женски хормони...като пийна почвам да говоря глупости и не мога да шофирам.
По-добре да видиш в Google Maps къде си пиянствал, отколкото в Youtube как!
Много искам да съм змия...хем върви, хем лежи.
0

Потребителят е неактивен   satanism 

• The Sentinel
  • Регистриран: 24-November 04
Аз съм поръчвал няколко пъти, но все големи пратки и с ДиЕйчЕл - от там и идват за около 1 работна седмица на митницата в София. Иначе с пощата съм поръчвал от DHgate с китайската поща и там идват за около 2 седмици до митницата...

Мнението беше редактирано от satanism: 09.05.13 - 07:59

08' BMW E91 325d Публикувано изображение

04' Alfa Romeo 156SW 2.4JTD 20V M-Jet - Injected with a poison! EX Публикувано изображение

Destruction leads to a very rough road but it also breeds creation...
0

Потребителят е неактивен   nikodimov 

• Регистриран: 14-September 05
Щом живееш в блок, то най - вероятно ще ти изпратят по пощата бележка, че на твое име има пратка, която те чака в пощенския клон. За посочения от теб сайт не знам как стоят нещата, но аз съм поръчвал неща от tinydeal и everbuying и винаги са идвали в рамките на месец, най - често до 20 дни от датата на заявката ( говоря за free shipping поръчките). Колкото до митницата - заяви на човека, от който поръчваш да ти направи пратката с примерна цена до 50$ ( за него това не е никакъв проблем, ти така или иначе плащаш чрез paypal (предполагам), така избягваш мито и съответно митница) - пробвал съм го с техника над 150$ и става. Успех! :)
0

Потребителят е неактивен   raulel 

• Регистриран: 05-September 13
можете да погледнете този BG сайт, където можете лесно да направите поръчки от Китай. По този начин няма да имате проблеми с доставката, плащането което е невъзможно без сметка в китайска банка и т.н. Сайтовете от които можете да поръчате са някои от най-големите Китайски магазини за онлайн пазаруване като Taobao.

www.fibuy.eu
0

Потребителят е неактивен   emodinkov 

• Регистриран: 02-September 06
  • Град:Карнобат
Браво, дано изядеш банана :)

Никога не поръчвахте през този сайт!!! :angry:
G2A.com ЦЪК

or

Kinguin ЦЪК

Steam групата ми Всякакви новини с CS:GO, Bundle, GiveAway и много друго :)

Публикувано изображениеПубликувано изображение

еБългария?
0

Потребителят е неактивен   thissucks 

• Регистриран: 31-May 10

Преглед на мнениеraulel, на 05.09.13 - 22:29, каза:

По този начин няма да имате проблеми с доставката, плащането което е невъзможно без сметка в китайска банка и т.н.

ахахахаха :lol:
Успех в лова на балъци
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login