Форум

Data.BG Форуми: Колата прегрява - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Колата прегрява

Потребителят е неактивен   Naftexfen 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 28-January 09
  • Град:Бургас
Здр имам проблем с колата Фиат Панда няма парно радиатора е студен водата ври във казанчето каква е причината според вас термостат водна помпа датчик . Благодаря предварително
0

Потребителят е неактивен   xxsvetlchaxx 

• Регистриран: 04-May 08
Не съм експерт ама от описаното - не ти отваря големия кръг към радиатора, т.е. термостата е забил в затворено положение и прегряваш. Земи нещо метално - ключ, млюч и го удари няколко пъти може зацепи и бягай за нов, да не сменяш и гарнитура.
0

Потребителят е неактивен   johnnybet 

• Data.BG Zombie 2022
  • Регистриран: 17-May 12
  • Град:Honolulu, Hawaii, United States of America
Аз въобще си нямам и представа какъв е проблема, но човека ти казва удари го, прасни го, чукни го яко, тоест трябва да така да се каже да предприемеш действието "побългаряване" да го "побългариш " тоя термостат, ако може го вържи и с тел и така ще е най-добре, те италианците не разбират нищо тук в България всякаква техника от чужбина се "побългарява" като тръгнеш да я ремонтираш.
0

Преглед на мнениеjohnnybet, на 21.04.22 - 05:29, каза:

Аз въобще си нямам и представа какъв е проблема, но човека ти казва удари го, прасни го, чукни го яко, тоест трябва да така да се каже да предприемеш действието "побългаряване" да го "побългариш " тоя термостат, ако може го вържи и с тел и така ще е най-добре, те италианците не разбират нищо тук в България всякаква техника от чужбина се "побългарява" като тръгнеш да я ремонтираш.

https://www.youtube....h?v=Gu7ftu__LZk
0

Потребителят е неактивен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12
  • Град:София

Преглед на мнениеNaftexfen, на 20.04.22 - 21:25, каза:

Здр имам проблем с колата Фиат Панда няма парно радиатора е студен водата ври във казанчето каква е причината според вас термостат водна помпа датчик . Благодаря предварително

1. симптопите който описвате са възможни причини. здухана гарнитура на главата пипни маркучите дали са твърди ако да, спрете да карате колата, че ще прегреете буталата и изпечете сегментите и ще почне и масло да гори. водата не се върти, вкарва газове от цилиндрите и резултатът е студена вода от вътре или никаква и ври от вън.

*също което е важно да се отбележи ако радиатора е студен а перката се пуска въпреки това. потвърждава теорията.

2. Други възможни причини са полу изгнила глава, но тогава ще излиза през ауспуха вода от някой цилидър. също много опастно.

водната помпа ако е на ангренажа се сменя на 3-4 сменяния на ремъка и ролките, така няма опция за такива рискове и съмнения.

абсолютно трябва да отидете на някакъв вид диагностика за намиране на проблема, последиците ще са катрастрофални ако не се вземат мерки и се продължи да се кара така колата.

Мнението беше редактирано от QuantumFireball10: 23.04.22 - 01:07

Публикувано изображение

Илюзията за свобода, която убива съзнанието https://www.youtube....h?v=eJq3UozsMhQ
0

• Data.BG Zombie 2022

Преглед на мнениеxxsvetlchaxx, на 23.04.22 - 00:25, каза:

Виж сега, аз наистина нищо не разбирам, и това което искам да му кажа е, че примерно ако гарнитурата се е разлепила ами, че да я залепи с дъвка, защо му е да си блъска главата по сервизи където хората със сигурност ще му кажат какъв е проблема, той за да пише тук и да не я кара на колата на сервиз значи е голям майстор българин и със сигурност ще разбира като останалите българи от всичко и естествено, че сам ще си я оправи, а тези разбирачи всичко го "побългаряват". Сега вече схвана ли "Ко казах, Ко"?Публикувано изображение
0

А сигурен ли си, че в тея сервизи към които така упорито тикаш човека хората разбират повече от теб, примерно? :) Аз си мисля, че вероятността тук да влезне някой като QuantumFireball10, който явно разбира нещата и да помогне на човека е по-голяма.... естествено, ако проблема не е сериозен.
Относно почукването по термостата, за което явно се заяде: "побългаряване", ''ако може го вържи и с тел'' и т.н., е нещо което просто лично ми се е случвало и ме е спасявало временно докато се прибера и си го сменя. Случват се тея неща, я заради стар и износен термостат, заради кофти или стар антифриз ми е залепвал, нормално е. Човека е избрал марката Fiat, през която и аз съм минал (за съжаление) и това не са автомобили които за всеки проблем се носят по сервизи - за тях искаш, не искаш трябва си изцапаш ръчичките.
0

• Data.BG Zombie 2022

Преглед на мнениеxxsvetlchaxx, на 23.04.22 - 02:21, каза:

Относно почукването по термостата, за което явно се заяде: "побългаряване", ''ако може го вържи и с тел'' и т.н., е нещо което просто лично ми се е случвало и ме е спасявало временно докато се прибера и си го сменя.

Кажи честно, тоя пич му е загряла колата на магистралата яко, и я е спрял на някоя отбивка, пише в дата.бг за проблема и чака някой да му отговори за да реши проблема и да се прибере, така е станало според теб нали?

Нямам нищо против човека, не знае, пита и чака да му се даде съвет, нормално е, тук във форума и аз постоянно го правя, но тоя пич писал под него, моят коментар с "побългаряването" беше заради него, Реал-но не му даде никакъв съвет, виж Огнения10, му обясни точно.

0

Тук сме аз, ти, Огнения10 и автора :D Я обади кой тоя пич писал под него дето те ядосва, да му надърпам аз ушите.

Публикувано изображение
0

• Data.BG Zombie 2022
За мен не си оригинален.
0

Това беше грубо. Извинявам се на колегата, че му нацапах темата.
Весели празници желая на всички!
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05

Преглед на мнениеjohnnybet, на 23.04.22 - 19:59, каза:

За мен не си оригинален.

Когато излезеш от пубертета ще ти стане, сега е рано!
0

• Data.BG Zombie 2022

Преглед на мнениеgolemsmeh, на 02.06.22 - 02:04, каза:

Когато излезеш от пубертета ще ти стане, сега е рано!

С мен ли се заяждаш? Пич не си само ти, но всичките такива като теб тръгнали да се правят на оригинални, аз като изляза от пубертета те ще са дърти старци и като им гледам акъла колко е, ще си умрат самотни с тая злоба която сте събрали никой няма да ви погледне.Публикувано изображение

0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login