Форум

Data.BG Форуми: Работа в Алианц - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Работа в Алианц

Потребителят е неактивен   tolstoi35 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 02-December 19
  • Град:Враца
Започнах работа в Алианц България като застрахователен агент. За съжаление няма твърда заплата и доходите ми ще зависят от това колко застраховки ще направя. На интервюто имаше въпроси дали умея да убеждавам хората и дали съм достатъчно комуникативен. Единствено математиката ми е проблем защото в училище не наблягах много на този предмет.За Алианц съм чувал само добри неща от приятели и роднини, но в структурата не ги зная как функционират. Ако някой е работил за тях нека да сподели.Повечето хора решават само автомобилите си да застраховат и едва ли ще намеря някой за дом или живот.

Как да намирам повече клиенти и как става самото уговаряне.
1

Потребителят е неактивен   kprinco 

• Регистриран: 29-January 06
Пич, недей. Това дори не бих го препоръчал и като работа на ученици. И мен ме зарибяваха преди много години, чертаеха ми едни схеми и ме убеждаваха да започна при тях. Това не е работа за мен. Хвани си истинска работа.
2

ами аз вече подписах. Сега не мога да се откажа ей така.
Може да излезе нещо.
1

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09
  • Град:София
За всеки случай си търси и друга работа междувременно,иначе в началото не очаквай много,докато научиш кое и как става.Ако не си наясно как става,може да отнеме и доста време,а щом няма и никаква твърда заплата,ще си губиш времето само.
2

Потребителят е неактивен   shelbyss 

• Регистриран: 11-May 05
  • Град:In Mickey Mouse country

tolstoi35, на 02.12.19 - 16:33, каза:

Започнах работа в Алианц България като застрахователен агент. За съжаление няма твърда заплата и доходите ми ще зависят от това колко застраховки ще направя. На интервюто имаше въпроси дали умея да убеждавам хората и дали съм достатъчно комуникативен. Единствено математиката ми е проблем защото в училище не наблягах много на този предмет.За Алианц съм чувал само добри неща от приятели и роднини, но в структурата не ги зная как функционират. Ако някой е работил за тях нека да сподели.Повечето хора решават само автомобилите си да застраховат и едва ли ще намеря някой за дом или живот.

Как да намирам повече клиенти и как става самото уговаряне.

Математика не ти трябва за застрахователен агент! Това може да го върши всеки с начално образование. Започваш да обикаляш като лазарка офиси на фирми, апартаменти, къщи, познати, роднини, приятели и т.н. и да ги врънкаш да се застраховат. Доколко ще си убедителен зависи от теб и комуникативните ти умения. Има книги за целта (прим. тази), може и е добре да се самообразоваш, иначе никой няма да те научи. Правилно си се ориентирал, че масово вървят застраховките ГО и КАСКО, следват ги имотните, а живот и здравни застраховки се сключват рядко. Това е спецификата на нашия застрахователен пазар. Трябва да си сравнително нахален, но не нагъл и да ти работи ченето, но правилно. Тази работа иска много обикаляне, от дупе не става и не е за всеки! Обикновено се върши от ученици, студенти и т.н., които нямат възможност да работят на пълен работен ден.

На нов шеф и на малко прасе не се радвай, защото не знаеш каква свиня ще излезе от тях !
1

shelbyss, на 03.12.19 - 15:04, каза:

Математика не ти трябва за застрахователен агент! Това може да го върши всеки с начално образование. Започваш да обикаляш като лазарка офиси на фирми, апартаменти, къщи, познати, роднини, приятели и т.н. и да ги врънкаш да се застраховат. Доколко ще си убедителен зависи от теб и комуникативните ти умения. Има книги за целта (прим. тази), може и е добре да се самообразоваш, иначе никой няма да те научи. Правилно си се ориентирал, че масово вървят застраховките ГО и КАСКО, следват ги имотните, а живот и здравни застраховки се сключват рядко. Това е спецификата на нашия застрахователен пазар. Трябва да си сравнително нахален, но не нагъл и да ти работи ченето, но правилно. Тази работа иска много обикаляне, от дупе не става и не е за всеки! Обикновено се върши от ученици, студенти и т.н., които нямат възможност да работят на пълен работен ден.

Това ясно. А как да намирам повече клиенти. С брошури става ли

Във Фейсбуук използвам следното съобщение на Месинджър като пратя.

Здравей, Работа в Алианц като застрахователен агент. Бих могъл да Ви помогна с вашата гражданска отговорност. Предлагам също застраховане живот и дом. За всеки случай оставям моя номер - ................ На същия номер имам и Вайбър. Поздрави.

Последват съобщения като - Ще го имам впредвид, Ще се свържем с вас като изтече, .

Мнението беше редактирано от tolstoi35: 03.12.19 - 19:39

1

Потребителят е активен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Щом не си с твърда заплата, значи не си на трудов договор! А вече как да прекратиш сегашния - ми чети! Само да не е на турски или албански?Публикувано изображение
0

golemsmeh, на 03.12.19 - 21:28, каза:

Щом не си с твърда заплата, значи не си на трудов договор! А вече как да прекратиш сегашния - ми чети! Само да не е на турски или албански?Публикувано изображение

Тези неща ги знам. Има доста информация в интернет. Че и адвокати дават онлайн безплатни консултации вече.
1

Потребителят е неактивен   sinzaek 

• Регистриран: 22-January 06

tolstoi35, на 03.12.19 - 19:15, каза:

Това ясно. А как да намирам повече клиенти. С брошури става ли

Във Фейсбуук използвам следното съобщение на Месинджър като пратя.

Здравей, Работа в Алианц като застрахователен агент. Бих могъл да Ви помогна с вашата гражданска отговорност. Предлагам също застраховане живот и дом. За всеки случай оставям моя номер - ................ На същия номер имам и Вайбър. Поздрави.

Последват съобщения като - Ще го имам впредвид, Ще се свържем с вас като изтече, .

съобщението звучи доста неграмотно... и освен ако не пращаш само до приятели и познати, не вярвам някой да го вземе предвид и да използва теб при сключване на застраховка...
2

Потребителят е неактивен   sharo 

• Регистриран: 06-April 03
Tая работа е голямо дърво - става единствено за някоя скучаеща богата домакиня, която да бръмчи по познатите на мъжо си :)
В България застрахователния пазар е примерно 60% ГО (където Алианц са скъпи), останалите ритейл са са разбити по толкова много продукти на пазара, предомно с малки премии, че ще изкарваш някакви стотинки. Като си се наиграл вече - по-добре провери можеш ли да се наместиш в пенсиите. Там комисионните са по-поносими. В корпоративното - няма как да стъпиш, освен ако не си с връзки (то и с връзки не става винаги, защото сме в 21-ви век, и информацията е навсякъде)

И не досаждай на непознати/далечни приятели, защото ще ти теглят една … много бързо.
2

Други мнения
1

Потребителят е неактивен   halek 

• Регистриран: 22-September 12
  • Град:Сапарева баня

tolstoi35, на 05.12.19 - 14:17, каза:

Други мнения

Е, не ти ли стигнаха? И в този, и в другия форум получи много мнения. :D
- Каква странна илюзия е да мислим, че красивото
е добро..
Лев Толстой

Един урок се повтаря, докато го научиш!
Живота ще продължава да проверява, дали
си го научил!
0

Потребителят е активен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
А пък аз се забърках вече, какво всъчщност иска тоя толстой? Да работим вместо него?Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09

halek, на 06.12.19 - 10:00, каза:

Е, не ти ли стигнаха? И в този, и в другия форум получи много мнения. :D

Сигурно чака някой да му каже,че е намерил магическата работа,на която стоиш и парите текат като реки.
1

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login