Форум

Data.BG Форуми: Бананов кекс - проблем - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Бананов кекс - проблем

Потребителят е неактивен   pernikole 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 14-November 06
Здравейте!Започвам темата с факта,че не разбирам грам от кулинария.Онзи ден видях в ютуб туториъл за бананов кекс и ми хареса идеята,реших да пробвам.Взех необходимите продукти,направих всичко,както бе във видеото,но крайния резултат беше малко разочароващ.В клипа кексът се надигна и стана приятен за окото,докато при мен се надигна до един момент,после спря и след като го извадих отгоре вече бе пред загаряне,а отвътре в по-голямата си част бе глетав.Отново казвам,не разбирам нищо и съжалявам ако въпросът ми е смешен,но как да предотвратя кексът да се превръща в едва ли не желе отвътре?Рецептата,която следвах е - 3 банана,2 яйца,140гр кисело мляко,75гр кленов сироп,екстракт от ванилия,115гр. брашно,бакпулвер и разтопен шоколад.Първо мислех да не би да са много бананите,а малко брашното.После се чудих дали не сложих малко бакпулвер(наистина като че ли сложих прекалено малко) и накрая прочетох някъде,че плодови кексове като този трябва да се пекат на по-ниски градуси,а доколкото си спомням аз фурната я врътнах едва ли не до край.Ще се радвам на кулинарен експерт да помогне!
Изкарвам пари онлайн с необъкс !Възползвай се и ти!
0

Потребителят е неактивен   dzverum 

• Регистриран: 05-April 05
  • Град:Сидни, NSW
Нещо е тотално сбъркано... 3 банана и останалите течности смесени с 140гр брашно... Дай линка към тая рецепта, че нещо се изумих. Аз правя от време на време в хлебопекарната и понякога може да стане малко по-мокър, но суров не остава. Суров е само, когато течните компоненти са в грешна пропорция. Банана хляба иска много бакпулвер, ама много, най-добре със самонабухващо брашно да се прави. Eто тази съм я тествал и на вкус беше, като купешки, много, много вкусен. Смесват бакпулвер и сода за хляб. Печенето става на 140-150 градуса ако си с вентилатор.
http://www.food.com/...d-machine-96521
0

Потребителят е неактивен   Nightwind89 

• Регистриран: 24-March 14
  • Град:Плутон
Рецептата нещо куца.Може да пробваш с по-малко мляко/50-60г/ и да дигнеш брашното 150-200.
Иначе ако фурмата е прецакана...колкото и перфектна да е рецептата или няма да се изпече като хората...или ще спадне..или и двете.
0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
Толко не можа ютуб клипа да пуснеш.
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login