Форум

Data.BG Форуми: Промени По Форума - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Промени По Форума

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 06-February 07

Преглед на мнениеPacetoo, на 15.06.11 - 19:59, каза:

Само да вметна, че това не е никакво нововъведение.
Самата рейтинг система си върви оригинално с новата версия на форума и не е слагана от нас просто ей така за кефа.
Нововъведението и целият този шум около рейтинга стана когато пуснахме в профила да се вижда каква е репутацията на всеки потребител.
Това също си върви оригинално с форума, но просто не беше пуснато в началото, а беше скрито за първо лице, но се виждаше каква е репутацията като се кликнеше на онова тикче до всеки ник нейм в дадена тема и изскочи малко прозорче за информация.

Другата промяна в случаят е приемането на Бан заради манипулиране на рейтинга на даден потребител.

Хубаво,но какво се получава,когато някое келешче реши да шари по мненията на точно определени потребители? Точно нищо! Нито БАН,нито предупреждения...Нищо!
Става въпрос за това, че има хора които пишат в сериозни теми, и има други, които очакват помощ от тях.Какво би било отношението на някой новак във форума,когато му дадеш съвет за нещо изискващо доза доверие?! Как ще се довери на човек с отрицателна репутация, която му я е създал някой келеш, който обича ей така да си цъка по минусчетата?! Има хора, които се отнасят сериозно към казаното, които не заслужават подобно отношение.Най-малкото защото са спестили хиляди левове на търсещите помощ, или най-малкото заради реномето на самият форум.Заради подобни "келешчета" форума бе напуснат от десетки стойностни потребители със знания и опит.Има си теми за "забавление", но има и сериозни теми в които наистина се помага на нуждаещите се.
Всеки лекомислещ би казал:"Какво толкова, някакво си бутонче и репутация...".Щом такава е тенденцията и визията за форума - ОК.
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Точно с тази цел сме пуснали и съобщение до всички раздели във форума, че от вчера влиза в сила Бан системата за манипулиране на рейтинг системата.
Който иска да си шари с минуси, но акаунта му заминава на мига в който бъде хванат, а това че вече е наблъскал минуси на някой си мисля, че може да има решение на този проблем, но за сега не мога да кажа нищо повече.

От вчера до днес едно 10-на човека си заминаха с Банове за дълго време или завинаги.
Има един нахален тип който регна 5 акаунта от вчера до днес само и само, за да ръга минуси на определени хора - сега всичките му акаунти са вън от играта и чакаме новата партида. :lol:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
2

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви

Преглед на мнениеjossbomon, на 15.06.11 - 10:09, каза:

Цялата тази система за репутация се обезмисля,когато не се модерира своевременно, и се дава възможност за злонамерени гласувания на посредствени участници, срещу доказали се с времето и постовете си форумци.
Не че някого го "топлят" положителните репутации,но отрицателните играят негативна роля при преценката на нови участници във форума!
За сега нововъведението играе само отрицателна роля и води до дразги и пререкания!
В един друг форум, предполагам точно поради тези причини бяха премахнати бутончетата за отрицателна репутация.
Уважаеми Модератори, замислете се върху написаното!

Значи зависи и от вас да си я следите и ни уведомявате своевременно за което.
Няма как да следим на всички рейтинга дали се вотва злонамерено.
0

Потребителят е неактивен   koeficiento 

• Регистриран: 07-April 06
Бе ние ше следиме, ма тъй като гледам, банналите сте акаунтите "сателитчета", но "кораба майка" си лети спокойно... бах тъпата метафора.

В другата тема съм дал скрийншот, bairen не знам дали е уцелил от тотото, но penkoterziew, очевадно не е. :lol:
Та, според мене, само да се деактивират допълнителни акаунти ми седи леко безсмислено, ако така се процедира.

Мнението беше редактирано от koeficiento: 15.06.11 - 23:24

[21:41:47] Samuel Ignatov: tva data.bg forumite sa golqma qma be
[21:41:54] Samuel Ignatov: samo otrepki vijdam
0

• Madridist
Ако не се спрат със "сателитните" акаунти следва Бан и на "кораба майка".
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   stickey 

• Регистриран: 06-November 05
http://prikachi.com/...46/3457246j.jpg

Това част от новата визия ли е ? (говоря за главните букви на всяка дума)
0

• Madridist
Нямам идея, но това го има от вчера.
Шефовете ако са пипали нещо или е станало по някаква друга причина, но не е хич приятно.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   stickey 

• Регистриран: 06-November 05

Преглед на мнениеPacetoo, на 16.06.11 - 00:03, каза:

Нямам идея, но това го има от вчера.
Шефовете ако са пипали нещо или е станало по някаква друга причина, но не е хич приятно.

Да, току що пуснах пробна тема и реално всяка дума я прави с голяма буква
0

• Madridist
Която изтрих на мига :lol:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   nomferid 

• Регистриран: 04-May 06
  • Град:София

Преглед на мнениеPacetoo, на 15.06.11 - 19:59, каза:

Само да вметна, че това не е никакво нововъведение.

Може и да не е, но сега явно е по-изкусително за манипулиране -
поне някой може да види полза в това, знаейки, че всеки ги вижда тези рейтинги.
Казваш, че ,,корабът" и ,,сателитите" гърмят, обаче как стои въпросът,
ако зложелателите са съвокупно инакомислещите, що се отнася до даден въпрос.
Например, аз не мисля, че смъртното наказание е добра идея (и изобщо, но главно понастоящем),
обаче много хора има, които вярват, че ако то се прилага често и особено към някои групи хора,
то това би било полезно за обществото и човечеството. Например расистите искат да се убиват ,,черните",
по този или онзи повод, като това те биха желали да става по законов път, щото чернилките са ренегати.
И всеки който е расистки настроен, ако като види, че съм против убиването на циганите (чрез присъда),
а пък си мисли, че щом (или ако) този или онзи циганин е сторил това или онова, като настоява да се убие,
по този начин си помага на расистката кауза, а пък аз му противореча с довода, че циганинът е човек,
та ако въпросният реши, всеки такъв реши еднократно да ми чукне минус по този повод,
а после друг реши да ми чукне минус по друг повод (понеже мисли не както мисля аз) и т.н.,
а пък аз не чукам на другите минуси, защото въобще смятам, че това е некоректно по принцип,
то какво ще излезе, не ли това, че на мен ще са ми начукали минуси, а въпросните ще са с положителна.
И не че действително ме интересува (освен ако е някаква бъдеща основа за остракизация),
но както и каза някой по-рано, напълно възможно е това да повлияе върху дискусията изобщо -
който е с минуси не струва, който е с плюс да слушаме; а пък и ако стане така,
че негативните са видимо умни, то това би било доказателство, че болшинството е тъпо
(или тъпите са твърде нагли или че всички са манипулатори), което пък директно вече навежда
на извода, че е доста добър избор да си мълчиш по всички въпроси.
Може да кажеш, че расистите се преследват, но това - мисля знаем - не е точно така,
пък и нямам предвид непременно точно расистите, а просто инакомислещите - щом не са съгласни цъкат,
и цъкането им служи вместо доводи, така че да е видно, че който е нацъкан, той е с ,,тъпите" доводи.

П.П.: И понеже може да възникне съмнение, направо го казвам -
нито положително, нито отрицателно ще цъкам.

Мнението беше редактирано от nomferid: 18.06.11 - 23:52

1

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
Или казано на разбираем език, има рейтинг - има проблем, няма рейтинг - няма проблем!(както спомена един умен човек в другата тема).
1

Потребителят е неактивен   ksd 

• Регистриран: 14-August 04

Преглед на мнениеjossbomon, на 18.06.11 - 23:58, каза:

Или казано на разбираем език, има рейтинг - има проблем, няма рейтинг - няма проблем!(както спомена един умен човек в другата тема).

В оная тема, която всъщност е анкета, резултатите от която явно не те устройват и в която, след като опита призив към поумняване, тоест приемане на твоето мнение, повторение и уголемяване, ти остава само да пуснеш мнението си и като видеоклип?

Ами ето ти още една перифраза на приписаното* (не че не му стои като излято) на Сталин "Есть человек - есть проблема, нет человека - нет проблемы." - има форум - има проблеми, няма форум - няма проблеми. Тоя вариант не е ли по-добър? Ще реши всички проблеми, а не само "проблема" с "репутацията".

* - в "Децата на Арбат" и точният цитат е "Смерть решает все проблемы. Нет человека и нет проблем."
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   nickgr7 

• Регистриран: 03-June 09
nomferid съгласен съм с тебе.В друг Български форум ,да не споменавам сайта,че да не се приеми като реклама.Там хората са го измислили по "умно" и по точно метода с така наречената репутация.На определен човек на ден може да дадеш репутация колкото имаш да дадеш право на всеки един от сайта.По точно това е Реп. - сила и имаш право на колкото реп. сила имаш в твоя профил.Да речем аз засега имам 13сила,защото не съм много активен(с 151поста съм) и така не мога да давам колко си искам.Тез 13реп сила мога да ги дам и на един човек ако видя че с нещо ми е бил помогнал,дори и да е някоя gps карта,както правя в последно време,но там репутацията е за друго,а не както тука като някой други да не споменавам имена.Но и там на някой дето не им харесва темата на автора или според тях е глупава тема получава повече от 5-10 -Реп.

Просто някой с реп. се мислят на велики или повече от другия според мене.Тяхна работа.На мене с -реп няма да ми запушат устата,като ми дават отрицателна тука.Вече давам на тези който и на мен ми дават,за да разберат че не са нещо повече от мене. :lol:

Има "тарикати" дето си правят по двадесетина профила без нито по един коментар по тях и си дават +реп на себе си и на тези който им дават всекидневно и никакви мерки не се вземат.Все пак никъде не е забранено да се изказваш устно и писмено и затова имаме Демокрация.

И нещо последно. :lol: Който видя че ми дава,не че ми пука знаете къде си го слагам,ще раздавам и аз.Следва оня/онази елена ли е боли ме патката каква е и коя е.Но нещо което не е свързано с нея и просто е да отбие номера няма да я остая.

Давайте ми колкото си искате *ибани хейтъри!!!!!От вас ще вляза в книгата на гинес някой ден/път!!!!
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
2

Потребителят е неактивен   ksd 

• Регистриран: 14-August 04

Преглед на мнениеnickgr7, на 19.06.11 - 01:59, каза:

...
Давайте ми колкото си искате *ибани хейтъри!!!!!От вас ще вляза в книгата на гинес някой ден/път!!!!

:lol:

офф//

Разбирам, че темата е сериозна, но много ми се ще да споделя, съзнавайки невежеството си, че трудно бих различил *ибан, от ибан хейтър :lol:

Моят принос в репутациите ви е, че почти всеки, успял да ме разсмее, получава добронамерен +

Мнението беше редактирано от ksd: 19.06.11 - 02:47

Публикувано изображение
3

Потребителят е неактивен   nickgr7 

• Регистриран: 03-June 09
Нарочно написах *ибан,а не шибан.Ако това е проблема.Просто тази репутация,както и в другите сайтове в повечето проценти е ненужна.И какво като някой има 400 Реп. а друг има -2000 Реп. ? Къде е смисъла/логиката на тази репутация?Както се знае мултиакаунтинг има тука от много време,щом регистрацията е отворена винаги и така всеки може да си прави профили и кеф му братче да дава +/-реп.Другото е че нещо ако си написал и на другия не му харесва или те мисли на "по прост" от самия него ти дава бол -реп и в това ако има смисъл....Повечето неща ги написа nomferid.

Мога да ти дам пример с един потребител снупи93 момчето за няма два дни получи -200Реп. и по какъв начин?Някой си направил пет-десет профили и давай братче.че си нямам работа.И това какво означава че този потребител като има толкова ниска реп. се различава от другите ли?И ако да,по какъв начин?Е това ако може някой да го обесни или Администраторите на дата-та от мене има/т две каси бира.И мене ако ми кефни утре правя си сто профили и си дигам репутацията до небето и тогава какво?Ще съм горд ли?Самата логика на репутацият от мойта гледна точка е,да дадеш като ти помогнал някой потребител с нещо.Но ние Българите нали сме завистлив народ и злобен и май сам си открих отговора,не че не го знам,но това е самата истина.И това последното го казвам,защо го виждам и извън България какви сме. :lol:
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   kiroPESTICIDA 

• Регистриран: 02-March 11

Преглед на мнениеBolero, на 14.06.11 - 17:34, каза:

блабла...
3. От днеска влизат нови правила за репутацията ако някой злонамерено дава на някой отрицателна или положителна репутация ще получава бан за форума за период зависещ от степента на действието.

кряк кряк

евалата

въй ольеле

Мнението беше редактирано от kiroPESTICIDA: 19.06.11 - 22:34

0

Потребителят е неактивен   debelanca 

• Регистриран: 05-February 06
Първо да кажа че и аз изтърпях обидите и отрицателните оценки от @nickgr7, но е ясно че няма форум без такива като него :lol: Има обаче един друг на който гледам че не му се обръща внимание за получената репутация, а именно @unfragable.Сега ясно е че има две регистрации, както си е и очевидно, но и той като @nickgr7 явно си мисли че всички останали са тъпаци.Както и да е, мнимият му почитател @ivanpop практически не съществува, първо защото същият няма нито един коментар както и тема от регистрацията му, но това не пречи едно 80% от рейтинга на @unfragable да е благодарение на него.Показвам два шота от многото страници за да се види за какво става въпрос.И да внеса малко уточнение, не ме интересува принципно кой на кой каква оценка е дал, и не се ровя безпричинно в профилите на потребителите.Но тук просто нямаше как да не ми направи впечатление че дадена от мен отрицатена оценка на @unfragable беше поправена за има 2 минути, естествено @ivanpop.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от debelanca: 22.06.11 - 22:28

2

• Madridist
ivanpop е с Бан за манипулация с рейтинг системата.

Ако тази машинация продължи и с друг ник ще последва Бан и на unfragable
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   thissucks 

• Регистриран: 31-May 10
Що не направите от дадено IP да могат да се дават на определен друг потребител примерно максимум 2 или 3 оценки за денонощие?Така ще е много по-трудно някой да си изреди 10-те акаунта за да цъка плюсове или минуси на някой друг и ще има много по-малко резултат. Също така ще му е трудно да си помпа рейтинг на "главния" си акаунт.

Мнението беше редактирано от thissucks: 23.06.11 - 13:53

0

Потребителят е неактивен   Gatelina 

• Dita - Dranei Hunter
  • Преглед на блога
  • Регистриран: 17-September 09
  • Интереси:Компютърни игри
Защото няма такава опция в модула с репутацията ,а тепърва да се пише, за да се променя, едва ли :lol:
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

• (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login