Форум

Data.BG Форуми: Нов монитор проблем - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Нов монитор проблем

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 23-March 09
  • Град:София
Здравейте,днес си взех нов монитор и нещо не успявам да го подкарам.

Включвам кабела и захранването,монитора светва,показва логото и след това надпиш Power Saving Mode и изгасва.
Извадих кабела и го вкарах в старият монитор светнва веднага.
Пробвах да сменя сорса с бутона,не се промени нищо,а и трябва да си го засича автоматично и да не е нужно.След това пробвах да рестартирам компютъра,пак не помоигна.
По принцип монитора е 1440p и резолюцията е настроена такава,защото старият ми монитор е такъв,има ли вариант да не може да запали директно на 1440p и да трябва да върнана Full HD(само това не съм пробвал).
Довечера ще пробвам с друг източник,имам служебен лаптоп с който мога да пробвам.

Нещо странно,което се случва е че когато се включи монитора се чува звук като от разпознаване на ново устройство(напримен флашка).Най-вертоятно се случва защото има USB портове на самият монитор,но мисля че няма как да прехвърля USB през HDMI само.

Някакви идеи да имате как да го подкарам монитора,дали не трябват няккаъв дайвери предварително.
Не мисля че има проблем с монитора,защото си светва и има всички индикации,че работи,просто нещо друго е което не се сещам как да оправя.

Монитора е Lenovo P24h-10
0

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12
За сефте като включвам моя Асус на прясна ОС инсталация и без видео карта, тръгва на 1080п. Не на 1440п! Но тръгва, няма го сейвинг мода. Пробвай първо през DVI. Не може да не тръгне през него.
Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

FRESKID, на 24.06.19 - 19:48, каза:

За сефте като включвам моя Асус на прясна ОС инсталация и без видео карта, тръгва на 1080п. Не на 1440п! Но тръгва, няма го сейвинг мода. Пробвай първо през DVI. Не може да не тръгне през него.

Този монитор няма DVI, 2хHDMI и 2хDispley port,а и аз не разполагам с DVI кабел,понеже сменях директно мониторите и не съм променял резолюцията
0

Бе аз написах DVI, ама погледнах, че и аз нямам! :chuckle:

Сещам се друго. Включи и втория монитор и виж през дисплей сетинга разпознава ли втория монитор? Нали имаш видео карта?

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

FRESKID, на 24.06.19 - 20:14, каза:

Бе аз написах DVI, ама погледнах, че и аз нямам! :chuckle:

Сещам се друго. Включи и втория монитор и виж през дисплей сетинга разпознава ли втория монитор? Нали имаш видео карта?

В момент съм свързан към компютъра през TeamViewer и вижд в мениуджъра,че имам монитор и успшях да му инсталирам драйвери даже-разпонзава се всичко перфектно.
Все повече започвам да си мисля,че проблемът е от резолюцията и трябва да я сваля,за да заплаи първоначално.
За всеки случай съм се екипирал и с displey port кабел,за да пробвам и това след работа,като се прибера.
На пръв поглед няма никакъв прблем и трябва да е нещо много незначително,което пречи.
1

Хм? Опасявам се, че ако не запали работата си става бая дебела! Нали се сещаш, че монитора е длъжен да запали при всички положения! Тоест картина трябва да извади, пък после всичко останало! Не може за един монитор баба на село, да вика майстор!!!

Хубаво де! Направи друго като се прибереш. Забрани външното видео от биоса и ползвай вграденото(дано да имаш). Е ако пак не запали ....през балкона. :D

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Какво имаш предвид по дебела работа?

Не виждам смисъл да пускам вграденото видео,защото е много играчка,същият кабел който е в момента в неработещият монитор,като го пеместя в друг монитор светва веднага и работи без проблем.Това означава,че до мониутора всичко работи,самият монитор си светва,изкарва лого и надписи за състоянието си,значи и той работи.

Това ме влудява,че всичко трябва даработи,но нещо му пречи.

Мнението беше редактирано от My7hY: 24.06.19 - 22:59

0

Дебела, означава - дефектен. Това имам в предвид.

Всеки монитор сам си отваря активния порт. Ако имаш два, или три компа към един монитор, тогава можеш да превключваш какво да гледаш. Но имаш ли само един активен няма какво да избираш. Опитай тогава ръчно да избереш входа. От менюто на монитора. Изобщо има ли го менюто?

Едит: Ей ти го човека...разопакова си го и пуска!

Мнението беше редактирано от FRESKID: 25.06.19 - 00:17

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Да,гледах клипчета,няма нищо специално и не би трябвало да има,свързваш и тръгва.Пробвах да натискам бутони,но не видях меню да излиза воъбще.

Ако не успея да го подкарам ще е занимавка с подмяна,тъй като е чисто нов и го получих днес.
0

На моя монитор има - Inpit select бутонче. За проба извадих кабела от DP и монитора влезе в спящ режим. Единственото активно копче остана то - input select. .

Другите не бачкат изключая power.

..........................................

едит: Ха?!?! Ми той Леново е зад гърба ми! :D При това има включени два майнера към него. И той има - input select и бачка без да има нищо включено.

Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от FRESKID: 25.06.19 - 01:08

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Преборих я гадината,знаех че е нещо елементарно.

Натисках като луд бутоните за менюто и изскочи меню за избор на сорс и там си избрах HDM1,не знайно защо по default чака сигнал по USB-C,явно и за това е пищяло като все едно вкарвам ново устройство.
И при мен има директен бутон за смяна на сорса,но не се случва нищо с него и по-скоро има някакво действие само и менюто като го ползваш за потвърждение.
2

Eeee@баси нервите, @баси чудото... :D

Честито! :D

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   diretouch 

• Регистриран: 10-August 10
Не сте прави че трябва сам да детектне входния сигнал. Има си Input и си му трябва правилния ти вход. Дали е монитор дали е ТВ. Може да има и някои които да са на Auto, но май не съм виждал такива.

Виждал съм Samsung може би монитор да беше и въпреки че е купен от България менюто му беше на неизвестен ни език и тогава вече е играчка.
http://binar.bg/2589...-pravyat-zhalk/

и стига си писал по тея форуми, ей глупак!
0

Ами не е така!! За мониторите никога не се е налагало да търся правилния порт. Имам поне десет монитора....стари, нови...всякакви.

Не така стои въпроса с телевизорите и с монитор/телевизорите! Там задължително трябва да си търсиш правилния сорс.

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
2

Преглед на мнениеdiretouch, на 25.06.19 - 22:46, каза:

Не сте прави че трябва сам да детектне входния сигнал. Има си Input и си му трябва правилния ти вход. Дали е монитор дали е ТВ. Може да има и някои които да са на Auto, но май не съм виждал такива.

Виждал съм Samsung може би монитор да беше и въпреки че е купен от България менюто му беше на неизвестен ни език и тогава вече е играчка.

Това е вторият монитор,който инсталирам в рамките на седмица,първият тръгна от раз,само като му сложих кабел.Всичко си засече сам.И на работа съм сменял 3-4 монитора и винаги са детектвали всичко автоматично.

Предполагам,че този с който съм сега и се мъчих има някаква разлика защото моделът е съвсем нов и може да прекарва сигнал през USB-C и има никакви особености явно.Както казах,очакваше сигнал през точно USB-C източник.

За ТВ-та преди доста години работих в голям магазин точно за телевизори и сме настройвали и тествали за клиенти много бройки и там вече всичко беше ръчно настройка.Не знам как е в последно време,защото не се занимавам с това.

Мнението беше редактирано от My7hY: 26.06.19 - 03:56

0

Потребителят е неактивен   slavigeorgiev 

• Регистриран: 16-September 05
По дефоут мониторите тръгват на DVI порта или VGA най старите... Като сложиш на HDMI порт трябва да ти излиза съобщение че е открит нов сингал на HDMI 1 или 2 да го смениш. Случва се и дефекен HDMI кабел да ти набутат правен в някое китайско мазе Смени и кабелите пробвай с старите.То все от някъде ще си покаже проблема щом Пауър бутона свети.

Мнението беше редактирано от slavigeorgiev: 26.06.19 - 06:34

Публикувано изображение
0

Ми що не пробваш следното? Влез в менюто на монитора, задай му от менюто някакъв друг порт за вход, извади сегашния HDMI кабела и след това го изключи от power бутона. Изчакай малко, включи монитора от power бутона, изчакай го да ти напише че няма сигнал, след което пъхни кабела и виж какво ще стане след малко секунди(не веднага)!!

п.п. За чист монитор става дума, не за телевизор!

Мнението беше редактирано от FRESKID: 26.06.19 - 18:21

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login