Форум

Data.BG Форуми: Vikings - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Vikings

Потребителят е неактивен   zantag 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 24-April 05
Публикувано изображение

Цитат

Травис Фимел, Гейбриъл Бърн, Джеслин Гилсиг, Густаф Скарсгард, Клайв Станден, Катрин Уиник и Джордж Благден ще участват във Vikings, създаден и написан от Майкъл Хърст.

Думата “Викинг” е синоним на бруталност, терор и мистерия още откакто норвежците войни се появили на бреговете на Англия и Франция в края на 8 век. Важна част от митологията, която се развила около тях, била известната им варварщина и липсата на жал. Истината за викингите е доста по-сложна, дълбока и по-силна от това, което предполага репутацията им.

Необикновените истории за животите и епичните приключения на тези войни се разказват във Vikings, нов сериал от 9 части, чиято премиера е в неделя, 3 март по History Channel. Драмата описва света на тези нападатели, търговци и изследователи – не от външна гледна точка, но чрез очите на викингското общество.

Докато Vikings е изпълнен с конфликти, война и кръвопролития – все пак това са били екстремни времена – това всъщност е семейна сага. Сериалът следва приключенията на Рагнар Лотброк (Травис Фимел – The Beast, Baytown Outlaws), любопитен, завладяващ мъж, който винаги иска да премине през бариери и да открие нови светове за завладяване. Млад семеен фермер, Рагнар е дълбоко отчаян от неприключенската политика на местния вожд, Ърл Харалдсън (Гейбриъл Бърн – In Treatment, Usual Suspects, Millers Crossing), който продължава да изпраща викингите на изток всяко лято към балтийските щати и към Русия.

Vikings се основава на амбициите на Рагнар да открие цивилизации през великия океан на запад, както и неизбежните конфликти по пътя. С помощта на добрия си приятел Флоки (Густаф Скасгард – The Way Back), те създават ново поколение лодки – по-бързи, по-гладки и по-красиво направени от всичко друго в морето.

Сериалът също ще разкрие как Викингите – последните езичници – са почитали древни богове като Один, Тор, Фрея и Локи. Рагнар твърди, че е директен наследник на Один, който освен, че е богът на повалените в битка войни, е и богът на любознанието.

Към Фимел, Бърн и Скасгард се присъединяват Катрин Уиник (Bones, Love and Other Drugs, The Black Marks) в ролята на Легерта, свирепа девойка на щита, също така и жена на Рагнар; Джесалин Гилсиг (Glee, Heroes, Nip/Tuck, Friday Night Lights) в ролята на Сиги, красивата жена на Ърл Харалдсън; Джордж Благден (Les Miserables, Wraths of the Titans) в ролята на Ателстан, млад невинен христиански монах, пленен от Рагнар в първото му пътешествие до Англия; и Клайв Стандън (Camelot, Robin Hood) в ролята на Роло, импулсивния и див брат на Рагнар.

Създаден и написан от Майкъл Хърст – един от най-добрите разказвачи в индустрията (спечелилия Academy Award филм Elizabeth; и номинирания за Еми и Златен Глобус сериал The Tudors), Майкъл ще е също изпълнителен продуцент с Морган О’Съливан от World 2000 (The Count of Monte Cristo; The Tudors), Джон Уебър от Take 5 Productions (The Tudors; The Borgias), Шери Марш, Алън Гасмър, Джеймс Флин (The Tudors; The Borgias) и Шийла Хокин (The Tudors; The Borgias). Дърк Хуугстра и Джулиън П. Хобс са изпълнителни продуценти начело на продукцията за History Channel.

Vikings е международен ирландо-канадски проект, съ-продуциран от World 2000 и Take 5 Productions. History ще го излъчи в САЩ. MGM Television пък ще го излъчи за световната публика, като по този начин ще стане международен дистрибутор извън Ирландия, Канада и САЩ.

Източник: http://tvseriesbg.com

http://www.imdb.com/title/tt2306299/

http://en.wikipedia..../Ragnar_Lodbrok

Доста добро до тук една от изненадите за мен тази година...

http://zamunda.net/b...at=0&incldead=1

Мнението беше редактирано от zantag: 19.03.13 - 03:47

Публикувано изображениеПубликувано изображение
2

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Мислех да пусна темата и аз, но докато се наканя от седмица ме изпревари. Сериала е много обещаващ и със сигурност ще стане хит, ако така продължава. :)
0

Потребителят е неактивен   Masaba 

• Регистриран: 20-February 09
Ще го прегледам и аз тази седмица. Видях,че доста похвали е получил
0

Потребителят е неактивен   turbotobg 

• Регистриран: 12-September 14
  • Град:Пловдив
Уникален сериал :eusa_clap: Много е автентичен. Дано запази тва темпо и със сигурност ще стане голям хит.
0

• God Gave Rock 'N Roll
Не разбрах брат му Роло дали ярл-а го вербува или по скоро се опита да всее разкол между тях на принципа - разделяй и владей. Не знам какви са правилата им, но ще се обърнат един срещу друг скоро.
п.п. Битката на брега беше смешното как викинги се бият като древни елини :D

Мнението беше редактирано от HardrockMan: 20.03.13 - 00:54

0

Бях чел една книга навремето точно за викингите , но не мога да се сетя името в момента. Та в тая книга се описваше точно боевете и наистина са се били точно по този начин.
0

Потребителят е активен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
Супер е сериала. Намирайте варианти на песничката, която Рагнар си е пеел докато умира според легендата и да чакаме великата сцена със смъртта му :D
За феновете като мен. Макар че няма много голяма връзка със сериала http://www.imdb.com/...2365/?ref_=sr_2
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

• God Gave Rock 'N Roll
Тази седмица защо няма епизод? :unsure:
0

И аз това се чудя, пише, че уж пак са излъчвали епизод 4
0

Мисля че с опитват да хванат промото на "Игра на Тронове" защото доколкото знам ще се излъчват в един и същ ден и явно ще се борят за една и съща аудитория... дано наистина ни чака още по-добър епизод щом решиха да ни го запазят за тази седмица...
0

Потребителят е неактивен   Wharfedale 

• Регистриран: 08-February 09

Преглед на мнениеHardrockMan, на 20.03.13 - 00:52, каза:

Не разбрах брат му Роло дали ярл-а го вербува или по скоро се опита да всее разкол между тях на принципа - разделяй и владей. Не знам какви са правилата им, но ще се обърнат един срещу друг скоро.
п.п. Битката на брега беше смешното как викинги се бият като древни елини :D

Според мен го вербува, иначе нямаше смисъл от мацката, която му показва, че той ще и избира съпруг. Иначе и аз смятам, че ще се обърнат еди срещу друг, според мен причината ще е монаха.
Викингите са се били точно по този начин, стена от щитове и блъскане ( всъщност, повечето древни битки са били по този начин докато едните не се обърнат да бягат ). Като цяло е доста автентичен сериал, на мен това много ми допадна. Въпреки всичко, някакъв американец е критикувал именно исторически несъответствия и че липсват първите райдове над островите, интересно, в предвид изключително редките исторически съвпадения в Холивудското кино...
0

Vikings Episode 105 Preview
https://www.youtube....&v=GtaXjjmLTYU#!
HISTORY ни дават Spoiler Video според мен :emote_focus:

Мнението беше редактирано от Masaba: 30.03.13 - 15:05

0

• God Gave Rock 'N Roll
Деба гадния подъл ярл ще бере много ядове ми се струва. Дано не убие Локи когато му предаде "радостната" новина. :evil2:
0

Teaser e06
0

• God Gave Rock 'N Roll
Интересно Рагнар дали ще стане ярл след като свали сегашния? Не виждам друг завършек на двубоя защото сериала ще приключи, ако умре. :)
0

Цитат

The number one new cable series of the year, Vikings, has been renewed for a 10-episode second season.

Мнението беше редактирано от turbotobg: 05.04.13 - 21:35

0

Преглед на мнениеHardrockMan, на 04.04.13 - 13:06, каза:

Интересно Рагнар дали ще стане ярл след като свали сегашния? Не виждам друг завършек на двубоя защото сериала ще приключи, ако умре. :)

Ако искат да го карат по историите за Рагнар,
Spoiler

Излезе официална информация,че ще има втори сезон, а в този първи сезон ще има 10 епизода. :emote_drinks:
0

Страшно се развива за сега. Спокойно мога да кажа, че са го направили убийствено добре сериала. Има от всичко по много и качеството е страхотно. Жалко, но ми се струва , че ще видим двамата братя един срещу друг рано или късно. :unsure:
0

Страхотна серия....
0

• God Gave Rock 'N Roll
Тая беше гадна серия, очаквах да прецакат монаха, ама извади бахти късмета :D
0

Споделете тази тема чрез:

• (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login