Форум

Data.BG Форуми: Заради батерията телефона ми се повреди - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Заради батерията телефона ми се повреди

Потребителят е неактивен   vankata3 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-April 17
  • Град:Русе
Здравейте хора,преди 4 месеца батерията на телефона често падаше и реших да си купя нова.Ноември си купих от партньор на емаг за 33 лева със доставка и след това отидох във един сервиз и там 20 лева за да ми поставят батерията защото телефона ми е самсунг s6 и сам няма как да си я поставя.До преди седмица всичко беше наред,и последните няколко дни от 100% за няколко минути падаше на 70-80% и както си работеше телефона на 70-80% изведнъж се изключваше и трябваше веднага да го зараждам.И от петък започна да става още по зле защото постоянно трябва да го държа в зарядното за да мога да го използвам.Неделя реших да го почистя и какво да видя?задния капак се е надул и доста се е отворил както и леко дисплея се е отворил(винаги е бил със кейс).Не е падал телефона никога нито е бил намокрен,няма нито една драскотина,супер много съм го пазех,взех го нов преди 2 години и половина и никога не съм мислил заради една скапана батерия ще си повредя телефончето.Днес звънях на фирмата и секретарката ми каза че управителя ще ми се обади по късно,но така и не се обади.Въпроса ми към вас е мога ли да направя нещо повече освен това да ми върнат парите за батерията защото има още 20 месеца гаранция?Освен да се обърна към КЗП? Не се знае колко години е стояла във склада им и изобщо каква е била тази батерия щом е сасипала телефона ми.Има ли начин да поискам някакво обезщетение заради това което стана?

Мнението беше редактирано от vankata3: 19.02.19 - 00:51

0

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09
  • Град:София
Нищо ти няма на телефона,батерията е скапана и не държи,или е някой ментак,който не отговаря на капацитета си.

Най-вероятно както казваш батерията е стояла в някой склад с години,а това ги съсипва.Все пак телефона ти е на 4-5 години и няма кой да прави нови батерии,особено след като вече от няколко години телефоните не се отварят.

По-добре се замисли за нов телефон,защото е много вероятно,ако си купиш нова батерия да се държи по същият начин.И той беше дал около 100лв за батерия+смяна.

Скоро един приятел се оплакваше,че сменил батерия на Iphone 6S и нямало никаква разлика със старата.
Просто телефоните вече не са предвидени да се ползват повече от 2 год,след това батерии започват да си заминават.

А относно надутият капак или старата или новата батерия са се надули и това е резултата,ако няма какво да му пречи,трябва да го натиснеш и всичко ще си щракне и намести както е било.

Мнението беше редактирано от My7hY: 19.02.19 - 02:10

0

пробвах да го натисна но няма ефект,може би самата батерия прекалено много се е надула,но за да пратя батерията ще трябва да дам нови 20 лева,и тя направо ми излезе златна въпреки че ще ми върнат евентуално парите за старата...
P.S надявах се да изкарам още 1 година със този телефон за да мога да си взема самсунг s10,преди така направих от мтел минах на виваком и си взех самсунг s6 понеже бях нов клиент от 950 намалиха цената на 650 което си е повече от добре,сега съм на теленор и другата година ще ми изтече договора и ще мина отново на виваком и със сигурност щяха доста да намалят цената на самсунга ама явно ще трябва да си взема някоя тухла до тогава.

Мнението беше редактирано от vankata3: 19.02.19 - 02:24

0

Потребителят е неактивен   quarz 

• Регистриран: 25-March 18
Защо не питаш в някой сервиз, колко ще струва да ти сменят батерията с тяхна?
0

Днес ми казаха че ще ми пратят нова и отново ще дам 20 лева за да ми я поставят,а докато чакам новата става още по зле става капака,дали ще се оправи капака и дисплея?иначе си бачка и всичко е наред със него

Мнението беше редактирано от vankata3: 19.02.19 - 22:35

0

Преглед на мнениеvankata3, на 19.02.19 - 22:33, каза:

Днес ми казаха че ще ми пратят нова и отново ще дам 20 лева за да ми я поставят,а докато чакам новата става още по зле става капака,дали ще се оправи капака и дисплея?иначе си бачка и всичко е наред със него

S10 ще е една торба пари,има достатъчно добри китайски телефони,които се продават за 2-3 по-евтино.

Капакът ще се оправи,това е пластмаса и когато не му пречи нищи трябва да си щракне.Да даваш още пари за батерии не мисля,че си заслужава,защото не се знае дали няма да последват същата съдба.

Това ми напомня за един колега,пак със самсунг,точно със раздута батерия,но на телефон на около година,който също беше на станал на баничка,но му смениха батерията гаранционно и след това нямаше никакви следи.
Ако толкова държиш да я сменяш по-добре отивай директно в Самсунг и гаранционният им сервиз.

Мнението беше редактирано от My7hY: 20.02.19 - 06:57

0

Потребителят е неактивен   sinzaek 

• Регистриран: 22-January 06

Преглед на мнениеMy7hY, на 20.02.19 - 06:17, каза:

Ако толкова държиш да я сменяш по-добре отивай директно в Самсунг и гаранционният им сервиз.

и ти една препоръка му даде ;).. не виждаш ли че за 20те лева се чуди... а и в гаранционния сервиз няма да искат да му поставят такава батерия с неясен произход предполагам...

иначе наистина има много добри китайски телефони за прилични пари...
0

Преглед на мнениеsinzaek, на 20.02.19 - 09:59, каза:

и ти една препоръка му даде ;).. не виждаш ли че за 20те лева се чуди... а и в гаранционния сервиз няма да искат да му поставят такава батерия с неясен произход предполагам...

иначе наистина има много добри китайски телефони за прилични пари...

Имах предвид да И купи и батерията от самсунг, тази която ще му пратят уж нова, не се знае дали няна да е със същото качеството. И са следва втора серия.
Не се знае и в официалния сервиз какво е качеството на батериире им за телефони от преди няколко години.
0

Със новата батерия съм и всичко е наред вече.Капака и дисплея се оправиха и се надявам да изкарам още поне година със телефончето.Може темата да бъде изтрита вече:)
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login